تصویب تعرفه‌های پرستاری در منزل؛ بزودی / پرداخت بخشی از معوقات پرستاران تا پایان سال

دسامبر 31, 2019اخبار روز بیمه

وزیر بهداشت از پرداخت قسمت عمده‌ای از معوقات پرستاران و همچنین تغییر در سامانه پرداختی به پرستاران تا پایان سال جاری خبر داد.

به گزارش ایسنا، در مراسم بزرگداشت روز پرستار که امروز با حضور جهانگیری – معاون اول رئیس جمهور و جمعی از جامعه‌ پرستاری کشور برگزار شد، دکتر سعید نمکی – وزیر بهداشت ضمن تبریک ولادت حضرت زینب (س) و تشکر از زحمات پرستاران گفت:‌ بسیار خرسندم که از صبح روز گذشته تاکنون سومین باری است که به دلیل بزرگداشت مقام پرستار در خدمت پرستاران بزرگوار هستیم.

وی ضمن آن که پرستاری را کار عاشقی همراه با خون دل خوردن دانست اظهار کرد:‌ برای آن که بخواهید پرستار خوبی باشید باید خون دلها بخورید. آنچه که دغدغه‌ شما پرستاران است، بیش از آن که دغدغه‌ شما باشد دغدغه‌ وزیری است که در جریان تمام مشکلات پرستارانش قرار دارد.

نمکی گفت: هنگام تحویل گرفتن این مسئولیت با حدود ۲۰ هزار میلیارد تومان مطالبات از دو سازمان بیمه‌گر و سایر معوقات از منابع عمومی‌دولت روبرو بودیم. از این رو اولین شرمندگی من از شما پرستاران هنگام بازدیدهای استانی، معوقاتی بود که بیش از یک و نیم سال به شما پرداخت نشده بود.

وی افزود:‌اولین گام ما در این زمینه پرداخت قسمتی از این معوقات بود تا بتوانیم  از شرمندگی شما در آییم و اعلام می‌کنیم که تا آخر سال جاری نیز قسمت عمده‌ای از بدهی‌ها و معوقات شما پرداخت خواهد شد. بنده مصمم هستم معوقات در حوزه‌ پرداخت‌ها بیش از سه ماه نباشد. البته نکته‌ای که وجود دارد و من نسبت به آن خرسند هستم این است که شما پرستاران هیچ گاه این معوقات را به حساب ما نگذاشته‌اید.

نمکی در ادامه با اشاره به وقوع سیل در ابتدای سال جاری خاطر نشان کرد:‌ تمام کادر بهداشتی از پزشکان و پرستاران و غیره توانستند این بحران را کنترل کنند؛ چرا که در این واقعه ۲۶ استان به شکل گسترده و شش استان به شکل خاص با سیل مواجه بودند؛ موضوعی که حیرت تمام جهان را برانگیخت آن بود که در موضوع سیل ما حتی یک مورد بیماری اپیدمی‌گزارش نشد و این امر میسر نمی‌شد مگر با خدمات شبانه روزی شما عزیزان دلسوز.

نمکی ادامه داد: در زمینه‌ بسیج ملی کنترل فشار خون نیز که موفق به غربالگری ۳۰ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر از ایرانیان شدیم پرستاران نقش بسیار مهمی‌ایفا کردند. همچنین موضوعی که اخیرا کشور با آن روبرو بود بروز آنفلوانزای فصلی بود که پرستاران مخلصانه در این زمینه ارائه خدمت می‌کردند و بدون هیچ واهمه‌ای در بخش‌های بیمارستانی در دل ویروس به بیماران خدمت می‌کردند.

وزیر بهداشت اظهار کرد:‌احترام به جامعه پرستاری باعث شد تا معاونت پرستاری در وزارت بهداشت تشکیل شود. همچنین در نظر داریم در ادامه رفع مشکلات پرستاران، نظام پرداخت به آنها را بهینه کنیم. بنده از روز اول حضورم در وزارت خانه نسبت به طرح بی‌ربط سامانه قاصدک اعتراض داشتم؛ چرا که علاوه بر آن که این طرح منطقی نبود عدالت بین رشته‌ای هم در آن رعایت نمی‌شد.

وی به تدوین طرحی برای جایگزین کردن طرح قاصدک اشاره کرد و گفت: به دنبال آن هستیم که تا قبل از پایان سال سامانه‌ای دیگر برای پرداخت‌های پرستاران ایجاد و شروع به کار کند.

وی در ادامه پرستار را یک شخصیت مستقل دانست و بیان کرد: گرچه در حوزه پزشکی باید یک تیم متحد داشته باشیم، اما پرستار جزو وابسته به جریان پزشکی نیست و برای خود یک شخصیت مستقل دارد که نباید این هویت مستقل از او دریغ شود.

نمکی همچنین به موضوع کمبود نیرو اشاره کرد و گفت: با توسعه فراوان تخت‌های بیمارستانی و کمبودهای شدیدی که در زمینه پرستاران داریم طی مجوزی که از سازمان امور استخدامی‌اخذ کرده‌ایم قرار است ۹ هزار پرستار برای جبران این کمبود استخدام شوند.  

وزیر بهداشت ضمن تاکید بر این که پرستاران تنها برای ارائه خدمت در بیمارستان تربیت نمی‌شوند، بر لزوم حرکت به سوی خدمات پرستاری در منزل اشاره کرد و افزود:‌ در این زمینه به دنبال مصوب کردن تعرفه‌های خدمات پرستاری در منزل هستیم و با توجه به هزینه‌ای که بستری شدن بیمار در بیمارستان برای نظام سلامت دارد، در زمینه‌ بیماران مزمن، پرستاری در منزل یکی از بهترین اقدامات خواهد بود.

نمکی ادامه داد: در طرح هر خانه یک پایگاه سلامت نیز اصلی‌ترین محور ارائه خدمات پرستاران هستند که این موضوع باعث جامعه محور کردن نظام ارائه خدمت می‌شود و به نوعی تعریف جدیدی از ارائه خدمت به سمت خانواده‌ها است.

وی در خاتمه‌ سخنان خود اظهار کرد:‌ امیدواریم در روزهای آتی با همدلی و همراهی مشکلات پرستاران بیش از گذشته به صورت حل شدن پیش رود.

به گزارش ایسنا، در ادامه این مراسم از پرستاران نمونه کشور قدردانی و به آنها لوح تقدیر ارائه شد.

انتهای پیام

مقایسه انواع بیمه‌های عمر با جزییات کامل


پست های مرتبط

بیمه پاسارگاد؛ بالاترین شرکت از لحاظ سهام بیمه ای
تازه های اخبار بیمه؛ بیمه پاسارگاد در صدر سهام شرکت های بیمه ای

آگوست 12, 20200پسندیدناخبار روز بیمه , بیمه عمر

اخبار بیمه را با اخبار بیمه پاسارگاد در تیرماه ۹۹ آغاز می‌کنیم. سهامداران شرکت بیمه پاسارگاد از سرمایه گذاری‌های خود در سهام این مجموعه طی معاملات تیر ماه امسال بازار سرمایه حدود ۸۲ درصد سود دریافت کردند.

ادامه مطلب
هنرمندان از پرداخت حق بیمه سه ماهه خود معاف هستند

می 9, 20200پسندیدناخبار روز بیمه,

ایسنا/زنجان مسئول صندوق اعتباری هنر اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی‌استان زنجان، از معافیت پرداخت حق بیمه سه ماهه امسال هنرمندان خبر داد و گفت: در رابطه با افرادی که حق بیمه خود را پرداخت کرده‌اند نیز، تصمیماتی اتخاذ می‌شود. مقایسه انواع بیمه‌های عمر با جزییات کامل

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند