تمدید مهلت بیمه محصولات کشاورزی آذربایجان شرقی تا پایان بهمن

ژانویه 13, 2020اخبار روز بیمه

ایسنا/آذربایجان شرقی مدیر گروه خدمات بیمه‌ای محصولات کشاورزی آذربایجان شرقی از تمدید بیمه محصولات کشاورزی در آذربایجان شرقی تا پایان بهمن ماه خبر داد و افزود: کشاورزان و باغداران باید در مدت زمان باقی مانده با مراجعه به شعب و نمایندگی‌های بیمه‌ای نسبت به بیمه کردن محصولات خود اقدام کنند.

علی تبریزی در جلسه کارگروه فرعی تخصصی خشکسالی و سرمازدگی استان با بیان اینکه بیمه به عنوان یک چتر حمایتی برای کشاورزان محسوب می‌شود، گفت: خطرپذیری فعالیت در بخش کشاورزی به علت وابستگی زیاد آن به شرایط جوی، اهمیت پوشش بیمه محصولات کشاورزی در منطقه را بیشتر کرده است.

وی با تاکید بر این‌که کشاورزان، باغداران و دامداران، بیمه محصولات و دام‌های خود را جدی بگیرند، تصریح کرد: صندوق بیمه کشاورزی با هدف حمایت از کشاورزان تاسیس شده و محصولات کشاورزی را در مقابله خسارت‌های احتمالی و فاجعه بار به دو صورت عمومی‌و انفرادی بیمه می‌کند.

وی با اشاره به کاهش بارندگی‌های استان و احتمال وقوع خسارت سرمازدگی در اردیبهشت ماه سال ۹۹، اظهار کرد: کشاورزان باید نسبت به بیمه محصولات خود در سال زراعی جاری اقدام کنند؛ بیمه دام و طیور و آبزیان به دلیل اعمال مشوق‌های حمایتی و پوشش فراگیر از روند مطلوب و قابل قبولی برخوردار بوده و دامداران در طول سال می‌توانند نسبت به بیمه کردن دام‌های خود اقدام کنند و محدودیت زمانی برای آنها وجود ندارد.

تبریزی با بیان این‌که تاکنون ثبت‌نام از بهره داران برای بیمه محصولات زراعی و باغی در سطح ۳۶ هزار و ۲۰۰ هکتار انجام می‌شود، افزود: ۳۳ هزار هکتار از این مقدار به محصولات زراعی پاییزه شامل گندم آبی، کلزا و جو و ۳۲۰۰ هکتار نیز به محصولات باغی اختصاص دارد.

وی با بیان این‌که کشاورزان می‌توانند محصولاتشان را به صورت اقساط بیمه کنند، گفت: پرداخت حق بیمه محصولات زراعی و باغی بیش از پنج میلیون ریال در سه قسط قابل پرداخت بوده و هم‌چنین بهره بردارانی که تاکنون غرامتی از این صندوق دریافت نکرده‌اند مشمول تخفیف‌های ویژه بیمه صندوق محصولات کشاورزی می‌شوند.

وی اظهار کرد: کشاورزان و باغدارانی که تا سه سال متوالی خسارت محصولات باغی و زراعی خود را دریافت نکرده‌اند، تا ۶۰ درصد حق بیمه‌ محصولات باغی و زراعی را تخفیف می‌گیرند؛ میزان تخفیف عدم خسارت مد نظر در سال اول ۲۰ درصد، سال دوم ۴۰ درصد و حداکثر در سال سوم ۶۰ درصد خواهد بود.

به گزارش روابط عمومی‌سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی، مدیر گروه خدمات بیمه‌ای محصولات کشاورزی استان با بیان اینکه صندوق بیمه محصولات کشاورزی تا سه برابر حق بیمه پرداختی کشاورزان غرامت پرداخت می‌کند اظهار کرد: امیدواریم تا با پایان مدت زمان مقرر عملیات بیمه گری، سطوح بیمه محصولات کشاورزی با مشارکت و افزایش آگاهی بهره برداران بخش کشاورزی افزایش یابد.

انتهای پیام

مقایسه انواع بیمه‌های عمر با جزییات کامل


پست های مرتبط

بیمه پاسارگاد؛ بالاترین شرکت از لحاظ سهام بیمه ای
تازه های اخبار بیمه؛ بیمه پاسارگاد در صدر سهام شرکت های بیمه ای

آگوست 12, 20200پسندیدناخبار روز بیمه , بیمه عمر

اخبار بیمه را با اخبار بیمه پاسارگاد در تیرماه ۹۹ آغاز می‌کنیم. سهامداران شرکت بیمه پاسارگاد از سرمایه گذاری‌های خود در سهام این مجموعه طی معاملات تیر ماه امسال بازار سرمایه حدود ۸۲ درصد سود دریافت کردند.

ادامه مطلب
هنرمندان از پرداخت حق بیمه سه ماهه خود معاف هستند

می 9, 20200پسندیدناخبار روز بیمه,

ایسنا/زنجان مسئول صندوق اعتباری هنر اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی‌استان زنجان، از معافیت پرداخت حق بیمه سه ماهه امسال هنرمندان خبر داد و گفت: در رابطه با افرادی که حق بیمه خود را پرداخت کرده‌اند نیز، تصمیماتی اتخاذ می‌شود. مقایسه انواع بیمه‌های عمر با جزییات کامل

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند