تعدیل سنی جمعیت آینده و مقابله با پیر جمعیتی کشور در سال‌های آتی ضروری است

دسامبر 24, 2019اخبار روز بیمه

ایسنا/لرستان معاون توسعه منابع انسانی استانداری لرستان گفت: تعدیل سنی جمعیت آینده و مقابله با پیر جمعیتی کشور در سال‌های آتی ضروری است.

قاسم ولی زاده امروز در دیداری که با مدیرکل ثبت‌احوال و کارکنان این نهاد به مناسبت یکصد و یکمین سالروز تشکیل این سازمان داشت بر ضرورت تعدیل سنی جمعیت کشور در سال‌های پیش رو تأکید کرد.

وی به اهمیت و ضرورت تشکیل این سازمان  و تاریخچه آن پرداخت و تصریح کرد: یکی از اتفاقاتی که پس از جنگ جهانی دوم به وقوع پیوست و پیامد آن تشکیل ثبت‌احوال  بود تشکیل ارتش واحد  قدرتمند و شناسنامه‌دار در جهان بود.

معاون توسعه منابع انسانی استانداری لرستان موضوع هویت و شناسایی اتباع را از دیگر عوامل تشکیل ثبت‌احوال دانست و خاطرنشان کرد: ثبت‌احوال امروزه یکی از پایه‌های اساسی داده‌های اطلاعاتی برای برنامه‌ریزی در حوزه علوم اجتماعی، علوم انسانی، بررسی جمعیت و ساکنین یک  جامعه است و این اطلاعات مبنای برنامه‌ریزی برنامه‌ریزان قرار می‌گیرد.

ولی‌زاده با اشاره به سرشماری سال ۸۶ به دریچه جمعیتی پرداخت و از آن به عنوان فرصتی برای تعدیل جمعیت نام برد.

وی با اشاره به هویت ملی ایرانی، اسلامی‌به‌طور عام بر ضرورت داشتن جمعیتی جوان و توانمند در آینده تأکید کرد و گفت: بر اساس سرشماری سال ۸۶ تا سال ۴۲۵ یعنی به مدت ۴۰ سال فرصت تعیین شده که با تنظیم جمعیت با پیر جمعیتی مقابله کنیم.

ولی‌زاده در خصوص افزایش جمعیت به رفع مشکلات اقتصادی و تسهیل زمینه ازدواج جوانان اشاره کرد و افزود: دستگاه‌های فرهنگی موظفند جامعه را با آگاهی بخشی به این سمت و سو و هدایت کنند تا با برنامه‌ریزی در مقوله‌های سلامت، آموزش و رفع مشکلات اقتصادی در فرصتی که باقی‌مانده است شاهد رشد جمعیت جوان کشور باشیم.

انتهای پیام

مقایسه انواع بیمه‌های عمر با جزییات کامل


پست های مرتبط

بیمه پاسارگاد؛ بالاترین شرکت از لحاظ سهام بیمه ای
تازه های اخبار بیمه؛ بیمه پاسارگاد در صدر سهام شرکت های بیمه ای

آگوست 12, 20200پسندیدناخبار روز بیمه , بیمه عمر

اخبار بیمه را با اخبار بیمه پاسارگاد در تیرماه ۹۹ آغاز می‌کنیم. سهامداران شرکت بیمه پاسارگاد از سرمایه گذاری‌های خود در سهام این مجموعه طی معاملات تیر ماه امسال بازار سرمایه حدود ۸۲ درصد سود دریافت کردند.

ادامه مطلب
هنرمندان از پرداخت حق بیمه سه ماهه خود معاف هستند

می 9, 20200پسندیدناخبار روز بیمه,

ایسنا/زنجان مسئول صندوق اعتباری هنر اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی‌استان زنجان، از معافیت پرداخت حق بیمه سه ماهه امسال هنرمندان خبر داد و گفت: در رابطه با افرادی که حق بیمه خود را پرداخت کرده‌اند نیز، تصمیماتی اتخاذ می‌شود. مقایسه انواع بیمه‌های عمر با جزییات کامل

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند