تشکیل سازمان نظام رسانه در رفع مشکلات فعالان این حوزه اثرگذار است

دسامبر 10, 2019اخبار روز بیمه

به گزارش خبرنگار مهر، سید عباس صالحی روز پنجشنبه در جریان نشست با اصحاب فرهنگ و هنر و رسانه استان مرکزی در اراک، در پاسخ به پرسش‌ها و مطالبات فعالان این حوزه، اظهار داشت: در بخش یارانه نشریات اصلاحیه در حوزه یارانه‌ها با هماهنگی همکاران انجام و به نتیجه رسیده و با توجه به دستور العمل جدید که با پاره ای از انتقادات و پیشنهادات بوده، انجام می‌شود.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی‌گفت: در خصوص تعدد صدور مجوز برای نشریات تصمیم‌های جدیدی در وزارت فرهنگ گرفته می‌شود.

وی در ارتباط با تسهیلات کم بهره برای خبرنگاران بیان کرد: بحث سازمان نظام رسانه ای در دولت مطرح شد و به کمک خبرنگاران خواهد آمد بنابراین برخورداری خبرنگاران از کارت حرفه ای صلاحیت باعث روان سازی مشکلات این حوزه می‌شود.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی‌افزود: یکی از مشکلات نظام رسانه این است که در جریان رسانه ای کشور برخورداری از کارت صلاحیت حرفه ای دیده نشده است البته در لایحه دولت و طرح مجلس این موضوع دیده شده که با این نگاه مسایلی از قبیل رده بندی، صلاحیت خبرنگار، خدمات رفاهی و… معنا پیدا می‌کند.

صالحی بیان داشت: در حال حاضر یکی از مسایل وزارت فرهنگ در حوزه رسانه در خصوص تعداد خبرنگاران، موج سیال و غیر قابل گزارش آن‌ها است.

وی اظهار کرد: در ارتباط با ارزش افزوده صنعت چاپ، مجلس و هیات دولت تلاش خواهد کرد.

صالحی با بیان این که هنرهای تجسمی‌معدنی برای کشور هستند، بیان کرد: این هنر صرفا دارای جنبه هنری نیست بلکه دارای صرفه اقتصادی نیز می‌باشد و فضای استان مرکزی به دلیل وجود معادن و بازیافت‌ها می‌تواند فرصتی برای هنرهای تجسمی‌تلقی شود.

وی گفت: گزارش‌ها و بحث‌های مربوط به حمایت از فضای فرهنگی استانی  بیشتر دنبال می‌شود و حمایت از فیلم‌های کوتاه در تفاهم نامه‌هایی که با استاندار مرکزی تنظیم شده، دیده شده و فرصتی برای انتخابات سینمای استان و فیلم‌های بلند را فراهم می‌سازد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی‌بیان کرد: صاحب فرهنگ متولی این حوزه است و ورود مجموعه‌های دیگر مانند فنی و حرفه ای نوعی ناهماهنگی است و این موضوع را به طور جدی در مرکز دنبال می‌کنیم.

صالحی گفت: برای محل تمرین هنرهای نمایشی در تالار مرکزی و مجتمع هنر استان این امکان فراهم شده است و در تفاهم نامه مذکور با استاندار مرکزی که تا سال ۹۹ به اجرا می‌رسد، این نیاز تامین می‌شود.

وی بیان کرد: استاندار مرکزی استفاده از منازل مسکونی را به عنوان آموزشگاه‌های موسیقی برای اهالی این حوزه پیگیری کنند.

وی افزود: در ارتباط با حوزه کتابفروشان بحث ارایه وام و تسهیلات به کتابفروشان جدید و بهسازی کتابفروشی‌ها مورد توجه است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی‌گفت: بحث مد و لباس از حوزه‌های قابل توجه حوزه فرهنگ و هنر است و بیمه طراحان لباس را دنبال می‌کنیم.

صالحی بیان کرد: نویسندگان و شعرا جان مایه اصلی فرهنگ و هنر هستند و باید بتوان آثار آن‌ها را منتشر کرد و برگزاری نمایشگاه کتاب در این حوزه باید همچنان مورد توجه قرار گیرد.

وی تاکید کرد: با توجه به وجود مفاخر قابل توجه در استان‌ها باید تشکیل انجمن مفاخر در استان‌ها به ویژه در استان مرکزی مورد توجه قرار گیرد.

مشاوره رایگان اینترنتی بیمه عمر


پست های مرتبط

هنرمندان از پرداخت حق بیمه سه ماهه خود معاف هستند

می 9, 20200پسندیدناخبار روز بیمه,

ایسنا/زنجان مسئول صندوق اعتباری هنر اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی‌استان زنجان، از معافیت پرداخت حق بیمه سه ماهه امسال هنرمندان خبر داد و گفت: در رابطه با افرادی که حق بیمه خود را پرداخت کرده‌اند نیز، تصمیماتی اتخاذ می‌شود. مقایسه انواع بیمه‌های عمر با جزییات کامل

ادامه مطلب
آینده مالی را با بیمه عمر تأمین کنیم

می 9, 20200پسندیدناخبار روز بیمه,

به گزارش خبرگزاری تسنیم،  یکی از ابعاد اصلی زندگی هر شخص، بعد اقتصادی است. یعنی خیلی از اهدافی که در زندگی قصد رسیدن به آن‌ها را داریم، باید برای رسیدن به آن هزینه مالی کنیم. چه برای خودمان و چه برای عزیزانمان. حال اگر سرپرست خانواده هم باشید و مسئولیت سایر اعضای خانواده یا عزیزان …

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند