تشدید تالاسمی با بی‌شناسنامه‌ای؛ هزینه‌های هنگفت اهالی روستای «کهنانیکش» به‌دلیل نداشتن بیمه + فیلم

ژانویه 27, 2020اخبار روز بیمه

به گزارش خبرگزاری تسنیم از دشتیاری؛ در سه گزارش به پرونده بی‌شناسنامه‌ها در بلوچستان پرداختیم؛ سه روستا، دهستان و مجتمع روستایی را که هرکدام ۱۰۰ تا ۵۰۰ نفر بومی‌بی‌شناسنامه داشتند دیدیم.

هرچند آمارهای غیررسمی‌از وجود ۱۰۰هزار بی‌شناسنامه می‌گفت و جوابیه ثبت احوال به تسنیم هم صادرکردن ۳۰هزار شناسنامه از سال ۹۲ تاکنون را تأیید کرد اما استاندار سیستان و بلوچستان در پاسخ به تسنیم از تعداد حرفی نزد و اعلام کرد تعداد خیلی کمتر از آمارهایی‌است که اعلام می‌شود. احمدعلی موهبتی استاندار سیستان و بلوچستان قول داد به‌زودی آمار دقیق را اعلام کند.

حالا در ادامه سلسله گزارش‌هایمان به” کهنانیکش” در دشتیاری، جنوب بلوچستان می‌رویم، جایی که بی‌هویتی موضوع و معضلی جدید برایشان ایجاد کرده است، عمده بی‌شناسنامه‌های این دهستان بیماری خاص تالاسمی‌دارند.

یکی از کودکان این روستا به‌خاطر بی‌هویتی و عدم مراقبت و درمان مناسب فلج شده است و خواهرش هم مجبور شده برای مراقبت از او درس و مدرسه را ترک کند.

مهران امینی‌فرد رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر می‌‌گوید: برای تالاسمی‌ها تزریق خون انجام می‌دهیم اگر شناسنامه هم نداشته باشند در مددیاری می‌رود و پولش تأمین می‌شود.

وی در گفت‌وگو با تسنیم تأکید می‌کند: هرچند بیمارستان‌ها خودگردان هستند و باید پول خدمات را در قالب پوشش‌های بیمه‌ای بگیرند ولی ما در این استان به‌خاطر محرومیت‌ها امتیازات ویژه‌ای به تالاسمی‌ها دادیم.

سید امیرحسین عظیمی؛ سید خلیل موسوی‌نیا

انتهای پیام/۳۹۵/ت+

مقایسه انواع بیمه‌های عمر با جزییات کامل


پست های مرتبط

هنرمندان از پرداخت حق بیمه سه ماهه خود معاف هستند

می 9, 20200پسندیدناخبار روز بیمه,

ایسنا/زنجان مسئول صندوق اعتباری هنر اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی‌استان زنجان، از معافیت پرداخت حق بیمه سه ماهه امسال هنرمندان خبر داد و گفت: در رابطه با افرادی که حق بیمه خود را پرداخت کرده‌اند نیز، تصمیماتی اتخاذ می‌شود. مقایسه انواع بیمه‌های عمر با جزییات کامل

ادامه مطلب
آینده مالی را با بیمه عمر تأمین کنیم

می 9, 20200پسندیدناخبار روز بیمه,

به گزارش خبرگزاری تسنیم،  یکی از ابعاد اصلی زندگی هر شخص، بعد اقتصادی است. یعنی خیلی از اهدافی که در زندگی قصد رسیدن به آن‌ها را داریم، باید برای رسیدن به آن هزینه مالی کنیم. چه برای خودمان و چه برای عزیزانمان. حال اگر سرپرست خانواده هم باشید و مسئولیت سایر اعضای خانواده یا عزیزان …

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند