تخلفات و تداخلات دارویی در استان بوشهر کاهش یافت

اکتبر 20, 2019اخبار روز بیمه

به گزارش خبرنگار مهر، پرویز رمضانی ظهر سه‌شنبه در جمع خبرنگاران در بوشهر اظهار داشت: در استان بوشهر بیش از ۵۰۰ هزار نفر تحت پوشش صندوق‌های بیمه سلامت شامل ۶۸ درصد بیمه روستاییان، ۱۰ درصد بیمه همگانی، ۱۶ درصد بیمه کارمندان، پنج درصد سایر اقشار هستند.

وی با اشاره به قرارداد بیمه سلامت ۴۷۰ موسسه درمانی و تشخیصی در استان بوشهر، بیان کرد: ۹۰ درصد داروخانه‌ها، مراکز تشخیصی، آزمایشگاهی و مطب پزشکان استان با بیمه سلامت قرارداد دارند.

مدیرکل بیمه سلامت استان بوشهر ادامه داد: از ابتدای آبان طرح وسع یا ارزیابی وسع به منظور تعیین میزان مشارکت افراد در پرداخت حق بیمه طبق بخشنامه هیئت وزیران اجرایی می‌شود.

وی بیان کرد: افرادی که فاقد پوش بیمه‌ای هستند شش ماه فرصت دارند با مراجعه به ادارات بیمه سلامت، یا دفاتر پیشخوان طرف قرارداد نسبت به ثبت نام در سامانه اقدام کنند تا دهک درآمدی خانوارها تعیین شود.

رمضان با اشاره به دو میلیون و ۲۴۰ هزار بار مراجعه بیمه شدگان بیمه سلامت به مراکز درمانی و تشخیصی استان افزود: در سال گذشته به غیر از سطح یک که ۵۱ میلیارد تومان به مراکز طرف قرارداد روستایی پرداخت شد، ۹۲ میلیارد تومان به سطوح ۲ و ۳ پرداخت شد.

وی با اشاره به اجرای طرح نسخه نویسی الکترونیکی در شهرستان‌های گناوه، دیلم و دشتی اضافه کرد: یکی دیگر از طرح‌های مهم استان اجرای طرح رفع همپوشانی بیمه‌ها است که تاکنون ۲۰ هزار دفترچه بیمه درمانی تکراری در استان حذف و باطل شده است.

مدیرکل بیمه سلامت استان بوشهربا اشاره به رضایت مردم از طرح نسخه‌نویسی الکترونیکی، افزود: ماهانه چهار هزار نسخه ویزیت الکترونیکی از پزشکان طرف قرارداد شهرستان‌ها صادر می‌شود.

وی با اشاره به هزینه ماهانه ۱۰۷ میلیارد ریال درمان افراد تحت پوشش بیمه سلامت استان، افزود: بدهی بیمه سلامت استان بوشهر به موسسات درمانی دولتی مربوط به سه ماه پایانی سال قبل، از طریق اوراق خزانه و غیرنقدی پرداخت می‌شود.

رمضانی افزود: مطالبات موسسات درمانی و تشخیصی طرف قرارداد بیمه سلامت استان بوشهر تا تیرماه به صورت کامل و بیش از ۶۰ درصد مطالبات مرداد هم به صورت علی‌الحساب  پرداخت شده است.

مشاوره رایگان اینترنتی بیمه عمر


پست های مرتبط

بررسی بیمه های عمر پاسارگاد و نوین
مقایسه شرایط بیمه عمر پاسارگاد و بیمه عمر نوین

جولای 19, 20200پسندیدنبیمه عمر,

یکی از پرسشهای متداول متقاضیان خرید بیمه عمر، این است که مزایای بیمه عمر در کدام بیمه بیشتر است؟ جهت پاسخ به این سؤال باید شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و مقایسه گردد. در این مطلب قصد داریم شرایط بیمه عمر پاسارگاد را با شرایط بیمه عمر نوین مقایسه نماییم.

ادامه مطلب
مقایسه بیمه عمر «پاسارگاد» و بیمه عمر «سامان»

ژوئن 23, 20200پسندیدنبیمه عمر

یکی از مهم­ترین پرسش­هایی که همواره برای بیمه ­گذاران و مشتریان و متقاضیان بیمه­‌های عمر و سرمایه­ گذاری مطرح است، این است که کدام بیمه عمر را باید انتخاب کنند و کدام بیمه عمر شرایط بهتری دارد. جهت پاسخ به این سؤال لازم است شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و با یکدیگر مقایسه گردد. بدین منظور …

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند