تاثیر قوانین طبیعت در فروش بیمه عمر

می 5, 2020آموزش فروش , بیمه عمر

در این مطلب قصد داریم پیش از خاتمه مباحث مربوط به آموزش فروش و قبل از ورود به مباحث فروش بیمه‌های عمر و زندگی به طور اخص، برخی قوانین طبیعی را به شما یادآوری کنیم که می‌توانند به بهبود مسیر فردی شما در فرایند فروش کمک ویژه ای نمایند. قوانین طبیعت، مسائلی هستند که شما در کار خود نباید به جنگ با آنها بروید، بلکه باید نسبت به آنها آگاهی و وقوف کافی داشته باشید و آنها را از پیش پذیرفته باشد و برای نحوه مواجهه با آنها برنامه ریزی کرده و با آمادگی برای چگونگی حل آنها وارد فرایند کاری خود شوید. در ادامه برخی قوانین طبیعت را که آشنایی با آنها به شما کمک شایانی خواهد کرد، معرفی می‌کنیم.

۱- واقع بینی، بخش لاینفک فروش است: به یاد داشته باشید که هیچ تضمینی وجود ندارد که دنیا با شما عادلانه برخورد کند و هیچ کس چنین قولی را به شما نداده است. افرادی که در کار فروش، اشتغال دارند، باید به این قانون توجه ویژه داشته باشند، زیرا جهان به طور ظالمانه ای با شما ناعادلانه برخورد خواهد کرد. امکان ندارد فردی وارد کار فروش شود و محصولی را برای فروش عرضه کند که دیگران بر اساس ذهنیات خود به آن نیاز نداشته باشند. امکان ندارد فردی در این مسیر بارها و بارها خسته و مأیوس نشده باشد و حتی گاهی گوشه ای برای اشک ریختن پیدا نکرده باشد. در دنیای فروشندگی باید این قانون را پیش از ورود به کار خود پذیرفته باشید، در غیر این صورت در فرایند فروش این قانون را با گوشت و پوست و استخوان خود درک خواهید کرد و آن هنگام پذیرفتن آن دشوارتر خواهد بود. این هنر شماست که چگونه با این قوانین ظالمانه و ناعادلانه مواجه شوید و برخورد کنید. در برخورد با این قوانین ظالمانه بهتر است برای خود سپری انتخاب کنید چرا که فروشنده بدون سپر بسیار آسیب پذیر خواهد بود. تلاش کنید پیش از ورود به فرایند فروش فهرستی از سخت ترین و ظالمانه ترین سؤالات و حتی برخوردهایی که ممکن است با آن مواجه شوید برای خود تهیه کنید و در مقابل هر کدام روشی را که قرار است به آن پاسخ دهید، با تفکر و تأمل یادداشت کنید. این پاسخ‌ها و برخوردها را بارها و بارها برای خود تمرین کنید، به گونه ای که در هنگام وقوع هر کدام از این اتفاقات تلخ، شیرینی آگاهی شما از نحوه مواجهه با این نوع برخورد، بر تلخی آن غالب شود. برخوردها و واکنش‌های غیرمنتظره ای که با آنها مواجه می‌شوید را هر بار به فهرست خود اضافه کنید و برای نحوه مواجهه با آن راهکاری بیاندیشید که بار آینده شما را غافلگیر نسازد.

۲- هیچگاه شرایط بهتر نمی‌شود: این موضوع را به خاطر داشته باشید که شرایط هیچگاه به طور خودکار برای شما بهتر نخواهد شد. بنابراین اگر قرار است کاری را انجام دهید که آن را به بهتر شدن شرایط مؤکول کرده اسد، بدون وقفه و به هر طریق ممکن کار خود را آغاز کنید. چرا که شرایط هرگز برای شما به گونه ای بهتر نخواهد شد که شما منتظر آن هستید. این انتظار تنها زمان را برای شما خواهد کشت و شرایط را هر لحظه بدتر خواهد کرد و سرعت شما در ادامه مسیرتان خواهد کاست. گاهی بهتر است برای اینکه بر ترس خود از سردی آب غلبه کنید، به یکباره در آب شیرجه بزنید به جای آنکه منتظر باشید تا آرام آرام دمای بدن شما با دمای آب هماهنگ گردد. بنابراین منتظر نباشید تا حالتان خوب شود. اطمینان داشته باشید حالتان وقتی بهتر خواهد شد که اقدام کنید. دشد و بالندگی تنها در سایه حرکت است که اتفاق می‌افتد و در سکون هیچ رشدی اتفاق نخواهد افتاد. سکون موجب فساد و گندیدگی خواهد شد. بنابراین از سکون همیشه فرار و پرهیز کنید.

۳- شکل گیری مسیر عصبی: برای اینکه در کار فروش حرفه ای شوید، باید تمرین کنید. هر روز خود را در موقعیت فروش قرار دهید. تلاش کنید به اندازه کافی جواب‌های منفی دریافت کنید. در فرایند فروش کسی به شما ستاره نخواهد داد. شما به کار خود ادامه خواهید داد، به شرط آنکه به قدر کافی عزم برای اقدام مجدد داشته باشید. فرایند فروش در ابتدا هرگز خوشایند شما نخواهد بود، چون شما هنوز یک فروشنده حرفه ای نیستید. سختی‌های کار فروشندگی و دنیای ناعادلانه آن به سختی شما را فرتوت و فرسوده خواهد کرد و شاید بارها و بارها تصمیم بگیرید که عطای فروشندگی را به لقای آن ببخشید. به یاد داشته باشید که ما هر مهارتی را با تمرین و تکرار آموخته ایم. به یاد بیاورید که تکرار تمرینات رانندگی برای یاد گرفتن آن،باعث می‌شد مسیر عصبی رانندگی در ذهن شما شکل بگیرد. نورون‌های عصبی وظیفه انتقال پیام‌ها را در مغز بر عهده دارند. هر بار که کار جدیدی را انجام می‌دهید، نورون‌های عصبی در بخش مغز قدیم، مسیر جدیدی باز می‌کنند و با تکرار آن، مسیر ایجاد شده قطور و قطورتر می‌شود تا اینکه به میزان استاندارد عادت می‌رسند. هر بار هم که عادتی را با اراده ترک می‌کنید کمی‌نورون‌های عصبی آن عادت را کم رنگ می‌کنید و اگر در ترک آن عادت تداوم داشته باشید، نورون‌های عصبی آن عادت را بسیار ضعیف خواهید کرد. اما به یاد داشته باشید که نورون‌ها هرگز از بین نمی‌روند. در فراگیری مهارت‌ها آن قدر تمرین‌ها باید تکرار شوند که اندازه مسیر عصبی از یک تار مو تبدیل به بزرگراهی شود که ترک آن برای ما بسیار دشوار گردد. اگر هر روز به اندازه کافی، مشتری بالقوه را ملاقات کنید، مسیر عصبی فروش در ذهن شما آن قدر بزرگ می‌شود که دیگر از هیچ فروش ترس نداشته باشید. راز موفقیت در تشکیل مسیر عصبی، مداومت است. بهتر است در هر کاری به اندازه کافی مداومت کنید تا در نهایت بتوانید به موفقیت دست یابید. وقتی کاری بارها و بارها انجام و این حرکت تکرار می‌شود، شما می‌توانید بدون دردسر و هر زمان که خواستید آن را انجام دهید.

۴- انجام چند کار هم زمان ممکن نیست: هنگامی‌که مطالعه می‌کنید، شما در حال ساخت یک مسیر عصبی هستید که مستلزم داشتن یک تمرکز زیاد است. اما وقتی به طور هم زمان فعالیت دیگری را نیز انجام می‌دهید، بازدهی شما شدیداً کاهش می‌یابد. شاید شما هم بارها کسانی را مشاهده کرده باشید که هم زمان با کتاب خواندن از پاسخ دادن به پیام‌های تلگرام و لایک کردن پست‌های اینستاگرام نیز غافل نیستند. از این پدیده با نام switch tasking یاد می‌شود. در این حالت امکان ندارد شما هم زمان چند کار را بتئانید با کیفیت یکسان انجام دهید. انجام چند کار به صورت هم زمان شدیداً بازدهی شما را پایین خواهد آورد. بهتر است برای انجام کارهای خود اولویت بگذارید. به طور طبیعی که مشغول مطالعه هستید، موبایل خود را خاموش کنید یا دور از دسترس قرار دهید. برای هر کاری یک مهلت زمانی مشخص تعیین کنید و تا آن را در مدت معین انجام نداده اید، به سراغ کار دیگر نروید. هر کاری که برای بعد از کار فعلی دارید، انجام آن را پاداش تمام کردن کار فعلی قرار دهید تا اشتیاق اتمام با کیفیت کارتان را در شما افزایش دهد.

۵- همیشه از ایده‌های خود عقب خواهید بود: فقط انسان‌های عقب مانده ذهنی ممکن است از ایده‌های خود جلوتر باشند. توانایی مغز بسیار بیشتر از توانایی فیزیکی شماست. بدن شما هرگز قادر به اجرای تمام ایده‌های ذهنتان نخواهد بود. بنابراین امکان ندارد، شما بتوانید از ایده‌های خود جلوتر باشید. ذهن شما ناگزیر است از میان ایده‌های طرح شده، ایده ای را که بیشترین شانس را برای اجرا دارد، انتخاب کند. بدن شما تابعی از تصمیم گیری‌های ذهن شماست. برای انسان‌های حرفه ای، این حالت شدیدتر نیز خواهد بود. کسانی که از تمام وقت خود استفاده می‌کنند اما به نظر می‌رسد، باز هم در پایان زمان نتوانسته اند، از تمام ایده‌های خود بهترین استفاده را ببرند. حتی اگر به اندازه کافی هم نیروی کار داشته باشید،ذهن شما، ایده‌های بیشتری را تولید خواهد کرد و همیشه هم فرصتی را برای اجرای این ایده‌ها نخواهید داشت. کسانی که از ایده‌های خود عقب هستند، انسان‌هایی هستند که قدرت ایده پردازی دارند و در کار خود بهترین استفاده را از آنها می‌کنند. به همین ترتیب یک فروشنده وقتی بعد از مطالعه ۵۲ کتاب، ۱۰۰ ایده را در جهت بهبود عملکرد خود دراد/ف هرگز نخواهد توانست تمامی‌این ایده‌ها را اجرا کند، بدون اینکه ایده دیگری در ذهنش نقش ببندد.

۶- هرگز وقت کافی برای انجام همه کارها نخواهید داشت، اما همیشه وقت کافی برای انجام کارهای مهم وجود دارد: برای کسانی که به نوعی با فروش درگیر هستندف بارها اتفاق افتاده است که در انجام کارها، وقت کافی ندارند و بیشتر کارهایشان به تعویق می‌افتد. به نظر می‌رسد مشکل از زمان باشد. هر قدر بیشتر کار می‌کنیم، زمان کمتری در پایان روز برای اتمام کارهای روزانه خود خواهیم داشت. اما زمان برای همه با یک سرعت سپری می‌شود و هیچ انسانی از شانس استفاده از زمان بیش از دیگران برخوردار نیست. بنابراین مشکل اصلی در زمان نیست، بلکه در مدیریت زمان است. کارهای که به تعویق می‌افتند، گاهی ممکن است کارهای مهمی‌باشند که از کارهایی که در طول روز به آنها پرداخته ایم، مهمتر بوده باشند. یکی از دلایلی که باعث می‌شود نتوانیم از زمان خود بهترین استفاده را ببریم، مغز ماست. مغز ما برای این طراحی شده است که از چالش فرار کند، آن هم در اولین فرصت مناسب. به عنوان مثال هنگامی‌که مشغول مطالعه هستید، به یکباره متوجه می‌شوید که زمان درازی است که بجای مطالع در حال فکر کردن به این مسأله هستید که بهتر نیست بجای مطالع، فیلم ببینید یا وب گردی کنید یا یک نوشدنی برای خود درست کنید؟ این گزینه‌های جذاب در زهن شما تمامی‌ندارد و ذهن شما فواره ای از ایده‌های جذاب تر از کاری است که در حال انجام آن هستید. یکی از بهترین ابزارها برای اینکه بتوانید کارهای خود را اولویت بندی و زمان خودرا مدیریت کنید این است که از قانون ۸۰/۲۰ استفاده کنید. به طور طبیعی ۸۰ درصد از نتایج شما، محصول ۲۰ درصد از اقدامات شماست. این یعنی ۸۰ درصد انتخاب‌های شما فقط وقت شما را تلف کرده است. حال اگر کارهای ۲۰ درصدی خود را پیدا کرده و تمام تمرکز خود را برای اجرای بهتر و با کیفیت تر آنها بگذارید، نتایجی که خواهید گرفت، تأثیر خود را در کار شما نشان خواهد داد. برای اینکه این ۲۰ درصد را پیدا کنید، کافی است کارهای روزانه خود را به چهار بخش تقسیم کنید. بخش اول کارهای مهم و فوری هستند. این کارها را باید خودتان در اسرع وقت انجام دهید و سریعاً برای آنها اقدام کنید. بخش دوم کارهای مهم و غیرفروی هستند. برای این کارها باید زمان مشخصی را تعیین کنید و در همان زمان به آن بپردازید. بخش سوم کارهای غیرمهم و فوی هستند. این کارها را باید سریعاً به دیگران محول کنید تا سریع انجام شوند و بخش چهارم کارهای غیرمهم و غیرفوری هستند. این کارها را باید از امور روزانه خود حذف کنید. این چهار بخش کار روزانه و این تقسیم بندی به ماتریس آیزنهاور شهرت دارد. شما می‌توانید برای مدیریت زمان خود از ماتریس آیزنهاور بهره ببرید. این مسأله را به یاد داشته باشید که کارهای مهم و غیرفوری، کارهایی هستند که پرداختن به آنها شما را ازدیگران متمایز خواهد کرد. کارهایی نظیر مطالعه، شرکت در همایش‌ها و سمینارهای آموزشی، فراگرفتن مهارت‌های خاص، دیدار با اشخاص مهم و تأثیرگذار و .. در این دسته از کارها قرار می‌گیرند. شما باید برای ان کارها حتما زمان مشخصی را تعیین کنید و در زمان خود به آنها بپردازید. این کارها، اموری هستند که همه علاقه به انجام آنها دارند، اما عده بسیار معدودی در نهایت آنها را انجام می‌دهند. اختصاص زمان مناسب برای این امر مهم وغیر فوری، می‌تواند وجه تمایز شما با سایر فروشندگان باشد. در حقیقت این بخش از امور روزانه شما، دقیقاً همانجایی است که باید سرمایه ارزشمند خود یعنی زمان را در آن سرمایه گذاری کنید.


پست های مرتبط

کرونا و بیمه عمر

می 23, 20200پسندیدنبیمه عمر, , ,

بیماری کووید ۱۹ یا همان کرونا که از ماه‌های پایانی سال ۲۰۱۹ در کشور چین، شیوع آن آغاز شد و به سرعت به تمامی‌کشورهای جهان سرایت کرد، در چند ماه گذشته، تمامی‌مشاغل و عرصه‌های مختلف اقتصادی را در تمامی‌کشورهای جهان تحت الشعاع خود قرار داده است. بسیاری از مشاغل با شیوع کرونا تعطیل شده و …

ادامه مطلب
اصول و قواعد اولیه در فروش بیمه های عمر

می 23, 20201 نظرات مشتریانآموزش فروش , بیمه عمر, , , ,

در این مطلب قصد داریم به اولین ملزومات فروش بیمه‌های عمر بپردازیم و روشن سازیم که قواعد و اصول اولیه برای فروش بیمه عمر چه مواردی هستند. این اصول، مواردی هستند که شما در هر یک از روش‌های بازاریابی و فروش بیمه عمر که از آن استفاده می‌کنید، باید رعایت نمایید و سبک و شیوه …

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند