تفاهم‌نامه اصلاح فهرست رانندگان حمل‌ونقل شهری/فعال‌ها مشمول بیمه تأمین اجتماعی می‌شوند

ژانویه 27, 2020اخبار روز بیمه

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور و رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور اعلام کرد: پس از دو سال پیگیری‌های مستمر با امضای تفاهم‌نامه اصلاح فهرست رانندگان حمل‌ونقل عمومی‌شهری، برای رانندگان فعال در بخش حمل بار و مسافر شهری امکان بهره‌مندی از یارانه دولتی بیمه تأمین اجتماعی فراهم شد.

به گزارش ایسنا، مهدی جمالی‌نژاد با بیان این خبر گفت: پس از پیگیری‌های مستمر صورت گرفته و با همکاری و مشارکت شهرداری تهران، به استناد ماده ۷ قانون هدفمندسازی یارانه‌ها و بند «ب» ماده ۱۱ آیین‌نامه اجرایی مربوط به این ماده، تفاهم‌نامه همکاری مشترک به منظور اصلاح فهرست رانندگان حمل و نقل بار و مسافر درون شهری، بین سازمان تأمین اجتماعی،‌ سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور و شهرداری تهران منعقد شد.

وی با اشاره به اینکه این فهرست از سال ۱۳۹۲ تاکنون به‌روزرسانی نشده بود، افزود: طبق توافق انجام گرفته با سازمان تأمین اجتماعی و با همکاری شهرداری تهران،‌ رانندگانی که در بخش حمل و نقل عمومی‌شهری فعال هستند،‌ با اولویت ناوگان تاکسیرانی شهری به مرور به فهرست بیمه‌شدگان سازمان تأمین اجتماعی افزوده می‌شوند.

وی اضافه کرد: همچنین رانندگانی که پیش‌تر در این حرفه فعال بوده و هم‌اکنون در شغل دیگری مشغول به خدمت هستند،‌ امکان بهره‌مندی از بیمه خویش‌فرما را خواهند داشت.

رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری کشور با اشاره به اینکه مرجع رسمی‌شناسایی رانندگان فعال در بخش حمل و نقل عمومی‌شهری سامانه مدیریت مرکزی حمل و نقل شهری به نشانی www.utcms.ir‌ است، اظهار کرد:‌ برای اولین بار در کشور، تمامی‌اطلاعات رانندگان در یک درگاه واحد و یکپارچه تجمیع شده و از طریق اتصال به بانک‌های داده ای کشور از جمله ثبت احوال، ثبت شرکت‌ها، پست، نیروی انتظامی‌و … صحت سنجی شده است.

جمالی‌نژاد در ادامه ضمن تأکید بر اینکه از طریق اطلاعات سامانه، تمامی‌خدمات شهری از جمله سهمیه سوخت و لاستیک و قطعات، به صورت عادلانه به ناوگان و رانندگان واقعی تخصیص می‌یابد، خاطرنشان کرد:‌ وضعیت فعال بودن رانندگان شهری به صورت مستمر از روش‌های مختلف از جمله تجهیزات ناوبری هوشمند، دوربین‌های شهری و اسناد حمل و نقل، رصد شده و این اطمینان حاصل می‌گردد که یارانه دولتی به رانندگان واجد شرایط تعلق گیرد.

وی در ادامه یادآور شد: در گذشته به دلیل عدم اصالت‌سنجی بانک‌­های داده­‌ای حاوی مشخصات رانندگان مذکور و فقدان وحدت رویه در ارسال فهرست بیمه­‌شدگان بخش شهری به سازمان تأمین اجتماعی، گاه مشاهده می‌شد افرادی که در این بخش فعالیت حرفه‌ای ندارند، به عنوان راننده فعال معرفی شده­‌اند. بنابراین امید می‌رود انعقاد این تفاهم‌نامه، گامی‌ارزشمند در جهت افزایش عدالت در تخصیص یارانه‌های دولتی و بهره‌مندی رانندگان واقعی حمل و نقل شهری از تسهیلات و خدمات مربوط به این حوزه باشد.

انتهای پیام

مقایسه انواع بیمه‌های عمر با جزییات کامل


پست های مرتبط

بیمه پاسارگاد؛ بالاترین شرکت از لحاظ سهام بیمه ای
تازه های اخبار بیمه؛ بیمه پاسارگاد در صدر سهام شرکت های بیمه ای

آگوست 12, 20200پسندیدناخبار روز بیمه , بیمه عمر

اخبار بیمه را با اخبار بیمه پاسارگاد در تیرماه ۹۹ آغاز می‌کنیم. سهامداران شرکت بیمه پاسارگاد از سرمایه گذاری‌های خود در سهام این مجموعه طی معاملات تیر ماه امسال بازار سرمایه حدود ۸۲ درصد سود دریافت کردند.

ادامه مطلب
هنرمندان از پرداخت حق بیمه سه ماهه خود معاف هستند

می 9, 20200پسندیدناخبار روز بیمه,

ایسنا/زنجان مسئول صندوق اعتباری هنر اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی‌استان زنجان، از معافیت پرداخت حق بیمه سه ماهه امسال هنرمندان خبر داد و گفت: در رابطه با افرادی که حق بیمه خود را پرداخت کرده‌اند نیز، تصمیماتی اتخاذ می‌شود. مقایسه انواع بیمه‌های عمر با جزییات کامل

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند