تمام روستاییان و عشایر خراسان جنوبی رایگان بیمه حوادث می شوند

فوریه 24, 2020اخبار روز بیمه

به گزارش خبرنگار مهر، محمد صادق معتمدیان سه شنبه شب در شورای عشایر خراسان جنوبی بیان کرد: با توجه به اهمیت خدمت رسانی به جامعه عشایری می‌طلبد برنامه‌هایی برای حفظ جمعیت این قشر در استان انجام شود.

وی با بیان اینکه نیاز داریم تمام دستگاه‌های اجرایی برای خدمت رسانی به جامعه عشایری پای کار باشند، اظهار کرد: همچنین نیاز داریم طرحی در قالب شناسایی فرصت‌های شغلی در سطح استان داشته باشیم.

معتمدیان با بیان اینکه فروش محصولات و تولیدات یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های عشایر خراسان جنوبی است، افزود: باید برنامه‌ای مدون در زمینه تولید و فروش صنایع دستی عشایر داشته باشیم.

استاندار خراسان جنوبی خواستار توانمند سازی شرکت‌های عشایری شد و گفت: در حوزه احداث سرویس‌های بهداشتی مناطق عشایری برنامه‌هایی مشترک با بنیاد علوی و بنیاد برکت دنبال می‌کنیم.

معتمدیان با بیان اینکه مسائل بهداشتی اولویت جامعه عشایری است، افزود: در حال حاضر ۱۷۰ روستا و محلات عشایری در سطح استان فاقد سرویس بهداشتی و حمام هستند.

وی بیان کرد: برای اولین بار به صورت پایلوت ۱۴ اسفندماه سال جاری تمامی‌عشایر و روستاییان خراسان جنوبی به صورت رایگان بیمه حوادث می‌شوند.

معتمدیان با اشاره به نهضت گازرسانی در خراسان‌جنوبی، بیان کرد: در حال حاضر حدود ۷۰ درصد از روستاها و محلات عشایری استان گازرسانی شده و طبق برنامه ریزی‌های صورت گرفته سال آینده نهضت گازرسانی در استان به اتمام می‌رسد.

وی خطاب به کلیه دستگاه‌های متولی در بحث ارائه خدمات به جامعه عشایری گفت: طی دو ماه فرصت دارید برنامه‌های خود را جهت رفع مشکلات عشایر استان ارائه دهید که به عنوان تکلیف به دستگاه‌ها ابلاغ شود که در این راستا شاهد تدوین برنامه‌های پیشنهادی از ناحیه دستگاه‌های عمرانی و زیرساختی باشیم.

مقایسه انواع بیمه‌های عمر با جزییات کامل


پست های مرتبط

هنرمندان از پرداخت حق بیمه سه ماهه خود معاف هستند

می 9, 20200پسندیدناخبار روز بیمه,

ایسنا/زنجان مسئول صندوق اعتباری هنر اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی‌استان زنجان، از معافیت پرداخت حق بیمه سه ماهه امسال هنرمندان خبر داد و گفت: در رابطه با افرادی که حق بیمه خود را پرداخت کرده‌اند نیز، تصمیماتی اتخاذ می‌شود. مقایسه انواع بیمه‌های عمر با جزییات کامل

ادامه مطلب
آینده مالی را با بیمه عمر تأمین کنیم

می 9, 20200پسندیدناخبار روز بیمه,

به گزارش خبرگزاری تسنیم،  یکی از ابعاد اصلی زندگی هر شخص، بعد اقتصادی است. یعنی خیلی از اهدافی که در زندگی قصد رسیدن به آن‌ها را داریم، باید برای رسیدن به آن هزینه مالی کنیم. چه برای خودمان و چه برای عزیزانمان. حال اگر سرپرست خانواده هم باشید و مسئولیت سایر اعضای خانواده یا عزیزان …

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند