تصویب آیین نامه مناسب سازی قانون جامع معلولان آذرماه

نوامبر 1, 2019اخبار روز بیمه

محمد نفریه در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به تصویب سه آئین نامه قانون حمایت از حقوق افراد دارای معلولیت اظهار داشت: در جلسه هفته گذشته هیئت وزیران سه آئین نامه از ۵ آئین نامه قانون حمایت از حقوق افراد دارای معلولیت به تصویب رسید.

وی تصریح کرد: بر این اساس ماده ۹ در ارتباط با تحصیل رایگان دانشجویان معلول، ماده ۱۲ کمک هزینه ارتقای کارآیی افراد دارای معلولیت و ماده ۱۳ در ارتباط با پرداخت سهم بیمه کارفرمایان به تصویب رسید.

معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی کشور افزود: با توجه به برنامه ریزی انجام شده دو آئین نامه بعدی که یکی در حوزه صندوق اشتغال معلولان و فرصت‌های شغلی آنان است قرار است تا ۱۲ آذرماه روز جهانی معلولان به تصویب برسد.

نفریه با بیان اینکه در حال حاضر نیز قانون حمایت از حقوق افراد دارای معلولیت در حال انجام است، اجرا می‌شود، گفت: این قانون پس از آنکه توسط رئیس جمهور ابلاغ شد، عملیاتی می‌شود اما با تصویب آئین نامه‌های مربوط به این قانون، در اجرای آن تسهیل صورت خواهد گرفت.

وی خاطرنشان کرد: یکی دیگر از مواد این قانون در حوزه مناسب سازی است که یکی از موضوعات مهم در حوزه معلولان است که در این زمینه نیز به زودی این ماده در ۱۲ آذرماه به تصویب خواهد رسید.

معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی در ارتباط با اعتبارات اجرایی حمایت از حقوق معلولان اظهار داشت: امیدواریم با توجه به عنایت دولت، اعتبارات این قانون نیز افزایش یابد چرا که اعتبارات فعلی پاسخگوی اجرای آن را ندارد.

نفریه در ارتباط با افزایش اعتبارات قانون حمایت از حقوق معلولان در سال ۹۸ گفت: براساس قانون بودجه امسال هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان برای آن تخصیص یافته شد که براساس اخبار شنیده شده قرار است این رقم به هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان افزایش یابد که البته هنوز به صورت رسمی‌اعلام نشده است.

مشاوره رایگان اینترنتی بیمه عمر


پست های مرتبط

کرونا و بیمه عمر

می 23, 20200پسندیدنبیمه عمر, , ,

بیماری کووید ۱۹ یا همان کرونا که از ماه‌های پایانی سال ۲۰۱۹ در کشور چین، شیوع آن آغاز شد و به سرعت به تمامی‌کشورهای جهان سرایت کرد، در چند ماه گذشته، تمامی‌مشاغل و عرصه‌های مختلف اقتصادی را در تمامی‌کشورهای جهان تحت الشعاع خود قرار داده است. بسیاری از مشاغل با شیوع کرونا تعطیل شده و …

ادامه مطلب
اصول و قواعد اولیه در فروش بیمه های عمر

می 23, 20200پسندیدنآموزش فروش , بیمه عمر, , , ,

در این مطلب قصد داریم به اولین ملزومات فروش بیمه‌های عمر بپردازیم و روشن سازیم که قواعد و اصول اولیه برای فروش بیمه عمر چه مواردی هستند. این اصول، مواردی هستند که شما در هر یک از روش‌های بازاریابی و فروش بیمه عمر که از آن استفاده می‌کنید، باید رعایت نمایید و سبک و شیوه …

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند