بیمه عمر، بیمه عمر چیست، مزایای بیمه عمر، بهترین بیمه عمر، بیمه عمر پاسارگاد، خرید بیمه عمر، مشاوره خرید بیمه عمر، مشاوره اینترنتی خرید بیمه عمر، بیمه عمر پاسارگاد، جدول محاسبه بیمه عمر، جدول فروش بیمه عمر، محاسبه بیمه عمر، بیمه عمر چیست

تسکین آلام با بیمه عمر و سرمایه گذاری

دسامبر 4, 2019بیمه عمر

بسیاری تصور می‌کنند بیمه عمر و سرمایه گذاری برای فرزندان خانواده حکم سرمایه گذاری و برای سرپرستان خانواده بیشتر جنبه ی سرمایه ای جهت استفاده از پوشش‌های بیمه ای را دارد. حقیقت آن است که هرچند این تصور تا اندازه ای می‌تواند صحیح باشد و در مشاوره‌های بیمه ای نیز توسط فروشندگان و نمایندگان بیمه عمر و سرمایه گذاری گاهی مورد استناد قرار می-گیرد اما نماینده ی متعهد و وظیفه شناس نماینده ای است که فارغ از کلیشه‌های فروش نیاز دقیق مشتری را شناسایی نموده و به-طور مستمر بیمه گذار و بیمه شده ی خود را تحت حمایت قرار دهد و بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری فرد را در هر زمان با نیازها و مقتضیات زندگی وی به روز گرداند. توجه مستمر و دغدغه مندانه ی نماینده یا فروشنده ی بیمه عمر و سرمایه گذاری به بیمه شدگان یکی از ویژگی‌های نمایندگان برجسته و برتر بیمه‌های عمر و سرمایه گذاری است. گاهی شرایط و مقتضیات زندگی افراد به گونه ای است که نیاز به توجه ویژه ی نماینده و پیگیری بیشتر نماینده ی بیمه عمر و سرمایه گذاری دارد. بسیاری از نمایندگان بیمه عمر و سرمایه گذاری که امروز به واسطه ی فعالیت‌های مستمر و تلاش‌های صادقانه ی خود در فروش بیمه‌های عمر و سرمایه-گذاری از شرایط نسبتاً مناسب معیشتی برخوردار هستند، خود در مناطقی محروم رشد کرده اند. چنین افرادی به واسطه ی آشنایی با زندگی در محرومیت، در نیازسنجی مشتریان خود غالباً بسیار موفق عمل می‌کنند. چه بسا نمایندگانی که توانسته اند زندگی بسیاری از همشهریان خود در مناطق محروم را نیز از بسیاری خطرات اقتصادی نجات دهند.

 

 

در اواخر سال ۹۶ یکی از نمایندگان فعال و برجسته ی فروش بیمه عمر و تامین آتیه از گروه نمایندگان بیم دان آقای محمدرضا اصغری که از اهالی شهرستان بیجار بوده است، با هدف خدمت رسانی بیمه ای به مردم زادگاه خویش شهرستان بیجار در یک روستا اقدام به معرفی بیمه عمر و سرمایه گذاری مناسب برای اهالی روستا می‌کند. در میان اهالی این روستا جوان ۲۱ ساله ای که پدر خود را از دست داده و نان آور خانواده و مادر خود به شمار می‌رود، از مشاوره ی بیمه ای آقای اصغری بهره مند می‌شود. این نماینده ی فروش بیمه‌های عمر و سرمایه گذاری، مشاوره ی کامل و جامعی را به وی ارائه داده و او را تحت پوشش بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری قرار می‌دهد. با توجه به شرایط اقتصادی و معیشتی بیمه گذار بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری برای او در ابتدا با مبلغ حق بیمه ای معادل ۵۰۰,۰۰۰ ریال به صورت ماهانه و با توجه به شرایط کاری و زندگی بیمه شده و توجه به این مطلب که وی نان آور خانواده ی خود بوده است، بیمه نامه با بالاترین میزان پوشش سرمایه ی فوت برای این مبلغ حق بیمه یعنی پوشش سرمایه-ی فوتی معادل ۱۵۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال و پشش سرمایه ی فوت حادثه ای معادل سه برابر سرمایه فوت یعنی معادل ۴۵۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال صادر می‌شود. بیمه نامه تا پایان سال ۹۷ با همین شرایط ادامه یافته و حق بیمه‌های آن به صورت مستمر توسط بیمه گذار جوان پرداخت می‌شود. نماینده ی متعهد گروه بیمه ای بیم دان با توجه به تغییر اندک شرایط زندگی و کار بیمه گذار در ابتدای سال ۹۸ مجددا بیمه شده مراجعه نموده و مشاوره ی کامل دیگری را به وی ارائه می‌کند. در پی این مشاوره، به افزایش حق بیمه-ی ماهانه ی بیمه عمر و سرمایه گذاری خود و افزایش پوشش‌های بیمه ای بیمه نامه ترغیب می‌شود. در نتیجه ی این مشاوره، بیمه-گذار جوان حق بیمه ی ماهانه ی خود را به ۱٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال در ماه افزایش داده و از این طریق امکان افزایش سرمایه ی فوت و سرمایه ی فوت حادثه را برای خود ایجاد می‌کند. لذا پوشش سرمایه فوت بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری وی به ۳۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال و در نتیجه پوشش سرمایه ی فوت ناشی از حادثه ی بیمه نامه نیز به ۹۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال افزایش می‌یابد. بیمه شده ی جوان که با مادرخود زندگی و روزگار سختی را می‌گذرانده و خدمت سربازی خود را نیز به تازگی به پایان رسانده است، در روستای محل سکونت خود مشغول به کار می‌شود و افزایش حق بیمه و پوشش‌های بیمه نامه نیز در نتیجه ی همین تغییرات در زندگی وی از سوی نماینده ی متهد بیم دان به وی پیشنهاد شده است.

پس از گذشت تنها سه ماه از افزایش حق بیمه و پوشش‌های بیمه نامه ی عمر و سرمایه گذاری، اتفاق ناگوار رخ می‌دهد و جوان مذکور در حین آب تنی و شنا در رودخانه غرق شده و جان خود را از دست می‌دهد. بی شک اندوه از دست دادن فرزندی جوان برای یک مادر قابل وصف نخواهد بود اما ازدست دادن فرزندی که نان آور خانواده بوده و زندگی مادر خود را نیز تأمین می-کند، نه تنها اندوه و مصیبت بزرگی را به مادر وی تحمیل می‌کند، شرایط ادامه ی زندگی را از منظر اقتصادی نیز بسیار دشوار و غیر قابل تحمل می‌نماید. بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری این جوان که جان خود را در سنین کم از دست داد، از تشدید مشکلات مادرش بعد از فوت وی جلوگیری نمود و سنگینی داغ از دست دادن او را برای این مادر تنها چندین برابر نکرد. از آن جا که فوت بیمه شده در اثر حادثه اتفاق افتاده بود، علاوه بر سرمایه ی فوت بیمه عمر و سرمایه گذاری به مبلغ ۳۰۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال، سرمایه-ی فوت ناشی از حادثه ای معادل بیمه ۹۰۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال نیز به مادر بیمه شده تعلق می‌گرفت. در نتیجه با احتساب حق بیمه‌های پرداختی بیمه شده و اندوخته ی ناشی از آن که به سرمایه ی فوت و سرمایه ی فوت ناشی از حادثه اضافه می‌شود، چکی به مبلغی معادل ۱٫۲۱۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال به عنوان غرامت فوت حادثه در این بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری در وجه مادر بیمه شده صادر و تحویل نماینده ی بیمه شده می‌گردد. نماینده ی متعهد و با اخلاق گروه بیمه ای بیم دان به صورت شبانه و به جهت تعجیل در رساندن چک غرامت بیمه عمر به مادر بیمه شده که از نظر مالی بسیار در مضیقه افتاده و نان آور خود را نیز از دست داده است، اقدام می‌کند.

 

 

نماینده ی بیمه شده با نظر موافق ذینفع بیمه نامه (مادر جوان) و با حضور او در بانک، مبلغ غرامت فوت را برای او به صورت سپرده در بانک سرمایه گذاری می‌کند. در نتیجه ی این سرمایه گذاری، مادر بیمه شده درآمدی معادل ۲ میلیون تومان به صورت ماهانه از محل سود دریافتی از بانک به دست می‌آورد. این درآمد ماهانه، برای مادری که تنها شده و در یک روستا زندگی می‌کند، کمک مالی بزرگی به شمار می‌رود و هرچند فراغ فرزند را پر نمی‌کند اما به طور قطع آلام این مادر را کاهش داده و موجب آرامش نسبی او می‌گردد.

کنکاشی در کارکردهای بیمه‌های عمر و سرمایه گذاری برای بیمه شدگان و ذینفعان آن نظیر مورد بالا به ما کمک خواهد کرد که هر گاه با این پرسش مواجه شدیم که «بیمه عمر چیست؟» پاسخی صحیح و انسانی برای آن داشته باشیم: «بیمه عمر و سرمایه-گذاری خدمتی بزرگ و نجات بخش برای بیمه شدگان و ذینفعان آن است».


پست های مرتبط

تهعدات بیمه عمر
جدول محاسبات یا جدول تعهدات بیمه عمر؟

آگوست 19, 20200پسندیدنبیمه عمر

یکی از ویژگیهای بیمه عمر امکان آگاهی متقاضی بیمه عمر از جزئیات آن، پیش از صدور بیمه است. این امکان از طریق جدول محاسبات یا جدول تعهدات بیمه عمر میسر می‌شود. در این مطلب قصد داریم به بررسی جدول محاسبات یا جدول پیشبینی تعهدات بیمه عمر بپردازیم.

ادامه مطلب
بیمه عمر و تامین آتیه
بیمه عمر انفرادی؛ از صفر تا صد

آگوست 5, 20200پسندیدنبیمه عمر

بیمه عمر، انواع مختلفی دارد. تقسیم بندی بیمه عمر به بیمه عمر انفرادی و بیمه عمر گروهی، یکی از تقسیم بندی‌های بیمه عمر است. این انواع شامل بیمه عمر آنلاین و غیر آنلاین نیز می‌شود. در این مطلب قصد داریم به معرفی انواع بیمه عمر انفرادی بپردازیم.

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند