بیمه عمر، بیمه عمر چیست، مزایای بیمه عمر، بهترین بیمه عمر، بیمه عمر پاسارگاد، خرید بیمه عمر، مشاوره خرید بیمه عمر، مشاوره اینترنتی خرید بیمه عمر، بیمه عمر پاسارگاد، جدول محاسبه بیمه عمر، جدول فروش بیمه عمر، محاسبه بیمه عمر، بیمه عمر چیست

جاده های شمال و بیمه عمر و سرمایه گذاری

دسامبر 4, 2019بیمه عمر

بیمه ی عمر و سرمایه گذاری در تصور اکثریت افراد جامعه، بیمه نامه ای بلندمدت است که کارکردهای آن تنها در بلندمدت می‌تواند برای بیمه گذار و بیمه شده عیان گردد. این تصور چندان اشتباه نیست، چرا که بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری از نظر ماهوی یک بیمه نامه ی بلندمدت است. بدین معنی که در بیمه نامه ی عمر و سرمایه گذاری، بیمه گذار بیمه شده را برای مدتی طولانی و برای تمام عمر خود در مقابل خطرات و حوادث مختلف و حتی بیماری‌های طبیعی بیمه می‌کند. بلندمدت بودن بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری بدین معناست که بیمه گذار و بیمه شده باید خود را برای مدتی طولانی ملزم به پرداخت حق بیمه نمایند تا همواره تحت پوشش‌های ارزشمند بیمه ای در بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری قرار داشته باشند. اما این تصور که کارکردهای بیمه عمر و سرمایه گذاری تنها در بلندمدت برای بیمه گذار یا بیمه شده عیان می‌گردد، قطعاً نادرست است. چرا که ماهیت تمامی‌بیمه نامه‌ها پوشش ریسک و خطرات است و ریسک و خطر در هر لحظه از زندگی امکان محقق شدن دارند. لذا چه بسا بیمه نامه‌های عمر و سرمایه گذاری که در مدت بسیار کوتاهی پس از صدور، به واسطه ی محقق شدن ریسک‌های موضوع بیمه نامه، ارزش پوشش‌های بیمه ای آن‌ها برای بیمه گذار، بیمه شده و یا ذینفعان بیمه نامه آشکار شده است.

 در اوایل زمستان سال ۱۳۹۵ آقای (ع-ب) که توسط آقای احسن پور یکی از نمایندگان موفق فروش بیمه عمر و سرمایه-گذاری گروه بیمه ای بیم دان، با بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری آشنا شده بود، پس از دریافت مشاوره ی بیمه ای تصمیم به صدور بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری برای خود گرفت و خود را تحت پوشش بیمه عمر و سرمایه گذاری قرار داد.

در زمان مشاوره ی بیمه ای، آقای (ع-ب) فرصت کافی برای مشاوره ی کامل و جهت حضور در دفتر نمایندگی را نداشت و بدین جهت مشاوره ی بیمه ای در خیابان و در خودروی شخصی بیمه گذار انجام شد. سوالات و پرسش‌های بیمه گذار در ارتباط با کارکردها و عواید بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری از سوی نماینده ی فروش آقای احسن پور به طور کامل پاسخ داده شد و ابهامات موجود برای ایشان رفع گردید. با توجه به شرایط بیمه گذار بهترین نسخه ی بیمه ای توسط نماینده برای بیمه گذار تجویز شده و فرم پرسش نامه ی بیمه عمر و سرمایه گذاری تکمیل شده و به امضای بیمه گذار رسید. حق بیمه ی بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری برای بیمه گذار به صورت ماهانه ۵۰۰٫۰۰۰ ریال تعریف شده و سرمایه ی فوت و سرمایه ی فوت ناشی از حادثه ی متناسب با حق بیمه ی پرداختی بیمه گذار تعریف گردید. با پرداخت اولین حق بیمه ی ماهانه توسط بیمه گذار بیمه نامه صادر و به ایشان تحویل شد. نماینده ی متعهد بیم دان به صورت مستمر پرداخت اقساط حق بیمه را به بیمه گذار یادآوری نموده و بیمه گذار چهار قسط متوالی را پرداخت نمود. با گذشت ۴ ماه از آغاز بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری، عید نوروز فرا می‌رسد و بیمه شده جهت سفر نوروزی به همراه خانواده ی خود (همسر، دختر و پسر خود)، برنامه ریزی می‌کند. در نتیجه ی این برنامه ریزی، وی به همراه خانواده ی خود با خودروی شخصی عازم سفر به شمال کشور می-شود. در یکی از جاده‌های شمال در حالی که بارش شدید باران در جاده در جریان بود و ادامه ی مسیر و رانندگی را بسیار دشوار نموده بود،  ناگهان خودروی نیسانی که در مسیر روبه روی آن‌ها در حرکت بود، با حرکتی ناگهانی و به علت لغزندگی شدید جاده به چپ منحرف می‌شود و به صورت رو در رو با خودروی خانواده ی بیمه شده با شدت بسیار زیادی برخورد می‌کند.

در نتیجه ی این حادثه ی دلخراش، همسر آقای (ع-ب) که در صندلی جلو قرار داشت دچار شکستگی دندان‌ها و همچنین شکستگی دنده شده و فرزندان او نیز دچار جراحت‌هایی شدید در ناحیه ی صورت و سینه می‌شوند. متاسفانه آقای (ع-ب) در لحظه ی تصادف به علت برخورد شدید و نزدیکی به خودروی نیسان که از سمت چپ خودروی بیمه شده منحرف شده بود، جان خود را از دست می‌دهد. تنها پس از ۴ ماه از صدور بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری، بیمه شده ی این بیمه نامه دچار فوت بر اثر حادثه می‌شود.

پس از تعطیلات نوروزی که دفتر نمایندگی شرکت بیمه بازگشایی شده و کار خود را از سر می‌گیرد، روزی مردی با بیمه-نامه ای در دست به دفتر نمایندگی بیمه مراجعه نموده و اظهار می‌دارد که بیمه شده ی این بیمه نامه در اثر حادثه ی تصادف جان خود را از دست داده است و ایشان از اقوام همسر آن مرحوم هستند. وی اظهار می‌دارد که همسر بیمه شده که ذینفع بیمه نامه نیز بوده، بر اثر جراحت شدید در بیمارستان بستری بوده و برای هزینه‌های بیمارستان خود نیز نیاز به کمک مالی دارد. با پیگیری نماینده ی فروش و دفتر نمایندگی از واحد خسارت شرکت بیمه و ارائه ی مدارک مربوطه، سرمایه ی فوت و سرمایه ی فوت حادثه ی بیمه نامه با سرعت قابل توجهی به ذینفع بیمه نامه پرداخت می‌شود تا مشکلات مالی ناشی از جراحات حادثه را برای خانواده ی بیمه شده مرتفع گرداند. در نتیجه چکی به مبلغ ۶۰ میلیون تومان به سرعت صادر و دراختیار ذینفع بیمه شده قرار می‌گیرد. پرداخت این مبلغ موجب شد که همسر بیمه شده توانست با پرداخت قسمتی از مبلغ چک، به سلامت از بیمارستان مرخص شده و با وجه باقیمانده بخشی از مشکلات ناشی از فوت سرپرست خانواده را مرتفع کند.

پرداخت مبلغ ۶۰ میلیون تومان به خانواده ی بیمه شده در این بیمه نامه درحالی بود که بیمه شده ی مرحوم این بیمه نامه تنها ۴ قسط از بیمه نامه ی خود و مبلغی معادل ۲۰۰ هزار تومان را به عنوان حق بیمه به شرکت بیمه پرداخت کرده بود و تنها ۴ ماه پس از صدور بیمه-نامه جان خود را از دست داده بود. این حادثه ی ناگوار یکی از مصادیق آشکار کارکرد بیمه نامه ی عمر و سرمایه گذاری در کوتاه مدت است. این داستان واقعی همچنین بیان گر آن است که همان طور که پیش از یک سفر ضروریات سفر از جمله بیمه ی شخص ثالث اتومبیل و لوازم و تجهیزات و سلامت خودرو همواره مورد توجه قرار می‌گیرد، بیمه کردن خانواده در مقابل حوادث جانی از طریق پوشش بیمه-ای بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری نیز یکی از ضروریات هر سفری است که می‌تواند آسودگی خاطر خانواده و به ویژه سرپرست آن را فراهم کند.


پست های مرتبط

تهعدات بیمه عمر
جدول محاسبات یا جدول تعهدات بیمه عمر؟

آگوست 19, 20200پسندیدنبیمه عمر

یکی از ویژگیهای بیمه عمر امکان آگاهی متقاضی بیمه عمر از جزئیات آن، پیش از صدور بیمه است. این امکان از طریق جدول محاسبات یا جدول تعهدات بیمه عمر میسر می‌شود. در این مطلب قصد داریم به بررسی جدول محاسبات یا جدول پیشبینی تعهدات بیمه عمر بپردازیم.

ادامه مطلب
بیمه عمر و تامین آتیه
بیمه عمر انفرادی؛ از صفر تا صد

آگوست 5, 20200پسندیدنبیمه عمر

بیمه عمر، انواع مختلفی دارد. تقسیم بندی بیمه عمر به بیمه عمر انفرادی و بیمه عمر گروهی، یکی از تقسیم بندی‌های بیمه عمر است. این انواع شامل بیمه عمر آنلاین و غیر آنلاین نیز می‌شود. در این مطلب قصد داریم به معرفی انواع بیمه عمر انفرادی بپردازیم.

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند