تعرفه خدمات دامپزشکی با نرخ تورم کشور تناسب ندارد

اکتبر 20, 2019اخبار روز بیمه

به گزارش خبرنگار مهر، محمدرضا صفری ظهر سه شنبه در جمع خبرنگاران در اراک، اظهار داشت: سازمان نظام دامپزشکی فعالیت‌هایی در زمینه آموزش، رتبه بندی‌ها، تایید صلاحیت‌ها، تنظیم روابط بین اعضا، دفاع از حقوق کسانی که از سازمان خدمت می‌گیرند و… انجام می‌دهد.

وی ادامه داد: این سازمان از سال ۷۲ تاسیس شده و اقداماتی از قبیل صدور پروانه‌های بهداشتی مراکز دامپروری به موجب قانون نظام جامع دامپروری، تائیدیه بهداشتی دامداری‌های روستایی و عشایری، آموزش بهره برداران را انجام داده است.

رییس سازمان نظام دامپزشکی کشور بیان کرد: تا کنون یکصد هزار پروانه موافقت اصولی، تاسیس و بهره برداری توسط این سازمان صادر یا تمدید شده است.

صفری افزود: در شش ماهه نخست امسال نزدیک به ۱۵ هزار پروانه صادر یا تمدید شده که موافقت اصولی پروانه‌ها نسبت به سال گذشته دو برابر شده است. سال گذشته نزدیک به ۱۷ هزار پروانه صادر یا تمدید شده است.

وی گفت: به موجب قانون افزایش بهره وری کشاورزی که سال ۸۶ به تصویب مجلس شورای اسلامی‌رسید، صدور پروانه‌های صنفی از جمله داروخانه‌ها، آزمایشگاه، مراکز واکسیناسیون با سازمان نظام دامپزشکی است. تاکنون نیز ۴ هزار صدور پروانه در حوزه‌های تخصصی داشتیم.

رییس سازمان نظام دامپزشکی کشور اظهار کرد: این سازمان تایید صلاحیت حرفه ای، ساز و کار آموزش و باز آموزی را تعریف کرده که در حال اجرا می‌باشد.

صفری بیان کرد: در سال جاری نیز تعداد پذیرش دانشجو را در دانشگاه آزاد اسلامی‌دنبال کردیم و امسال آموزش دامپزشکی ذیل معاونت پزشکی دانشگاه آزاد قرار گرفت.

رییس سازمان نظام دامپزشکی کشور اظهار کرد: پذیرش دانشجو رشته دامپزشکی در دانشگاه آزاد در چند سال آینده ۵ هزار نفر پیش بینی می‌شود و بر اساس اعلام نیاز سالی به ۵۰۰ نفر دانشجوی دکتری نیاز داریم.

وی بیان کرد: در مجلس اصلاح قانون در مورد نحوه تعرفه گذاری‌های خدمات دامپزشکی مطرح شده است.

رییس سازمان نظام دامپزشکی کشور گفت: مهم ترین فعالیت سازمان نظام دامپزشکی دوره‌های توانمندی باز آموزی حرفه ای است که در این راستا ۸۰۰ دوره آموزشی تعریف شده در استان‌ها متناسب با نیاز آن‌ها انجام شده، برگزاری هفتمین کنگره بین المللی طیور بر اساس آخرین یافته‌های علمی‌در حوزه بیماری پرندگان، برگزاری کالج‌های تخصصی و دوره باز آموزی برای اخذ پروانه زیر نظر با سابقه ترین افراد همراه با دوره عملی و ارتقای کیفی آموزش از دیگر در دانشگاه‌ها از دیگر موارد است.

صفری گفت: در سطح کشور ۲۳ دانشکده دامپزشکی وجود دارد که شامل ۱۱ مورد دانشگاه آزاد و ۱۲ مورد دانشگاه دولتی است.

وی افزود: در خصوص نرخ بیکاری دامپزشکی بررسی لازم را انجام ندادیم و وزارت کار گزارش‌های فصلی در این زمینه ارایه می‌دهد اما نرخ بیکاری در دوره دکتری ۱۵ درصد است و عمده بیکاری در کارشناسان و کاردان‌های دامپزشکی مشاهده می‌شود.

رییس سازمان نظام دامپزشکی کشور گفت: اگر در مواجه با موضوع بیکاری ضوابط و مقررات را درست اجرا کنیم بستر اشتغال برای سایر افراد در این حوزه ایجاد می‌شود.

صفری بیان کرد: مهم تر از مشکل بیکاری، بد کاری است. همکاران شاغل خدماتی که ارایه می‌دهند از دریافتی کمی‌برخوردار هستند. این مشکل در بحث ناظرین بهداشتی و همکاران دیگر نیز وجود دارد.

وی در خصوص بیمه سلامت دام اظهار کرد: بیمه سلامت برای حیوان تعریف شده و باید آن را حمایت کنند و یک نوع بیمه سلامت در دنیا به نام پت برای نگهداری از حیوانات خانگی مرسوم است و در ایران نیز افرادی هستند که از حیوانات خانگی نگهداری می‌کنند با توجه به رسالت سازمان نظام دامپزشکی در ارایه خدمات بهداشتی و حفظ سلامت کلینیک‌های دامپزشکی درصدد هستیم با همکاری بخش خصوصی این بیمه نیز در ایران به کار گرفته شود. همچنین یک نوع بیمه از طریق صندوق کشاورزی تحت عنوان بیمه اجباری دام‌ها علیه بیماری‌های مشترک وجود دارد.

مشاوره رایگان اینترنتی بیمه عمر


پست های مرتبط

بررسی بیمه های عمر پاسارگاد و نوین
مقایسه شرایط بیمه عمر پاسارگاد و بیمه عمر نوین

جولای 19, 20200پسندیدنبیمه عمر,

یکی از پرسشهای متداول متقاضیان خرید بیمه عمر، این است که مزایای بیمه عمر در کدام بیمه بیشتر است؟ جهت پاسخ به این سؤال باید شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و مقایسه گردد. در این مطلب قصد داریم شرایط بیمه عمر پاسارگاد را با شرایط بیمه عمر نوین مقایسه نماییم.

ادامه مطلب
مقایسه بیمه عمر «پاسارگاد» و بیمه عمر «سامان»

ژوئن 23, 20200پسندیدنبیمه عمر

یکی از مهم­ترین پرسش­هایی که همواره برای بیمه ­گذاران و مشتریان و متقاضیان بیمه­‌های عمر و سرمایه­ گذاری مطرح است، این است که کدام بیمه عمر را باید انتخاب کنند و کدام بیمه عمر شرایط بهتری دارد. جهت پاسخ به این سؤال لازم است شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و با یکدیگر مقایسه گردد. بدین منظور …

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند