بیمه عمر فاتح نخل طلای کن!

می 5, 2020بیمه عمر

درباره فیلم IN THE FADE  (محوشدگی) محصول سال ۲۰۱۷

“محو شدگی” ساخته فاتح آکین کارگردان ترک تبار آلمانی است که توانست در سال ۲۰۱۷ جایزه بهترین بازیگر زن جشنواره کن را با بازی درخشان “دیانه کروگر” از آن خود کند۰ فیلم اثری درخشان در ژانر درام است که روایتگر زندگی زنی میانسال است که هستی خود یعنی همسرش و فرزند ترک تبارش را در شعله‌های خشم نژادپرستان نازیست طی یک بمب گذاری از دست داده است. نقطه عطف داستان آنجاست که مظنونین قتل که یک خواهر و برادر تندرو هستند دستگیرشده اند اما سیستم قضایی آلمان که به شدت به اصل برائت معتقد است در کش و قوس اثبات جرم به ظاهر بدیهی، در کار خود فرومانده است. اینجاست که بیمه عمر که اساسا زیاد حرفی از آن در فیلم به میان نمی‌آید ظهور می‌کند و پشتوانه “کاتیا” مادر درمانده فیلم می‌شود تا بتواند علاوه بر گذران زندگی خود در پی خونخواهی همسر و فرزندش نیز باشد. فیلم به شدت درگیر کننده و پر از هیجان دنبال می‌شود و علاوه بر چالشهای اثبات حق و باطل در محکمه آلمانی، تقلاها و احساسات درونی زنی که حالا تنها شده را به طرز چشم نوازی به تصویر می‌کشد. زنی که در دوراهی انتقام شخصی یا اعتماد به سیستم قضایی، گیج و حیران در رفت و برگشت است و مخاطب را به این سو و آنسو می‌کشاند. از سوی دیگر پیرنگ و دورنمای فیلم نیز وضعیت فرهنگی و اقتصادی آلمان را به نقد می‌کشد.
همان طور که می‌دانید نظام اقتصادی آلمان بر بام کشورهای اروپایی ایستاده است و در همین بحران اخیر ویروس کرونا نیز توانست به طور نسبی به علت سیستم یکپارچه بیمه خود عملکرد به مراتب بهتری نسبت به همسایگان اروپایی، از خود نشان دهد. کشور آلمان نیز همچون سایر ابرقدرت‌های جهانی از سیستم رفاهی بسیار قدرتمندی برخوردار است و با توجه به هرم جمعیتی سالمند خود(۴۰ درصد جمعیت آلمان بالای ۵۰ سال سن دارند) توجه وافری به بیمه‌های عمر و هم چنین بیمه‌های بازنشستگی داشته است. در این میان توجه به یکی از بزرگ‌ترین مزیت‌های بیمه‌های عمر یعنی سرمایه گذاری و پس انداز بلند مدت به طور جد در دستور کار سیاستگذاران ژرمنی قرار گرفته است تا آنجایی که اکثریت مردم سرزمین آلمان به صورت داوطلبانه اقدام به خرید بیمه عمر می‌کنند.
بیمه عمر در آلمان به دو شکل عرضه می‌شود که هر کدام مخاطبان خاص خود را دارد. نوع اول ASSURANCE است که حوادثی را تحت پوشش قرار می‌دهد که وقوع آنها حتمی‌است. مرگ بیمه شده از جمله این نوع بیمه است و سرمایه فوت رسیده به “کاتیا” شخصیت اصلی فیلم ما نیز از همین قسم بیمه بهره مند شده است. نوع دوم بیمه عمر در آلمان INSURANCE است که حوادثی را تحت پوشش قرار می‌دهد که وقوع آنها ممکن است ولی مسلم نیست مانند حوادث رانندگی که وقوع آنها محتمل است اما قطعی نیست.
نکته مهم بیمه عمر در آلمان این است که مالیات به این نوع بیمه داوطلبانه نیز اختصاص می‌یابد در حالی که بیمه عمر در ایران از مالیات معاف است.
در انتها باید گفت شما حدود ۲ ساعت وقت خود را صرف تماشای فیلمی‌با اسانس بیمه عمر می‌کنید که بدون داشتن جنبه‌های شعاری و کلیشه ای، داستانی تکان دهنده و مستند را برای شما روایت می‌کند.


پست های مرتبط

کرونا و بیمه عمر

می 23, 20200پسندیدنبیمه عمر, , ,

بیماری کووید ۱۹ یا همان کرونا که از ماه‌های پایانی سال ۲۰۱۹ در کشور چین، شیوع آن آغاز شد و به سرعت به تمامی‌کشورهای جهان سرایت کرد، در چند ماه گذشته، تمامی‌مشاغل و عرصه‌های مختلف اقتصادی را در تمامی‌کشورهای جهان تحت الشعاع خود قرار داده است. بسیاری از مشاغل با شیوع کرونا تعطیل شده و …

ادامه مطلب
اصول و قواعد اولیه در فروش بیمه های عمر

می 23, 20200پسندیدنآموزش فروش , بیمه عمر, , , ,

در این مطلب قصد داریم به اولین ملزومات فروش بیمه‌های عمر بپردازیم و روشن سازیم که قواعد و اصول اولیه برای فروش بیمه عمر چه مواردی هستند. این اصول، مواردی هستند که شما در هر یک از روش‌های بازاریابی و فروش بیمه عمر که از آن استفاده می‌کنید، باید رعایت نمایید و سبک و شیوه …

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند