تمام اشخاص حقیقی و حقوقی موظف به ثبت انبارهای خود هستند

اکتبر 26, 2019اخبار روز بیمه

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از روابط عمومی‌سازمان صنعت، معدن وتجارت استان گلستان، درویشعلی حسن زاده اظهار کرد: بر اساس طرح سامانه جامع انبارها که از ابتدای آبان ماه سال ۱۳۹۵ به صورت سراسری ابلاغ شده است همه اشخاص حقیقی و حقوقی که کالا خرید و فروش و انبار می‌کنند باید آدرس و مشخصات دقیق انبارهای خود را در «سامانه جامع انبار و مراکز نگهداری کالا» ثبت کنند.

معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت استان گلستان افزود: هدف از ایجاد سامانه جامع انبارها شناسایی تمام انبارها و مراکز نگهداری کالای کشور است.

وی بیان کرد: همچنین تسهیل فرایندهای الکترونیکی از قبیل صدور بارنامه آنلاین و بیمه آتش سوزی از طریق سیستمی‌کردن این فرایندها، ثبت ورودی و خروجی کالایی هر واحد نگهداری کالا (ثبت رسید/حواله) و اخذ گزارش از میزان موجودی کالا در تمامی‌واحدهای نگهداری کالایی کشور از دیگر اهداف این سامانه است، که در نهایت به اهداف کلانی همچون مبارزه با قاچاق کالا و ارز و احتکار از طریق رصد دقیق جریان کالا در انبارهای کشور ختم می‌شود.

وی ادامه داد: اگر بازرسان در بازرسی‌های نوبه ای خود کالایی را که ثبت نشده است، مشاهده کنند به عنوان کالای احتکار شده تلقی و پس از تشکیل پرونده تخلف، صاحب کالا را به مراجع قانونی ارجاع خواهند داد.

حسن زاده درباره یکی دیگر از عواقب عدم ثبت کالا در این سامانه افزود: طبق ماده ۱۳ آیین نامه اجرایی مواد پنج و ۶ قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز، سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای موظف است از صدور بارنامه برای مبادی و مقاصدی که در سامانه جامع انبارها و مراکز نگهداری کالا ثبت نشده اند، جلوگیری کند.

مشاوره رایگان اینترنتی بیمه عمر


پست های مرتبط

کرونا و بیمه عمر

می 23, 20200پسندیدنبیمه عمر, , ,

بیماری کووید ۱۹ یا همان کرونا که از ماه‌های پایانی سال ۲۰۱۹ در کشور چین، شیوع آن آغاز شد و به سرعت به تمامی‌کشورهای جهان سرایت کرد، در چند ماه گذشته، تمامی‌مشاغل و عرصه‌های مختلف اقتصادی را در تمامی‌کشورهای جهان تحت الشعاع خود قرار داده است. بسیاری از مشاغل با شیوع کرونا تعطیل شده و …

ادامه مطلب
اصول و قواعد اولیه در فروش بیمه های عمر

می 23, 20200پسندیدنآموزش فروش , بیمه عمر, , , ,

در این مطلب قصد داریم به اولین ملزومات فروش بیمه‌های عمر بپردازیم و روشن سازیم که قواعد و اصول اولیه برای فروش بیمه عمر چه مواردی هستند. این اصول، مواردی هستند که شما در هر یک از روش‌های بازاریابی و فروش بیمه عمر که از آن استفاده می‌کنید، باید رعایت نمایید و سبک و شیوه …

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند