تعویق تصمیم‌گیری برای برداشت از صندوق توسعه در کمیسیون تلفیق

دسامبر 28, 2019اخبار روز بیمه

به گزارش خبرنگار مهر،‌هادی قوامی‌سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه ۹۹ ظهر امروز(دوشنبه) در نشست خبری گفت: جلسه کمیسیون تلفیق امروز برای بررسی تبصره‌های درآمدی لایحه بودجه تشکیل شد.

وی از تشکیل کمیته ای برای واقعی کردن درآمدها و تخمین درست هزینه‌های بودجه سال ۹۹ خبر داد و گفت: این کمیته تشکیل جلسه داد و مقرر شد با همکاری دولت، مرکز پژوهش‌ها و دیوان محاسبات، راهکارهای ایجاد درآمدهای پایدار در بودجه مورد بررسی قرار گیرد.

قوامی‌ادامه داد: همچنین مقرر شد راهکارهای کاهش انتشار اوراق از ۸۰ هزار میلیارد تومان به ۵۰ هزار میلیارد تومان، کاهش سهم بودجه از فروش نفت از یک میلیون بشکه در روز به ۷۰۰ هزار بشکه در روز و کاهش هزینه‌های اجتناب‌پذیر مورد بررسی قرار گیرد.

۱۳۰۰ میلیارد تومان به تجهیز سیستم‌های گرمایشی مدارس اختصاص می‌یابد

قوامی‌گفت: جلسه کمیسیون تلفیق با بررسی تبصره ۲ آغاز شد. بر اساس این تبصره مقرر شد از محل منابع گازرسانی هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان به تجهیز سیستم گرمایش مدارس اختصاص یابد تا ظرف یک سال آینده مشکل غیراستاندارد بودن سیستم گرمایش مدارس حل شود.

وی اظهارداشت: در بند (د) این تبصره به دولت اجازه داده شد هزار میلیارد تومان به تقویت تعاونی‌های فراگیر و فقرزدایی اختصاص دهد.

سخنگوی کمیسیون تلفیق گفت: تبصره ۳ لایحه بودجه در مورد فاینانس‌ها بود که در این کمیسیون مورد بررسی قرار گرفت، طبق قانون برنامه ششم توسعه دولت باید سالانه ۳۰ میلیارد دلار برای جذب سرمایه‌گذاری خارجی اختصاص دهد. در سال ۹۹ سقف تسهیلات تأمین مالی خارجی علاوه بر سهمیه‌های سال‌های قبل ۳۰ میلیارد دلار مصوب شد.

وی ادامه داد: در شورای اقتصاد ۳ میلیارد دلار تسهیلات تأمین مالی خارجی پیش از این به تصویب رسیده بود که ۶۰۰ میلیون دلار آن عملیاتی شده است.

قوامی‌در بخش دیگری از اظهارات خود از بررسی بند (ب) تبصره ۳ لایحه بودجه خبر داد و گفت: این بند مربوط به ۵ میلیارد دلار وامی‌است که از روسیه در سال ۹۵ اخذ شده است که تاکنون پروژه‌های مربوط به تأمین آب، ساخت سد و قطار گرمسار-اینچه برون از محل این منابع اجرایی شده است. این حکم برای سال ۹۹ نیز تصویب شد.

تصمیم گیری کمیسیون تلفیق در مورد برداشت از صندوق توسعه ملی به تعویق افتاد

وی تصریح کرد: بررسی تبصره ۴ لایحه بودجه در مورد برداشت از صندوق توسعه ملی در کمیسیون مورد بررسی قرار گرفته و مراعا ماند.

وی ادامه داد: بر اساس این تبصره به دولت اجازه داده می‌شود ۳ میلیارد و ۴۲۵ میلیون دلار از منابع صندوق توسعه ملی برداشت کند. این اقدام نیاز به کسب مجوز از رهبری دارد، لذا مقرر شد این مجوز از سوی رئیس مجلس اخذ شود و تا آن زمان بررسی این تبصره به تعویق افتاد.

قوامی‌از بررسی تبصره ۵ لایحه بودجه در کمیته تلفیق خبر داد و گفت: تبصره ۵ مربوط به انتشار اوراق مالی به میزان ۸۰ هزار میلیارد تومان است که مقرر شد این تبصره در کمیته تلفیق مورد بررسی قرار گیرد و نتایج بررسی آن به کمیسیون تلفیق ارائه شود.

نماینده مردم اسفراین اظهارداشت: بند (ل) تبصره ۵ نیز در حال بررسی است. این بند در مورد کارمزد تعهد پذیره نویسی اوراق مشارکت است. دولت پیشنهاد داده است که این کارمزد مشمول مالیات نشود تا هزینه‌های انتشار اوراق کاهش یابد. کمیسیون در حال بررسی این بند است.

تاکید لاریجانی بر لزوم شفاف سازی بودجه

وی همچنین از حضور رئیس مجلس در جلسه امروز کمیسیون تلفیق خبر داد و گفت: لاریجانی بر لزوم شفافیت بودجه و واقعی کردن درآمدها و هزینه‌ها در لایحه بودجه ۹۹ تأکید کرد.

قوامی‌افزود: از محل صادرات بنزین در بودجه سال ۹۹ حدود ۳۰ هزار میلیارد تومان منابع دیده شده که در تبصره ۱۴ قرار گرفته است. رئیس مجلس معتقد بود میزان درآمد حاصل از صادرات مازاد بنزین مصرف داخلی باید شفاف شده و به سرجمع بودجه اضافه شود.

سخنگوی کمیسیون تلفیق اظهارداشت: رئیس مجلس معتقد بود اختیارات تصمیم گیری‌های استانی باید در شرایط تحریم افزایش یابد، لذا مقرر شد در قانون بودجه مصوباتی داشته باشیم که فضای کسب و کار در استان‌ها رونق یابد و برخی مجوزهای کسب و کار که ضروری نیستند، حذف شوند.

وی با اشاره به تأکید لاریجانی بر لزوم پایش فصلی شاخص‌های کسب و کار گفت: مقرر شد اجرای سیاست‌های اصل ۴۴ با سرعت بیشتری انجام شود و از تجربیات بین المللی نیز استفاده شود.

قوامی‌با اشاره به تأکید رئیس مجلس بر لزوم خودکفایی در تولید کالاهای اساسی افزود: خودکفایی در تولید دانه‌های روغنی و خوراک دام مورد تأکید قرار گرفت و مقرر شد پیشنهادات سرپرست وزارت جهاد کشاورزی در این خصوص مورد بررسی قرار گیرد.

وی اظهارداشت: رئیس مجلس بر لزوم پرداخت بدهی بیمه‌ها به دانشگاه‌ها و داروخانه‌ها در بودجه سال ۹۹ تأکید کرد.

تاکید رئیس مجلس بر مولدسازی۵۰ هزار میلیارد تومان از دارایی‌های دولت در بودجه ۹۹

سخنگوی کمیسیون تلفیق گفت: در این جلسه همچنین مولدسازی دارایی‌های دولت به عنوان درآمد پایدار مورد تأکید قرار گرفت. دولت هم اکنون بیش از ۷ میلیون میلیارد تومان دارایی‌های غیرمولد دارد که مقرر شد در بودجه سال آینده ۵۰ هزار میلیارد تومان از این منابع در نظر گرفته شود.

قوامی‌گفت: همچنین رئیس مجلس تأکید کرد که در لایحه بودجه مجوزهای لازم به وزارت اقتصاد داده شد تا دستگاه‌ها اموال مازاد خود را به فروش برسانند و در استان‌ها نیز واگذاری‌ها با حضور دستگاه‌های مربوطه انجام شود تا سرعت و کیفیت واگذاری‌ها افزایش یابد.

وی تصریح کرد: رئیس مجلس معتقد بود در وضعیت فعلی باید صادرات تقویت شود، لذا مقرر شد در زمان بررسی لایحه بودجه در احکام مربوط به مشوق‌های صادراتی دقت شود.

سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه گفت: رئیس مجلس با اشاره به شائبه رانتی بودن برخی تخصیص‌ها در منابع ارزی دولتی گفت خوراک دام با ارز ۴۲۰۰ تومانی در سال ۹۷ و ۹۸ وارد شده است اما شائبه‌هایی در خصوص رانتی بودن این منابع وجود دارد که مقرر شد در کمیته ای با حضور مرکز پژوهش‌ها راهکارهایی اندیشیده شود تا منابع ارزی با کیفیت بهتری برای واردات کالاهای اساسی، دارو و خوراک دام در اختیار واردکنندگان قرار گیرد.

لاریجانی: لایحه بودجه قبل از دهه فجر نهایی شود

قوامی‌تصریح کرد: همچنین رئیس مجلس از نمایندگان خواست در زمان بررسی بودجه توجه داشته باشند تا بودجه‌ای خوب و با کیفیت تصویب شود و قبل از دهه فجر کار بررسی بودجه در مجلس به پایان رسیده و لایحه بودجه به شورای نگهبان ارسال شود.

مقایسه انواع بیمه‌های عمر با جزییات کامل


پست های مرتبط

بیمه پاسارگاد؛ بالاترین شرکت از لحاظ سهام بیمه ای
تازه های اخبار بیمه؛ بیمه پاسارگاد در صدر سهام شرکت های بیمه ای

آگوست 12, 20200پسندیدناخبار روز بیمه , بیمه عمر

اخبار بیمه را با اخبار بیمه پاسارگاد در تیرماه ۹۹ آغاز می‌کنیم. سهامداران شرکت بیمه پاسارگاد از سرمایه گذاری‌های خود در سهام این مجموعه طی معاملات تیر ماه امسال بازار سرمایه حدود ۸۲ درصد سود دریافت کردند.

ادامه مطلب
هنرمندان از پرداخت حق بیمه سه ماهه خود معاف هستند

می 9, 20200پسندیدناخبار روز بیمه,

ایسنا/زنجان مسئول صندوق اعتباری هنر اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی‌استان زنجان، از معافیت پرداخت حق بیمه سه ماهه امسال هنرمندان خبر داد و گفت: در رابطه با افرادی که حق بیمه خود را پرداخت کرده‌اند نیز، تصمیماتی اتخاذ می‌شود. مقایسه انواع بیمه‌های عمر با جزییات کامل

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند