تاکید وزیر ورزش بر افزایش مهارت های عمومی رانندگی در کشور

دسامبر 6, 2019اخبار روز بیمه

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی‌فدراسیون اتومبیلرانی، در این جلسه که روز شنبه با حضور وزیر ورزش و جوانان و معاونین این وزارتخانه به میزبانی شرکت توسعه و تجهیز و نگهداری اماکن ورزشی برگزار شد، محمود صیدانلو رئیس فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی در جلسه حضور یافته و به تشریح کامل جزییات و روند اجرایی این طرح که از سال ۱۳۹۶ در حال تدوین و پیاده سازی و جلب مشارکت‌های نهادهای متولی حوزه رانندگی در کشور می‌باشد پرداختند.

پس از آن سلطانی فر ضمن تقدیر از پیشرفت‌های حاصل شده بر حمایت همه جانبه از این طرح توسط وزارت ورزش و جوانان با محوریت معاونت‌های فرهنگی و توسعه ورزش همگانی و معاونت جوانان تاکید کرد و ضمن تشکر از کمیسیون‌های فرهنگی و اصل نود مجلس شورای اسلامی‌، معاونت پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه ، بیمه مرکزی ، سازمان صدا و سیما و پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا که در این طرح حضور یافته اند ، مشارکت و همکاری همه نهادها و دستگاه‌های مرتبط همچون سازمان هلال احمر ، وزارت بهداشت ، سازمان بهزیستی را در جهت کاهش نرخ تلفات شهری و جاده ای خواستار شد.

وزیر ورزش و جوانان در ادامه گفت : با توجه به آمار وحشتناک تصادفات شهری و جاده ای و میزان نرخ بالای کشته شدگان سوانح رانندگی در کشور و ضرر بالای مادی و معنوی تحمیل شده به جامعه و خانوده‌ها پس از وقوع حوادث رانندگی ، بر اجرای سریع و دقیق این طرح تاکید کرد و اظهار داشت :  اولویت اول فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی باید اجرای این طرح بوده و برگزاری مسابقات و دیگر امور ورزشی در اولویت‌های بعدی قرارگیرد .

سلطانی فر اجرای موفق این طرح را باعث ایجاد نشاط وشادابی در بین جوانان و خانواده‌ها دانست و بر لزوم ارائه مشوق‌های لازم از سوی معاونت‌ها و دیگر نهادها در جهت جذب آحاد مردم برای آموزش رانندگی صحیح در پیست‌های ایمن با محوریت فدراسیون تاکید کرد.

وزیر ورزش و جوانان در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد با توجه به اینکه بیشتر مخاطبین ورزش‌های موتورسواری و اتومبیلرانی جوانان هستند ، باید نگاه ویژه تری به این طرح داشت و تا پایان سال آینده شاهد ساخت حداقل ده پیست موتورسواری و اتومبیلرانی در کل کشور باشیم و از فدراسیون خواست پس از مکاتبه با استان‌ها و تهیه زمین مناسب با همکاری شرکت توسعه و تجهیز و نگهداری اماکن ورزشی کشور نسبت به تامین اعتبار لازم و احداث پیست‌های استاندارد اقدام نمایند . دکتر سلطانی فر همچنین دستور داد ، روند اجرایی توسعه پیست اتومبیلرانی آزادی تهران که از دو سال قبل مصوب شده باید هرچه زودتر به بهره برداری برسد .  

در ادامه دکتر احمدی معاون توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش نیز حمایت همه جانبه خود را از طرح مذکور اعلام کرد و بیان داشت با نگاه ویژه ای که وزیر محترم به این طرح دارند تلاش خواهیم کرد ، این طرح فراگیر در اولویت برنامه‌های فرهنگی این معاونت قرار گیرد. احمدی افزود : جوایز ویژه این طرح نیز در قالب تفاهم نامه مشترک جهت تشویق و ترغیب حداکثری مردم برای حضور در این طرح فرهنگی و همگانی تامین خواهد شد و در اختیار فدراسیون قرار خواهد گرفت.

محمد مهدی تندگویان معاون ساماندهی امور جوانان نیز با اشاره به اثرات مفید این طرح در بین جوانان و جامعه در کاهش نرخ تلفات جاده ای و شهری ناشی از تصادفات رانندگی گفت : این معاونت تمام تلاش خود را در جهت توسعه و پیشرفت این پویش جهانی و ملی به کارمی‌گیرد و از تمام ابزارهای موجود در بحث رسانه ای ، تولید محتوا ، ارایه نرم افزارهای مناسب در جهت نیل به اهداف طرح استفاده خواهد کرد.

این طرح فراگیر قرار است از نیمه دوم دیماه سال جاری در قالب آکادمی‌مجازی و تلویزیونی و با برگزاری کنفرانس خبری اجرائی و عملیاتی شود

مشاوره رایگان اینترنتی بیمه عمر


پست های مرتبط

بیمه پاسارگاد؛ بالاترین شرکت از لحاظ سهام بیمه ای
تازه های اخبار بیمه؛ بیمه پاسارگاد در صدر سهام شرکت های بیمه ای

آگوست 12, 20200پسندیدناخبار روز بیمه , بیمه عمر

اخبار بیمه را با اخبار بیمه پاسارگاد در تیرماه ۹۹ آغاز می‌کنیم. سهامداران شرکت بیمه پاسارگاد از سرمایه گذاری‌های خود در سهام این مجموعه طی معاملات تیر ماه امسال بازار سرمایه حدود ۸۲ درصد سود دریافت کردند.

ادامه مطلب
هنرمندان از پرداخت حق بیمه سه ماهه خود معاف هستند

می 9, 20200پسندیدناخبار روز بیمه,

ایسنا/زنجان مسئول صندوق اعتباری هنر اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی‌استان زنجان، از معافیت پرداخت حق بیمه سه ماهه امسال هنرمندان خبر داد و گفت: در رابطه با افرادی که حق بیمه خود را پرداخت کرده‌اند نیز، تصمیماتی اتخاذ می‌شود. مقایسه انواع بیمه‌های عمر با جزییات کامل

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند