شلیک نکن لطفا!

آوریل 24, 2020بیمه عمر

نگاهی به فیلم “term life”( مدت زندگی)
مقدمه: تحریریه وبسایت تخصصی بیمدان ازین پس قصد دارد در تجربه ای هیجان انگیز برای اولین بار با معرفی و نقد فیلمهای سینمایی مرتبط با “بیمه عمر” علاوه بر اشتراک یک تجربه سینمایی، اطلاعات مرتبط با بیمه عمر را با زبانی ساده با شما مخاطبان عزیز در میان بگذارد. با ما همراه باشید.
فیلم “Term Life” یا همان “مدت زندگی” محصول سال ۲۰۱۶ اثری در ژانر جنایی-درام است که در بعضی از سایت‌های فارسی زبان به اشتباه با نام ” بیمه عمر” ترجمه شده است در حالی که علت اصلی این غلط سهوی، تشابه اسمی‌این اثر با کلمه ” Term Life Insurance ” است که به معنای “بیمه عمر مدت دار” است! البته این اشتباه سهوی برای تحریریه بیمدان توفیق اجباری محسوب شد تا به تماشا و آنالیز این فیلم بنشیند!
اگر طالب یک فیلم بی ادعا ولی با جزئیات معمایی و تعلیق‌های حساب شده هستید به نمره متوسط این فیلم (۵/۵ از ۱۰) در سایت IMDB چندان توجه نکنید و با یک ظرف پر از پاپ کورن از دیدن این فیلم لذت ببرید!
ماجرای فیلم درباره “نیک بارو” یک سارق باهوش است که سرقت نمی‌کند! روشن تر بگویم یعنی او نقشه سرقت را می‌ریزد و به سارقین حرفه ای می‌فروشد! گره داستانی فیلم از آنجا شروع می‌شود که سارقین از نقشه حساب شده نیک تخطی می‌کنند و خون و خونریزی شروع می‌شود! اینجاست که نیک که سالهاست از همسرش جدا شده و ۱۶ سال است از راه دور دخترش یعنی “کیت” را از راه دور می‌پاید، نگران آینده دخترش می‌شود و درصدد است که در صورت کشته شدن احتمالی اش، آینده تنها فرزندش تیره و تار نشود. در مهم ترین سکانس فیلم نیک را می‌بینیم که در دفتر بیمه عمر با کارشناس بیمه عمر پیرامون نحوه بیمه شدنش در حال چک و چانه زدن است. او خود را با مبلغ نجومی‌۱ میلیون دلار بیمه می‌کند و تنها باید ۲۱ روز پس از صدور بیمه نامه زنده بماند تا میراثی چندین برابر ۱ میلیون دلار به دخترش برسد!(توجه داشته باشید که سرمایه عمر بر اثر مرگ بیمه شده در ایالت متحده پس از دوره انتظار ۲۱ روزه به وراث او می‌رسد) نکته جالب توجه در این سکانس پرسش‌های دقیق و متعدد کارشناس بیمه درباره شغل نیک است که درصدد است تا شغل نیک را متوجه شود زیرا در صورتی که شغل او مثلا خلبان باشد یا نیروی نظامی‌بیمه عمر به او تعلق نمی‌گیرد. در اینجا بد نیست نگاهی تطبیقی به مقوله سرمایه عمر در بیمه‌های عمر در ایران داشته باشیم. مهم ترین خطری که در بیمه عمر تحت پوشش قرار می‌گیرد، فوت است. یعنی در صورت فوت بیمه‌شده، سرمایه‌ای به ذینفعان او(معمولا خانواده درجه ۱ متوفی) می‌رسد. درست از لحظه صدور بیمه‌نامه فرد بیمه‌شده تحت این پوشش قرار خواهد گرفت. سرمایه عمر بسته به شرکت بیمه بر اساس حق بیمه ماهانه یا سالانه محاسبه می‌شود. شما می‌توانید با انتخاب ضریب تشکیل سرمایه بیشتر، سرمایه عمر خود را افزایش دهید. طبعاً با بالا بردن این ضریب، باید حق بیمه بیشتری نیز بپردازید. البته در بعضی از مواقع شرکت بیمه ممکن است با توجه به بالا بودن ریسک فوت فرد با حداکثر درصد افزایش سالانه سرمایه عمر موافقت نکنند. مثلاً اگر فرد بیماری خاص یا شرایط زندگی پرخطری داشته باشد. سرمایه عمر سالانه افزایش می‌یابد تا به سقف مشخصی برسد و بعد از آن ثابت می‌ماند. سقف سرمایه عمر در شرکت‌های مختلف متفاوت است. ممکن است طی سالیان با بالا رفتن تورم سقف بیمه فوت نیز افزایش یابد. علاوه بر سرمایه عمر، سرمایه ای ذیل “خطر فوت بر اثر حادثه” نیز در بیمه نامه‌ها موجود است.با دریافت این پوشش اگر علت فوت بیمه‌شده، حادثه‌ای باشد که عمدی در آن نبوده است، شرکت بیمه هزینه‌ای مضاف بر سرمایه عمر بیمه‌شده را به ذی‌نفعان او پرداخت خواهد کرد. در این حالت نیز ضریبی وجود دارد و با انتخاب عدد بزرگ‌تر شما باید هزینه بیشتری بپردازید اما سرمایه فوت بر اثر حادثه به‌تناسب آن ضریب افزایش می‌یابد. برای مثال اگر این ضریب بین صفر تا ۳ باشد و شما ضریب ۳ را انتخاب کنید، سرمایه فوت بر اثر حادثه سه برابر سرمایه عمرتان خواهد بود. به عنوان مثال اگر شما ماهانه مبلغ ۲۰۰ هزار تومان حق بیمه می‌پردازید و ضریب تشکیل سرمایه را ۳۰۰ و ضریب خطر حادثه را ۳ انتخاب کرده باشید، خدای نکرده در صورت فوت احتمالی بر اثر حادثه ، ۶۰ میلیون تومان بابت سرمایه عمر و ۱۸۰ میلیون تومان بابت سرمایه فوت بر اثر حادثه (مجموعا ۲۴۰ میلیون تومان) به ذی نفعان شما تعلق می‌گیرد.
از فیلم یکم دور شدیم ولی به نظرم ارزشش را داشت تا کمی‌از مزایای عجیب و غریب بیمه نامه عمر که حتی در فیلمهای‌هالیوودی از دید شخصیت‌های منفی فیلمهای سینمایی دور نمی‌ماند. سخن بگوییم. خلاصه سخن آنکه دیدن این فیلم جذاب و دیدنی را به شدت توصیه می‌کنیم!


پست های مرتبط

کرونا و بیمه عمر

می 23, 20200پسندیدنبیمه عمر, , ,

بیماری کووید ۱۹ یا همان کرونا که از ماه‌های پایانی سال ۲۰۱۹ در کشور چین، شیوع آن آغاز شد و به سرعت به تمامی‌کشورهای جهان سرایت کرد، در چند ماه گذشته، تمامی‌مشاغل و عرصه‌های مختلف اقتصادی را در تمامی‌کشورهای جهان تحت الشعاع خود قرار داده است. بسیاری از مشاغل با شیوع کرونا تعطیل شده و …

ادامه مطلب
اصول و قواعد اولیه در فروش بیمه های عمر

می 23, 20201 نظرات مشتریانآموزش فروش , بیمه عمر, , , ,

در این مطلب قصد داریم به اولین ملزومات فروش بیمه‌های عمر بپردازیم و روشن سازیم که قواعد و اصول اولیه برای فروش بیمه عمر چه مواردی هستند. این اصول، مواردی هستند که شما در هر یک از روش‌های بازاریابی و فروش بیمه عمر که از آن استفاده می‌کنید، باید رعایت نمایید و سبک و شیوه …

ادامه مطلب

نظر (1)

نسترن یوسف زاده
آوریل 25, 2020

جالب بوداینکه در امریکا مدت انتظار برای خسارت فوت ۲۱ روز و در ایران از روز اول صدور بیمه نامه پوشش داره


یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند