تذکر نماینده مجلس درباره پرداخت نشدن بیمه بیکاری به آسیب دیدگان از کرونا

می 9, 2020اخبار روز بیمه

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، محمدرضا پور ابراهیمی‌نماینده کرمان درمجلس  در نشست علنی امروز (یکشنبه ۲۱ اردیبهشت) قوه مقننه و  در تذکری به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی نسبت به وضعیت صندوق بازنشستگان فولاد گفت: این صندوق ۹۰ هزار بازنشسته مظلوم دارد که به دلیل تغییرات پی درپی مسئولان این صندوق، وضعیت این بازنشستگان هنوز رسیدگی نشده است.

وی ادامه داد: متأسفانه توقعات و انتظارات نمایندگان از صندوق بازنشستگی فولاد برای رسیدگی به وضعیت بازنشستگان هنوز اجرایی نشده است.

نماینده کرمان در مجلس تأکید کرد: همچنین وضعیت شرکت‌‌های مجموعه این صندوق مانند شرکت زغال سنگ کرمان مدتی است دچار مشکل شده و ما از آقای شریعتمداری خواسته‌ایم تا نسبت به این موضوع ورود کرده، جمع‌بندی و شفاف‌سازی کند، نه شخص وزیر به این موضوع ورود کرده و نه مدیرعامل صندوق فولاد کشور.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی‌خطاب به مصری نایب رئیس مجلس که در غیاب لاریجانی رئیس مجلس اداره جلسه را به عهده داشت گفت: از شما می‌خواهم با توجه به سابقه‌تان در وزارت تعاون و کار دستور دهید یک کارگروهی تشکیل شده تا شرایط صندوق فولاد کشور در دستور کار قرار دهد.

پورابراهیمی‌تصریح کرد: دستورات ستاد مقابله با کرونا برای حمایت از فعالیت‌های اقتصادی رسیدگی نمی‌شود، اکنون بیش از ۸۰۰ هزار نفر درخواست بیمه بیکاری داده‌اند که هنوز تعیین تکلیف نشده است و حتی یک نفر از این بیمه بیکاری برخوردار نشده است بنابراین مصوبات مربوط به بخش تسهیلات صنفی و مجموعه اقدامات دولت برای این اقشار به استان‌ها ابلاغ نشده است و خواهشمندیم دستور دهید تا رئیس جمهور و وزرای مربوطه مصوبات حمایتی برای فعالان اقتصادی را هر چه سریعتر ابلاغ کنند.

عبدالرضا مصری نایب رئیس مجلس خطاب به امیری معاون پارلمانی رئیس جمهور که در جلسه حضور داشت، گفت: نسبت به موارد تذکر داده شده خصوصاً بحث رسیدگی به اقشار آسیب‌پذیر، بیمه بیکاری و رزمندگان معسر اقدام فرمایید، امروز تذکرات بسیاری درباره بیمه بیکاری بیان شده است./

انتهای پیام/

مقایسه انواع بیمه‌های عمر با جزییات کامل


پست های مرتبط

بیمه پاسارگاد؛ بالاترین شرکت از لحاظ سهام بیمه ای
تازه های اخبار بیمه؛ بیمه پاسارگاد در صدر سهام شرکت های بیمه ای

آگوست 12, 20200پسندیدناخبار روز بیمه , بیمه عمر

اخبار بیمه را با اخبار بیمه پاسارگاد در تیرماه ۹۹ آغاز می‌کنیم. سهامداران شرکت بیمه پاسارگاد از سرمایه گذاری‌های خود در سهام این مجموعه طی معاملات تیر ماه امسال بازار سرمایه حدود ۸۲ درصد سود دریافت کردند.

ادامه مطلب
هنرمندان از پرداخت حق بیمه سه ماهه خود معاف هستند

می 9, 20200پسندیدناخبار روز بیمه,

ایسنا/زنجان مسئول صندوق اعتباری هنر اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی‌استان زنجان، از معافیت پرداخت حق بیمه سه ماهه امسال هنرمندان خبر داد و گفت: در رابطه با افرادی که حق بیمه خود را پرداخت کرده‌اند نیز، تصمیماتی اتخاذ می‌شود. مقایسه انواع بیمه‌های عمر با جزییات کامل

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند