بیمه عمر، بیمه عمر چیست، مزایای بیمه عمر، بهترین بیمه عمر، بیمه عمر پاسارگاد، خرید بیمه عمر، مشاوره خرید بیمه عمر، مشاوره اینترنتی خرید بیمه عمر، بیمه عمر پاسارگاد، جدول محاسبه بیمه عمر، جدول فروش بیمه عمر، محاسبه بیمه عمر، بیمه عمر چیست

بیمه عمر

فوریه 4, 2020بیمه عمر

بیمه عمر و سرمایه ­گذاری چیست؟

بیمه عمر، بیمه عمر چیست، مزایای بیمه عمر، بهترین بیمه عمر، بیمه عمر پاسارگاد، خرید بیمه عمر، مشاوره خرید بیمه عمر، مشاوره اینترنتی خرید بیمه عمر، بیمه عمر پاسارگاد، جدول محاسبه بیمه عمر، جدول فروش بیمه عمر، محاسبه بیمه عمر، بیمه عمر چیست

اساس و ماهیت هر بیمه نامه، پوشش خطرات و ریسک­‌های احتمالی است. بیمه نامه عمر و سرمایه ­گذاری این امکان را برای شما فراهم می­ کند، حیات خود یا اعضای خانواده ­تان را در مقابل کلیه ­ی خطرات و ریسک­‌های احتمالی بیمه کنید. تفاوت اساسی بیمه عمر و سرمایه­ گذاری با سایر بیمه­‌ها که بیمه عمر و سرمایه­ گذاری را از دیگر بیمه‌ها متمایز می­ سازد، آن است که در بیمه­ نامه عمر و سرمای ه­گذاری علاوه بر این­که شما می‌­توانید ریسک‌های حیات خود را تحت پوشش قرار دهید، درنهایت می­ توانید مبالغ پرداختی خود را نیز به همراه سود تعلق گرفته به آن دریافت کنید. در حقیقت بیمه­ نامه عمر و سرمایه ­گذاری دو ویژگی اساسی دارد: ۱- پوشش خطرات و ریسک ­های احتمالی حیات بیمه شده و ۲- سرمایه ­گذاری بلندمدت سودآور.

به عبارت دیگر بیمه ­نامه عمر و سرمایه ­گذاری، بیمه­ نامه ­ای است که در آن بیمه ­گر هم در صورت فوت بیمه شده و هم در صورت حیات بیمه شده در پایان مدت بیمه ­نامه متعهد به ایفای تعهدات است. در این بیمه­ نامه پوشش فوت، با انتخاب یک سرمایه­ ی فوت پایه توسط بیمه ­گذار تعیین می­ شود که قابلیت افزایش در سال­‌های بعد را خواهد داشت و تنها در صورت فوت بیمه شده به ذینفعان بیمه ­نامه پرداخت خواهد شد. پوشش حیات نیز با انباشت بخشی از وجوه پرداختی بیمه­ گذار در یک اندوخته ­ی سرمایه­ گذاری طی مدت بیمه ­نامه تشکیل و در پایان مدت بیمه ­نامه در صورت حیات بیمه شده به ذینفع بیمه نامه پرداخت می‌­شود.

 

ارکان بیمه عمر و سرمایه ­گذاری

بیمه عمر، بیمه عمر چیست، مزایای بیمه عمر، بهترین بیمه عمر، بیمه عمر پاسارگاد، خرید بیمه عمر، مشاوره خرید بیمه عمر، مشاوره اینترنتی خرید بیمه عمر، بیمه عمر پاسارگاد، جدول محاسبه بیمه عمر، جدول فروش بیمه عمر، محاسبه بیمه عمر، بیمه عمر چیست

بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری دارای چند رکن اساسی به شرح زیر است:

 • فرم پیشنهاد بیمه ­نامه عمر و سرمایه­ گذاری: فرمی‌است که توسط شرکت بیمه­ گر تهیه شده و در اختیار بیمه­ گذار حقیقی یا حقوقی قرار می­ گیرد و جهت صدور بیمه ­نامه عمر و سرمایه­ گذاری باید به­ طور دقیق توسط بیمه­ گذار و بیمه شده تکمیل و امضا و به شرکت بیمه­ گر تحویل گردد.
 • بیمه ­گذار: بیمه گذار فردی حقیقی یا حقوقی است که مالک بیمه نامه بوده و با تکمیل فرم پیشنهاد بیمه ­نامه عمر و سرمایه ­گذاری درخواست خود را جهت صدور بیمه ­نامه عمر و سرمایه ­گذاری به شرکت بیمه ارائه می‌­دهد و متعهد به پرداخت حق بیمه است. طرف قرارداد شرکت بیمه، بیمه گذار است و تنها فردی که اختیار ایجاد هر گونه تغییر در بیمه نامه را دارد، بیمه گذار است. بیمه­ نامه عمر و سرمایه ­گذاری دارایی بیمه­ گذار محسوب می‌­شود. بیمه گذار باید به سن قانونی رسیده باشد. در برخی شرکت ­ها حداقل سن بیمه ­گذار ۱۸ سال و در برخی شرکت­‌ها در صورت دارا بودن حداقلی از سابقه کار ۱۵ سال تعریف شده است.
 • بیمه شده: بیمه شده فردی حقیقی است که بیمه­ گذار در ازای پرداخت حق بیمه مشخص، وی را تحت پوششِ پوشش­‌های بیمه­ نامه عمر و سرمایه­ گذاری قرار می‌­دهد. بیمه ­گذار و بیمه شده می‌­توانند فردی واحد یا متفاوت باشند. بیمه شده از بدو تولد تا سن ۷۰ سالگی می­ تواند تحت پوشش بیمه نامه عمر و سرمایه ­گذاری قرار گیرد. شغل بیمه شده و وضعیت سلامت جسمانی او باید به ­طور دقیق در فرم پیشنهاد بیمه­ نامه ذکر شده باشد. در صورتی که بیمه شده دارای چند شغل باشد باید کلیه ­ی مشاغل وی تحت عنوان شغل اصلی و فرعی اعلام گردد. در صورتی که بیمه شده به سن قانونی نرسیده باشد، باید ولی یا قیم قانونی وی در فرم پیشنهاد به جای وی امضا نماید.
 • بیمه­ گر: شرکت بیمه­ ای که بیمه­ نامه عمر و سرمایه ­گذاری را صادر می‌­کند، بیمه ­گر نامیده می‌­شود. هر شرکت بیمه دارای تعدادی نماینده حقیقی یا حقوقی است که امور مربوط به صدور بیمه ­نامه ­های آن شرکت به این نماینده ­ها تفویض می‌­گردد.
 • مدت بیمه­ نامه: مدت بیمه ­نامه عمر و سرمایه­ گذاری می­ تواند بین ۵ تا ۳۰ سال باشد.
 • سرمایه ­ی فوت: سرمایه ­ای است که مورد تعهد بیمه ­گر است و در صورت فوت بیمه شده در خلال مدت بیمه ­نامه، مطابق شرایط و مقررات بیمه نامه به ذینفعان بیمه­ نامه پرداخت خواهد شد.
 • ذینفع بیمه ­نامه: ذینفع یا استفاده ­کننده­ ی بیمه­ نامه عمر و سرمایه ­گذاری، شخصی حقیقی یا حقوقی است که توسط بیمه­ گذار و با رضایت کتبی بیمه شده انتخاب و در فرم پیشنهاد بیمه­ نامه، نام وی درج می‌­شود. در صورت فوت بیمه شده در مدت بیمه ­نامه و یا در صورت حیات بیمه شده در پایان مدت بیمه ­نامه، ذینفع یا ذینفعان بیمه ­نامه به نسبت سهم خود از منافع بیمه­ نامه منتفع خواهند شد. در صورتی که ذینفع بیمه­ نامه توسط بیمه­ گذار تعیین نگردد، منافع بیمه ­نامه در صورت حیات به بیمه ­گذار و در صورت فوت به وراث قانونی بیمه شده تعلق خواهد گرفت. ذینفع بیمه­ نامه در صورت فوت می­ تواند بیش از یک نفر و با درصدهای متفاوت باشد. همچنین ذینفع بیمه­ نامه در صورت فوت می­ تواند اولویت ­های مختلف داشته باشد. بدین معنی که در صورت فوت بیمه شده مبلغ سرمایه فوت بیمه­ نامه عمر و سرمایه­ گذاری به ذینفع اول پرداخت شود و در صورتی که ذینفع اول بیمه­ نامه در قید حیات نباشد، به ذینفع دوم پرداخت گردد.
 • اندوخته: مبلغی است که هر ساله پس از کسر حق بیمه­ ی پوشش­‌های بیمه­ ای و سایر هزینه­‌های اداری بیمه ­نامه عمر و سرمایه ­گذاری از حق بیمه ­ی پرداختی بیمه ­گذار تشکیل و با اندوخته ­ی سرمایه ­گذاری دوره ­های قبل جمع شده و سود روزشمار بیمه ­نامه عمر و سرمایه ­گذاری مطابق آیین­نامه ­های بیمه مرکزی به آن اضافه می‌­گردد.

 

سازوکار بیمه ­های عمر و سرمایه ­گذاری

بیمه عمر، بیمه عمر چیست، مزایای بیمه عمر، بهترین بیمه عمر، بیمه عمر پاسارگاد، خرید بیمه عمر، مشاوره خرید بیمه عمر، مشاوره اینترنتی خرید بیمه عمر، بیمه عمر پاسارگاد، جدول محاسبه بیمه عمر، جدول فروش بیمه عمر، محاسبه بیمه عمر، بیمه عمر چیست

در بیمه­ نامه عمر و سرمایه ­گذاری، بیمه ­گذار در مقابل پرداخت حق بیمه مشخص، بیمه شده را تحت پوشش بیمه­ نامه قرار می­ دهد و بیمه ­گر تعهد می‌کند مادامی‌که بیمه­ گذار به تعهدات خود جهت پرداخت حق بیمه عمل کند، در صورت بروز خسارت برای بیمه شده، میزان پوشش خریداری شده توسط بیمه ­گذار را به وی پرداخت نماید. همچنین شرکت بیمه­ گر تعهد می­ کند که هر زمان بیمه­ گذار اقدام به بازخرید بیمه­ نامه نماید، مبلغ اندوخته ذخیره شده در بیمه­ نامه را به وی پرداخت کند.

 

اقساط حق بیمه عمر و سرمایه گذاری

بیمه عمر، بیمه عمر چیست، مزایای بیمه عمر، بهترین بیمه عمر، بیمه عمر پاسارگاد، خرید بیمه عمر، مشاوره خرید بیمه عمر، مشاوره اینترنتی خرید بیمه عمر، بیمه عمر پاسارگاد، جدول محاسبه بیمه عمر، جدول فروش بیمه عمر، محاسبه بیمه عمر، بیمه عمر چیست

در بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری بیمه گذار متعهد می‌شود که در قبال دریافت پوشش‌های مورد درخواست خود و خدمات متقابل شرکت بیمه گر، اقساط حق بیمه خود را به صورت مستمر و با توالی مشخص که توسط بیمه گذار در فرم پیشنهاد بیمه نامه هنگام صدور بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری انتخاب می‌شود، پرداخت کند. اقساط حق بیمه عمر و سرمایه گذاری به روش‌های مختلفی می‌تواند توسط بیمه گذار پرداخت گردد. روش‌های پرداخت حق بیمه به شرح زیر می‌باشد.

روش پرداخت اقساط حق بیمه ماهانه: در این روش، بیمه گذار متعهد می‌شود که اقساط حق بیمه خود را به صورت ماهانه و مجموع حق بیمه پرداختی سال بیمه ای خود را طی ۱۲ قسط مساوی پرداخت کند. تقریباً در تمامی‌شرکت‌های بیمه، بیمه گذار از زمان سررسید قسط حق بیمه خود به مدت یک ماه (۳۰ روز) مهلت دارد تا قسط حق بیمه خود را پرداخت کند و در صورتی که پرداخت اقساط توسط بیمه گذار با تاخیری بیش از ۳۰ روز انجام شود، مشمول تأخیر خواهد شد. در صورتی که بیمه گذار اقساط خود را به صورت ماهانه پرداخت نماید، هزینه پوشش‌های بیمه نامه نیز به صورت ماهانه از حق بیمه پرداختی بیمه گذار و کلیه هزینه‌های سالانه بیمه نامه نیز در ۱۲ قسط تقسیط خواهد شد. تقریباً در تمامی‌شرکت‌های بیمه، حداقل مبلغ قسط حق بیمه به صورت ماهانه ۵۰۰٫۰۰۰ ریال است. همچنین در برخی از شرکت‌های بیمه ای، برای پرداخت قسط حق بیمه سقف‌هایی نیز اعمال می‌شود، اما قریب به اتفاق شرکت‌های بیمه ای، غالباً محدودیتی در سقف پرداخت حق بیمه توسط بیمه گذار ندارند.

روش پرداخت اقساط حق بیمه دو ماهه: در این روش، اقساط حق بیمه به صورت دو ماهه پرداخت خواهد شد. در این روش نیز بیمه گذار ۳۰ روز مهلت دارد تا قسط حق بیمه خود را بدون اینکه مشمول تأخیر شود، پرداخت کند. در این روش نیز غالباً حداقل مبلغ حق بیمه برای هر قسط در اکثر شرکت‌های بیمه ای، ۵۰۰٫۰۰۰ ریال است. در این روش بیمه گذار متعهد می‌شود که مجموع مبلغ حق بیمه سالانه خود را طی شش قسط مساوی و حداکثر تا سی روز از سررسید هر قسط، پرداخت کند. در این روش، هزینه‌های سالانه بیمه نامه نیز در شش قسط تقسیط می‌گردد.

روش پرداخت اقساط حق بیمه سه ماهه: در این روش بیمه گذار متعهد می‌شود که قسط حق بیمه سالانه خود را طی ۴ قسط مساوی و به صورت سه ماهه و حداکثر تا ۳۰ روز پس از سررسید هر قسط پرداخت نماید. در این روش حداقل حق بیمه هر قسط در اکثر شرکت‌های بیمه ای، ۶۰۰٫۰۰۰ ریال است.  این روش برای افرادی که پرداخت اقساط به صورت ماهانه برای آنها دشواری پرداخت متوالی داشته و پرداخت اقساط به روش سالانه یا شش ماهه نیز به علت بالا بودن میزان پرداختی برای آنها مقدور نیست، مناسب است. در این روش نیز هزینه‌های سالانه بیمه نامه در ۴ قسط تقسیط می‌شود.

روش پرداخت قسط حق بیمه شش ماهه: در این روش بیمه گذار، حق بیمه سالانه خود را در دو قسط مساوی و هر شش ماه یک بار پرداخت خواهد کرد. در این روش حداقل میزان حق بیمه هر قسط در اکثر شرکت‌های بیمه ای ۱٫۲۰۰٫۰۰۰ ریال است. هزینه‌های سالانه بیمه نامه نیز در این روش در دو قسط شش ماهه تقسیط خواهد شد. مهلت ۳۰ روزه جهت پرداخت هر قسط از تاریخ سررسید آن قسط، در این روش نیز برقرار است.

روش پرداخت اقساط حق بیمه سالانه: این روش، روش معیار پرداخت حق بیمه در شرکت‌های بیمه است. در این روش بیمه گذار متعهد می‌شود که حق بیمه هر سال خود را به صورت سالانه و در ابتدای هر سال بیمه ای در یک قسط پرداخت کند. در این روش هزینه‌های بیمه نامه نیز به صورت سالانه و در ابتدای سال بیمه ای از حق بیمه بیمه گذار کسر می‌گردد. از آنجا که در این روش، تمامی‌حق بیمه سال بیمه ای، در ابتدای سال پرداخت می‌شود و از همان ایتدای سال بیمه ای، به کل حق بیمه سال، سود تعلق می‌گیرد، لذا سودآورترین روش پرداخت اقساط حق بیمه برای بیمه گذار همین روش می‌باشد. حداقل میزان مبلغ اقساط حق بیمه در روش سالانه در اکثر شرکت‌های بیمه ای ۲٫۴۰۰٫۰۰۰ ریال است. همچنین مهلت ۳۰ ورزه جهت پرداخت اقساط بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری از تاریخ سررسید قسط، در این روش نیز حکم فرماست.

روش پرداخت اقساط حق بیمه به صورت یکجا: این روش در برخی از شرکت‌های بیمه ای ارائه می‌شود. در این روش بیمه گذار می‌تواند اقساط حق بیمه کل دوره بیمه نامه خود را به صورت یکجا در همان ابتدای دوره بیمه نامه پرداخت کند. این روش برای افرادی با سرمایه در گردش بالا می‌تواند مناسب باشد. حداقل میزان حق بیمه در روش پرداخت یکجا در اکثر شرکت‌های بیمه ای ۵۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال است.

روش‌های پرداخت اقساط حق بیمه بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری که در بالا معرفی شدند، در تمامی‌شرکت‌های بیمه یکسان نیست. هر شرکت بیمه ای، برخی از روش‌های فوق را برای بیمه گذاران خود فراهم می‌کند. در ادامه به شرح روش‌های پرداخت اقساط حق بیمه در شرکتهای مختلف بیمه ای می‌پردازیم.

 

روش‌های پرداخت حق بیمه در شرکت‌های مختلف بیمه ای

 

بیمه آسیا

بیمه عمر، بیمه عمر چیست، مزایای بیمه عمر، بهترین بیمه عمر، بیمه عمر پاسارگاد، خرید بیمه عمر، مشاوره خرید بیمه عمر، مشاوره اینترنتی خرید بیمه عمر، بیمه عمر پاسارگاد، جدول محاسبه بیمه عمر، جدول فروش بیمه عمر، محاسبه بیمه عمر، بیمه عمر چیست

در بیمه عمر و سرمایه گذاری شرکت بیمه آسیا، بیمه گذار می‌تواند حق بیمه‌های خود را به یکی از شش روش ماهانه، دو ماهه، سه ماهه، شش ماهه، سالانه و یا یکجا پرداخت کند. پرداخت اقساط به صورت ماهانه فقط در بیمه‌های گروهی میسر است.

 

بیمه البرز

بیمه عمر، بیمه عمر چیست، مزایای بیمه عمر، بهترین بیمه عمر، بیمه عمر پاسارگاد، خرید بیمه عمر، مشاوره خرید بیمه عمر، مشاوره اینترنتی خرید بیمه عمر، بیمه عمر پاسارگاد، جدول محاسبه بیمه عمر، جدول فروش بیمه عمر، محاسبه بیمه عمر، بیمه عمر چیست

در بیمه عمر و سرمایه گذاری شرکت بیمه البرز، بیمه گذار می‌تواند حق بیمه‌های خود را به یکی از شش روش ماهانه، دو ماهه، سه ماهه، چهار ماهه، شش ماهه یا سالانه پرداخت کند.

 

بیمه ایران

بیمه عمر، بیمه عمر چیست، مزایای بیمه عمر، بهترین بیمه عمر، بیمه عمر پاسارگاد، خرید بیمه عمر، مشاوره خرید بیمه عمر، مشاوره اینترنتی خرید بیمه عمر، بیمه عمر پاسارگاد، جدول محاسبه بیمه عمر، جدول فروش بیمه عمر، محاسبه بیمه عمر، بیمه عمر چیست

در بیمه عمر و سرمایه گذاری شرکت بیمه ایران، بیمه گذار می‌تواند حق بیمه‌های خود را به پنج روش مختلف پرداخت کند. این روش ­ها عبارتند از ماهانه، سه ماهه، شش ماهه، سالانه و یک­جا.

 

بیمه پارسیان

بیمه عمر، بیمه عمر چیست، مزایای بیمه عمر، بهترین بیمه عمر، بیمه عمر پاسارگاد، خرید بیمه عمر، مشاوره خرید بیمه عمر، مشاوره اینترنتی خرید بیمه عمر، بیمه عمر پاسارگاد، جدول محاسبه بیمه عمر، جدول فروش بیمه عمر، محاسبه بیمه عمر، بیمه عمر چیست

در بیمه عمر و سرمایه گذاری شرکت بیمه پارسیان، بیمه گذار می‌تواند حق بیمه‌های خود را به یکی از پنج روش ماهانه، سه ماهه، شش ماهه، سالانه یا یکجا پرداخت کند.

 

بیمه پاسارگاد

بیمه عمر، بیمه عمر چیست، مزایای بیمه عمر، بهترین بیمه عمر، بیمه عمر پاسارگاد، خرید بیمه عمر، مشاوره خرید بیمه عمر، مشاوره اینترنتی خرید بیمه عمر، بیمه عمر پاسارگاد، جدول محاسبه بیمه عمر، جدول فروش بیمه عمر، محاسبه بیمه عمر، بیمه عمر چیست

در بیمه عمر و سرمایه گذاری شرکت بیمه پاسارگاد، بیمه گذار می‌تواند حق بیمه‌های خود را به یکی از پنج روش ماهانه، سه ماهه، شش ماهه، سالانه یا یکجا پرداخت کند.

 

بیمه دانا

بیمه عمر، بیمه عمر چیست، مزایای بیمه عمر، بهترین بیمه عمر، بیمه عمر پاسارگاد، خرید بیمه عمر، مشاوره خرید بیمه عمر، مشاوره اینترنتی خرید بیمه عمر، بیمه عمر پاسارگاد، جدول محاسبه بیمه عمر، جدول فروش بیمه عمر، محاسبه بیمه عمر، بیمه عمر چیست

در بیمه عمر و سرمایه گذاری شرکت بیمه دانا، بیمه گذار می‌تواند حق بیمه‌های خود را به یکی از دو روش سالانه یا یکجا پرداخت کند.

 

بیمه دی

بیمه عمر، بیمه عمر چیست، مزایای بیمه عمر، بهترین بیمه عمر، بیمه عمر پاسارگاد، خرید بیمه عمر، مشاوره خرید بیمه عمر، مشاوره اینترنتی خرید بیمه عمر، بیمه عمر پاسارگاد، جدول محاسبه بیمه عمر، جدول فروش بیمه عمر، محاسبه بیمه عمر، بیمه عمر چیست

در بیمه عمر و سرمایه گذاری شرکت بیمه دی، بیمه گذار می‌تواند حق بیمه‌های خود را به یکی از چهار روش ماهانه، سه ماهه، شش ماهه یا سالانه پرداخت کند.

 

بیمه سامان

بیمه عمر، بیمه عمر چیست، مزایای بیمه عمر، بهترین بیمه عمر، بیمه عمر پاسارگاد، خرید بیمه عمر، مشاوره خرید بیمه عمر، مشاوره اینترنتی خرید بیمه عمر، بیمه عمر پاسارگاد، جدول محاسبه بیمه عمر، جدول فروش بیمه عمر، محاسبه بیمه عمر، بیمه عمر چیست

در بیمه عمر و سرمایه گذاری شرکت بیمه سامان، بیمه گذار می‌تواند حق بیمه‌های خود را به یکی از چهار روش ماهانه، سه ماهه، شش ماهه و یا سالانه پرداخت کند.

 

بیمه سرمد

بیمه عمر، بیمه عمر چیست، مزایای بیمه عمر، بهترین بیمه عمر، بیمه عمر پاسارگاد، خرید بیمه عمر، مشاوره خرید بیمه عمر، مشاوره اینترنتی خرید بیمه عمر، بیمه عمر پاسارگاد، جدول محاسبه بیمه عمر، جدول فروش بیمه عمر، محاسبه بیمه عمر، بیمه عمر چیست

در بیمه عمر و سرمایه گذاری شرکت بیمه سرمد، بیمه گذار می‌تواند حق بیمه‌های خود را به یکی از چهار روش ماهانه، سه ماهه، شش ماهه یا سالانه پرداخت کند.

 

بیمه کارآفرین

بیمه عمر، بیمه عمر چیست، مزایای بیمه عمر، بهترین بیمه عمر، بیمه عمر پاسارگاد، خرید بیمه عمر، مشاوره خرید بیمه عمر، مشاوره اینترنتی خرید بیمه عمر، بیمه عمر پاسارگاد، جدول محاسبه بیمه عمر، جدول فروش بیمه عمر، محاسبه بیمه عمر، بیمه عمر چیست

در بیمه عمر و سرمایه گذاری شرکت بیمه کارآفرین، بیمه گذار می‌تواند حق بیمه ­های خود را تنها به صورت سالانه پرداخت کند.

 

بیمه کوثر

بیمه عمر، بیمه عمر چیست، مزایای بیمه عمر، بهترین بیمه عمر، بیمه عمر پاسارگاد، خرید بیمه عمر، مشاوره خرید بیمه عمر، مشاوره اینترنتی خرید بیمه عمر، بیمه عمر پاسارگاد، جدول محاسبه بیمه عمر، جدول فروش بیمه عمر، محاسبه بیمه عمر، بیمه عمر چیست

در بیمه عمر و سرمایه گذاری شرکت بیمه کوثر، بیمه گذار می‌تواند حق بیمه‌های خود را به یکی از چهار روش ماهانه، سه ماهه، شش ماهه یا سالانه پرداخت کند.

 

بیمه ما

بیمه عمر، بیمه عمر چیست، مزایای بیمه عمر، بهترین بیمه عمر، بیمه عمر پاسارگاد، خرید بیمه عمر، مشاوره خرید بیمه عمر، مشاوره اینترنتی خرید بیمه عمر، بیمه عمر پاسارگاد، جدول محاسبه بیمه عمر، جدول فروش بیمه عمر، محاسبه بیمه عمر، بیمه عمر چیست

در بیمه عمر و سرمایه گذاری شرکت بیمه ما، بیمه گذار می‌تواند حق بیمه‌های خود را به یکی از پنج روش ماهانه، سه ماهه، شش ماهه، سالانه یا یکجا پرداخت کند. روش پرداخت ماهانه در بیمه ما تنها برای بیمه‌های عمر گروهی میسر است.

 

بیمه ملت

بیمه عمر، بیمه عمر چیست، مزایای بیمه عمر، بهترین بیمه عمر، بیمه عمر پاسارگاد، خرید بیمه عمر، مشاوره خرید بیمه عمر، مشاوره اینترنتی خرید بیمه عمر، بیمه عمر پاسارگاد، جدول محاسبه بیمه عمر، جدول فروش بیمه عمر، محاسبه بیمه عمر، بیمه عمر چیست

در بیمه عمر و سرمایه گذاری شرکت بیمه ملت، بیمه گذار می‌تواند حق بیمه‌های خود را به یکی از پنج روش ماهانه، دو ماهه، سه ماهه، شش ماهه یا سالانه پرداخت کند.

 

بیمه نوین

بیمه عمر، بیمه عمر چیست، مزایای بیمه عمر، بهترین بیمه عمر، بیمه عمر پاسارگاد، خرید بیمه عمر، مشاوره خرید بیمه عمر، مشاوره اینترنتی خرید بیمه عمر، بیمه عمر پاسارگاد، جدول محاسبه بیمه عمر، جدول فروش بیمه عمر، محاسبه بیمه عمر، بیمه عمر چیست

در بیمه عمر و سرمایه گذاری شرکت بیمه نوین، بیمه گذار می‌تواند حق بیمه‌های خود را به یکی از پنج روش ماهانه، سه ماهه، شش ماهه، سالانه یا یکجا پرداخت کند.

 


 

پادکست‌های بیمه عمر

می‌توانید با گوش دادن پادکست‌های توضیحی-توصیفی بیمه عمر، دید بهتری نسبت به بیمه عمر پیدا کنید.


عدم پرداخت حق بیمه در موعد مقرر

در صورتی که بیمه گذار اقساط حق بیمه خود را در موعد مقرر پرداخت نکرده و یا با تأخیر پرداخت نماید، شرکت‌های بیمه ای با دو شکل متفاوت با این مسأله مواجه می‌شوند. در برخی از شرکت‌های بیمه به محض این که بیمه گذار در موعد مقرر قسط حق بیمه خود را پرداخت نکند، بیمه نامه و کلیه پوشش‌های آن به حالت تعلیق درآمده و اندوخته بیمه گذار محفوظ نگاه ذاشته می‌شود. در این روش تا زمانی که اقساط حق بیمه توسط بیمه گذار پرداخت نگردد، بیمه گر هیچ تعهدی در قبال خسارات موضوع بیمه نامه نخواهد داشت.

در برخی دیگر از شرکت‌ها در صورتی که بیمه گذار قسط حق بیمه خود را در مهلت مقرر پرداخت نکند، پوشش‌های بیمه ای را ادامه می‌دهند و هیچ خللی در انجام تعهدات موضوع بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری توسط شرکت بیمه به وجود نمی‌آید. در مقابل، شرکت بیمه ای هزینه پوشش‌های بیمه نامه در دوره عدم پرداخت اقساط را از اندوخته بیمه گذار کسر می‌نماید و تعهدات بیمه گر تا زمانی که اندوخته بیمه نامه، به صفر می‌رسد، ادامه پیدا خواهد کرد.

 

همگام ­سازی بیمه ­نامه عمر و سرمایه ­گذاری با تورم و افزایش سطح عمومی‌قیمت­‌ها

بیمه­ گذار می­ تواند هنگام خرید بیمه­ نامه عمر و سرمایه ­گذاری خود، برای حق بیمه پرداختی خود ضریب رشد سالانه حق بیمه در نظر بگیرد تا با افزایش سطح عمومی‌قیمت­‌ها بر اثر تورم در طول دوره ­ی بیمه ­نامه، از کاهش ارزش حق بیمه­ ی پرداختی خود جلوگیری کند. همچنین بیمه ­گذار می‌­تواند سرمایه فوت بیمه­ نامه عمر و سرمایه­ گذاری خود را نیز با ضریب مشخصی که در ابتدای خرید بیمه نامه تعیین می‌­کند، به­ طور سالانه افزایش دهد.

 

پوشش ­های بیمه­ نامه عمر و سرمایه­ گذاری

بیمه عمر، بیمه عمر چیست، مزایای بیمه عمر، بهترین بیمه عمر، بیمه عمر پاسارگاد، خرید بیمه عمر، مشاوره خرید بیمه عمر، مشاوره اینترنتی خرید بیمه عمر، بیمه عمر پاسارگاد، جدول محاسبه بیمه عمر، جدول فروش بیمه عمر، محاسبه بیمه عمر، بیمه عمر چیست

بیمه عمر و سرمایه گذاری دارای یک پوشش اصلی و چندین پوشش اضافی است. منظور از پوشش اصلی پوششی است که در صورت خرید بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری به همراه بیمه نامه خریداری می‌شود و بیمه گذار اختیاری برای عدم خرید آن نخواهد داشت. بدین معنی که خرید بیمه نامه عمر و سمایه گذاری به معنای خرید پوشش اصلی بیمه نامه است. پوشش‌های اضافی، پوشش‌هایی هستند که بیمه گذار در خرید آن‌ها مختار است و می‌تواند آن‌ها را خریداری کند و یا از خرید آن‌ها صرف نظر نماید. در بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری، پوشش اصلی پوشش «سرمایه فوت به هر علت» است و پوشش‌های اضافی شامل پوشش‌هایی نظیر سرمایه فوت بر اثر حادثه، هزینه پزشکی بر اثر حادثه، نقص عضو و از کار افتادگی دائم و کامل بر اثر حادثه، بیماری‌های خاص، معافیت به هر علت و مستمری ناشی از معافیت هستند که بیمه گذار در خرید یا عدم خرید آن‌ها مختار است.

 

پوشش سرمایه فوت به هر علت

بیمه عمر، بیمه عمر چیست، مزایای بیمه عمر، بهترین بیمه عمر، بیمه عمر پاسارگاد، خرید بیمه عمر، مشاوره خرید بیمه عمر، مشاوره اینترنتی خرید بیمه عمر، بیمه عمر پاسارگاد، جدول محاسبه بیمه عمر، جدول فروش بیمه عمر، محاسبه بیمه عمر، بیمه عمر چیست

پوشش سرمایه فوت به هر علت، پوششی است که به محض صدور بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری برقرار می‌باشد و با پرداخت اولین قسط بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری توسط بیمه گذار، در تعهد شرکت بیمه گر خواهد بود. به موجب پوشش سرمایه فوت به هر علت، از زمان صدور بیمه نامه و پرداخت اولین قسط بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری توسط بیمه گذار، شرکت بیمه متعهد می‌گردد که در صورت فوت بیمه شده به هر علت اعم از حادثه یا بیماری یا فوت طبیعی، سرمایه تعیین شده در بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری مربوط به سال وقوع فوت بیمه شده را به ذینفع یا ذینفعان بیمه نامه پرداخت نماید. منظور از واژه به هر علت در عنوان پوشش سرمایه فوت به هر علت این است که بیمه شده در صورت فوت طبیعی یا فوت در اثر بیماری یا در اثر حادثه تحت پوشش خواهد بود و شرکت متعهد به پرداخت سرمایه فوت به هر علت است. اما این واژه بدین معنا نیست که استثنائات بیمه نامه را نیز تحت پوشش قرار خواهد داد. به عنوان مثال از زمان صدور بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری تا دو سال پس از تاریخ صدور، خودکشی بیمه شده از استنائات بیمه نامه محسوب شده و در عهد شرکت بیمه گر نخواهد بود. پس از گذشت دو سال از شروع بیمه نامه خودکشی نیز تحت پوشش سرمایه فوت به هر علت در بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری قرار می‌گیرد. همچنین مواردی نظیر جنگ، آشبو، بلوا و … نیز از موارد استثنا در بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری محسوب می‌شود و تحت پوشش سرمایه فوت به هر علت در بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری قرار نخواهند داشت.

میزان و مبلغ سرمایه فوت به هر عت در بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری توسط بیمه گذار و در فرم پیشنهاد بیمه نامه در زمان صدور که توسط بیمه گذار تکمیل و امضا می‌گردد، تعیین می‌شود. میزان حداقل و حداکثر سرمایه فوت به هر علت در شرکت‌های مختلف اندکی متفاوت است. در اکثر شرکت‌های بیمه ای، حداقل میزان سرمایه فوت به هر علت که بیمه گذار ملزم به خرید آن است، ۱۰٫۰۰۰٫۰۰۰ (ده میلیون) ریال است. حداکثر مبلغ سرمایه فوتی که بیمه گذار می‌تواند خریداری کند، بسته به شرکت بیمه ای که بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری در آن صادر می‌شود می‌تواند بین ۲۵ تا ۳۰ برابر حق بیمه پرداختی سال توسط بیمه گذار تعیین شود. به عنوان مثال اگر بیمه گذاری در سال اول بمه نامه مبلغ ۱۰٫۰۰۰٫۰۰۰ (ده میلیون ریال) به عنوان حق بیمه سال اول پرداخت کند، حداقل سرمایه فوتی که می‌تواند خریداری کند؛ مبلغ ۱۰٫۰۰۰٫۰۰۰ (ده میلیون) ریال و حداکثر سرمایه فوت به هر علت بیمه نامه در سال اول، بین ۲۵۰٫۰۰۰٫۰۰۰ (دویست و پنجاه میلیون) ریال تا ۳۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰ (سیصد میلیون) ریال خواهد بود. همچنین حداکثر میزان سرمایه فوت به هر علت که یک شرکت بیمه می‌تواند با توجه به حق بیمه پرداختی بیمه گذار به وی ارائه کند، هر ساله توسط بیمه مرکزی تعیین می‌شود و در حال حاضر حداکثر میزان سرمایه فوت به هر علت که شرکت‌های بیمه می‌توانند ارائه کنند، مبلغ ۵٫۰۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰ (پنج میلیارد) ریال است که توسط بیمه مرکزی تعیین شده است. شرکت‌های بیمه ای با توجه به نرخ مصوب بیمه مرکزی سقف پوشش سرمایه فوت خود را تعیین و اعلام می‌نمایند که برخی شرکت‌ها پوشش سرمایه فوت به هر علت را تا سقف مبلغ تعیین شده توسط بیمه مرکزی و برخی به میزانی کمتر از سقف معین شده توسط بیمه مرکزی اعلام می‌کنند.

همچنین علاوه بر موارد فوق، شرکت‌هایبیمه برای تعیین میزان سرمایه فوت مقررات دیگری را نیز تعیین می‌کنند. به عنوان مثال هر شرکت بیمه ای، بسته به این که بیمه شده در زمان صدور بیمه نامه چه سنی دارد، حداکثر مبلغی را به عنوان سرمایه فوت به هر علت که بیمه گذار و بیمه شده بدون انجام آزمایشات پزشکی می‌توانند خریداری کنند، تعیین نموده و از آن مبلغ به بالا را در صورت انجام آزمات پزشکی توسط بیمه شده و تایید آزمایشات ارائه خواهند کرد. همچنین برای برخی سنین نیز در برخی شرکت‌ها سرمایه فوت به هر علت از مبلغی که شرکت بیمه تعیین می‌کند، بیشتر ارائه نخواهد شد. این مبالغ که با توجه به سن بیمه شده تعیین می‌شود، غالباً در شرکت‌های بیمه ای متفاوت است. به عنوان مثال در اکثر شرکت‌های بیمه ای، پوشش سرمایه فوت به هر علت برای بیمه شدگانی که در زمان صدور بیمه نامه بالای ۶۰ سال سن دارند، به علت ریسک بالای این افراد، بیش از مبلغ ۵۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰ (پانصد میلیون) ریال ارائه نمی‌شود.  

 

شرایط پوشش حادثه

بیمه عمر، بیمه عمر چیست، مزایای بیمه عمر، بهترین بیمه عمر، بیمه عمر پاسارگاد، خرید بیمه عمر، مشاوره خرید بیمه عمر، مشاوره اینترنتی خرید بیمه عمر، بیمه عمر پاسارگاد، جدول محاسبه بیمه عمر، جدول فروش بیمه عمر، محاسبه بیمه عمر، بیمه عمر چیست

یکی از پوشش ­های اضافی در بیمه­ نامه عمر و سرمایه ­گذاری که بیمه ­گذار می‌تواند درخواست نماید، پوشش حوادث است که شامل سه پوشش می‌شود:

 • پوشش سرمایه ­ی فوت بر اثر حادثه
 • پوشش سرمایه­ ی نقص عضو و از کارافتادگی دائم و کامل بر اثر حادثه
 • پوشش هزینه­ ی پزشکی بر اثر حادثه
 • حادثه­ ی موضوع این پوشش اضافی عبارت است از هر واقعه ­ی ناگهانی ناشی از یک عامل خارجی که بدون قصد و اراده ­ی بیمه شده در مدت بیمه رخ دهد و منجر به جرح، نقص عضو، از کارافتادگی و یا فوت بیمه شده گردد.
 • نقص عضو یا از کارافتادگی دائم (کلی و جزئی) عبارت است از قطع، تغییر شکل و یا از دست دادن توانایی انجام کار عضوی از بدن که به علت حادثه ی تحت پوشش بیمه­ نامه عمر و سرمایه­ گذاری به وجود آید و حداکثر تا دو سال بعد از وقوع حادثه بروز نماید و وضعیت دائم و قطعی داشته باشد.
 • سرمایه­ ی فوت در اثر حادثه مبلغی است که در بیمه ­نامه یا ضمائم احتمالی آن درج گردیده و در صورت فوت بر اثر حادثه ­ی بیمه شده طبق شرایط بیمه­ نامه و ضمائم آن به استفاده ­کنندگان مندرج در بیمه ­نامه پرداخت می‌­شود.
 • غرامت نقص عضو مبلغی است که در بیمه­ نامه عمر و سرمایه ­گذاری، جدول تعهدات بیمه­ نامه یا سایر ضمائم احتمالی آن درج شده است و در صورت نقص عضو یا از کار افتادگی دائم (کلی و جزئی) بیمه شده ناشی از حادثه، طبق شرایط بیمه­ نامه و ضمائم آن به بیمه ­گذار پرداخت خواهد شد.
 • هزینه­ ی پزشکی عبارت است از هزینه ­هایی که بیمه شده در صورت تحقق خطرات تحت پوشش بیمه­ نامه عمر و سرمایه­ گذاری، مستقیماً در مقابل ارائه ­ی خدمات درمانی پرداخت می‌­کند.
 • هزینه ­ی پزشکی قابل پرداخت توسط بیمه ­گر عبارت است از مبلغ مندرج در صورت­حساب درمانی مربوطه و یا حداکثر هزینه ­ی پزشکی مورد تعهد بیمه ­گر هر کدام که کمتر باشد، مشروط بر آنکه حداکثر ظرف مدت ۶۰ روز پس از پرداخت هزینه، صورت ­حساب آن به بیمه­ گر تسلیم شده باشد. درمان بیمه شده باید حداکثر ظرف مدت دو سال از پایان مدت بیمه ­نامه عمر و سرمایه ­گذاری شروع شده باشد.
 • بیمه ­گر تعهد می‌­کند که در صورت فوت بیمه شده در اثر بروز خطرات تحت پوشش بیمه­ نامه عمر و سرمایه ­گذاری، علاوه بر سرمای ه­ی فوت بیمه نامه و اندوخته ­ی بیمه ­نامه تا زمان فوت، سرمایه ­ی فوت در اثر حادثه را نیز مطابق شرایط قرارداد، در وجه استفاده ­کنندگان بیمه ­نامه عمر و سرمایه­ گذاری پرداخت نماید.
 • در صورتی که بیمه شده به علت وقوع یکی از خطرات تحت پوشش بیمه­ نامه عمر و سرمایه ­گذاری دچار نقص عضو یا از کارافتادگی دائم شود، بیمه ­گر متعهد است غرامت مربوطه را طبق شرایط بیمه ­نامه و ضمائم آن و جدول نقص عضو به شرح ذیل پرداخت نماید:
 • موارد مشروحه ­ی ذیل از کارافتادگی دائم و کلی محسوب می­ شود و غرامت این موارد معادل صد در صد سرمایه ­ی نقص عضو و ازکارافتادگی بیمه شده خواهد بود:
 • نابینایی کامل و دائم از دو چشم
 • از کارافتادگی دائم و کامل یا قطع دو دست، حداقل از مچ
 • از کارافتادگی دائم و کامل یا قطع دو پا، حداقل از مچ
 • از کارافتادگی دائم و کامل یک دست و یک پا حداقل از مچ
 • از دست دادن هر دو پنجه پا
 • قطع کامل نخاع
 • ناشنوایی دائم و کامل هر دو گوش
 • برداشتن فک پایین
 • موارد مشروحه ­ی ذیل از کارافتادگی دائم و جزئی محسوب می­ شود و غرامت این موارد معادل درصدی از سرمایه­ ی نقص عضو و از کارافتادگی خواهد بود:

 

بیمه عمر، بیمه عمر چیست، مزایای بیمه عمر، بهترین بیمه عمر، بیمه عمر پاسارگاد، خرید بیمه عمر، مشاوره خرید بیمه عمر، مشاوره اینترنتی خرید بیمه عمر، بیمه عمر پاسارگاد، جدول محاسبه بیمه عمر، جدول فروش بیمه عمر، محاسبه بیمه عمر، بیمه عمر چیست

 

 • بیمه­ گر تعهد می­ نماید هزینه ­های پزشکی ناشی از حادثه را به میزان مبلغ مندرج در صورت­ حساب درمانی مربوطه و یا حداکثر هزینه ­های پزشکی مورد تعهد وی در بیمه ­نامه عمر و سرمایه ­گذاری هر کدام که کمتر باشد، مشروط بر آنکه حداکثر ظرف مدت ۶۰ روز پس از پرداخت هزینه، صورت­حساب آن به شرکت بیمه­ گر تسلیم شده باشد، پرداخت نماید. هزینه­‌های پزشکی که بیمه شده حداکثر ظرف مدت دو سال از تحقق خطرات تحت پوشش بیمه­ نامه عمر و سرمایه ­گذاری برای هر حادثه­ ی موضوع بیمه متحمل شده است، قابل پرداخت می‌­باشد. هزینه ­ی مسافرت بیمه شده به منظور معالجه در مواردی که طبق نظر پزشک معالج جنبه­ ی اورژانس داشته و یا امکان معالجه در منطقه ­ی وقوع حادثه نباشد، قابل پرداخت خواهد بود. مجموعه ­ی حوادثی که ظرف مدت هفت روز متوالی اتفاق می­افتند، یک حادثه به شمار می‌­روند.

تعهد بیمه­ گر با رعایات استثنائات و محدودیت ­های ذیل، شامل تحقق خطر حادثه می­ باشد. تحقق خطرات زیر نیز جزء تعهدات بیمه­ گر محسوب می‌­شود:

 • غرق شدن، مسمومیت، تأثیر گاز، بخار و یا مواد خورنده مانند اسید
 • ابتلا به‌هاری، کزاز و سیاه­زخم
 • دفاع مشروع بیمه شده
 • اقدام به نجات اشخاص و اموال از خطر

موارد زیر و یا تحقق خطر ناشی از آن از تعهدات بیمه­ گر خارج است:

 • خودکشی و یا اقدام به آن
 • مستی و یا استعمال هر گونه مواد مخدر و یا داروهای محرک بدون تجویز پزشک
 • استفاده از داروهای کاهنده­ ی هوشیاری و خواب آور بدون تجویز پزشک
 • ارتکاب بیمه شده به اعمال مجرمانه اعم از مباشرت، مشارکت و یا معاونت در آن
 • فوت یا از کارافتادگی بیمه شده به علت حادثه­ ی عمدی از طرف ذینفع (اعم از مباشرت، مشارکت و یا معاونت) که در این صورت بیمه­ گر منحصراً متعهد به پرداخت سهم سایر افراد ذینفع خواهد بود.
 • صدمات بدنی که بیمه شده عمداً موجب آن می­ شود.
 • هر گونه دیسک و یا فتق بیمه شده
 • هر گونه خسارت ایجاد شده به علت حادثه­ ای که تاریخ وقوع آن قبل از شروع بیمه ­نامه عمرو سرمایه ­گذاری باشد.
 • رانندگی با وسایل نقلیه­ ی موتوری بدون گواهی­نامه ­ی مجاز
 • پرش با چتر نجات به صورت سقوط آزاد
 • زمین لرزه، آتش­فشان و فعل و انفعالات هسته­ ای یا آلودگی ­های شیمیایی و بیولوژیکی ناشی از آن
 • بیماری و ابتلا به جنون بیمه شده مگر آنکه ابتلا به جنون ناشی از تحقق خطر موضوع این بیمه باشد.
 • جنگ (به جز انفجار و یا عملکرد ادوات نظامی‌که بعد از جنگ به جا مانده است)، شورش، انقلاب، بلوا، اعتصاب، قیام، آشوب، کودتا و اقدامات احتیاطی مقامات نظامی‌و انتظامی

هر گاه در جریان مدت اعتبار بیمه ­نامه، در شغل یا فعالیت­‌های دیگر بیمه شده تغییری حاصل شود، بیمه شده یا بیمه­ گذار موظف هستند بیمه­ گر را از تغییرات حاصل شده حداکثر ظرف مدت ۱۰ روز آگاه سازند. در صورت تغییر خطر، بیمه­ گر حق دارد حق بیمه­ ی متناسب با خطر جدید را برای مدت باقیمانده از بیمه ­نامه عمر و سرمایه ­گذاری پیشنهاد نماید. در صورتی که طرفین نتوانند در میزان حق بیمه­ ی تعدیل شده توافق نمایند، هر یک از طرفین حداکثر ظرف مدت ۱۰ روز می‌­توانند بیمه ­نامه را فسخ نمایند. در صورت عدم اعلام تشدید خطر به بیمه­ گر و وقوع حادثه، غرامت با اعمال قاعده­ ی نسبی حق بیمه پرداخت خواهد شد.

چنانچه هنگام پرداخت خسارت مشخص شود شغل واقعی بیمه شده با شغل مندرج در بیمه ­نامه مغایر است، میزان خسارت بر اساس قاعده­ ی نسبی (به نسبت حق بیمه منظور شده به حق بیمه ­ی متناسب با شغل واقعی بیمه شده در زمان وقوع حادثه) پرداخت خواهد شد.

 • به محض وقوع حادثه غیر از فوت، بیمه شده موظف است به پزشک مراجعه نموده و دستورات وی را مراعات و خود را تحت معالجه قرار دهد. بیمه شده یا بیمه­ گذار موظف است حداکثر ظرف مدت پانزده روز بعد از وقوع حادثه، مراتب را کتباً به اطلاع بیمه­ گذار برساند.
 • در صورت فوت بیمه شده، بیمه ­گذار یا ذینفع بیمه­ نامه عمر و سرمایه ­گذاری موظف هستند مراتب را در اسرع وقت و حداکثر ظرف مدت سی روز از تاریخ فوت بیمه شده کتباً به اطلاع بیمه ­گر برسانند. مگر اینکه ثابت نمایند به علتی خارج از اراده­ ی خود قادر به اعلام خسارت نبوده ­اند.
 • حسب مورد بیمه ­گذار و یا بیمه شده باید مدارک لازم را به بیمه ­گر تسلیم نموده و به کلیه­ ی سؤالاتی که در رابطه با حادثه از ایشان می­ شود با صداقت پاسخ دهند.
 • بیمه شده ملزم به قبول هر گونه معاینه­ ی پزشکی و تحقیقات تعیین شده توسط بیمه­ گر می­ باشند. هزینه ­ی معاینات پزشکی بر عهده­ ی بیمه ­گر خواهد بود.
 • در صورتی که بیمه­ گذار و یا بیمه شده تکالیف مقرر را انجام ندهند، بیمه­ گر می­ تواند ضرر و زیان وارده به لحاظ عدم اجرای تکالیف مزبور را از تعهدات قابل پرداخت خود کسر نماید.
 • بیمه­ گر حداکثر ظرف مدت یک ماه پس از تاریخ دریافت کلیه ­ی اسناد و مدارکی که بتواند به وسیله ­ی آن میزان خسارت وارده و حدود مسئولیت خود را تشخیص دهد، باید خسارت را تسویه و پرداخت نماید.

 

شرایط پوشش بیماری‌های خاص

بیمه عمر، بیمه عمر چیست، مزایای بیمه عمر، بهترین بیمه عمر، بیمه عمر پاسارگاد، خرید بیمه عمر، مشاوره خرید بیمه عمر، مشاوره اینترنتی خرید بیمه عمر، بیمه عمر پاسارگاد، جدول محاسبه بیمه عمر، جدول فروش بیمه عمر، محاسبه بیمه عمر، بیمه عمر چیست

پوشش بیماری­‌های خاص، یکی از پوشش­‌های اضافی بیمه ­نامه عمر و سرمایه ­گذاری است که بیمه­ گذار می‌­تواند آن را روی بیمه ­نامه عمر و سرمایه گذاری خود خریداری کند.

بیماری ­های خاص تحت پوشش بیمه­ نامه عمر و سرمایه ­گذاری عبارت است از هر گونه عارضه ­ی جسمی‌و یا اختلال در اعمال طبیعی اعضاء و جهاز مختلف بدن که ناشی از بروز سکته­ ی قلبی، سکته­ ی مغزی، جراحی عروق قلب (کرونر)، سرطان و پیوند اعضای اصلی که مطابق با نظر پزشک معتمد بیمه ­گر باشد.

 • سکته ­ی قلبی (MI): عبارت است از از بین رفتن بخشی از عضله ­ی قلب در نتیجه ­ی خون­ رسانی ناکافی بر اساس یافته ­های بالینی و پاراکلینیکی
 • سکته­ ی مغزی (stroke): عبارت است از هر واقعه ­ی عروق مغزی شامل انفارکتوس، خونریزی یا آمبولی که باعث عوارض نرولوژیک بیشتر از ۲۴ ساعت گردد و شواهد نقایص عصبی به مدت حداقل سه ماه موجود باشد.
 • جراحی قلب باز: عبارت است از انجام عمل جراحی قلب باز به وسیله­ ی گرافت عروق کرونر برای ترمیم دو یا بیشتر از دو عدد از عروق قلبی که تنگ و یا مسدود شده باشند. لزوم انجام عمل جراحی باید به وسیله­ ی آنژیوگرافی عروق کرونر تأیید شده باشد. آنژیوپلاستی یا هر نوع اقدام دیگری که از طریق روش ­های داخلی عروقی انجام می­گیرد، از تعریف فوق مستثنی خواهد بود.
 • سرطان: عبارت است از رشد سلول ­های بدخیم در ارگان­ها که به بافت­ها و ارگان­‌های همجوار یا دور تهاجم یافته باشد، که شامل هزینه­‌های بستری، شیمی‌درمانی یا رادیوتراپی سرپایی و داروهای شیمی‌درمانی می­ گردد. هر گونه سرطان در جای غیرمهاجم و کلیه­ی سرطان­‌های پوست به استثنای ملانوم بدخیم از تعریف فوق مستثنی هستند.
 • پیوند اعضای اصلی بدن: پیوند اعضای اصلی بدن شامل پیوند یکی از اعضاء، قلب، کلیه، ریه، کبد و مغز استخوان و هزینه ­های احتمالی خرید عضو با تأیید مراجع ذی­صلاح مربوطه می‌­شود.

بیمه­ گر متعهد است در صورت ابتلای بیمه شده به یکی از بیماری­‌های تحت پوشش، در صورت سپری شدن دوره­ ی انتظار، سرمایه ­ی امراض خاص در تاریخ بروز بیماری را که در جداول منضم به بیمه ­نامه عمرو سرمایه ­گذاری درج شده است، پس از تأیید پزشک معتمد بیمه ­گر به بیمه ­گذار پرداخت نماید.

پرداخت سرمایه­ ی امراض خاص در نظر گرفته شده جهت بیماری­‌های تحت پوشش بیمه­ نامه عمر و سرمایه ­گذاری، در اکثر شرکت ­های بیمه­ ای به ازای هر بیماری یک بار در هر سال بیمه ­ای امکان­پذیر خواهد بود. در تمامی‌موارد تأیید بیمه ­گر و پزشک معتمد شرکت بیمه ضروری خواهد بود.

دوره­ ی انتظار هر یک از بیماری ­های خاص ذکر شده، سه ماه از شروع این پوشش در بیمه­ نامه عمر و سرمایه­ گذاری می­ باشد که در این مدت بیمه ­گر تعهدی در جبران خسارت وارده نخواهد داشت.

موارد ذیل از شمول تعهدات بیمه ­گر در پوشش امراض خاص بیمه­ نامه عمر و سرمایه­ گذاری خارج است:

 • در صورتی که بیماری ­های تحت پوشش، قبل از شروع این پوشش در قرارداد بیمه ­نامه عمر و سرمایه­ گذاری آغاز شده باشد.
 • مبتلا شدن به بیماری­‌های تحت پوشش در اثر اعتیاد به مشروبات الکلی، مواد مخدر یا استعمال داروهای محرک بدون تجویز پزشک
 • ابتلا به بیماری ایدز
 • ابتلا به هر نوع بیماری دیگر به استثنای موارد ذکر شده در بالا
 • بیمه­ گذار یا بیمه شده موظف هستند ظرف مدت دو ماه از تاریخ ابتلای بیمه شده به بیماری ­های تحت پوشش، مراتب را کتباً به اطلاع بیمه­ گر رسانده و مدارک مورد درخواست را به بیمه ­گر ارائه نمایند. حق انجام هر گونه معاینه ­ی پزشکی از بیمه شده یا تحقیق از پرونده ­ی پزشکی وی برای بیمه­ گر محفوظ است.
 • بیمه­ گر موظف است حداکثر ظرف مدت یک ماه از دریافت مدارک مورد نیاز که تأییدکننده ­ی ابتلای بیمه شده به یکی از بیماری ­های خاص باشد، سرمایه­ ی امراض خاص در سال وقوع بیماری را که در جداول منضم بیمه­ نامه عمر و سرمایه ­گذاری درج شده است، در وجه بیمه ­گذار پرداخت نماید.
 • مدارک لازم جهت پرداخت خسارت عبارتند از:
 • کپی برابر اصل مدارک پزشکی و بیمارستانی مرتبط با بیماری شامل شرح حال اولیه، شرح فعالیت­‌های درمانی (سیر درمان)، خلاصه­ ی پرونده، شرح عمل، نسخ دارویی
 • نظریه ­ی پزشک معالج (اصل یا کپی برابر اصل)
 • سوابق بیماری بیمه شده در خصوص اقدامات تشخیصی مرتبط با زمان شروع بیماری (گزارش پاتولوژی، گزارش MRI، پروتکل ­های درمانی تجویز شده توسط پزشک معالج) مانند سونوگرافی، اسکن، آندوسکوپی، تست ورزش، نوار عصب عضله و دستور پزشک معالج.
 • سایر مدارک که توسط پزشک معتمد بیمه گر حسب مورد تعیین می‌­گردد.

 

شرایط پوشش معافیت از پرداخت حق بیمه

بیمه عمر، بیمه عمر چیست، مزایای بیمه عمر، بهترین بیمه عمر، بیمه عمر پاسارگاد، خرید بیمه عمر، مشاوره خرید بیمه عمر، مشاوره اینترنتی خرید بیمه عمر، بیمه عمر پاسارگاد، جدول محاسبه بیمه عمر، جدول فروش بیمه عمر، محاسبه بیمه عمر، بیمه عمر چیست

پوشش معافیت از پرداخت حق بیمه در صورت از کارافتادگی دائم و کامل، یکی از پوشش‌های اضافی بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری است که بیمه گذار می‌تواند آن را روی بیمه نامه عمر و سرمایه­ گذاری خود خریداری کند.

از کارافتادگی دائم و کامل عبارت است از ناتوانی کامل بیمه گذار در اثر حادثه یا بیماری به صورتی که قادر به انجام هیچ گونه فعالیت فیزیکی که منجر به کسب درآمد می‌گردد، نباشد و اعضاء از کارافتاده وی نیز به هیچ صورتی قابل درمان نباشد. از قبیل: نابینایی کامل و دائم از دو چشم، از کارافتادگی دائم و کامل یا قطع دو دست حداقل از مچ یا دو پا حداقل از مچ یا یک دست و یک پا حداقل از مچ، از دست دادن هر دو پنجه‌ها، قطع کامل نخاع، ناشنوایی دائم و کامل هر دو گوش، برداشتن فک پایین و یا امراض دماغی غیر قابل علاج که باعث اختلال کلی مشاعر شوند، مشروط بر این که:

 • از کارافتادگی دائم و کامل بیمه گذار حداقل شش ماه بلاانقطاع ادامه یابد و مراتب از طرف پزشک معتمد بیمه گر و در صورت لزوم مرجع ذیصلاح پزشکی (پزشک قانونی) تأیید شود.
 • شروع بیماری منشأ از کارافتادگی یک سال پس از تاریخ شروع این پوشش اضافی و از کارافتادگی در اثر حوادث مشمول بیمه بعد از شروع این پوشش اضافی باشد.
 • بیمه گذار دارای حداقل ۱۸ سال و حداکثر ۶۰ سال سن باشد.
 • در مواردی که نقص عضو و از کارافتادگی دائم و کامل غیر از موارد فوق الذکر باشد، تأیید نقص عضو و از کارافتادگی دائم و کامل منوط به نظر پزشک معتمد بیمه گر خواهد بود. لیکن در صورتی که بیمه گذار نسبت به نظر پزشک معتمد بیمه گر معترض باشد، موضوع در کمیسیونی متشکل از پزشک منتخب بیمه گر، پزشک منتخب بیمه گذار و یک نفر پزشک با انتخاب دو پزشک مزبور طرح و نظر اکثریت کمیسیون مزبور برای طرفین لازم الاتباع خواهد بود.

نحوه ارائه این پوشش در شرکت‌های مختلف بیمه ای تفاوت دارد. در برخی شرکت‌های بیمه این پوشش تنها برای حالتی که بیمه گذار و بیمه شده مشابه باشند، ارائه می‌شود و در برخی دیگر برای حالتی که بیمه گذار و بیمه شده یکی نباشند، برای بیمه گذار ارائه می‌شود. در ادامه به تشریح تعهدات بیمه گر برای پوشش معافیت از پرداخت حق بیمه در صورت از کارافتادگی دائم و کامل در شرکت‌های مختلف بیمه ای می‌پردازیم.

 

بیمه آسیا

در بیمه عمر و سرمایه­ گذاری شرکت بیمه آسیا، پوشش معافیت از پرداخت حق بیمه، در صورت از کارافتادگی دائم و کامل به هر علت برای شخص بیمه شده ارائه می‌شود. این پوشش در بیمه عمر و سرمایه گذاری آسیا، حق بیمه پوشش‌های اصلی و اضافی را شامل می‌شود. همچنین در بیمه عمر و سرمایه گذاری شرکت بیمه آسیا، تعدیلات سالانه حق بیمه و افزایش سالانه آن مشمول پوشش معافیت از پرداخت حق بیمه می‌شود. در حقیقت در صورت از کارافتادگی دائم و کامل بیمه شده به هر علت، بیمه گذار از پرداخت حق بیمه بیمه نامه به میزان حق بیمه پوشش‌های اصلی و اضافی با در نظر گرفتن افزایش سالانه آن تا پایان دوره بیمه نامه معاف می‌شود. در شرکت بیمه آسیا همچنین پوشش معافیت از پرداخت حق بیمه برای بیمه گذار نیز ارائه می­ شود. در صورت از کارافتادگی دائم و کامل به هر علت یا فوت در اثر حادثه بیمه گذار، بیمه گذار یا بیمه شده از پرداخت حق بیمه پوشش اصلی تا پایان دوره بیمه نامه با در نظر گرفتن تعدیلات حق بیمه معاف خواهد شد.

 

بیمه البرز

در بیمه عمر و سرمایه گذاری شرکت بیمه البرز، پوشش معافیت از پرداخت حق بیمه، در صورت از کارافتادگی دائم و کامل به هر علت برای شخص بیمه شده ارائه می‌شود. این پوشش در بیمه عمر و سرمایه گذاری البرز، حق بیمه پوشش‌های اصلی و اضافی را شامل می‌شود و تعدیلات سالانه حق بیمه و افزایش سالانه آن مشمول پوشش معافیت از پرداخت حق بیمه می‌شود. در حقیقت در صورت از کارافتادگی دائم و کامل بیمه شده به هر علت، بیمه گذار از پرداخت حق بیمه بیمه نامه به میزان حق بیمه پوشش‌های اصلی و اضافی و با در نظر گرفتن افزایش سالانه آن تا پایان دوره بیمه نامه معاف می‌شود. در شرکت بیمه البرز پوشش معافیت از پرداخت حق بیمه برای بیمه گذار و در صورت متفاوت بودن بیمه گذار و بیمه شده ارائه نمی‌شود.

 

بیمه ایران

در بیمه عمر و سرمایه گذاری شرکت بیمه ایران پوشش معافیت از پرداخت حق بیمه، در صورت از کارافتادگی دائم و کامل ناشی از حادثه برای شخص بیمه شده ارائه می‌شود. این پوشش در بیمه عمر و سرمایه گذاری ایران، حق بیمه پوشش‌های اصلی بیمه نامه را شامل می‌شود و حق بیمه پوشش‌های اضافی را در بر نمی‌گیرد. همچنین در بیمه عمر و سرمایه گذاری شرکت بیمه عمر ایران، تعدیلات سالانه حق بیمه و افزایش سالانه آن مشمول پوشش معافیت از پرداخت حق بیمه نمی‌شود. در حقیقت در صورت از کارافتادگی دائم و کامل بیمه شده بر اثر حادثه، بیمه گذار از پرداخت حق بیمه پوشش اصلی بیمه نامه و بدون در نظر گرفتن افزایش سالانه آن تا پایان دوره بیمه نامه معاف می‌شود. در شرکت بیمه ایران پوشش معافیت از پرداخت حق بیمه برای بیمه گذار ارائه نمی‌شود.

 

بیمه پارسیان

در بیمه عمر و سرمایه گذاری شرکت بیمه پارسیان، پوشش معافیت از پرداخت حق بیمه، در صورت از کارافتادگی دائم و کامل به هر علت برای شخص بیمه شده ارائه می‌شود. این پوشش در بیمه عمر و سرمایه گذاری پارسیان، حق بیمه پوشش‌های اصلی و اضافی را شامل می‌شود. همچنین در بیمه عمر و سرمایه گذاری شرکت بیمه پارسیان، تعدیلات سالانه حق بیمه و افزایش سالانه آن مشمول پوشش معافیت از پرداخت حق بیمه می‌شود. در حقیقت در صورت از کارافتادگی دائم و کامل بیمه شده به هر علت، بیمه گذار از پرداخت حق بیمه بیمه نامه به میزان حق بیمه پوشش‌های اصلی و اضافی و با در نظر گرفتن افزایش سالانه آن تا پایان دوره بیمه نامه معاف می‌شود. در شرکت بیمه پارسیان پوشش معافیت از پرداخت حق بیمه برای بیمه گذار و در صورت تفاوت بیمه گذار و بیمه شده ارائه نمی‌شود.

 

بیمه پاسارگاد

در بیمه عمر و سرمایه گذاری شرکت بیمه پاسارگاد، پوشش معافیت از پرداخت حق بیمه، در صورت از کارافتادگی دائم و کامل به هر علت برای شخص بیمه شده ارائه می‌شود. این پوشش در بیمه عمر و سرمایه گذاری پاسارگاد، حق بیمه پوشش‌های اصلی و اضافی را شامل می‌شود. همچنین در بیمه عمر و سرمایه گذاری شرکت بیمه پاسارگاد، تعدیلات سالانه حق بیمه و افزایش سالانه آن مشمول پوشش معافیت از پرداخت حق بیمه می‌شود. در حقیقت در صورت از کارافتادگی دائم و کامل بیمه شده به هر علت، بیمه گذار از پرداخت حق بیمه بیمه نامه به میزان حق بیمه پوشش‌های اصلی و اضافی و با در نظر گرفتن افزایش سالانه آن تا پایان دوره بیمه نامه معاف می‌شود. در شرکت بیمه پاسارگاد پوشش معافیت از پرداخت حق بیمه برای بیمه گذار و در صورت تفاوت بیمه گذار و بیمه شده ارائه نمی‌شود.

 

بیمه دانا

در بیمه عمر و سرمایه گذاری شرکت بیمه دانا، پوشش معافیت از پرداخت حق بیمه، در صورت از کارافتادگی دائم و کامل به هر علت برای شخص بیمه شده ارائه می‌شود. این پوشش در بیمه عمر و سرمایه گذاری دانا، حق بیمه پوشش‌های اصلی و اضافی را شامل می‌شود. همچنین در بیمه عمر و سرمایه گذاری شرکت بیمه دانا، تعدیلات سالانه حق بیمه و افزایش سالانه آن مشمول پوشش معافیت از پرداخت حق بیمه می‌شود. در حقیقت در صورت از کارافتادگی دائم و کامل بیمه شده به هر علت، بیمه گذار از پرداخت حق بیمه بیمه نامه به میزان حق بیمه پوشش‌های اصلی و اضافی با در نظر گرفتن افزایش سالانه آن تا پایان دوره بیمه­ نامه معاف می‌شود. در شرکت بیمه دانا همچنین پوشش معافیت از پرداخت حق بیمه برای بیمه گذار ارائه نمی‌شود.

 

بیمه دی

در بیمه عمر و سرمایه گذاری شرکت بیمه دی، پوشش معافیت از پرداخت حق بیمه، در صورت از کارافتادگی دائم و کامل به هر علت برای شخص بیمه شده ارائه می‌شود. این پوشش در بیمه عمر و سرمایه گذاری دی، حق بیمه پوشش‌های اصلی و اضافی را شامل می‌شود. همچنین در بیمه عمر و سرمایه گذاری شرکت بیمه دی، تعدیلات سالانه حق بیمه و افزایش سالانه آن مشمول پوشش معافیت از پرداخت حق بیمه می‌شود. در حقیقت در صورت از کارافتادگی دائم و کامل بیمه شده به هر علت، بیمه گذار از پرداخت حق بیمه بیمه نامه به میزان حق بیمه پوشش‌های اصلی و اضافی با در نظر گرفتن افزایش سالانه آن تا پایان دوره بیمه نامه معاف می‌شود. در شرکت بیمه دی همچنین پوشش معافیت از پرداخت حق بیمه برای بیمه گذار نیز ارائه می‌شود. در صورت از کارافتادگی دائم و کامل بیمه شده به هر علت، بیمه گذار از پرداخت حق بیمه بیمه نامه به میزان حق بیمه پوشش‌های اصلی و اضافی با در نظر گرفتن افزایش سالانه آن تا پایان دوره بیمه نامه معاف می‌شود.

 

بیمه سامان

در بیمه عمر و سرمایه گذاری شرکت بیمه دی، پوشش معافیت از پرداخت حق بیمه، در صورت از کارافتادگی دائم و کامل به هر علت برای شخص بیمه شده ارائه می‌شود. این پوشش در بیمه عمر و سرمایه گذاری دی، حق بیمه پوشش‌های اصلی و اضافی را شامل می‌شود. همچنین در بیمه عمر و سرمایه گذاری شرکت بیمه دی، تعدیلات سالانه حق بیمه و افزایش سالانه آن مشمول پوشش معافیت از پرداخت حق بیمه می‌شود. در حقیقت در صورت از کارافتادگی دائم و کامل بیمه شده به هر علت، بیمه گذار از پرداخت حق بیمه بیمه نامه به میزان حق بیمه پوشش‌های اصلی و اضافی با در نظر گرفتن افزایش سالانه آن تا پایان دوره بیمه نامه معاف می‌شود. در شرکت بیمه دی همچنین پوشش معافیت از پرداخت حق بیمه برای بیمه گذار نیز ارائه می‌شود. در صورت از کارافتادگی دائم و کامل بیمه شده به هر علت، بیمه گذار از پرداخت حق بیمه بیمه نامه به میزان حق بیمه پوشش‌های اصلی و اضافی با در نظر گرفتن افزایش سالانه آن تا پایان دوره بیمه نامه معاف می‌شود.

 

بیمه سرمد

در بیمه عمر و سرمایه گذاری شرکت بیمه سرمد، پوشش معافیت از پرداخت حق بیمه، در صورت از کارافتادگی دائم و کامل به هر علت برای شخص بیمه شده ارائه می‌شود. این پوشش در بیمه عمر و سرمایه گذاری سرمد، حق بیمه پوشش اصلی را شامل می‌شود و معیار معافیت از حق بیمه، آخرین مبلغ حق بیمه پرداختی بیمه گذار است. همچنین در بیمه عمر و سرمایه گذاری شرکت بیمه سرمد، تعدیلات سالانه حق بیمه و افزایش سالانه آن مشمول پوشش معافیت از پرداخت حق بیمه نمی‌شود. در حقیقت در صورت از کارافتادگی دائم و کامل بیمه شده به هر علت، بیمه گذار از پرداخت حق بیمه بیمه نامه به میزان حق بیمه پوشش اصلی و بدون در نظر گرفتن افزایش سالانه آن تا پایان دوره بیمه نامه معاف می‌شود. در شرکت بیمه سرمد همچنین پوشش معافیت از پرداخت حق بیمه برای بیمه گذار نیز ارائه می‌شود. در صورت از کارافتادگی دائم و کامل یا فوت به هر علت بیمه گذار، بیمه گذار از پرداخت حق بیمه تا پایان دوره بیمه نامه با معیار آخرین حق بیمه پرداختی و بدون در نظر گرفتن تعدیلات حق بیمه معاف خواهد شد.

 

بیمه کارآفرین

در بیمه عمر و سرمایه گذاری شرکت بیمه کارآفرین پوشش معافیت از پرداخت حق بیمه، در صورت از کارافتادگی دائم و کامل به هر علت برای شخص بیمه شده ارائه می‌شود. این پوشش در بیمه عمر و سرمایه گذاری کارآفرین، حق بیمه پوشش‌های اصلی بیمه نامه را شامل می‌شود و حق بیمه پوشش‌های اضافی را در بر نمی‌گیرد. همچنین در بیمه عمر و سرمایه گذاری شرکت بیمه کارآفرین، تعدیلات سالانه حق بیمه و افزایش سالانه آن مشمول پوشش معافیت از پرداخت حق بیمه نمی‌شود. در حقیقت در صورت از کارافتادگی دائم و کامل بیمه شده به هر علت، بیمه گذار از پرداخت حق بیمه پوشش اصلی بیمه نامه و بدون در نظر گرفتن افزایش سالانه آن تا پایان دوره بیمه نامه معاف می‌شود. در شرکت بیمه کارآفرین پوشش معافیت از پرداخت حق بیمه برای بیمه گذار ارائه نمی‌شود.

 

بیمه کوثر

در بیمه عمر و سرمایه گذاری شرکت بیمه کوثر، پوشش معافیت از پرداخت حق بیمه، در صورت از کارافتادگی دائم و کامل به هر علت برای شخص بیمه شده ارائه می‌شود. این پوشش در بیمه عمر و سرمایه گذاری کوثر، حق بیمه پوشش‌های اصلی و اضافی را شامل می‌شود. همچنین در بیمه عمر و سرمایه گذاری شرکت بیمه کوثر، تعدیلات سالانه حق بیمه و افزایش سالانه آن مشمول پوشش معافیت از پرداخت حق بیمه می‌شود. در حقیقت در صورت از کارافتادگی دائم و کامل بیمه شده به هر علت، بیمه گذار از پرداخت حق بیمه بیمه نامه به میزان حق بیمه پوشش‌های اصلی و اضافی با در نظر گرفتن افزایش سالانه آن تا پایان دوره بیمه نامه معاف می‌شود. در شرکت بیمه کوثر همچنین پوشش معافیت از پرداخت حق بیمه برای بیمه گذار و در صورت تفاوت بیمه گذار و بیمه شده ارائه نمی‌شود.

 

بیمه ما

در بیمه عمر و سرمایه گذاری شرکت بیمه ما، پوشش معافیت از پرداخت حق بیمه، در صورت از کارافتادگی دائم و کامل به هر علت برای شخص بیمه شده ارائه می‌شود. این پوشش در بیمه عمر و سرمایه گذاری ما، حق بیمه پوشش‌های اصلی را شامل می‌شود و حق بیمه پوشش‌های اضافی را در برنمی‌گیرد. همچنین در بیمه عمر و سرمایه گذاری شرکت بیمه ما، تعدیلات سالانه حق بیمه و افزایش سالانه آن مشمول پوشش معافیت از پرداخت حق بیمه می‌شود. در حقیقت در صورت از کارافتادگی دائم و کامل بیمه شده به هر علت، بیمه گذار از پرداخت حق بیمه بیمه نامه به میزان حق بیمه پوشش‌های اصلی و با در نظر گرفتن افزایش سالانه آن تا پایان دوره بیمه نامه معاف می‌شود. در شرکت بیمه ما پوشش معافیت از پرداخت حق بیمه برای بیمه گذار و در صورت تفاوت بیمه گذار و بیمه شده ارائه نمی‌شود.

 

بیمه ملت

در بیمه عمر و سرمایه گذاری شرکت بیمه ملت، پوشش معافیت از پرداخت حق بیمه، در صورت از کارافتادگی دائم و کامل به هر علت برای شخص بیمه شده ارائه می‌شود. این پوشش در بیمه عمر و سرمایه گذاری ملت، حق بیمه پوشش‌های اصلی و اضافی را شامل می‌شود. همچنین در بیمه عمر و سرمایه گذاری شرکت بیمه ملت، تعدیلات سالانه حق بیمه و افزایش سالانه آن مشمول پوشش معافیت از پرداخت حق بیمه می‌شود. در حقیقت در صورت از کارافتادگی دائم و کامل بیمه شده به هر علت، بیمه گذار از پرداخت حق بیمه بیمه نامه به میزان حق بیمه پوشش‌های اصلی و اضافی با در نظر گرفتن افزایش سالانه آن تا پایان دوره بیمه نامه معاف می‌شود. در شرکت بیمه ملت همچنین پوشش معافیت از پرداخت حق بیمه برای بیمه گذار نیز ارائه می‌شود. در صورت از کارافتادگی دائم و کامل به هر علت یا فوت در اثر حادثه بیمه گذار، بیمه گذار یا بیمه شده از پرداخت حق بیمه تا پایان دوره بیمه نامه با در نظر گرفتن تعدیلات حق بیمه معاف خواهد شد.

 

بیمه نوین

در بیمه عمر و سرمایه گذاری شرکت بیمه نوین، پوشش معافیت از پرداخت حق بیمه، در صورت از کارافتادگی دائم و کامل به هر علت برای شخص بیمه شده ارائه می‌شود. این پوشش در بیمه عمر و سرمایه گذاری نوین، حق بیمه پوشش‌های اصلی و اضافی را شامل می‌شود. همچنین در بیمه عمر و سرمایه گذاری شرکت بیمه نوین، تعدیلات سالانه حق بیمه و افزایش سالانه آن مشمول پوشش معافیت از پرداخت حق بیمه می‌شود. در حقیقت در صورت از کارافتادگی دائم و کامل بیمه شده به هر علت، بیمه گذار از پرداخت حق بیمه بیمه نامه به میزان حق بیمه پوشش‌های اصلی و اضافی با در نظر گرفتن افزایش سالانه آن تا پایان دوره بیمه نامه معاف می‌شود. در شرکت بیمه نوین همچنین پوشش معافیت از پرداخت حق بیمه برای بیمه گذار نیز ارائه می‌شود. در این حالت در صورتی که بیمه شده زیر ۱۸ سال باشد، پوشش معافیت از پرداخت حق بیمه در صورت فوت یا نقص عضو دائم و کامل بیمه گذار به هر علت تا ۱۸ سالگی بیمه شده و در صورتی که بیمه شده بالای ۱۸ سال باشد، پوشش معافیت از پرداخت حق بیمه در صورت فوت یا نقص عضو دائم و کامل بیمه گذار به علت حادثه تا پایان دوره بیمه نامه برقرار خواهد بود. در این حالت نیز پوشش معافیت از پرداخت حق بیمه، تعدیلات سالانه حق بیمه و پوشش‌های اصلی و اضافی را شامل می‌شود.

موارد ذیل و یا تحقق خطر ناشی از آن از شمول تعهدات بیمه گر در موارد پوشش معافیت از پرداخت حق بیمه در صورت از کارافتادگی دائم و کامل خارج است:

 • خودکشی و یا اقدام به آن
 • مستی و یا استعمال هر گونه مواد مخدر و یا داروهای محرک بدون تجویز پزشک
 • ارتکاب بیمه شده به اعمال مجرمانه اعم از مباشرت، مشارکت و یا معاونت در آن
 • فوت یا از کارافتادگی بیمه شده به علت حادثه عمدی از طرف ذینفع (اعم از مباشرت، مشارکت و یا معاونت) که در این صورت بیمه گر منحصراً متعهد به پرداخت سهم سایر افراد ذینفع خواهد بود.
 • صدمات بدنی که بیمه شده عمداً موجب آن می‌شود.
 • هر گونه دیسک و یا فتق بیمه شده
 • هر گونه غرامت ایجاد شده به علت حادثه ای که تاریخ وقوع آن قبل از شروع بیمه نامه باشد.
 • رانندگی با وسایل نقلیه موتوری بدون گواهی نامه مجاز
 • پرش با چتر نجات به صورت سقوط آزاد
 • زمین لرزه، آتشفشان و فعل و انفعالات هسته ای
 • جنگ، شورش، هر گونهنزاع و درگیری، انقلاب، بلوا، اعتصاب، قیام، آشوب، کودتا و اقدامات احتیاطی مقامات نظامی‌و انتظامی
 • بیمه گذار موظف است به محض وقوع حادثه غیر از فوت، به پزشک مراجعه و دستورات وی را مراعات نماید. همچنین بیمه شده یا بیمه گذار موظف هستند حداکثر ظرف پانزده روز بعد از وقوع حادثه مراتب را کتباً به اطلاع بیمه گر برسانند.
 • در صورت فوت بیمه گذار، در شرکت‌هایی که پوشش معافیت برای بیمه گذار ارائه می‌گردد، بیمه شده یا ذینفع موظف هستند مراتب را در اسرع وقت و حداکثر ظرف سی روز از تاریخ فوت کتباً به بیمه گر اطلاع دهند، مگر این که ثابت نمایند به علتی خارج از اراده خود قادر به اعلام نبوده اند.
 • حسب مورد بیمه گذار یا بیمه شده باید مدارک لازم را به بیمه گر تسلیم نموده و به تمامی‌سوالاتی که در رابطه با حادثه از ایشان می‌شود با صداقت کامل پاسخ دهند.
 • بیمه شده ملزم به قبول انجام هر گونه معاینه پزشکی و تحقیقات تعیین شده توسط بیمه گر می‌باشد. در این گونه موارد هزینه معاینات پزشکی بر عهده بیمه گر خواهد بود.

پوشش معافیت از پرداخت حق بیمه در موارد ذیل خود به خود فسخ و فاقد اعتبار خواهد بود:

 • چنانچه حق بیمه‌های بیمه نامه و یا این پوشش اضافی در سررسید تعیین شده در محل بیمه نامه یا ضمائم احتمالی آن، توسط بیمه گذار پرداخت نشده باشد و نیز تأمین آن از محل اندوخته سرمایه گذاری بیمه نامه امکان پذیر نباشد.
 • در صورتی که بیمه نامه مذکور بازخرید، فسخ، ابطال یا تعلیق شده باشد.

 

اندوخته اولیه یا سپرده در بیمه­ نامه عمر و سرمایه­ گذاری

بیمه عمر، بیمه عمر چیست، مزایای بیمه عمر، بهترین بیمه عمر، بیمه عمر پاسارگاد، خرید بیمه عمر، مشاوره خرید بیمه عمر، مشاوره اینترنتی خرید بیمه عمر، بیمه عمر پاسارگاد، جدول محاسبه بیمه عمر، جدول فروش بیمه عمر، محاسبه بیمه عمر، بیمه عمر چیست

بیمه­گ ذار می‌تواند در بیمه ­نامه عمر و سرمایه­ گذاری خود علاوه بر مبلغ حق بیمه که به­ طور مستمر پرداخت می­ کند در ابتدای دوره­ ی بیمه­ نامه، مبلغی را که حداقل آن در برخی شرکت­‌ها ۵٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال و در برخی دیگر ۱۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال است، به عنوان اندوخته اولیه یا سپرده بیمه ­نامه خود پرداخت نماید. تفاوت سپرده یا اندوخته با حق بیمه آن است که حق بیمه پس از کسر هزینه­ ی پوشش ­ها تبدیل به اندوخته می­ شود، اما اندوخته مشمول کسر هزینه­‌ها نخواهد شد و به تمام آن سود تعلق خواهد گرفت.

همچنین بیمه­ گذار می‌­تواند در طول مدت بیمه ­نامه نیز هر زمان که تمایل داشت مبلغی را تحت عنوان واریز متفرقه به اندوخته­ ی بیمه­ نامه­ ی خود اضافه کند. شرایط واریز متفرقه با شرایط اندوخته اولیه­ ی بیمه ­نامه مشابه است.

 

 

جدول محاسبات یا جدول پیش ­بینی تعهدات بیمه عمر و سرمایه­ گذاری

 یکی از ویژگی­‌های بیمه عمر و سرمایه­ گذاری آن است که بیمه ­گذار یا متقاضی صدور بیمه ­نامه عمر و سرمایه­ گذاری می­ تواند پیش از صدور بیمه ­نامه با اعلام شرایط و پوشش ­های مورد درخواست خود به نماینده یا کارگزار شرکت بیمه، از تمامی‌جزئیات شرایط بیمه عمر و سرمایه ­گذاری خود در طول دوره­ ی بیمه ­نامه آگاهی یابد. همچنین پس از صدور بیمه ­نامه نیز کلیه ­ی جزئیات مربوط به اطلاعات بیمه ­نامه شامل میزان پوشش ­ها، اندوخته و سایر شرایط بیمه ­نامه در طول مدت دوره­ ی پوشش به بیمه­ گذار بیمه ­نامه عمر و سرمایه ­گذاری ارائه می‌­گردد. این امر موجب می­ شود بیمه ­گذار پیش از صدور بیمه ­نامه بتواند با آگاهی و اطلاع کامل از شرایط بیمه ­نامه برای سال ­های آتی خود نسبت به صدور یا عدم صدور بیمه ­نامه عمر و سرمایه ­گذاری تصمیم گیری نموده و در طول دوره ­ی بیمه ­نامه نیز با آسودگی کامل خاطر از آنچه مورد تعهد وی و شرکت بیمه است، بیمه­ نامه ­ی خود را ادامه داده و از مزایای آن بهره ­مند گردد.

شرایط و جزئیات بیمه ­نامه عمر و سرمایه ­گذاری بر اساس فرم پیشنهاد تکمیل شده توسط بیمه ­گذار تعیین شده و توسط شرکت بیمه یا نماینده و یا کارگزار آن در سیستم جامع بیمه ­ای ثبت می‌­شود. با ثبت فرم پیشنهاد تکمیل شده توسط بیمه ­گذار در سیستم جامع بیمه ­ای و ورود دقیق اطلاعات بیمه­ گذار و بیمه شده و اطلاعات مربوط به بیمه ­نامه و پوشش ­های مورد درخواست بیمه­ گذار در سیستم، نماینده یا کارگزار بیمه می‌­تواند پیش از نهایی کردن بیمه ­نامه و صدور نهایی آن از طریق چاپ جدول محاسبات بیمه­ نامه یا همان جدول پیش­بینی تعهدات بیمه­ نامه، کلیه ­ی اطلاعات مربوط به میزان اندوخته، پوشش ­ها و تعهدات متقابل بیمه ­گذار و شرکت بیمه­ گر را در طول دوره ­ی بیمه­ نامه در اختیار بیمه ­گذار قرار دهد. بیمه ­گذار نیز می‌­تواند از طریق مشاهده ­ی جدول پیش ­بینی تعهدات و محاسبات اولیه­ ی بیمه عمر و سرمایه­ گذاری خود، در صورت تأیید جدول محاسبات نسبت به صدور بیمه ­نامه تصمیم ­گیری نماید و یا در صورت عدم تأیید آن، تغییرات مورد نظر خود را پیش از صدور بیمه ­نامه در آن اعمال نموده و جدول جدید با شرایط جدید را از نماینده یا کارگزار بیمه دریافت کند. پس از تأیید نهایی جدول محاسبات بیمه­ ی عمر و سرمایه ­گذاری توسط بیمه­ گذار، نماینده اقدام به صدور بیمه ­نامه ­ی وی نموده و پس از صدور، به همراه چاپ بیمه­ نامه عمر و سرمایه­ گذاری یک نسخه از جدول محاسبات یا جدول تعهدات نهایی بیمه­ نامه را نیز به بیمه ­گذار تحویل می­ دهد. جدول محاسبات نهایی بیمه ­نامه عمر و سرمایه ­گذاری در دو نسخه تهیه و یک نسخه از آن توسط بیمه­ گذار امضا شده و به شرکت بیمه تحویل می‌­شود و یک نسخه از آن نیز نزد بیمه ­گذار باقی می‌­ماند. از لحظه ­ی صدور بیمه ­نامه عمر و سرمایه­ گذاری تا پیش از صدور تغییرات در مفاد بیمه­ نامه توسط بیمه­ گذار، جدول محاسبات ارائه شده به بیمه­ گذار و تأیید شده توسط وی مبنای کلیه ­ی تعهدات شرکت بیمه و بیمه ­گذار در مقابل یکدیگر خواهد بود و شرکت بیمه موظف خواهد بود در صورت ایفای تعهدات بیمه ­گذار و پرداخت به هنگام اقساط حق بیمه توسط وی، کلیه­ ی تعهدات مندرج در جدول محاسبات و تعهدات مذکور را در صورت بروز خسارت ­های موضوع بیمه­ نامه و یا اقدام به دریافت خدمات از سوی بیمه­ گذار نظیر دریافت وام یا برداشت از اندوخته و یا بازخرید و پایان دوره ­ی بیمه ­نامه پرداخت نماید.

 

نمونه ­ی جدول محاسبات بیمه عمر و سرمایه­ گذاری

جدول محاسبات بیمه عمر و سرمایه­ گذاری در شرکت­‌های مختلف، دارای تفاوت­‌های اندکی با یکدیگر است، اما کلیت و ماهیت جدول محاسبات بیمه عمر و سرمایه­ گذاری در تمامی‌شرکت­‌های بیمه یکسان است و اکثر ستون­‌ها و مندرجات آن مشترک هستند. لذا با توجه به مشترکات جدول محاسبات بیمه عمر و سرمایه­ گذاری در شرکت­‌های مختلف بیمه­ ای، در ادامه نمونه ­ای از جدول محاسبات بیمه عمر و سرمایه­ گذاری با حق بیمه­ ی ماهانه ۵۰۰٫۰۰۰ ریال، سرمایه ­ی فوت ۱۵۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال، ضریب فوت و نقص عضو و از کارفتادگی حادثه سه برابر سرمایه ­ی فوت، هزینه ­ی پزشکی حادثه و سرمایه ­ی بیماری ­های خاص با ضریب ۲۰% با پوشش معافیت و بدون اندوخته یا سپرده ­ی اولیه را ترسیم و مندرجات آن را تشریح می‌­نماییم.

 

اطلاعات مندرج در سربرگ جدول محاسبات بیمه عمر و سرمایه­ گذاری: در قسمت بالای جدول محاسبات بیمه عمر و سرمایه­ گذاری، غالباً اطلاعات کلی مربوط به نام و نام خانوادگی بیمه ­گذار و بیمه شده و اطلاعات بیمه­ نامه شامل مدت بیمه ­نامه، درصد رشد سالانه­ ی حق بیمه و سرمایه­ ی فوت، میزان اندوخته ­­ی اولیه و برخی دیگر از اطلاعات مربوط به پوشش ­های بیمه ­ای درج شده و مشخصات کلی بیمه­ گذار، بیمه شده و بیمه ­نامه قید می­ گردد.

ستون سال بیمه ­ای: ستون سال بیمه­ ای نشان­گر تعداد سال­‌هایی است که بیمه شده تحت پوشش بیمه­ نامه عمر و سرمایه ­گذاری قرار می‌­گیرد. تعداد سال ­های بیمه­ ای توسط بیمه­ گذار تا سقف ۳۰ سال انتخاب می‌­شود. در صورتی که سن بیمه ­شده در طول مدت بیمه­ نامه از سقف تعیین شده توسط شرکت بیمه برای سن تحت پوشش (در برخی شرکت ­ها ۷۰ سال و در برخی دیگر ۷۵ سال) تجاوز کند، سال ­های بیمه­ ای تا سقف سن تعیین شده ادامه خواهد داشت.

ستون سن بیمه شده: بر اساس تاریخ تولد بیمه شده در زمان صدور بیمه ­نامه عمر و سرمایه ­گذاری و با توجه به تعداد سال­‌های بیمه­ ای در این ستون از جدول محاسبات، سن بیمه شده تا پایان دوره ­ی بیمه ­نامه قید می‌­شود.

ستون سرمایه ­ی فوت به هر علت: در جدول محاسبات بیمه ­نامه عمر و سرمایه­ گذاری، یکی از ستون­‌های جدول نمایانگر سرمایه ­ی فوت به هر علت بیمه ­نامه است که مبلغ آن به انتخاب بیمه ­گذار و با توجه به حق بیمه ­ی پرداختی بیمه­ گذار در سال اول (در برخی شرکت ­ها تا سقف ۲۵ برابر حق بیمه ی سال اول و در برخی دیگر تا سقف ۳۰ برابر حق بیمه­ ی سال اول بیمه­ نامه عمر و سرمایه­ گذاری) تعیین می­ گردد. مبلغ سرمایه­ ی فوت در سال­‌های بعدی بیمه ­نامه بر اساس درصد رشد سالانه ­ی سرمایه ­ی فوت بیمه­ نامه که توسط بیمه ­گذار در فرم پیشنهاد بیمه ­نامه عمر و سرمایه ­گذاری تعیین شده است، مشخص می‌­شود. (در جدول نمونه ­ی حاضر، مبلغ سرمایه ­ی فوت در سال اول بیمه ­نامه ۱۵۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال است.)

ستون سرمایه ­ی فوت در اثر حادثه: در صورت عدم خرید پوشش­‌های حادثه توسط بیمه­ گذار مبلغ مندرج در تمامی‌ردیف­‌های این ستون صفر خواهد بود. در صورت خرید پوشش سرمایه ­ی فوت در اثر حادثه مبلغ آن با توجه به ضریب سرمایه­ ی فوت حادثه نسبت به سرمایه­ ی فوت به هر علت (در برخی شرکت­‌ها تا سقف سه برابر و در برخی دیگر تا سقف چهار برابر سرمایه ­ی فوت به هر علت) تعیین می­ گردد. (در جدول نمونه ­ی حاضر، ضریب سرمایه ­ی فوت حادثه سه برابر و مبلغ سرمایه­ ی فوت حادثه در سال اول بیمه ­نامه ۴۵۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال است.)

ستون سرمایه ­ی نقص عضو و از کارافتادگی بر اثر حادثه: در صورت عدم خرید پوشش ­های حادثه توسط بیمه ­گذار مبلغ مندرج در تمامی‌ردیف ­های این ستون نیز صفر خواهد بود. در صورت خرید پوشش سرمایه ­ی نقص عضو و از کارافتادگی در اثر حادثه مبلغ آن با توجه به ضریب سرمایه ­ی نقص عضو و ازکارافتادگی حادثه نسبت به سرمایه ­ی فوت به هر علت (در برخی شرکت­‌ها تا سقف سه برابر و در برخی دیگر تا سقف چهار برابر سرمایه ­ی فوت به هر علت) تعیین م ی­گردد. (در جدول نمونه ­ی حاضر، ضریب سرمایه ­ی نقص عضو و از کارافتادگی بر اثر حادثه سه برابر و مبلغ آن در سال اول بیمه نامه ۴۵۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال است.)

ستون هزینه ­ی پزشکی بر اثر حادثه: مبلغ درج شده در این ستون نیز در صورت عدم خرید پوشش حادثه در تمامی‌سال­‌های بیمه­ نامه صفر خواهد بود و در صورت خرید این پوشش، مبلغ آن بر اساس ضریب تعیین شده در فرم پیشنهاد بیمه­ نامه عمر و سرمایه ­گذاری توسط بیمه­ گذار تعیین خواهد شد. در برخی شرکت­‌ها این پوشش با ضریبی نسبت به سرمایه­ ی فوت به هر علت و در برخی شرکت­‌ها به صورت ضریبی نسبت به سرمایه­ فوت ناشی از حادثه تعیین می‌­شود. (ضریب هزینه ­ی پزشکی در جدول نمونه ­ی حاضر ۲۰ درصد و مبلغ آن ۳۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال در سال اول بیمه­ نامه است.)

ستون سرمایه ­ی امراض خاص: این ستون مبلغ سرمایه­ ی امراض خاص بیمه­ نامه عمر و سرمایه­ گذاری را در سال­‌های تحت پوشش نشان می­ دهد. مبلغ این ستون بر اساس ضریبی از سرمایه ­ی فوت به هر علت که توسط بیمه­ گذار در فرم پیشنهاد بیمه ­نامه و در زمان صدور بیمه­ نامه عمر و سرمایه­ گذاری تعیین می‌­گردد، محاسبه و در جدول محاسبات بیمه عمر و سرمایه ­گذاری درج می‌­شود. (ضریب پوشش سرمایه­ ی امراض خاص در جدول نمونه ­ی حاضر ۲۰ درصد و مبلغ آن ۳۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال در سال اول بیمه ­نامه است.)

ستون حق بیمه ­ی پوشش­‌های اضافی: این ستون در جدول محاسبات برخی شرکت­‌های بیمه وجود دارد و در برخی نیز وجود ندارد. در این ستون جمع هزینه ­ای که بابت خرید پوشش ­های اضافی بیمه ­نامه عمر و سرمایه ­گذاری از حق بیمه­ ی پرداختی هر سال بیمه ­نامه کسر می‌­گردد، درج می‌شود. در جدول محاسبات بیمه عمر و سرمایه ­گذاری برخی شرکت ­ها نیز هزینه ­ی حق بیمه­ ی هر یک از پوشش­‌های اضافی بیمه ­نامه در ستونی مجزا نمایش داده می‌­شود. مبلغ هزینه ­ی هر پوشش به صورت درصدی از مبلغ آن پوشش اضافی در همان سال بیمه ­ای تعیین می‌­شود. درصد مذکور توسط شرکت بیمه تعیین می‌­شود و حاصل آن در ستون حق بیمه­ ی پوشش­‌های اضافی به صورت مجموع یا به تفکیک درج می‌­شود.

ستون حق بیمه ­ی پرداختی سال: در این ستون حق بیمه ­ی مورد تعهد هر سال بیمه ­گذار به صورت مجموع اقساط بیمه ­نامه در هر سال بیمه ­ای قید می­ گردد. مبلغ این ستون در سال اول بیمه ­ای مبنای محاسبه ­ی سرمایه ­ی فوت سال اول بیمه­ نامه قرار می‌­گیرد. مبلغ حق بیمه­ ی هر سال از سال دوم بیمه ­نامه، به وسیله ­ی درصد رشد سالانه ­ی حق بیمه که در فرم پیشنهاد بیمه­ نامه توسط بیمه­ گذار تعیین می­ گردد، مشخص می­ شود. (مبلغ حق بیمه ­ی سال اول بیمه ­نامه در جدول نمونه ­ی حاضر ۶٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال است که بر اساس اقساط ماهانه ۵۰۰٫۰۰۰ ریال محاسبه شده و درصد افزایش سالانه حق بیمه نیز ۱۰ درصد می­ باشد.)

ستون مبلغ قسط در هر سال: در این ستون مبلغ هر قسط از بیمه ­نامه در هر سال بیمه ­ای نمایش داده می‌­شود. مبلغ قسط سال اول توسط بیمه گذار تعیین شده و مبلغ هر قسط در هر سال بیمه ­ای از سال دوم بیمه ­نامه به وسیله ­ی درصد افزایش سالانه حق بیمه که پیش از این نیز گفته شد که توسط بیمه­ گذار در فرم پیشنهاد بیمه ­نامه در زمان صدور تعیین می‌­شود، مشخص می­ گردد. (مبلغ حق بیمه­ ی هر قسط در سال اول جدول نمونه ­ی حاضر ۵۰۰٫۰۰۰ ریال و درصد افزایش سالانه ­ی حق بیمه ۱۰ درصد است.)

ستون حق بیمه ­ی تجمعی: این ستون در جدول محاسبات برخی شرکت­‌ها وجود دارد و مجموع مبلغ حق بیمه ­ی پرداختی توسط بیمه­ گذار تا پایان هر سال بیمه ­ای را نشان می­ دهد. در حقیقت در هر سال بیمه­ ای مبلغ حق بیمه­ ی پرداختی سال با مبلغ حق بیمه ­ی پرداختی سال­‌های قبل جمع و در این ستون درج می‌­شود.

 

بیمه عمر، بیمه عمر چیست، مزایای بیمه عمر، بهترین بیمه عمر، بیمه عمر پاسارگاد، خرید بیمه عمر، مشاوره خرید بیمه عمر، مشاوره اینترنتی خرید بیمه عمر، بیمه عمر پاسارگاد، جدول محاسبه بیمه عمر، جدول فروش بیمه عمر، محاسبه بیمه عمر، بیمه عمر چیست
نمونه جدول محاسبه بیمه عمر و سرمایه گذاری

 

 

شرایط و ضوابط بازخرید بیمه‌های عمر و سرمایه گذاری

بیمه عمر، بیمه عمر چیست، مزایای بیمه عمر، بهترین بیمه عمر، بیمه عمر پاسارگاد، خرید بیمه عمر، مشاوره خرید بیمه عمر، مشاوره اینترنتی خرید بیمه عمر، بیمه عمر پاسارگاد، جدول محاسبه بیمه عمر، جدول فروش بیمه عمر، محاسبه بیمه عمر، بیمه عمر چیست

یکی از ویژگی‌های بیمه‌های عمر و سرمایه گذاری آن است که بیمه گذار پس از صدور بیمه نامه و پیش از پایان دوره، این امکان را دارد که با ارائه درخواست کتبی به شرکت بیمه گر و یا نماینده فروش خود، بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری خود را بازخرید نماید و ارزش بازخرید بیمه نامه خود را دریافت کند.

در بیمه نامه‌های عمر و سرمایه گذاری، ارزش بازخرید بیمه نامه ارتباط مستقیم با میزان حق بیمه پرداختی توسط بیمه گذار و میزان پوشش‌های خریداری شده توسط وی دارد. بدین شرح که مبلغ هزینه پوشش‌های اصلی و اضافی و همچنین هزینه‌های اداری و کارمزد بیمه نامه از حق بیمه پرداختی توسط بیمه گذار کسر و به مابقی آن سود قطعی و مشارکت تعلق می‌گیرد و ارزش بازخرید بیمه گذار در پایان سال بیمه ای محاسبه و در جدول پیش بینی تعهدات بیمه نامه درج می‌شود. با توجه به روش محاسبه ارزش بازخرید بیمه نامه و از آنجا که در سال‌های نخست بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری، مبلغ پرداختی بیمه گذار اندک بوده و هزینه‌های بیمه نامه از سود تعلق گرفته به حق بیمه بیمه گذار بیشتر است، غالباً در سال‌های ابتدایی بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری، ارزش بازخرید بیمه نامه از مبلغ حق بیمه پرداختی بیمه گذار کمتر بوده و در سال‌های بالاتر، مبلغ بازخرید بیمه نامه از مجموع حق بیمه‌های پرداختی بیمه گذار بیشتر می‌شود. دلیل این امر آن است که در سال‌های اولیه بیمه نامه، هزینه‌های پوشش‌های بیمه نامه و هزینه‌های اداری و کامزد آن از سود تعلق گرفته به بیمه نامه بیشتر است و در سال‌های بالاتر، با افزایش مبلغ پرداختی‌های بیمه گذار و در نتیجه افزایش میزان سود تعلق گرفته به مبالغ پرداختی‌های بیمه گذار، این نسبت برعکس می‌شود. دوره بازگشت سرمایه برای بیمه گذار و نقطه سر به سر بیمه نامه یعنی نقطه ای که ارزش بازخرید بیمه نامه تقریباً با میزان پرداختی‌های بیمه گذار برابر می‌گردد، غالباً و در اکثر بیمه نامه‌ها پایان سال پنجم یا پایان سال ششم بیمه نامه است. در برخی بیمه نامه‌ها بسته به میزان پوشش‌های دریافتی و نسبت آن با حق بیمه این، دوره بازگشت مکن است کوتاه تر و یا بلندتر باشد. در حقیقت اگر بیمه گذار قصد سرمایه گذاری در بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری و دریافت سود از محل بیمه نامه را داشته باشد، حداقل باید تا نقطه سر به سر بیمه نامه پرداخت اقساط بیمه نامه را ادامه داده و سپس اقدام به بازخرید بیمه نامه نماید. در صورتی که بیمه گذار پیش از رسیدن ارزش بازخرید بیمه نامه اقدام به بازخرید بیمه نامه نماید، مبلغی کمتر از میزان پرداختی‌های خود دریافت خواهد کرد و متضرر خواهد شد. این ویژگی، ناشی از بلندمدت بودن بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری است و بر بلند مدت بودن آن تاکید دارد.

حداقل مدت زمان لازم که باید از شروع بیمه نامه طی شود تا بیمه گذار مجاز به بازخرید بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری باشد، در شرکت‌های مختلف متفاوت است. در برخی از شرکت‌ها در صورتی که بیمه گذار پیش از گذشت یک ماه از آغاز بیمه نامه اقدام به بازخرید نماید، بیمه نامه ابطال شده و تمامی‌مبلغ حق بیمه پس از کسر هزینه ای بسیار جزئی بابت هزینه‌های اداری صدور بیمه نامه به بیمه گذار بازمی‌گردد و پس از گذشت یک ماه از شروع بیمه نامه، بازخرید بیمه نامه میسر خواهد بود و برگشت حق بیمه پس از کسر تمامی‌هزینه‌های بیمه نامه در مدت زمان سپری شده از آغاز بیمه نامه و بر اساس محاسبات ارزش بازخرید که در بالا ذکر شد صورت خواهد گرفت. در برخی شرکت‌ها امکان بازخرید بیمه نامه تا سه ماه و در برخی دیگر تا شش ماه پس از صدور بیمه نامه، وجود ندارد و بیمه گذار از زمان صدور حداقل باید به مدت شش ماه حق بیمه‌های بیمه نامه را پرداخت نموده و پس از سپری شده شش ماه از صدور بیمه نامه اقدام به بازخرید آن نماید.

تفاوت اندوخته ریاضی و ارزش بازخرید: در بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری و جدول تعهدات آن، علاوه بر ارزش بازخرید، مبلغ دیگری نیز تحت عنوان اندوخته یا اندوخته ریاضی درج می‌شود. روش محاسبه اندوخته ریاضی مشابه ارزش بازخرید است. با این تفاوت که در اندوخته ریاضی تنها هزینه پوشش‌ها از حق بیمه بیمه نامه کسر می‌شود و هزینه‌های اداری و کارمزد در آن منظور نشده است. با کسر هزینه‌های اداری و کارمزد از اندوخته یا اندوخته ریاضی، ارزش بازخرید بیمه نامه حاصل می‌شود. با توجه به اینکه هزنه‌های اداری و کارمزد در ۵ سال نخست بیمه نامه محاسبه و کسر می‌گردد، لذا در جدول تعهدات بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری، ارزش بازخرید بیمه نامه در ۵ سال ابتدایی، از اندوخته بیمه نامه کمتر و پس از سال پنجم با آن برابر می‌شود.

شرایط بازخرید بیمه نامه: با توجه به اینکه بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری متعلق به بیمه گذار بوده و بیمه گذار مالک و صاحب اختیار بیمه نامه محسوب می‌گردد، بازخرید بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری تنها توسط شخص بیمه گذار یا وکیل قانونی وی امکان پذیر است. در صورتی که بیمه گذار فوت شده باشد، بازخرید بیمه نامه تنها با حضور و تایید و امضای تمامی‌وراث قانونی بیمه گذار با ارائه حکم انحصار وراثت امکان پذیر خواهد بود. جهت بازخرید بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری، بیمه گذار یا وکیل قانونی وی باید از طریق مراجعه به نماینده فروش خود و یا شعب سرپرستی شرکت بیمه گر، درخواست کتبی خود را از طریق تکمیل فرم‌های تهیه شده بدین منظور در شرکت بیمه، ارائه نموده و فرم مذکور را امضا نماید. بازخرید بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری جز با حضور بیمه گذار یا وکیل قانونی وی یا وراث قانونی او (در صورت فوت بیمه گذار) امکان پذیر نخواهد بود.

 

چگونگی استفاده از وام بیمه ­های عمر و سرمایه­ گذاری

بیمه عمر، بیمه عمر چیست، مزایای بیمه عمر، بهترین بیمه عمر، بیمه عمر پاسارگاد، خرید بیمه عمر، مشاوره خرید بیمه عمر، مشاوره اینترنتی خرید بیمه عمر، بیمه عمر پاسارگاد، جدول محاسبه بیمه عمر، جدول فروش بیمه عمر، محاسبه بیمه عمر، بیمه عمر چیست

یکی از مهم ­ترین و پرکاربردترین ویژگی ­ها و مزایای بیمه ­های عمر و سرمایه­ گذاری استفاده از تسهیلات وام بیمه عمر و سرمایه­ گذاری است. پرداخت وام بیمه ­های عمر و سرمایه­ گذاری ویژگی خاص این بیمه ­نامه است که بیمه عمر و سرمایه ­گذاری را از تمامی‌بیمه ­های دیگر متمایز می­ سازد. پرداخت وام بیمه ­های عمر و سرمایه­ گذاری تقریباً در تمامی‌شرکت­‌های بیمه به شکل مشابه و با شرایط یکسان صورت می­ گیرد اما در جزئیات نحوه ­ی پرداخت وام در شرکت ­های مختلف بیمه تفاوت ­هایی وجود دارد که می­ تواند برای برخی شرکت­‌ها مزیت ­هایی را ایجاد نماید. نحوه­ ی پرداخت وام بیمه ­های عمر و سرمایه­ گذاری و شرایط آن پرسشی است که برای بسیاری از مشتریان متقاضی خرید عمر و سرمایه­ گذاری و حتی برای بسیاری از بیمه گذاران و بیمه شدگان بیمه ­های عمر و سرمایه­ گذاری مطرح بوده و همواره فروشندگان و نمایندگان بیمه با آن مواجه می‌­شوند. در این یادداشت تلاش داریم ویژگی ­ها و شرایط پرداخت وام عمر و سرمایه­ گذاری را در شرکت­‌های بیمه با در نظر گرفتن تفاوت ­های جزئی در شرایط و ویژگی­‌های پرداخت وام در شرکت­‌های مختلف بیمه ­ای شرح دهیم.

 

 

وام عمر و سرمایه­ گذاری به چه افرادی پرداخت می­ شود؟

 در بیمه نامه ­های عمر و سرمایه ­گذاری، بیمه ­گذار مالک بیمه­ نامه محسوب شده و اختیار بیمه ­نامه در دست بیمه­ گذار است. در حقیقت بیمه عمر و سرمایه­ گذاری نوعی دارایی محسوب می­ شود که بیمه ­گذار دارنده و مالک و صاحب اختیار آن است. بنابراین مزایا و منافع بیمه­ نامه عمر و سرمایه ­گذاری متعلق به بیمه ­گذار یا فردی است که توسط بیمه ­گذار تعیین شده باشد. لذا فردی که امکان استفاده از وام بیمه ­نامه عمر و سرمایه ­گذاری را دارد، بیمه گذار است و شرکت بیمه وام بیمه ­نامه عمر و سرمایه ­گذاری را به فردی غیر از بیمه ­گذار پرداخت نمی­ کند. بیمه ­گذار در صورتی می­ تواند روی بیمه­ نامه عمر و سرمایه ­گذاری خود وام دریافت کند که حداقل دو سال از زمان شروع بیمه ­نامه ­ی وی گذشته باشد و اقساط حق بیمه ­ی بیمه ­نامه عمر و سرمایه گذاری وی تا روز درخواست وام به ­طور کامل تسویه شده باشد. همچنین در صورتی که بیمه­ گذار در گذشته وامی‌از محل بیمه ­نامه عمر و سرمایه ­گذاری خود دریافت کرده باشد، باید اقساط وام خود را به ­طور کامل پرداخت و وام پیشین خود را تسویه نماید و سپس اقدام به درخواست وام جدید نماید. بنابراین وام بیمه عمر و سرمایه ­گذاری به فردی پرداخت می­ شود که شرایط زیر را داشته باشد:

 • بیمه­ گذار بیمه ­نامه عمر و سرمایه ­گذاری باشد.
 • حداقل دو سال از تاریخ شروع بیمه­ نامه عمر و سرمایه ­گذاری وی گذشته باشد.
 • تمامی‌اقساط حق بیمه ­ی بیمه­ نامه عمر و سرمایه­ گذاری خود را تا روز تاریخ درخواست وام پرداخت کرده باشد و بیمه ­نامه ­ی وی دارای اقساط پرداخت نشده نباشد.
 • در صورت دریافت وام از محل بیمه ­نامه عمر و سرمایه ­گذاری خود در گذشته، تمامی‌اقساط وام خود را تسویه کرده باشد.

 

 

میزان وام پرداختی به بیمه ­گذار چه مبلغی است؟

میزان وام پرداختی به بیمه­ گذار از محل بیمه­ نامه عمر و سرمایه­ گذاری بستگی به میزان اندوخته و ارزش بازخرید بیمه ­نامه عمر و سرمایه ­گذاری دارد. بدین معنی که بیمه­ گذار می‌­تواند در هر زمان تا سقف ۹۰ درصد از ارزش بازخرید بیمه­ نامه عمر و سرمایه ­گذاری خود را به صورت وام دریافت کند. بسیاری از بیمه ­گذاران و مشتریان بیمه عمر و سرمایه­ گذاری تصور می‌­کنند که میزان وام پرداختی از محل بیمه­ نامه عمر و سرمایه­ گذاری ۹۰ درصد از واریزی ایشان است. این تصور نادرست است. میزان وام پرداختی به بیمه ­گذار ۹۰ درصد از ارزش بازخرید بیمه ­نامه عمر و سرمایه ­گذاری است و ارزش بازخرید بیمه ­نامه ممکن است از میزان پرداختی بیمه­ گذار کمتر یا بیشتر باشد. ارزش بازخرید بیمه­ نامه عمر و سرمایه ­گذاری بدین شکل محاسبه می­ شود که از هر یک از حق بیمه ­های پرداختی توسط بیمه ­گذار ابتدا هزینه ­هایی نظیر هزینه­ ی پوشش­‌های خریداری شده توسط بیمه­ گذار روی بیمه­ نامه عمر و سرمایه­ گذاری، هزینه ­های اداری و هزینه­ ی کارمزد کسر شده و باقیمانده ­ی آن به عنوان اندوخته برای بیمه ­گذار ذخیره می‌­گردد و به آن سود قطعی و سود مشارکت در منافع تعلق می‌­گیرد. در صورتی که بیمه ­گذار علاوه بر حق بیمه، مبلغی را تحت عنوان اندوخته یا سپرده نیز در بیمه ­نامه عمر و سرمایه ­گذاری خود واریز کرده باشد، این مبلغ به ­طور کامل به اندوخته ­ی بیمه ­نامه اضافه شده و سود قطعی و سود مشارکت به آن تعلق می­ گیرد. مابه ­التفاوت حق بیمه و هزینه ­ها به علاوه ­ی سودهای تعلق گرفته به آن به علاوه ­ی اندوخته یا سپرده­ی متفرقه یا اولیه (در صورت وجود) و سودهای تعلق گرفته به آن، ارزش بازخرید بیمه ­نامه عمر و سرمایه­ گذاری را تعیین می­ کند. در اغلب بیمه­ نامه ­های عمر و سرمایه­ گذاری ارزش بازخرید بیمه ­نامه تا سال پنجم از میزان واریزی بیمه­ گذار کمتر و از سال پنجم به بعد از میزان واریزی بیمه­ گذار بیشتر است. بنابراین مبلغ وام دریافتی بیمه ­گذار از محل بیمه­ نامه عمر و سرمایه­ گذاری که ۹۰ درصد ارزش بازخرید بیمه ­نامه است نیز می‌­تواند بیشتر یا کمتر از میزان پرداختی بیمه­ گذار باشد.

 

برای دریافت وام از محل بیمه ­نامه عمر و سرمایه­ گذاری چه مدارکی لازم است؟

 یکی از بزرگ­ترین مزایای وام بیمه­ نامه­‌های عمر و سرمایه­ گذاری آن است که دریافت وام از محل بیمه ­نامه عمر و سرمایه­ گذاری نیاز به هیچ ­گونه مدارک و اسنادی جهت ضمانت از سوی بیمه­ گذار ندارد. بیمه ­گذار تنها با ارائه ­ی کارت شناسایی معتبر خود می‌­تواند درخواست وام خود را به شرکت بیمه ارائه نموده و تنها ظرف ۲۴ تا ۴۸ ساعت مبلغ وام خود را بدون هیچ ­گونه مراحل اداری و بوروکراسی اضافه دریافت نماید. در واقع در بیمه ­نامه ­های عمر و سرمایه­ گذاری، اندوخته­ ی بیمه ­نامه به عنوان پشتوانه­ ی وام بیمه­ گذار عمل کرده و نیاز به ضامن را برای بیمه ­گذار از بین می‌­برد. در صورت عدم پرداخت اقساط وام توسط بیمه­ گذار اقساط وام و جریمه ­ی دیرکرد آن در پایان دوره ­ی بیمه ­نامه و یا هنگام بازخرید بیمه­ نامه توسط بیمه­ گذار از محل اندوخته ­ی بیمه ­نامه عمر و سرمایه­ گذاری وی کسر شده و مابقی اندوخته به بیمه ­گذار پرداخت می‌­شود.

 

شرایط بازپرداخت وام بیمه ­نامه عمر و سرمایه ­گذاری چیست؟

 بیمه گذارمی‌تواند هنگام درخواست وام از بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری خود، روش و مدت بازپرداخت وام خود را انتخاب نماید. بدین شکل که بیمه گذار می‌تواند اقساط وام خود رابه صورت یک ساله، دو ساله یا سه ساله و به یکی از روش‌های ماهانه یا سالانه بازپرداخت نماید. سود وام بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری در شرکت­‌های مختلف بین ۴ تا ۵٫۵ درصد است. اما روش دریافت سود از بیمه گذار در شرکت­‌های مختلف متفاوت است. در برخی از شرکت­‌های بیمه، تنها همین سود ۴ تا ۵٫۵ درصدی از بیمه گذار اخذ می­ شود و در مقابل در مدتی که بیمه گذار اقساط وام خود را پرداخت می‌کند، شرکت بیمه پرداخت سود به اندوخته ی بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری را متوقف می‌کند. در واقع به این دلیل که بیمه گذار ۹۰ درصد از وجه اندوخته ی خود را از شرکت بیمه دریافت کرده است، شرکت بیمه تنها به ۱۰ درصد باقیمانده سود پرداخت می‌کند. این امر موجب تفاوت ارزش بازخرید بیمه نامه با مبلغ درج شده در جدول می­ شود. از سوی دیگر به دلیل اینکه در این روش، اندوخته ی بیمه نامه بر اثر دریافت وام دست­خوش کسری می­ گردد، غالباً شرکت­‌هایی که سود وام خود را بدین شکل دریافت می‌کنند، تنها دو بار در طول دوره­ ی بیمه نامه به بیمه گذار خود وام پرداخت می‌کنند و امکان دریافت وام بیش از دو بار برای بیمه ­­گذار وجود ندارد. اما در اکثر شرکت­‌های بیمه، بیمه گر علاوه بر سود ۴ تا ۵٫۵ درصدی جهت پرداخت وام سود قطعی بیمه نامه که بین ۱۶ تا ۱۸ درصد می‌­باشد را نیز از بیمه گذار دریافت نموده و در مقابل به همین میزان به اندوخته ی وی سود پرداخت می‌کند. در حقیقت بیمه گذار در مدتی که وام خود را پرداخت می‌کند و بخشی از اندوخته ی خود را تحت عنوان وام در اختیار دارد، به جای شرکت بیمه، خود به اندوخته ی بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری خود سود پرداخت می‌کند. در این روش بیمه گذار  تا پایان دوره­ ی بیمه نامه به محض تسویه ­ی هر وام می‌تواند وام جدید دریافت نماید و تعداد وام ­های دریافتی وی از محل بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری خود هیچ­ گونه محدودیتی نخواهد داشت. سود وام بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری به صورت سالانه محاسبه می­ شود و در صورتی که بیمه گذار اقساط وام خود را به صورت ماهانه پرداخت نماید، بدیهی است که مبلغ سود پرداختی وی در طی دوره­ ی بازپرداخت اقساط وام کمتر خواهد شد. روش مناسب بازپرداخت اقساط وام برای هر فرد با فرد دیگر می‌تواند متفاوت باشد. به عنوان مثال در صورتی که فردی دارای شغلی باشد که گردش حساب وی زیاد است، روش بازپرداخت سالانه برای وی می‌تواند مناسب­ تر باشد، در حالی که روش بازپرداخت اقساط وام برای فردی که دارای حقوق ماهانه است، به صورت ماهانه می‌تواند با قطعیت بیشتری همراه باشد. لذا جهت آگاهی و وقوف به بهترین روش برای بازپرداخت اقساط وام بهتر است که بیمه گذار با مشاور بیمه ­ای خود به­ طور دقیق مشورت نموده و راهنمایی­‌های لازم را اخذ کند.

 

شرایط بازپرداخت اقساط وام بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری زودتر ازموعد

در صورتی که بیمه گذار تمایل داشته باشد، اقساط وام خود را زودتر از موعد تسویه نماید، می‌تواند با مراجعه به شرکت بیمه درخواست فک وام نماید. جهت ارائه ­ی درخواست فک وام لازم است که اقساط وام بیمه نامه تا روز درخواست فک وام به­ طور کامل تسویه شده باشد و هیچ یک از اقساط وام که موعد آن سررسید نشده است، پرداخت نشده باشد. در این صورت بیمه گذار می‌تواند با درخواست فک وام خود سود مدت باقیمانده را از اقساط وام خود کسر نموده و وام خود را با سود کمتر پرداخت نماید. همچنین بیمه گذار می‌تواند بلافاصله پس از تسویه وام یا فک وام خود درخواست وام جدید از محل بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری خود نماید.

 

دریافت وام از محل بیمه نامه ­های عمر و سرمایه گذاری با حق بیمه­ ی یکجا

 پیش از این گفته شد که بیمه گذار در صورتی می‌تواند از محل بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری خود وام دریافت کند که حداقل دو سال از زمان شروع بیمه نامه گذشته باشد. این قاعده در اکثر شرکت­‌های بیمه ­ای یک استثنا دارد. در قریب به اتفاق شرکت­‌های بیمه ­ای، در صورتی که بیمه گذار حق بیمه بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری خود را به صورت یکجا یا در حقیقت به صورت سپرده در بیمه نامه اندوخته نموده و پرداخت نماید، بیمه گذار این امکان را خواهد داشت که در مدتی کمتر از دو سال از محل بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری خود وام دریافت نماید. در بیمه نامه ­های عمر و سرمایه گذاری با حق بیمه­ ی یکجا برخی شرکت­‌های بیمه بعد از گذشت شش ماه از آغاز دوره­ ی بیمه نامه برای بیمه گذار امکان دریافت وام را فراهم می‌کنند. برخی از شرکت­‌های بیمه مدت زمان لازم برای دریافت وام را حتی از شش ماه نیز کمتر کرده و تنها پس از گذشت سه ماه از شروع بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری که حق بیمه­ ی آن به صورت یکجا پرداخت شده باشد، به بیمه گذار وام پرداخت می‌کنند.

این قابلیت در بیمه ­های عمر و سرمایه گذاری این امکان را برای بیمه گذاران فراهم می‌کند که از طریق افتتاح بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری با حق بیمه­ ی یکجا و دریافت وام از محل آن ظرف مدت بسیار کوتاهی با سرمایه­های کلان خود بازی کرده و علاوه بر برخورداری از پوشش ­های بیمه عمر و سرمایه گذاری، از این طریق برای خود منفعت اقتصادی ایجاد نمایند.

 

آیا دریافت وام از محل بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری به نفع بیمه گذار است؟

برای بسیاری از بیمه گذاران این پرسش مطرح است که آیا دریافت وام از محل بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری به نفع ایشان است یا به ضررشان و یا اینکه چرا باید از محل بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری خود وام دریافت نمایند و وام مورد نیاز خود را از بانک یا محل دیگری دریافت نکنند؟ برای پاسخ به این پرسش، دلایل زیر را می­توان ارائه کرد:

 • دریافت وام از محل بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری در اکثر شرکت­‌های بیمه، بدون محدودیت بوده و بیمه گذار تا پایان دوره­ ی بیمه نامه ی خود می‌تواند به تعداد نامحدود از محل بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری خود وام دریافت نماید. لذا بیمه گذار هیچ­گونه نگرانی برای دریافت وام و هیچ دلیلی برای به تأخیر انداختن دریافت وام خود نخواهد داشت. چرا که به محض تسویه ­ی هر وام می‌تواند وام جدید دریافت نماید.
 • با دریافت وام از محل بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری در حقیقت بیمه گذار همواره سرمایه ­ی خود و حق بیمه ­های پرداختی خود را در اختیار دارد، در حالی که از پوشش ­های بیمه ­ای بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری نیز برخوردار است. به عبارت دیگر بیمه گذار می‌تواند از سال دوم تا پایان دوره­ ی بیمه نامه از پوشش ­های بیمه ­ای برخوردار باشد، در حالی که ۹۰ درصد سرمایه ­ی خود را همواره در اختیار خود دارد.
 • دریافت وام از محل بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری بر خلاف دریافت وام از بانک­‌ها و سایر مؤسسات مالی هیچ گونه پیچیدگی در فرایند اداری و بروکراسی نداشته و بیمه گذار می‌تواند بدون معرفی ضامن و تنها با ارئه­ی کارت شناسایی خود و تکمیل یک فرم درخواست وام ظرف مدت ۲۴ ساعت وام خود را دریافت نماید. چنین امکانی جز در بیمه ­های عمر و سرمایه گذاری برای بیمه گذار فراهم نخواهد شد.
 • وام بیمه عمر و سرمایه گذاری این مزیت را برای بیمه گذار ایجاد می‌کند که در صورت عدم توانایی بیمه گذار برای پرداخت اقساط وام به هر دلیلی، اندوخته ی بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری وی به عنوان پشتوانه­ی آن عمل نموده و در پایان دوره­ ی بیمه نامه اقساط وام از محل اندوخته ی بیمه نامه کسر خواهد شد. لذا در شرایط خاص مالی برای بیمه گذار مشکلات عدم بازپرداخت اقساط وام همانند بانک­‌ها و سایر مؤسسات مالی گریبان­گیر بیمه گذار نخواهد شد.
 • دریافت وام از محل بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری هیچ­گونه خللی در بیمه نامه، پوشش ­ها و میزان اندوخته ی بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری ایجاد نخواهد کرد. لذا بیمه گذار با آسودگی خاطر می‌تواند از مزایای دریافت وام بهره ببرد و دلیلی برای عدم دریافت آن در هر زمانی نخواهد داشت.

 

 

ایجاد تغییرات در بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری

بیمه عمر، بیمه عمر چیست، مزایای بیمه عمر، بهترین بیمه عمر، بیمه عمر پاسارگاد، خرید بیمه عمر، مشاوره خرید بیمه عمر، مشاوره اینترنتی خرید بیمه عمر، بیمه عمر پاسارگاد، جدول محاسبه بیمه عمر، جدول فروش بیمه عمر، محاسبه بیمه عمر، بیمه عمر چیست

یکی از ویژگی­‌های بیمه عمر و سرمایه گذاری که پیش از این نیز در مطالب پیشین سایت بیم­دان به آن اشاره کرده­ایم، امکان ایجاد تغییرات در بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری توسط بیمه گذار در طول دوره­ ی بیمه نامه است. این ویژگی این امکان را برای بیمه گذار فراهم می‌کند که در طول دوره­ ی بیمه نامه با ایجاد تغییرات در شرایط زندگی خود و تغییر در سطح توان­گری مالی و میزان هزینه­ها و درآمدها و افزایش یا کاهش تعداد اعضای خانواده در اثر تولد یا فوت اعضای خانواده، این تغییرات را در بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری خود اعمال نموده و بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری خود را با شرایط جدید زندگی خود منطبق گرداند. در حقیقت از آن­جا که بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری یک بیمه نامه ی بلندمدت است، بدیهی است که در طول مدت زمان دوره­ ی بیمه نامه که ممکن است بیست یا سی سال باشد، تغییرات زیادی در شرایط زندگی بیمه گذار و بیمه شده ­ی بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری ایجاد خواهد شد. با توجه به اینکه هنگام صدور بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری برای هر فرد، مشاور بیمه ­ای بیمه گذار با در نظر گرفتن و استماع تمامی‌شرایط و وجوه زندگی بیمه گذار اعم از شغل بیمه شده و بیمه گذار، میزان درآمدها و هزینه­‌های وی، تعداد اعضای خانواده، ریسک­ها و خطرات پیش­روی او و همچنین سن بیمه گذار و بیمه شده، بهترین بیمه عمر و سرمایه گذاری برای ایشان را پیشنهاد و صادر می­ نماید، لذا با ایجاد تغییرات در شرایط مذکور در طول دوره­ ی بیمه نامه روشن است که شرایط بیمه نامه نیز باید تغییر کرده و با شرایط جدید بیمه گذار و بیمه شده منطبق گردد. بدین منظور شرکت­‌های بیمه امکان ایجاد تغییرات در شرایط و مفاد بیمه نامه ­های عمر و سرمایه گذاری را برای بیمه گذاران خود فراهم کرده ­اند که هر یک از تغییرات ممکن در بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری شرایط و ضوابط خاصی را دارا می‌­باشد. ایجاد تغییرات در بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری از طریق صدور الحاقیه ­ی تغییرات در بیمه نامه انجام می­ شود که درخواست آن باید به صورت مکتوب توسط بیمه گذار به شرکت بیمه ارائه گردد.

 

الحاقیه ­ی تغییر در مفاد بیمه نامه

بیمه عمر، بیمه عمر چیست، مزایای بیمه عمر، بهترین بیمه عمر، بیمه عمر پاسارگاد، خرید بیمه عمر، مشاوره خرید بیمه عمر، مشاوره اینترنتی خرید بیمه عمر، بیمه عمر پاسارگاد، جدول محاسبه بیمه عمر، جدول فروش بیمه عمر، محاسبه بیمه عمر، بیمه عمر چیست

یکی از مهم ­ترین الحاقیه ­هایی که جهت اعمال تغییرات در بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری توسط شرکت­‌های بیمه صادر می­ شود، الحاقیه ­ی تغییر در مفاد بیمه نامه است که تغییر در موارد زیر را شامل می­ شود:

 • تغییر در روش پرداخت اقساط حق بیمه: بسیاری از بیمه گذاران پس از گذشت مدتی از پرداخت اقساط درمی­یابند که روش پرداختی که برای اقساط خود انتخاب کرده ­اند، دشواری­‌هایی را برای آن­ها ایجاد کرده است. به عنوان مثال فردی که اقساط خود را به صورت ماهانه پرداخت می‌کند، ممکن است پس از مدتی دریابد که پرداخت اقساط به صورت مستمر و ماهانه و به خاطر سپردن تاریخ اقساط و یا زحمت واریز ماهانه برای وی دشوار است و یا بیمه گذاری که اقساط خود را به صورت سالانه پرداخت می‌کند، ممکن است پس از مدتی دریابد که پرداخت اقساط به صورت سالانه باعث شده است توان پرداخت قسط در موعد مقرر را نداشته باشد و به همین شکل ممکن است به دلایل بسیار دیگری از این دست، بیمه گذار تمایل داشته باشد روش پرداخت اقساط حق بیمه­ ی خود را تغییر دهد. در چنین مواردی بیمه گذار می‌تواند با تکمیل فرم درخواست الحاقیه ­ی تغییر در مفاد بیمه نامه و تسلیم آن به شرکت بیمه، روش پرداخت اقساط حق بیمه­ ی خود را که در هنگام صدور بیمه نامه به یکی از روش‌های ماهانه، سه ماهه، شش ماهه یا سالانه انتخاب نموده است، به یکی دیگر از همین روش ­ها تغییر دهد.
 • تغییر مبلغ حق بیمه: بیمه گذار در هنگام صدور بیمه نامه با توجه به شرایط درآمدها و هزینه­‌های زندگی خود حق بیمه­ ی سال اول بیمه نامه ی خود را انتخاب نموده و با توجه به چشم ­اندازی که از آینده­ ی زندگی و سطح درآمدها و هزینه­‌های خود در سال­ه ای آتی دارد، ضریب رشد سالانه ­ی حق بیمه را نیز تعیین می‌کند. بدیهی است که در طول یک دوره ­ی زمانی بیست یا سی ساله، تمامی‌تغییرات شرایط درآمدی و هزینه­‌های زندگی بیمه گذار منطبق با انتظار فعلی او نخواهد بود. لذا بیمه گذار در طول دوره­ ی بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری خود می‌تواند با توجه به میزان درآمدها و هزینه­‌های جدید خود حق بیمه­ ی بیمه نامه ی خود را تغییر دهد. به عنوان مثال ممکن است در طول دوره­ ی بیمه نامه بیمه گذار در شغل خود چندین بار پیشرفت و ارتقای شغلی داشته باشد که موجب افزایش چشم­گیر در میزان درآمدهای او شود و یا ممکن است به دلیل از دست دادن شغل خود یا افزایش تعداد فرزندان و یا رسیدن فزندان به سنی که هزینه­‌های آنان افزایش چشم­گیر داشته است، امکان پرداخت حق بیمه ­ای که در ابتدای دوره­ ی بیمه نامه تعیین شده است را نداشته باشد. در این صورت الحاقیه ­ی تغییر در مفاد بیمه نامه این امکان را برای بیمه گذار فراهم خواهد کرد که شرایط بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری خود را با شرایط جدید مالی خود منطبق گرداند.
 • تغییر درصد رشد سالانه ­ی مبلغ اقساط حق بیمه: همان­ طور که گفته شد بیمه گذار در هنگام صدور بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری، پس از تعیین مبلغ حق بیمه، با توجه به پیش ­بینی و چشم­ اندازی که از رشد درآمد خود در آینده دارد، درصد رشد سالانه ­ی حق بیمه­ ی خود را نیز بین ۰ تا ۲۵ درصد انتخاب می‌کند. در صورت تغییر شرایط بیمه گذار در آینده و افزایش یا کاهش توان پرداخت وی به مقداری بیشتر یا کمتر از پیش­بینی اولیه­ی او در هنگام صدور بیمه نامه، وی می‌تواند از طریق صدور الحاقیه ­ی تغییر در مفاد بیمه نامه درصد افزایش سالانه ­ی حق بیمه­ ی خود را افزایش یا کاهش دهد.
 • تغییر مبلغ سرمایه ­ی فوت به هر علت: بیمه گذار در هنگام صدور بیمه نامه با توجه به مبلغ حق بیمه ­ای که پرداخت می‌کند و نیز با توجه به سقف مبلغ سرمایه ­ی فوت به هر علت در شرکت بیمه گر که معمولاً در اکثر شرکت­‌های بیمه ۲۵ برابر حق بیمه­ ی سالانه یا بین ۳۰۰ تا ۳۶۰ برابر حق بیمه­ ی ماهانه تعیین می­ شود، سرمایه ­ی فوت خود و ضریب افزایش سالانه ­ی آن را تعیین می‌کند. با توجه به تغییرات سطح درآمدی و یا هزینه­‌های بیمه گذار در طول دوره­ ی بیمه نامه یا تغییر چشم­گیر در ارزش پول، ممکن است بیمه گذار تصمیم بگیرد مبلغ حق بیمه و میزان سرمایه ­ی فوت خود را تغییر دهد. به عنوان مثال اگر بیمه گذاری مبلغ حق بیمه­ ی خود را افزایش دهد، می‌تواند سرمایه ­ی­ فوت به هر علت بیمه نامه ی خود را متناسب با حق بیمه­ ی جدید خود تغییر داده و تا سقف تعیین شده توسط شرکت بیمه افزایش دهد. همچنین بی­ارزش شدن پول در طول زمان ممکن است موجب گردد بیمه گذار احساس کند، مبلغ سرمایه ­ی فوت بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری وی به مبلغ ناچیزی تبدیل شده است. در نتیجه ممکن است تصمیم بگیرد سرمایه ­ی فوت خود را تا سقف ممکن بدون افزایش حق بیمه یا بیش از سقف فعلی با پرداخت حق بیمه­ ی بیشتر تغییر دهد. الحاقیه ­ی تغییر در مفاد بیمه نامه می‌تواند امکان این تغییر را برای بیمه گذار فراهم نماید.
 • تغییر درصد رشد سالانه ­ی سرمایه ­ی فوت: همان­طور که گفته شد بیمه گذار در هنگام صدور بیمه نامه علاوه بر تعیین مبلغ سرمایه ­ی فوت به هر علت، درصد رشد سالانه ­ی آن را نیز بین ۰ تا ۲۰ درصد تعیین می‌کند. وی می‌تواند از طریق صدور الحاقیه ­ی تغییر در مفاد بیمه نامه درصد رشد سالانه ­ی سرمایه ­ی فوت به هر علت بیمه نامه ی خود را نیز تغییر دهد. این تغییر ممکن است به یکی از عللی که برای تغییر مبلغ سرمایه ­ی فوت به هر علت نیز بیان شد، انجام شود.
 • تغییر ضریب پوشش سرمایه ­ی فوت ناشی از حادثه، ضریب پوشش هزینه­‌های پزشکی ناشی از حادثه و ضریب پوشش نقص عضو و ازکارافتادگی ناشی از حادثه: ممکن است در طول دوره­ ی بیمه نامه، بیمه گذار احساس کند که به علت تغییر شغل یا افزایش یا کاهش میزان ورزش حرفه­ای یا افزایش یا کاهش استفاده از موتورسیکلت و علل مشابه دیگر، میزان خطر و ریسکی که بیمه شده را تهدید می‌کند، افزایش یا کاهش داشته است. در این صورت بیمه گذار می‌تواند از طریق صدور الحاقیه ­ی تغییر در مفاد بیمه نامه ضریب هر یک از پوشش ­های حوادث را در بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری خود افزایش یا کاهش دهد. همچنین ممکن است بیمه گذار در ابتدای دوره­ ی بیمه نامه هیچ­یک از پوشش ­های حوادث و یا برخی از آن­ها را خریداری نکرده باشد و در طول دوره­ ی بیمه نامه به یکی از دلایل بالا تصمیم به اضافه کردن آن­ها بگیرد و یا بالعکس ممکن است بیمه گذار تصمیم بگیرد هر یک از پوشش ­های حوادث خریداری شده را از بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری خود حذف نماید. در این صورت نیز بیمه گذار می‌تواند از طریق صدور الحاقیه ­ی تغییر در مفاد بیمه نامه هر یک از پوشش ­ها را به بیمه نامه اضافه یا از بیمه نامه حذف نماید.
 • تغییر ضریب سرمایه ­بیماری­‌های خاص: ممکن است به دلایل مختلفی از جمله افزایش سن بیمه شده و یا تغییرات در محل زندگی یا محیط کار و شرایط زیست محیطی و نیز بسیاری از علل دیگر، بیمه گذار احساس نماید که امکان ابتلا به بیماری­‌های خاص برای بیمه شده افزایش یا کاهش داشته است. در این صورت بیمه گذار می‌تواند در طول دوره­ ی بیمه نامه ضریب سرمایه ­ی بیماری­‌های خاص بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری خود را افزایش یا کاهش داده و یا این پوشش را به بیمه نامه اضافه یا از آن حذف کند.
 • اضافه یا حذف نمودن پوشش معافیت از پرداخت حق بیمه: بیمه گذار می‌تواند در صورت عدم خرید پوشش معافیت از پرداخت حق بیمه، در طول دوره­ ی بیمه نامه این پوشش را از طریق صدور الحاقیه ­ی تغییر در مفاد بیمه نامه به بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری خود اضافه نماید و یا در صورت خرید آن در هنگام صدور بیمه نامه و عدم تمایل به ادامه­ی این پوشش، می‌تواند در طول دوره­ ی بیمه نامه، این پوشش را از بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری خود حذف کند.
 • تغییر ضریب پوشش مستمری ناشی از معافیت یا اضافه و حذف آن: در صورتی که بیمه گذار پوشش مستمری ناشی از معافیت را در ابتدای دوره­ ی بیمه نامه خریداری نکرده باشد، می‌تواند این پوشش را در طول دوره­ ی بیمه نامه از طریق صدور الحاقیه ­ی تغییر در مفاد بیمه نامه به بیمه نامه ی عمر و سرمایه­گذار اضافه نماید یا در صورت خرید آن در هنگام صدور بیمه نامه و عدم تمایل به ادامه­ی این پوشش می‌تواند آن را از بیمه نامه ی خود حذف نماید. همچنین در صورتی که بیمه گذار این پوشش را خریداری کرده باشد، در طول دوره­ ی بیمه نامه می‌تواند ضریب پوشش مستمری ناشی از معافیت را نیز افزایش یا کاهش دهد.

صدور الحاقیه ­ی تغییر در مفاد بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری، تنها در سررسید سال بیمه ­ای بیمه نامه امکان­پذیر است و بیمه گذار در صورت تمایل به ایجاد هر یک از تغییرات فوق در بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری خود تنها باید در سررسید سال بیمه ­ای بیمه نامه ی خود اقدام به ارائه ­ی درخواست کتبی به شرکت بیمه جهت صدور الحاقیه ­ی تغییر در مفاد بیمه نامه نماید.

 

الحاقیه ­ی تغییر ذینفع

در مطالب پیشین سایت بیم­دان اشاره شد که بیمه گذار در هنگام صدور بیمه نامه می‌تواند ذینفع یا استفاده ­کننده یا استفاده ­کنندگان بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری خود را در صورت فوت و حیات بیمه شده، در زمان صدور بیمه نامه با ذکر نام و مشخصات و درصد سهم هر یک از سرمایه ­ی فوت یا حیات بیمه نامه مشخص نماید. در طول دوره­ ی بیمه نامه ممکن است به علت فوت ذینفعان بیمه نامه و یا تولد فرزندی جدید و یا ازدواج بیمه شده یا بیمه گذار و یا سایر عللی که در طول دوره­ ی بیمه نامه امکان وقوع دارند، بیمه گذار تصمیم بگیرد، ذینفعان یا استفاده ­کنندگان بیمه نامه ی خود را تغییر داده و افرادی را به ذینفعان بیمه نامه اضافه یا از آن کم نماید. برای ایجاد این تغییر لازم است بیمه گذار درخواست کتبی خود را مبنی بر تغییر ذینفعان بیمه نامه با تأیید بیمه شده به شرکت بیمه ارائه نماید. درخواست تغییر ذینفع در هر زمان از سال بیمه ­ای قابل ارائه است و الحاقیه ­ی تغییر ذینفع در هر زمان می‌تواند توسط شرکت بیمه صادر شود.

 

الحاقیه ­ی تغییر بیمه گذار

تغییر بیمه گذار بیشتر در بیمه نامه­‌هایی انجام می­ شود که بیمه ­­گذار و بیمه شده ­ی بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری دو فرد متفاوت هستند. به عنوان مثال ممکن است پدر یا مادری که فرزند خود را تحت پوشش بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری قرار داده است، پس از رسیدن فرزند خود به سن قانونی و یا پس از اشتغال و آغاز به کار وی تصمیم بگیرند بیمه گذار و پرداخت­ کننده و در حقیقت مالک بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری را تغییر داده و مالکیت بیمه نامه را در اختیار فرزند خود قرار دهند. در این مورد و سایر موارد مشابه، بیمه گذار فعلی و بیمه گذار جدید باید درخواست تغییر بیمه گذار بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری خود را به صورت مکتوب به شرکت بیمه ارائه نمایند و بیمه گذار جدید باید ذینفعان بیمه نامه ی خود را پس از تغییر بیمه گذار نیز به شرکت بیمه اعلام نماید. برای تغییر بیمه گذار، بیمه گذار جدید و ذینفعان جدید باید نسبت سببی یا نسبی کاملاً مشخص و تعریف شده با بیمه شده ­ی بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری داشته باشند. تغییر بیمه گذار از طریق صدور الحاقیه ­ای با همین نام انجام شده و پس از صدور الحاقیه ­ی تغییر بیمه گذار، الحاقیه ­ی تغییر ذینفع نیز مطابق با درخواست بیمه گذار جدید صادر می­ شود. الحاقیه ­ی تغییر بیمه گذار نیز همانند الحاقیه ­ی تغییر در مفاد بیمه نامه تنها در سررسید سال بیمه ­ای بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری صادر می­ شود. همچنین برای صدور الحاقیه ­ی تغییر بیمه گذار بیمه نامه نباید هیچ­گونه اقساط معوق حق بیمه داشته باشد و در صورت دریافت وام توسط بیمه گذار پیشین، اقساط وام تا انتهای دوره­ ی وام باید پرداخت شده و وام بیمه گذار پیشین به­ طور کامل تسویه شود و سپس اقدام به تغییر بیمه گذار گردد.

 

الحاقیه ­ی تعدیل اندوخته ی بیمه نامه

یکی دیگر از تغییراتی که بیمه گذار در طول دوره­ ی بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری خود می‌تواند در بیمه نامه ایجاد نماید، افزایش یا کاهش میزان اندوخته ی بیمه نامه است. بدین معنی که همان­طور که در مطالب پیشین نیز عنوان شده است، بیمه گذار می‌تواند در طول دوره­ ی بیمه نامه تا سقف ۷۰ درصد از اندوخته ی خود را از بیمه نامه برداشت نموده و یا هر مبلغی را که بالای کف تعیین شده از سوی شرکت بیمه باشد، به اندوخته ی بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری خود اضافه نماید. برای کاهش یا افزایش اندوخته ی بیمه نامه، بیمه گذار باید درخواست کتبی خود را به شرکت بیمه ارائه نماید و الحاقیه ­ی تعدیل اندوخته توسط شرکت بیمه صادر گردد. در صورت برداشت از اندوخته، بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری نباید دارای اقساط وام باشد و در صورت وجود اقساط وام جاری، باید ابتدا اقساط وام بیمه نامه به­ طور کامل تسویه گردد. در صورت تمایل بیمه گذار به افزایش اندوخته ی بیمه نامه ی خود نیز بیمه گذار باید به همراه درخواست الحاقیه ­ی تعدیل اندوخته به شرکت بیمه، فیش واریزی مبلغ مورد درخواست جهت افزایش اندوخته ی خود را به شرکت بیمه تحویل نماید. الحاقیه ­ی تعدیل اندوخته نیز همانند الحاقیه ­ی تغییر ذینفع در هر زمان از سال بیمه ­ای صادر می­ شود، با این توضیح که جهت برداشت از اندوخته ی بیمه نامه و صدور الحاقیه ­ی تعدیل اندوخته ی کاهشی باید حداقل دو سال از مدت بیمه نامه گذشته باشد.

 

الحاقیه ­ی اصلاح مشخصات

گاهی ممکن است پس از صدور بیمه نامه، بیمه گذار دریابد که اطلاعات بیمه گذار یا بیمه شده یا ذینفعان بیمه نامه در بیمه نامه به اشتباه ثبت شده است. این اطلاعات می‌تواند شامل نام و نام خانوادگی، کد ملی و مشخصات شناسنامه ­ای یا شماره­ ی تماس و آدرس بیمه شده یا بیمه گذار باشد. همچنین ممکن است در طول دوره­ ی بیمه نامه هر یک از بیمه گذار، بیمه شده یا ذینفعان بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری اقدام به تغییر نام یا شهرت خود در اداره­ ی ثبت احوال و یا اقدام به جابجایی محل سکونت و یا تغییر شماره تلفن ثابت و همراه خود نماید. در هر یک از حالات فوق، بیمه گذار می‌تواند از طریق ارائه ­ی درخواست کتبی به شرکت بیمه مشخصات صحیح بیمه گذار، بیمه شده یا ذینفع بیمه نامه را اعلام نموده و درخواست صدور الحاقیه ­ی اصلاح مشخصات نماید. شرکت بیمه نیز با صدور الحاقیه ­ی اصلاح مشخصات، مشخصات بیمه گذار یا بیمه شده و یا ذینفع بیمه نامه را اصلاح می­ نماید. صدور الحاقیه ­ی اصلاح مشخصات نیز همانند الحاقیه­‌های تغییر ذینفع و تعدیل اندوخته در هر زمان از سال بیمه ­ای می‌تواند صورت گیرد و به اقدام در بازه­ی زمانی خاصی نیاز ندارد.

 

تفاوت بیمه عمر و سرمایه گذاری با بیمه تأمین اجتماعی

بیمه عمر، بیمه عمر چیست، مزایای بیمه عمر، بهترین بیمه عمر، بیمه عمر پاسارگاد، خرید بیمه عمر، مشاوره خرید بیمه عمر، مشاوره اینترنتی خرید بیمه عمر، بیمه عمر پاسارگاد، جدول محاسبه بیمه عمر، جدول فروش بیمه عمر، محاسبه بیمه عمر، بیمه عمر چیست

بدون شک تمامی‌افرادی که به گونه ­ای در صنعت بیمه مشغول به کار هستند و با این صنعت ارتباط دارند و به ویژه فروشندگان عمر و سرمایه گذاری بارها و بارها با این پرسش از سوی مشتریان خود و افراد مختلف مواجه شده ­اند که تفاوت بیمه عمر و سرمایه گذاری با بیمه تأمین اجتماعی چیست؟ همچنین فعالان صنعت بیمه بارها با افرادی مواجه شده­اند که از آن­ها مشاوره و راهنمایی می­ خواهند که میان خرید بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری و بیمه تأمین اجتماعی به صورت خویش­فرما کدام یک را انتخاب کنند؟

فعالان و شاغلان صنعت بیمه به روشنی آگاه هستند که عمر و سرمایه گذاری و بیمه تأمین اجتماعی از اساس و در ماهیت با یکدیگر متفاوت هستند و در حقیقت مقایسه­ ی آن­ها با یکدیگر اساساً امری نادرست است. اما توضیح و ارائه­ ی دلایل منطقی به افراد پرسشگر این حوزه امری است که نیاز به مطالعه­ ی دقیق ویژگی­‌های عمر و سرمایه گذاری و بیمه تأمین اجتماعی دارد.

 

چه دلایلی موجب اشتباه بیمه گذاران مبنی بر مقایسه ­ی این دو بیمه نامه با یکدیگر می­ شود؟

مشتریان و بیمه گذاران و بیمه شد ه­های عمر و سرمایه گذاری و بیمه تأمین اجتماعی به دلیل وجود برخی ویژگی­‌های نسبتاً مشترک بین عمر و سرمایه گذاری و تأمین اجتماعی تصور می‌کنند که این دو بیمه نامه با هم هم ­پوشانی داشته و هر فردی که یکی از این دو بیمه نامه را داشته باشد، نیاز به دیگری ندارد. این ویژگی­‌های مشترک در بیمه ­های عمر و سرمایه گذاری و تأمین اجتماعی امکان دریافت مستمری در پایان دوره­ ی بیمه نامه و ارائه ­ی برخی پوشش ­های درمانی در هر دو بیمه است. این در حالی است که هر دو ویژگی مذکور در بیمه نامه‌های عمر و سرمایه گذاری و تأمین اجتماعی ماهیت و کارکرد متفاوتی دارند. در حقیقت علت اصلی اشتباه مشتریان و مردم در این زمینه عدم اطلاع کافی آن­ها از ویژگی­‌های بیمه عمر و سرمایه گذاری و بیمه تأمین اجتماعی است.

 

بیمه تأمین اجتماعی و ماهیت آن

بیمه تأمین اجتماعی، بیمه ای است که تنها توسط سازمان تأمین اجتماعی ارائه می‌شود و بیمه ­ای اجباری است. در حقیقت تمامی‌ادارات و سازمان­‌ها بر اساس قانون کار موظف­ اند پرسنل خود را نزد سارمان تأمین اجتماعی تحت پوشش بیمه ­ای قرار داده و حق بیمه مشخصی را به صورت مستمر و ماهانه از حقوق پرسنل خود کسر کرده و به حساب سازمان تأمین اجتماعی واریز کنند. مبلغ حق بیمه در بیمه تأمین اجتماعی به صورت درصد مشخصی از حقوق پرسنل سازمان یا اداره­ی متبوع تعیین می­ شود و قابلیت تغییر ندارد. بیمه شده نیز نقشی در تعیین میزان حق بیمه­ ی خود ندارد. مدت بیمه تأمین اجتماعی نیز قابلیت تغییر ندارد و توسط قانون کار تعیین می­ شود. مدت بیمه تأمین اجتماعی جز در مورد افراد یا مشاغل خاص ۳۰ سال است و فرد باید ۳۰ سال پرداخت حق بیمه خود را ادامه دهد تا در پایان دوره­ ی ۳۰ ساله بتواند از مزایای بازنشستگی و پرداخت مستمری تأمین اجتماعی بهره مند گردد. در بیمه تأمین اجتماعی، سازمان تأمین اجتماعی در قبال دریافت حق بیمه از پرسنل سازمان­‌ها و ادارات به هر فرد یک دفترچه بیمه درمانی ارائه می‌کند و بیمه شدگان می‌­توانند خانواده­ ی خود را نیز تحت تکفل خود قرار داده و برای آن­ها نیز دفترچه­ ی بیمه درمانی تامین اجتماعی دریافت کنند. همچنین در پایان دوره­ ی ۳۰ ساله نیز سازمان تأمین اجتماعی متعهد به پرداخت مستمری بازنشستگی به کلیه پرسنل ادارات می‌­باشد. در طول این دوره­ ی ۳۰ ساله بیمه شده امکان استفاده از مبالغ انباشته شده و پرداخت شده ­ی خود به سازمان تأمین اجتماعی را ندارد و تنها در پایان دوره امکان استفاده از مزایای پرداختی­های خود را خواهد داشت. همچنین سازمان تأمین اجتماعی امکان استفاده از بیمه­ ی بیکاری در ایام بیکاری را با محاسبه ­ی این ایام در سابقه ­ی بیمه ­ای بیمه شدگان فراهم می‌کند. لذا خدمات بیمه تأمین اجتماعی را به صورت خلاصه می­ توان به شرح زیر فهرست نمود:

 • ارائه ­ی دفترچه درمانی برای بیمه شده و افراد تحت تکفل وی
 • پرداخت مستمری پس از پایان دوره­ ی ۳۰ ساله
 • پوشش بیمه­ ی بیکاری در ایام بیکاری بیمه شده با محاسبه­ ی دوره­ ی بیکاری در سابقه­ی بیمه ­ای بیمه شده

 

بیمه عمر و سرمایه گذاری و ماهیت آن

بیمه عمر و سرمایه گذاری بیمه ­ای اختیاری است که توسط شرکت­‌های مختلف بیمه ­ای دولتی و خصوصی ارائه می­ شود و هر فرد می‌تواند برای خود یا اعضای خانواده­ی خود این بیمه را خریداری کند. در بیمه عمر و سرمایه گذاری فرد می‌تواند مبلغ حق بیمه­ ی پرداختی و روش پرداخت آن را به صورت­های مختلف ماهانه، سه ماهه، شش ماهه یا سالانه انتخاب کند. همچنین در طول دوره­ ی بیمه نامه نیز امکان تغییر مبلغ و روش پرداخت حق بیمه­ ی خود را خواهد داشت. در بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری بیمه گذار در مقابل پرداخت حق بیمه خود پوششی را تحت عنوان پوشش «سرمایه فوت به هر علت» به عنوان پوشش اصلی بیمه نامه باید خریداری کند که میزان و مبلغ آن نیز تا سقف ۲۵ یا ۳۰ برابر حق بیمه به اختیار بیمه گذار تعیین می­ شود. این پوشش این امکان را برای بیمه گذار فراهم می‌کند که در صورت فوت بیمه شده، مبلغ سرمایه ­ی فوت تعیین شده توسط بیمه گذار به ذینفعان بیمه نامه که توسط خود او تعیین شده است، پرداخت گردد. همچنین علاوه بر پوشش سرمایه فوت به هر علت، بیمه گذار می‌تواند به اختیار خود برخی پوشش ­های اضافی را نیز روی بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری خود خریداری کند. این پوشش ­ها عبارت­اند از:

 • پوشش سرمایه­­ ی فوت بر اثر حادثه: این پوشش این امکان را فراهم می‌کند که در صورت فوت بیمه شده بر اثر حادثه علاوه بر مبلغ سرمایه فوت عادی بیمه نامه مبلغ پوشش سرمایه فوت حادثه نیز به ذینفعان بیمه نامه پرداخت گردد.
 • پوشش نقص عضو و از کارافتادگی بر اثر حادثه: این پوشش غرامتی معادل ۳ تا ۴ برابر سرمایه ­ی فوت عادی بیمه نامه را در صورت نقص عضو و از کارافتادگی بیمه شده به وی پرداخت خواهد کرد. ضریب این پوشش به اختیار بیمه گذار تعیین می­ شود.
 • پوشش هزینه ­ی پزشکی بر اثر حادثه: این پوشش هزینه­‌های پزشکی انجام شده توسط بیمه شده که ناشی از وقوع حادثه باشد را به وی پرداخت می‌کند. مبلغ این پوشش نیز به صورت ضریبی از سرمایه ­ی فوت عادی یا سرمایه ­ی فوت حادثه­ی بیمه نامه و به انتخاب بیمه گذار تعیین می­ گردد.
 • پوشش سرمایه ­ی بیماری­‌های خاص: این پوشش در صورت ابتلای بیمه شده به یکی از بیماری­‌های خاص شامل انواع سرطان، سکته­های قلبی و مغزی، عمل قلب باز و پیوند اعضا، سرمایه ­ی خریداری شده برای این پوشش را به ذینفع بیمه نامه پرداخت خواهد کرد. مبلغ و میزان این پوشش نیز به صورت ضریبی از سرمایه ­ی فوت عادی بیمه نامه و به انتخاب شخص بیمه گذار تعیین می­ شود.
 • پوشش معافیت از پرداخت حق بیمه: این پوشش این امکان را برای بیمه گذار فراهم می‌کند که در صورت از کارافتادگی دائم و کامل بیمه شده تا پایان دوره­ ی بیمه نامه از پرداخت حق بیمه معاف گردد، در حالی که تمامی‌پوشش ­ها و امکانات بیمه نامه به قوت خود باقی خواهند بود. این پوشش در برخی شرکت ­ها به شکل­های متفاوتی ارائه می­ شود و برخی شرکت ­ها این پوشش را به جای بیمه شده برای از کار افتادگی دائم و کامل بیمه گذار ارائه می‌کنند.
 • پوشش مستمری از کارافتادگی: این پوشش نیز به بیمه گذار امکان می­ دهد که با خریداری آن در صورت از کارافتادگی بیمه شده مبلغی معادل ۱ تا ۳ یا ۴ برابر حق بیمه هر سال بیمه نامه ی خود را به عنوان مستمری از شرکت بیمه دریافت کند. این پوشش نیز همانند پوشش معافیت از پرداخت حق بیمه در برخی شرکت ­ها به شکل متفاوت و برای بیمه گذار به جای بیمه شده ارائه می­ شود.
 • پوشش درمان تکمیلی انفرادی: بیمه­ ی درمان تکمیلی از جمله­ی بیمه ­هایی است که تنها به صورت گروهی ارائه می­ شود و شرکت­‌های بیمه، این بیمه را به صورت انفرادی ارائه نمی‌کنند. اما تعداد کمی‌از شرکت­‌های بیمه روی بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری خود امکان خرید پوشش درمان تکمیلی را به صورت انفرادی برای بیمه شدگان بیمه نامه ­های عمر و سرمایه گذاری خود فراهم کرده ­اند. این پوشش کلیه­ی هزینه­‌های درمانی بیمه ­شدگان بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری را که بیمه گر اول داشته باشند و سهم بیمه گر اول از هزینه­‌های درمانی آن­ها کسر شده باشد، به آن­ها پرداخت خواهد نمود. منظور از بیمه گر اول همان بیمه تأمین اجتماعی یا بیمه خدمات درمانی یا بیمه سلامت یا بیمه فرهنگیان یا بیمه پرسنل بانک­‌ها یا بیمه نیروهای مسلح و … است که سهمی‌از هزینه­‌های درمان بیمه شدگان خود را که دارای دفترچه بیمه درمانی هستند، پرداخت می‌کنند و سایر هزینه­‌های پرداختی توسط بیمه شدگان در صورت داشتن پوشش بیمه تکمیلی توسط شرکت بیمه گر بیمه­ ی تکمیلی پرداخت می­ شود. استفاده از پوشش بیمه­ ی تکمیلی به صورت انفرادی تنها روی بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری و تنها در تعداد اندکی از شرکت­‌های بیمه امکان­پذیر است.

خوانندگان این مطلب می­ توانند برای کسب اطلاعات دقیق و بیشتر و شرح جزئیات هر یک از پوشش ­های فوق به مطالب قبلی مندرج در سایت بیمدان مراجعه نموده و یا با کارشناسان بیمدان تماس حاصل کنند.

در بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری بخشی از مبالغ حق بیمه­ ی پرداختی توسط بیمه گذار بابت هزینه ­ی پوشش ­های خریداری شده و هزینه ­های اداری کسر شده و به مابقی آن سود قطعی تعیین شده توسط بیمه مرکزی و نیز سود مشارکت در منافع به صورت سالانه پرداخت شده و در بیمه نامه به صورت اندوخته ذخیره می­ شود. بیمه گذار در طول دوره­ ی بیمه نامه ی خود می‌تواند هر زمان که تمایل داشته باشد، بیمه نامه ی خود را بازخرید نموده و مبلغ اندوخته ی خود را از شرکت بیمه دریافت کند. همین جنبه از بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری ماهیت سرمایه گذاری به آن می­ دهد. همچنین در بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری مدت بیمه نامه توسط خود بیمه گذار تعیین شده و اجباری در تعیین آن وجود ندارد. همچنین بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری امکان تعیین درصد افزایش سالانه حق بیمه و پوشش ­ها را نیز برای بیمه گذار فراهم می‌کند.

علاوه بر موارد فوق، بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری این امکان را برای بیمه گذار فراهم می‌کند که پس از گذشت دو سال از زمان بیمه نامه تا سقف نود درصد از ارزش بازخرید بیمه نامه خود را به صورت وام و بدون ضامن از شرکت بیمه به صورت فوری و بیست و چهار ساعته دریافت کند. همچنین بیمه گذار می‌تواند در صورت تمایل پس از گذشت دو سال از آغاز بیمه نامه تا سقف هفتاد درصد از ارزش بازخرید بیمه نامه خود را برداشت نماید و بیمه نامه همچنان با پوشش ­های آن ادامه یابد.

همان­طور که در مطالب فوق مشاهده می­ شود بیمه­‌های عمر و سرمایه گذاری و تأمین اجتماعی به لحاظ ماهوی کاملاً با یکدیگر تفاوت دارند و هر یک کارکرد و خدمات متفاوتی را برای بیمه ­شدگان خود فراهم می‌کنند. اما برای روشن شدن هر چه بیشتر تفاوت­‌های بیمه­‌های عمر و سرمایه گذاری با بیمه تأمین اجتماعی در ادامه تفاوت­‌های آن­ها را به صورت اجمالی ذکر خواهیم کرد.

 

 

تفاوت­‌های بیمه عمر و سرمایه گذاری و بیمه تأمین اجتماعی

همان­طور که اشاره شد در بیمه تأمین اجتماعی فرد بیمه شده توسط سازمان یا اداره­ی متبوع خود و به صورت اجباری باید تحت پوشش بیمه تأمین اجتماعی قرار بگیرد و نقش و اختیاری در تعیین میزان و مبلغ حق بیمه­ ی خود و مدت آن نخواهد داشت. همچنین امکان دریافت مبلغ واریزی خود و بازخرید خود را نخواهد داشت. همچنین بیمه تأمین اجتماعی امکان دریافت تسهیلات وام و برخورداری از پوشش ­های بیمه نامه ­های عمر و سرمایه گذاری نظیر سرمایه ­ی فوت یا پوشش ­های حادثه و بیماری­‌های خاص را برای بیمه ­شدگان خود فراهم نمی‌کند. در مقابل بیمه تأمین اجتماعی امکان استفاده از دفترچه درمانی تأمین اجتماعی را به بیمه شدگان خود داده و بخشی از هزینه­‌های در مان آن­ها را به عنوان بیمه گر اول پرداخت می‌کند. همچنین به بیمه شدگان خود اجازه می­ دهد برای افراد تحت تکفل خود نیز دفترچه درمانی دریافت کنند. همچنین بیمه شدگان تأمین اجتماعی امکان استفاده ازمزایای بیمه­ ی بیکاری را نیز در ایام بیکاری خواهند داشت که این مزایا و خدمات مخصوص سازمان تأمین اجتماعی است و هیچ سازمان یا شرکت دیگری حق ارائه ­ی آن­ها را نخواهد داشت. در ارتباط با پوشش هزینه­‌های درمانی همان­طور که ارائه شد بیمه ­های عمر و سرمایه گذاری و بیمه تأمین اجتماعی در واقع مکمل یکدیگر محسوب می­ شوند. بدین صورت که بیمه شدگان تأمین اجتماعی می‌­توانند بخشی از هزینه­‌های درمانی خود را با بیمه تأمین اجتماعی تحت پوشش قرار دهند و مابقی هزینه­‌های خود را با خرید بیمه­ ی درمان تکمیلی انفرادی روی بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری خود از شرکت­‌هایی که این پوشش را ارائه می‌کنند، تأمین نمایند. همچنین در بیمه ­های عمر و سرمایه گذاری در ارتباط با هزینه­‌های درمانی پوشش ­های دیگری نیز مخصوص هزینه­‌های پزشکی بر اثر حادثه و سرمایه ­ی بیماری­‌های خاص ارائه می­ شود که به آن­ها نیز پیش از این اشاره شد. بیمه ­های عمر و سرمایه گذاری با مزایایی نظیر تعیین مبلغ حق بیمه و مدت بیمه نامه توسط خود بیمه گذار، امکان بازخرید طی دوره­ ی بیمه نامه، ارائه ­ی سود مشارکت در منافع به اندوخته ی بیمه نامه، امکان دریافت وام از محل بیمه نامه، امکان برداشت از اندوخته طی دوره­ ی بیمه نامه، امکان ایجاد تغییر در مبالغ حق بیمه و پوشش ­های بیمه نامه در طول مدت بیمه نامه تفاوت­‌های اساسی و چشم­گیری با بیمه تأمین اجتماعی برای خود ایجاد کرده ­اند. همچنین نحوه­ی دریافت مستمری در پایان دوره­ ی بیمه نامه در بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری توسط خود بیمه گذار تعیین می­ شود.

همچنین بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری این امکان را فراهم می‌کند که در صورت فوت بیمه شده سرمایه ­ی قابل توجهی به ذینفعان بیمه نامه پرداخت گردد، در حالی که بیمه تأمین اجتماعی اساساً چنین کارکردی ندارد. همچنین ذینفعان بیمه نامه در صورت فوت و حیات بیمه شده نیز در بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری به اختیار بیمه ­­گذار تعیین خواهند شد.

بیمه نامه ­هایعمر و سرمایه گذاری نیز دارای معایبی هستند که می­توان به محدود بودن میزان پوشش ­ها در شرکت­‌های بیمه ­ای اشاره کرد. به عنوان مثال سقف پوشش سرمایه فوت و سرمایه فوت حادثه توسط بیمه مرکزی پانصد میلیون تومان اعلام شده است که برخی شرکت­‌ها با سقفی کمتر از پانصد میلیون تومان این پوشش ­ها را ارائه می‌کنند.

می­ توان تفاوت­‌ها و ویژگی­‌های بیمه ­های عمر و سرمایه گذاری و بیمه تأمین اجتماعی را به صورت اجمالی در جدول زیر خلاصه و ارائه کرد.

بیمه عمر و سرمایه گذاریبیمه تأمین اجتماعی
انتخاب مبلغ و میزان حق بیمه به اختیار بیمه گذارارائه ­ی دفترچه درمانی به بیمه شده
انتخاب مدت بیمه نامه به انتخاب بیمه گذارامکان تحت تکفل قرار دادن اعضای خانواده بیمه شده و ارائه دفترچه درمانی تأمین اجتماعی برای افراد تحت تکفل
امکان ایجاد تغییر در مبلغ حق بیمه و پوشش ­ها در طول دوره­ ی بیمه نامهپرداخت مستمری مادام­العمر پس از ۳۰ سال سابقه­ی پرداخت حق بیمه توسط بیمه شده
انتخاب روش پرداخت حق بیمه توسط بیمه گذارامکان استفاده از بیمه­ ی بیکاری در دوره­ ی بیکاری با احتساب این دوره در سابقه­ی بیمه ­ای بیمه شده
پرداخت سود قطعی و سود مشارکت در منافع به حق بیمهپرداخت مستمری به وراث قانونی بیمه شده پس از مرگ وی
امکان دریافت سرمایه فوت و سرمایه فوت حادثه توسط ذینفعان بیمه نامه در صورت فوت بیمه شده
امکان خرید بیمه درمان تکمیلی انفرادی روی بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری در برخی از شرکت­‌های بیمه
امکان دریافت وام از محل بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری بدون نیاز به ضامن و ظرف بیست و چهار ساعت
امکان برداشت از اندوخته و واریز به اندوخته در طول مدت بیمه نامه
امکان بازخرید بیمه نامه در طول مدت بیمه نامه
امکان دریافت مبلغ پایان دوره به صورت مستمری با انتخاب روش پرداخت مستمری توسط بیمه گذار
امکان بهره­مندی از پوشش ­های معافیت از پرداخت حق بیمه و مستمری از کارفتادگی
معافیت مالیاتی
امکان تعیین ضریب افزایش حق بیمه و ضریب افزایش پوشش ­ها جهت همگام­سازی بیمه نامه با تورم و افزایش سطح عمومی‌قیمت­هادر طول دوره­ ی بیمه نامه

 

جدول فوق به صورت خلاصه ویژگی­‌های منحصر به فرد هر یک از بیمه ­های عمر و سرمایه گذاری و تأمین اجتماعی را نشان می­ دهد. همان­طور که از مطالب و جدول فوق نیز مشاهده می­ شود بیمه عمر و سرمایه گذاری و بیمه تأمین اجتماعی کارکردها و خدمات کاملاً متفاوتی دارند و به هیچ عنوان جایگزین یکدیگر محسوب نمی­ شوند. لذا بر این اساس تردید در انتخاب بین بیمه تأمین اجتماعی و بیمه عمر و سرمایه گذاری اساساً تردیدی اشتباه است و داشتن هر یک از این دو بیمه شخص را از بیمه دیگر بی­نیاز نخواهد کرد.

 

 

انواع بیمه عمر

بیمه عمر، بیمه عمر چیست، مزایای بیمه عمر، بهترین بیمه عمر، بیمه عمر پاسارگاد، خرید بیمه عمر، مشاوره خرید بیمه عمر، مشاوره اینترنتی خرید بیمه عمر، بیمه عمر پاسارگاد، جدول محاسبه بیمه عمر، جدول فروش بیمه عمر، محاسبه بیمه عمر، بیمه عمر چیست

در مباحث مربوط به بیمه ­های عمر، یکی از متداول ­ترین پرسش ­ها آن است که بیمه ­های عمر بر چند دسته هستند و آیا ویژگی تمامی‌بیمه ­های عمر با یکدیگر یکسان است؟ برای پاسخ به این پرسش و آشنایی کامل بیمه گذاران و متقاضیان بیمه ­های عمر و به ویژه نمایندگان و فروشندگان بیمه ­های عمر با تقسیم ­بندی­‌های موجود در میان بیمه ­های عمر موجود باید انواع مختلف بیمه ­های عمر که در شرکت­‌های بیمه ارائه می­ گردند، مورد مطالعه و بررسی دقیق قرار گیرد.

در یک تقسیم ­بندی کلی می­توان بیمه ­های عمر را به دو گروه بیمه ­های عمر انفرادی و بیمه ­های عمر گروهی تقسیم ­بندی کرد:

 

بیمه ­های عمر انفرادی

بیمه ­های عمر انفرادی به سه دسته­ ی کلی تقسیم ­بندی می­ شوند:

الف- بیمه ­های به شرط فوت

بیمه ­های عمر به شرط فوت بیمه ­هایی هستند که در آن­ها شرکت بیمه گر متعهد می­ شود که در صورت فوت بیمه شده ­ی بیمه نامه، مبلغی را که تحت عنوان سرمایه ­ی فوت بیمه شده در بیمه نامه تعیین و مشخص شده است، به ذینفع یا ذینفعان بیمه نامه پرداخت کند. در بیمه نامه ­های به شرط فوت ارزش بازخرید وجود ندارد و مهلت پرداخت اقساط از تاریخ سررسید یک ماه است. در صورتی که در موعد مقرر قسط حق بیمه پرداخت نگردد، بیمه گر تعهدی در مقابل بیمه نامه نخواهد داشت. بیمه ­های عمر به شرط فوت را می­توان در ۵ گروه بیمه ­ای دسته­بندی نمود که در ادامه به معرفی انواع بیمه ­های عمر به شرط فوت می­پردازیم:

 • بیمه عمر زمانی: بیمه عمر زمانی برای افرادی که سرپرست خانوار و بابت آینده­ی خانواده پس از فوت خود در سال­‌های پیش از بازنشستگی نگران هستند، مناسب است و نگرانی­های آنان را تا اندازه­ ی زیادی مرتفع می­ سازد. مکانیزم بیمه عمر زمانی بدین شکل است که ابتدا فرد بیمه گذار بر اساس سطح معیشت و نیازها و توانایی­‌ها و منابع درآمدی و هزینه ­ای خانواده­ ی خود مبلغی را که خانواده­ ی او پس از فوت وی به آن نیاز دارند و تمایل دارد در صورت فوت خود به خانواده­اش پرداخت گردد، به عنوان سرمایه ­ی فوت بیمه نامه تعیین می‌کند و سپس مدت زمان پوشش بیمه ­ای بیمه عمر زمانی را مشخص می­ نماید. مبلغ حق بیمه­ ی بیمه عمر زمانی بر اساس مبلغ سرمایه ­ی فوت و مدت زمان تعیین شده توسط بیمه گذار تعیین و توسط بیمه گذار پرداخت و بیمه گر متعهد می­ شود در صورت فوت بیمه شده به هر علت در طول مدت بیمه نامه، مبلغ سرمایه ­ی فوت بیمه نامه را به ذینفع یا ذینفعان بیمه نامه که از قبل توسط بیمه گذار تعیین شده است، پرداخت کند. مزیت شاخص این بیمه نامه حق بیمه­ ی اندک آن است که می‌تواند به صورت یکجا در زمان صدور بیمه نامه و یا به صورت اقساط طی یک سال پرداخت شود. همچنین بیمه عمر زمانی از مالیات، قوانین انحصار وراثت و ادعای طلبکاران معاف خواهد بود.
 • بیمه تمام عمر: بیمه تمام عمر شباهت بسیاری به بیمه عمر زمانی دارد با این تفاوت عمده که در بیمه تمام عمر، بیمه شده تا پایان عمر خود تحت پوشش قرار می­گیرد. این بیمه نامه به ویژه برای افرادی مناسب است که دارای مشاغلی نظیر مشاغل آزاد هستند و در صورت فوت ایشان تمامی‌امور مالی و مادی مربوط به خانواده و منابع درآمدی آن­ها مختل خواهد شد. در این بیمه نامه بیمه گذار ممکن است در ابتدای صدور بیمه نامه تعهد نماید که تا پایان عمر بیمه شده حق بیمه را پرداخت نماید و یا ممکن است متعهد به پرداخت حق بیمه به مدت ۱۵ یا ۲۰ سال شود. لازم به ذکر است در هر صورت و در هر دو حالت، تعهد بیمه گر مبنی بر پرداخت سرمایه ­ی فوت بیمه نامه به ذینفع یا ذینفعان بیمه نامه در صورت فوت بیمه شده تا پایان عمر وی و بدون محدودیت زمانی به قوت خود باقی خواهد بود.
 • بیمه عمر مانده بدهکار: این بیمه نامه به منظور تضمین بازپرداخت اقساط وام دریافتی بیمه گذار از بانک یا مؤسسه­ی مالی پس از فوت وی صادر می­ شود و به موجب آن بیمه گر متعهد می­ گردد که در صورت فوت بیمه گذار اقساط باقیمانده از وام وی را به بانک یا مؤسسه­ی مالی پرداخت نماید. روشن است که در صورت فوت وام­گیرنده، پرداخت اقساط وام بر عهده­ی وارثین وی خواهد بود، لذا بیمه نامه عمر مانده بدهکار می‌تواند آسودگی خاطر بیمه گذار را از عدم انتقال بدهی وام خود به خانواده و وراث وی پس از فوت او فراهم کند. با توجه به نیاز مستمر افراد به دریافت وام­هایی نظیر وام مسکن، وام خودرو و … و دریافت وثیقه­هایی از سوی بیمه گذار توسط بانک­‌ها و مؤسسات مالی نیاز به این بیمه نامه برای وام­گیرندگان در حال افزایش روزافزون است. زیرا در این بیمه نامه، بیمه گذار با حق بیمه ­ای اندک می‌تواند از بازپرداخت اقساط وام خود تا پایان دوره، اطمینان یابد و از جهت عدم اجرای وثیقه­های نزد بانک پس از فوت خود، به آسودگی خاطر دست یابد. این بیمه نامه همچنین آسودگی خاطر مؤسسات مالی و بانک­‌ها را نیز از جهت بازپرداخت اقساط وام­های پرداختی خود پس از فوت آن­ها فراهم می‌کند. ویژگی خاص و متفاوت این بیمه نامه این است که سرمایه ­ی مورد تعهد بیمه گر در طول زمان کاهش می­یابد، زیرا با گذشت زمان و پرداخت اقساط وام توسط بیمه گذار، میزان اقساط باقیمانده به عنوان سرمایه ­ی مورد تعهد بیمه گر کاهش پیدا می‌کند. بدین جهت این بیمه نامه در دسته ­ی بیمه ­های عمر با سرمایه ­ی نزولی قرار می­گیرد.
 • بیمه تأمین فرزندان: این بیمه نامه نیز در زمره­ی بیمه نامه ­های با سرمایه ­ی نزولی قرار می­گیرد. در این بیمه نامه سرپرست خانواده که معمولاً پدر یا مادر هستند، خود را بیمه کرده و تحت پوشش قرار می­ دهد و بیمه گر در مقابل دریافت حق بیمه، متعهد می­ گردد که در صورت فوت بیمه شده در مدت بیمه نامه، به فرزندان زیر ۱۸ سال بیمه شده تا ۱۸ سالگی آن­ها مستمری پرداخت کند. مدت بیمه نامه در بیمه تأمین فرزندان بر اساس سن فرزندان و تا زمان رسیدن کوچک­ترین فرزند خانواده به سن ۱۸ سالگی تعیین می­ شود. در این بیمه نامه حداکثر سن تحت پوشش برای بیمه شده ۷۰ سال می‌­باشد.
 • بیمه عمر زمانی ۵ ساله ­ی قابل تبدیل: این بیمه نامه همان بیمه عمر زمانی است که با مدت ۵ ساله صادر می­ شود و در صورت تمایل بیمه گذار می‌تواند با افزایش حق بیمه، بعد از گذشت هر ۵ سال به مدت ۵ سال دیگر تمدید شود. در صورتی که مبلغ سرمایه ­ی فوت بیمه نامه افزایش نیابد، نیازی به اخذ آزمایشات پزشکی از بیمه شده نیز وجود ندارد. این بیمه نامه می‌تواند به انواع دیگر بیمه نامه عمر نظیر بیمه نامه مختلط عمر و پس­انداز نیز تبدیل شود. بیمه نامه عمر زمانی ۵ ساله­ی قابل تبدیل، بیمه­ ی مناسبی برای افرادی است که تمایل به صدور بیمه نامه ی بلندمدت دارند اما قصد دارند در سال­‌های اولیه­ی بیمه نامه، حق بیمه­ ی کم­تری بپردازند.

 

  ب- بیمه ­های به شرط حیات

بیمه ­های به شرط حیات بیمه نامه­‌هایی هستند که تعهد بیمه گر منوط به حیات بیمه گذار در پایان قرارداد بیمه نامه است و بیمه گر متعهد می­ شود در صورت حیات بیمه شده در پایان قرارداد سرمایه ­ی بیمه نامه را به صورت یکجا یا مستمری به وی پرداخت کند. یکی از انواع این بیمه نامه­ها بیمه ­های بازنشستگی هستند که در آن­ها فرد در طول دوران کار خود حق بیمه پرداخت می‌کند و پس از بازنشستگی، سرمایه ­ی خود را به صورت مستمری دریافت می‌کند. بیمه ­های به شرط حیات در حال حاضر غالباً در قالب بیمه ­های عمر مختلط و در کنار پوشش بیمه ­های به شرط فوت صادر می­ شوند.

 

ج- بیمه ­های عمر مختلط

بیمه ­های عمر مختلط به بیمه نامه­‌هایی گفته می­ شود که از ترکیب بیمه نامه ­های به شرط فوت و به شرط حیات با یکدیگر به وجود می­آیند. در بیمه ­های عمر مختلط بیمه گر متعهد است که در قبال دریافت حق بیمه­ ی مشخص از بیمه گذار، در صورت فوت بیمه شده در طول دوره­ ی بیمه نامه سرمایه ­ی فوت بیمه نامه را به ذینفع یا ذینفعان بیمه نامه پرداخت نماید و در صورت حیات بیمه شده نیز متعهد به پرداخت سرمایه یا اندوخته ی بیمه نامه به ذینفع بیمه نامه می‌­باشد. بیمه ­های عمر مختلط به ۵ دسته ­ی کلی تقسیم­بندی می­ شوند و در ۵ شکل به شرح ذیل صادر می­گردند:

 • بیمه عمر مختلط پس­انداز: در بیمه نامه عمر مختلط پس­انداز، در صورت فوت بیمه شده در طول دوره­ ی بیمه نامه، شرکت بیمه گر سرمایه ­ی بیمه نامه را به ذینفع بیمه نامه پرداخت می‌کند و در صورت حیات بیمه شده نیز سرمایه ­ی بیمه نامه به ذینفع حیات بیمه نامه پرداخت می­ شود. در این بیمه نامه نسبت سرمایه ­ی فوت و سرمایه ­ی حیات بیمه نامه می‌تواند برابر و یا یکی دو برابر دیگری تعیین شود.
 • بیمه عمر مستمری خانوادگی: بیمه عمر مستمری خانوادگی بیمه ­ای است که در آن مدت پرداخت حق بیمه از مدت بیمه نامه پنج سال کم­تر است. در این بیمه نامه در صورت فوت بیمه شده از زمان فوت وی تا پایان دوره­ ی بیمه نامه حق بیمه ­ای از بیمه گذار دریافت نمی­ شود. بیمه گر متعهد است که در صورت فوت بیمه شده، در هر سال معادل ده درصد سرمایه ­ی بیمه نامه و در پایان دوره­ ی بیمه نامه نیز اصل سرمایه ­ی بیمه نامه را به ذینفع یا ذینفعان بیمه نامه پرداخت نماید. همچنین در صورت حیات بیمه شده پس از انقضاء بیمه نامه نیز سرمایه ­ی بیمه نامه به وی پرداخت خواهد شد.
 • بیمه عمر سرمایه ­ی فرزندان (بیمه­ ی پرداخت سرمایه در انقضاء مدت): این بیمه نامه جهت تأمین سرمایه برای فرزندان در سنی مشخص به منظور تهیه­ی اقلامی‌نظیر مسکن، هزینه ­ی تحصیل و … بسیار مناسب است. در بیمه عمر سرمایه ­ی فرزندان، از زمان فوت بیمه شده، حق بیمه از بیمه گذار دریافت نمی­ شود، اما سرمایه ­ی فوت بیمه نامه تنها در پایان مدت بیمه نامه به فرزندان بیمه شده پرداخت می­ شود. در صورت حیات بیمه شده در پایان دوره نیز سرمایه ­ی بیمه نامه به فرزندان وی پرداخت خواهد شد.
 • بیمه عمر مختلط دو نفره: در بیمه عمر مختلط دو نفره، بیمه نامه دارای دو بیمه شده است که معمولاً فوت یکی از آن­ها موجب زیان دیگری می­ شود. در صورتی که یکی از بیمه شده‌ها در طول دوره­ ی بیمه نامه فوت شود، سرمایه ­ی بیمه نامه به بیمه شده ­ی دیگر پرداخت می­ شود و در صورت حیات هر دو بیمه شده نیز سرمایه ­ی بیمه نامه در انتهای دوره به ذینفع یا ذینفعان بیمه نامه پرداخت خواهد شد.
 • بیمه عمر و سرمایه گذاری: در این بیمه نامه سرمایه ­ی بیمه نامه به همراه سود قطعی و سود مشارکت در صورت فوت بیمه شده و یا حیات وی در زمان فوت و یا در پایان دوره به ذینفع یا ذینفعان بیمه نامه پرداخت می­ شود. این بیمه نامه همان بیمه نامه متعارفی است که ویژگی­‌های آن به­ طور کامل و تفصیلی در مقاله­ها و یادداشت­های مختلف در سایت بیم­دان مطرح شده است.

 

ویژگی­‌های بیمه ­های عمر مختلط

 • در چهار مورد نخست فوق، در صورتی که بیمه گذار بیش از دو سال حق بیمه پرداخت کرده باشد، می‌تواند بیمه نامه را بازخرید و ۹۰% از اندوخته ی خود را برداشت نماید. در صورتی که حق بیمه کمتر از دو سال پرداخت شده باشد و ادامه نیابد، بیمه نامه باطل شده و مبلغی به بیمه گذار بازنمی­ گردد.
 • در تمامی‌بیمه ­های عمر مختلط، بیمه گذار پس از گذشت دو سال از آغاز بیمه نامه و پرداخت اقساط حق بیمه، می‌تواند ۹۰% از اندوخته ی خود را به صورت وام دریافت کند.
 • در چهار مورد نخست بیمه ­های عمر مختلط فوق، در صورت عدم ادامه­ی بیمه نامه پس از دو سال، سرمایه ­ی بیمه نامه به سرمایه ­ی مخفف تبدیل می­ شود. بدین معنی که سرمایه ­ی بیمه نامه به نسبت حق بیمه­ ی پرداختی کاهش می­یابد و تعهدات بیمه گر با سرمایه ­ی مخفف به قوت خود باقی خواهند بود.
 • در مورد پنجم بیمه گذار هر زمان تمایل داشته باشد می‌تواند بیمه نامه را با دریافت اندوخته بازخرید نماید.
 • نرخ محاسبه فنی سود در بیمه ­های مختلط در چهار مورد اول ۶ درصد و در مورد پنجم ۰۸/۱۶ درصد است.
 • کلیه­ی بیمه ­های مختلط شامل سود مسارکت در منافع می­ شوند.
 • بیمه عمر و سرمایه گذاری (بیمه عمر مختلط مورد پنجم) دارای پوشش ­های اضافی فراوانی است که فوت بر اثر حادثه، نقص عضو و از کارافتادگی بر اثر حادثه، هزینه­‌های پزشکی ناشی از حادثه، امراض خاص، معافیت از پرداخت حق بیمه و مستمری ناشی از معافیت و پوشش درمان تکمیلی را شامل می­ شود که شرح هر یک از این پوشش ­ها به­ طور تفصیلی در سایر مطالب سایت بیم­دان پرداخته شده است.

 

بیمه ­های عمر گروهی

بیمه ­های عمر گروهی بیمه ­هایی هستند که با عقد قرارداد میان شرکت بیمه و سایر سازمان­ها، مؤسسات، ادارات یا کارخانجات جهت تحت پوشش قرار دادن پرسنل آن سازمان­ها از طریق پوشش ­های بیمه عمر صادر می­ شوند و کلیه­ی پرسنل یک سازمان را با شرایط مشابه تحت پوشش قرار می­دهند. حق بیمه­ ی این بیمه نامه­ها نیز غالباً به صورت کسر از حقوق پرسنل سازمان مربوطه پرداخت می­ شود.

بیمه ­های عمرگروهی را می­ توان به سه دسته به شرح ذیل تقسیم­ بندی کرد:

 

الف- بیمه عمر زمانی گروهی:

در این بیمه نامه، تمامی‌پرسنل بیمه گذار در مقابل خطر فوت بیمه می­ شوند. در بیمه عمر زمانی گروهی، بیمه گر متعهد می­ گردد که در قبال دریافت حق بیمه­ ی مشخص، در صورت فوت هر یک از پرسنل و بیمه شدگان بیمه گذار (فوت در هر کجا و در هر زمانی که اتفاق افتاده باشد)، سرمایه ­ی فوت تعیین شده را به ذینفع وی پرداخت نماید.

سرمایه ­ی فوت بیمه نامه می‌تواند به صورت سرمایه­ای ثابت و یا به صورت ضریبی از حقوق بیمه شدگان بیمه نامه تعیین گردد.

 

ب- بیمه عمر مانده بدهکار گروهی

بیمه عمرمانده بدهکار گروهی عبارت است از تعهد بازپرداخت بدهی وام­گیرندگان بیمه شده در صورت فوت هر یک از آن­ها. در این بیمه نامه سه روش برای عقد قرارداد میان بیمه گر و مؤسسه وجود دارد:

روش نخست: اگر مؤسسه­ی وام­دهنده تنها مبلغ اصل وام را بیمه نماید، مانده­ی بدهی تعیین شده توسط بیمه گر در زمان فوت وام­گیرنده، به لحاظ منظور نشدن بهره­ی اقساط وام پرداخت شده و همچنین اقساط معوقه­ی احتمالی و هزینه ­ی تأخیر مربوط به اقساط معوق از مانده­ی زمان فوت وام­گیرنده، همواره کمتر می‌­باشد و کسری مربوطه را خانواده­ی شخص باید جبران نماید.

روش دوم: اگر مؤسسه­ی وام­دهنده، اصل و فرع وام را بیمه نماید،  مبلغ مانده­ی مورد محاسبه­ ی بیمه گر با محاسبه­ ی مبلغ اصل و فرع در فرمول خسارت، از مبلغ کارت وام وام­گیرنده معمولاً بیشتر می­ شود. در این روش مبلغ افزون­تر به عنوان سرمایه ­ی بیمه به وراث متوفی پرداخت می­ شود.

روش سوم: اگر قصد داشته باشیم در زمان فوت وام­گیرنده، رقم مورد تعهد توسط بیمه گر با رقم مورد مطالبه­ی مؤسسه­ی وام­دهنده تطبیق یابد، از این روش استفاده می­کنیم که وام­گیرندگان بر اساس نرخ متوسطی بر مبنای بدهی اول هر سال بیمه عمر زمانی گردند. در این روش در صورت بروز خطر فوت برای هر یک از وام­گیرندگان، مبلغ بدهی زمان فوت وام­گیرنده، حداکثر تا رقم مانده­ی وامی‌که در ابتدای آن سال ملاک محاسبه­ ی حق بیمه قرار گرفته است، توسط بیمه گر پرداخت می­ گردد. در این روش می­توان مبنای محاسبه را به جای اول هر سال، ابتدای هر ماه نیز قرار داد.

علاوه بر موارد فوق، بسیاری از شرکت­‌های بیمه اقدام به عقد قرارداد با سازمان­ها و مؤسسات مختلف جهت صدور بیمه نامه عمر انفرادی برای پرسنل یک سازمان به صورت گروهی می­نمایند که در مطالب پیشین در سایت بیم­دان به آن پرداخته شده است و در این فرصت نیز به علت مرتبط بودن موضوع و تکمیل مبحث مورد بحث، مجددا موضوع به شرح ذیل تشریح می­ شود.

 

بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری انفرادی به صورت گروهی

قرارداد بیمه نامه عمر به صورت گروهی میان یک سازمان یا اداره با یک شرکت بیمه علاوه بر حالت فوق که صدور بیمه عمر و حوادث گروهی است به حالت دیگری نیز می‌تواند منعقد گردد. بدین صورت که یک سازمان یا اداره لیست پرسنل خود را به یک شرکت بیمه ارائه نموده و برای کلیه­ی پرسنل خود بیمه عمر و سرمایه گذاری انفرادی را به صورت دسته جمعی و گروهی خریداری می‌کند. در حقیق در این حالت سازمان مربوطه حق بیمه­ ی بیمه نامه ­های عمر و سرمایه گذاری انفرادی، تک­تک پرسنل خود را به صورت تجمیعی به شرکت بیمه پرداخت نموده و شرکت بیمه به تعداد پرسنل آن سازمان، بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری انفرادی صادر می‌کند. در این حالت نیز بیمه گذار و بیمه شده ­ی بیمه نامه خود پرسنل هستند و سازمان کارفرمای آن­ها به عنوان پرداخت­کننده­ی حق بیمه در قرارداد میان سازمان و شرکت بیمه معرفی می­ شود. در این حالت بیمه نامه ی هر یک از پرسنل، شرایطی کاملاً مشابه شرایط بیمه نامه ­های عمر و سرمایه گذاری انفرادی که در مطالب پیشین عنوان شده بود، خواهد داشت. بدین معنی که هر یک از بیمه نامه­ها دارای پوشش ­های سرمایه ­ی فوت، سرمایه ­ی فوت ناشی از حادثه، سرمایه ­ی بیماری­‌های خاص، سرمایه ­ی نقص عضو و از کارافتادگی ناشی از حادثه و هزینه­‌های پزشکی ناشی از حادثه می­باشند و شرایط پوشش ­ها نیز کاملاً مشابه بیمه ­های عمر و سرمایه گذاری انفرادی است. این بیمه نامه­ها نیز دارای اندوخته و ارزش بازخرید بوده و امکان استفاده از اندوخته برای هر یک از بیمه گذاران وجود دارد. همچنین در این بیمه نامه­ها هر یک از بیمه گذاران پس از گذشت دو سال از آغاز بیمه نامه امکان دریافت وام تا سقف ۹۰ درصد از ارزش بازخرید بیمه نامه و امکان برداشت از اندوخته ی خود تا سقف ۷۰ درصد از ارزش بازخرید بیمه نامه ی خود را خواهد داشت. امکان تغییر شرایط بیمه نامه نیز برای هر یک از بیمه گذاران در سررسید هر سال بیمه­ ی وجود دارد و می‌­توانند هر گونه تغییری که مد نظر دارند، از طریق صدور الحاقیه ­ی تغییرات در بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری خود اعمال کنند.

بنابراین جهت صدور بیمه نامه ی عمر و سرمایه گذاری انفرادی به صورت گروهی برای پرسنل یک سازمان خاص، آن سازمان باید لیست اسامی‌خود را به همراه شرایط مدنظر خود جهت صدور بیمه نامه شامل مبلغ حق بیمه، سرمایه ­ی فوت، ضریب سرمایه ­ی فوت ناشی از حادثه، ضریب سرمایه ­ی نقص عضو و از کارافتادگی ناشی از حادثه، ضریب هزینه ­ی پزشکی ناشی از حادثه، ضریب پوشش سرمایه ­ی بیماری­‌های خاص، تمایل یا عدم تمایل به استفاده از پوشش ­های معافیت از پرداخت حق بیمه و مستمری ناشی از آن با تعیین ضریب آن در صورت تمایل و مدت بیمه نامه به شرکت بیمه اعلام کند. شرکت بیمه نیز با توجه به صدور بیمه نامه­ها به صورت گروهی با اعمال تخفیفاتی در هزینه­‌های اداری جدول تعهدات نمونه­ای را به سازمان مربوطه ارائه نموده و در صورت تأیید نهایی طرفین، قرارداد میان دو سازمان منعقد می­ گردد.

مزایای صدور بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری انفرادی به صورت گروهی عبارت است از:

 • امکان استفاده از تمامی‌پوشش ­های بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری برای هر یک از بیمه گذاران
 • امکان استفاده از مزایای سرمایه گذاری و اندوخته ی بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری
 • امکان دریافت وام پس از دو سال از شروع بیمه نامه بدون ضامن و تنها با ارائه ­ی کارت شناسایی بیمه گذار ظرف مدت بیست و چهار ساعت
 • امکان برداشت از اندوخته ی بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری پس از دو سال از شروع بیمه نامه
 • امکان ایجاد تغییرات در بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری برای بیمه گذار در سررسید هر سال بیمه ­ای
 • امکان دریافت تخفیف در هزینه­‌های اداری به علت تجمیع بیمه ­های عمر و سرمایه گذاری تک­تک پرسنل سازمان
 • امکان تقسیط حق بیمه به صورت کسر از حقوق هر یک از بیمه گذاران

 

 

انتخاب بهترین بیمه عمر و سرمایه گذاری

بیمه عمر، بیمه عمر چیست، مزایای بیمه عمر، بهترین بیمه عمر، بیمه عمر پاسارگاد، خرید بیمه عمر، مشاوره خرید بیمه عمر، مشاوره اینترنتی خرید بیمه عمر، بیمه عمر پاسارگاد، جدول محاسبه بیمه عمر، جدول فروش بیمه عمر، محاسبه بیمه عمر، بیمه عمر چیست

یکی از متداول­ترین سوالات و پرسش ­هایی که همواره از نمایندگان و فروشندگان بیمه ­های عمر و سرمایه گذاری توسط مردم و افراد مختلف پرسیده می­ شود و یکی از مهم­ترین دغدغه­‌های خریداران بیمه ­های عمر و سرمایه گذاری این است که چگونه می‌توانند بهترین بیمه عمر و سرمایه گذاری را برای خود انتخاب کنند؟ پاسخ به این پرسش که چگونه می‌توان بهترین بیمه عمر و سرمایه گذاری را انتخاب کرد، شامل دو بخش خواهد بود. بخش اول پاسخ به ین سوال به تسلط نماینده و فروشنده­ ی بیمه عمر و سرمایه گذاری به قوانین و مقررات بیمه ­های عمر و سرمایه گذاری و شباهت­‌ها و تفاوت­‌های بیمه ­های عمر و سرمایه گذاری در شرکت­‌های مختلف نیازمند است. اما بخش دوم پاسخ به سوال «چگونه می‌توان بهترین بیمه عمر و سرمایه گذاری را انتخاب کرد؟» که در حقیقت پاسخ دقیق و کامل به این پرسش خواهد بود، نیازمند مهارت نماینده در نیازسنجی و رفتارشناسی مشتری است که اساسی­ترین تکنیک و مهارت یک فروشنده­ یموفق به شمار می­رود.

همواره تمامی‌شرکت­‌های بیمه در تلاش هستند تا محصول بیمه عمر و سرمایه گذاری خود را به عنوان بهترین بیمه عمر و سرمایه گذاری موجود در بازار و صنعت بیمه معرفی کنند و این امر لازمه و ضرورت بازار رقابتی در صنعت بیمه است. پرسش اساسی این است که قوانین و مقررات بیمه ­های عمر و سرمایه گذاری در شرکت­‌های مختلف بیمه ­ای چه تفاوت­‌هایی با یکدیگر دارند و تا چه اندازه شرکت­‌های مختلف بیمه ­ای امکان ایجاد تمایز بین بیمه عمر و سرمایه گذاری خود با بیمه عمر و سرمایه گذاری ارائه شده توسط سایر شرکت­‌های بیمه را دارند؟

حقیقت امر آن است که قوانین و مقررات کلی حاکم بر بیمه ­های عمر و سرمایه گذاری در تمامی‌شرکت­‌های بیمه توسط بیمه مرکزی تعیین شده و میان شرکت­‌های بیمه یکسان است. شرکت­‌های بیمه تنها در نحوه­ی ارائه خدمات و پوشش ­های بیمه ­ای در بیمه ­های عمر و سرمایه گذاری با یکدیگر تفاوت و تمایز دارند. قوانینی نظیر نحوه­ی سوددهی بیمه ­های عمر و سرمایه گذاری، پوشش ­هایی که شرکت­‌های بیمه ­ای امکان ارائه ­ی آن را در بیمه ­های عمر و سرمایه گذاری دارند، قوانین و ضوابط مربوط به نحوه­ی صدور یا بازخرید بیمه ­های عمر و سرمایه گذاری و قوانین کلی مربوط به تسهیلات و وام­های بیمه ­های عمر از جمله مواردی است که توسط بیمه مرکزی تعیین شده و در میان تمامی‌شرکت­‌های بیمه مشترک است.

شرکت­‌های بیمه­ ی مختلف همواره در تلاش هستند با توجه به ضوابط و مقررات حاکم بر بیمه ­های عمر که توسط بیمه مرکزی تعیین شده است و نیز با توجه به هدف­گزاری­های خود در بازار و انتخاب جامعه ی هدف خود، خدمات و تسهیلاتی را به مشتریان خود ارائه نمایند که توانایی رقابت در بازار صنعت بیمه و معرفی مستمر محصول خود به عنوان بهترین بیمه عمر و سرمایه گذاری در بازار را برای آن­ها ایجاد کند. به عنوان مثال بیمه مرکزی در حال حاضر سقف پوشش سرمایه ­ی فوت قابل ارائه در شرکت­‌های بیمه را در بیمه ­های عمر و سرمایه گذاری پانصد میلیون تومان تعیین کرده است. این بدین معنی است که هر شرکت بیمه می‌تواند تا سقف پانصد میلیون تومان این پوشش را روی بیمه نامه ­های عمر و سرمایه گذاری خود ارائه دهد. حال هر شرکت بیمه با توجه به هدف­گزاری­های خود و تعیین جامعه ی هدف خود در فروش بیمه­­های عمر انفرادی ممکن است پوشش سرمایه ­ی فوت را تا سقف مجاز معرفی شده توسط بیمه مرکزی ارائه دهد و یا سقف این پوشش را در بیمه ­های عمر و سرمایه گذاری خود کمتر از پانصد میلیون تومان تعیین کند. به عنوان مثالی دیگر می­توان به پوشش سرمایه ­ی فوت حادثه اشاره کرد. بر اساس مقررات وضع شده توسط بیمه مرکزی تمامی‌شرکت­‌های بیمه مجاز هستند که پوشش سرمایه ­ی فوت حادثه را روی بیمه نامه ­های عمر و سرمایه گذاری خود به عنوان ضریبی از پوشش سرمایه ­ی فوت تا سقف پانصد میلیون تومان ارائه کنند. حال هر شرکت بیمه با توجه به هدف­گزاری­های خود در فروش بیمه ­های عمر و سرمایه گذاری می‌تواند این ضریب را تعیین کند. برخی شرکت ­ها پوشش سرمایه ­ی فوت حادثه را تا ضریب ۳ برابر سرمایه فوت ارائه می‌کنند و برخی دیگر تا ۴ برابر سرمایه ­ی فوت اجازه­ی خرید پوشش حادثه را به بیمه گذاران و بیمه شدگان خود می­دهند. همچنین برخی شرکت ­ها پوشش سرمایه ­ی فوت حادثه را تا سقف پانصد میلیون تومان که توسط بیمه مرکزی مجاز دانسته شده ارائه می‌کنند و برخی دیگر سقف کمتری را برای آن تعیین می‌کنند. تعیین جزئیات پوشش ­های بیمه ­ای در بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری تمایزها و تفاوت­‌های کوچکی را میان شرکت­‌های بیمه ایجاد می‌کند که می­توان در این جزئیات، بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری هر شرکتی را با شرکت دیگر مقایسه نمود. تعیین این جزئیات در شرکت­‌های بیمه با توجه به سیاست­گزاری­های کلان یک شرکت بیمه در فروش بیمه ­های عمر و سرمایه گذاری صورت می­گیرد و بستگی به مسائل مختلفی دارد. به عنوان مثال برخی شرکت ­ها به دنبال فروش بیشتر پوشش به بیمه گذاران خود هستند و برخی شرکت ­ها سعی دارند بیمه عمر و سرمایه گذاری خود را به عنوان یک محل امن و مطمئن و سودآور جهت سرمایه گذاری معرفی کنند. برخی از شرکت ­ها نیز به دنبال ارائه ­ی بیمه عمر و سرمایه گذاری به صورت ترکیبی از دو جنبه­ی پوشش و سرمایه گذاری هستند. همچنین شرکت­‌های بیمه در تعیین جزئیات پوشش ­ها و خدمات خود به جامعه ی هدف خود در فروش بیمه ­های عمر نیز توجه ویژه دارند. برخی شرکت ­ها سیاست­گزاری خود را در فروش بیمه ­های عمر بر فروش عمده و به تمامی‌اقشار مبتنی کرده ­اند و برخی دیگر در تلاش هستند یک قشر و یا یک طبقه ­ی خاص اجتماعی را مورد هدف فروش بیمه ­های عمر و سرمایه گذاری خود قرار دهند.

بنابراین با توجه به آن­چه گفته شد جزئیات پوشش ­ها و خدمات بیمه ­های عمر و سرمایه گذاری که موجب تفاوت و تمایز بیمه عمر و سرمایه گذاری در شرکت­‌های مختلف می­ شود، ناشی از عواملی است که خود شرکت­‌های بیمه در آن تصمیم ­سازی می‌کنند و نمی‌تواند متر و معیاری مطلق برای تعیین برتری یک بیمه عمر و سرمایه گذاری در یک شرکت بیمه بر بیمه ­های عمر و سرمایه گذاری سایر شرکت ­ها و تعیین کننده­ ی بهترین بیمه عمر و سرمایه گذاری موجود در بازار یا صنعت بیمه باشد. لذا روشن است که بخش اول پاسخ ما به پرسش «بهترین بیمه عمر چیست؟» در حقیقت نمی‌تواند پاسخ این سوال را بیان کند. اما به­ طور قطع هر فردی برای پاسخ به این پرسش که بهترین بیمه عمر و سرمایه گذاری چه بیمه ­ای است باید ابتدا به اطلاعاتی که در بالا به آن­ها اشاره شد، واقف باشد تا بتواند در مرحله­ی بعد پاسخ پرسش خود را در جای صحیح خود جست­وجو کند و بهترین بیمه عمر و سرمایه گذاری را برای خود شناسایی و به دیگران نیز معرفی کند.

بیمه عمر و سرمایه گذاری محصولی است با خدمات، قابلیت­‌ها و پوشش ­های مختلف که ویژگی­‌های منحصر به فردی را داراست. در تعیین میزان پوشش ­ها و اندوخته ی یک بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری عوامل بسیاری دخیل هستند. عواملی نظیر سن بیمه شده، شغل بیمه شده، جنسیت بیمه شده، وضعیت سلامت و سوابق بیماری بیمه شده و … که حتی در تعیین مدت بیمه نامه نیز می‌­توانند مؤثر باشند. بنابراین هر فرد با توجه به مجموع عوامل بالا و بسیاری عوامل دیگر نظیر میزان درآمدها و هزینه­‌های زندگی، میزان سفرهای کاری و غیرکاری، جنس تفکر و دغدغه­های شخصی، چشم­انداز و برنامه ­های آتی شخص برای زندگی خود و خانواده­اش و … می‌تواند استفاده ­ی متفاوتی از بیمه عمر و سرمایه گذاری داشته باشدو بهره­های متفاوتی از آن ببرد. بیمه عمر و سرمایه گذاری برای برخی افراد جنبه­ی پوشش خطرها و ریسک­‌های زیاد کارهای پرخطر مستمر را دارد و برای برخی می‌تواند بیشتر جنبه­ی سرمایه گذاری داشته باشد. بیمه عمر و سرمایه گذاری برای عده­ای امکان استفاده از پوشش ­های درمانی را فراهم می‌کند و برای برخی امکان بازی با سرمایه ­ی خود از طریق استفاده از تسهیلات بیمه عمر را میسر می­سازد. گروهی از افراد می‌­توانند از بیمه عمر و سرمایه گذاری برای امنیت سرمایه ­ی خود جهت معافیت از پرداخت مالیات یا جلوگیری از توقیف اموال خود جهت بدهی استفاده کنند و گروهی نیز از طریق بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری می‌­توانند آسودگی خاطر خود جهت ادامه­ی حیات خانواده­ی خود بعد از فوت­شان را تأمین نمایند.

مثال­های بالا را می­توان به تعداد بی­شمار ادامه داد و بیمه عمر و سرمایه گذاری را برای هر فرد با کارکردی متفاوت تعریف و ارائه نمود. بنابراین پر واضح است که بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری مناسب و بهترین بیمه عمر و سرمایه گذاری برای هر یک از این افراد با توجه به نیازها، درآمدها، هزینه­ها، خطرهای پیش­رو، نگرانی­‌ها و دغدغه ­ها و نوع تفکر آن­ها کاملاً متفاوت از بهترین بیمه عمر و سرمایه گذاری برای یک فرد دیگر است. تعیین عوامل تأثیرگذار بر بیمه ­های عمر و سرمایه گذاری و تشخیص بهترین بیمه عمر و سرمایه گذاری برای هر فرد با توجه به تمامی‌این عوامل نیازمند مهارت و تخصصی است که با کسب دانش فنی بیمه ­ای و کسب تجربه در مهارت­های مشاوره­ای و فروش بیمه عمر حاصل می­ شود.

بنابراین بهترین بیمه عمر و سرمایه گذاری برای هر فرد با فرد دیگر تفاوت خواهد داشت و تفاوت خدمات شرکت­‌های بیمه ­ای و تمایز آن­ها در جزئیات پوشش ­ها و خدمات بیمه ­ای در بیمه عمر و سرمایه گذاری به معنی برتری آن­ها بر یکدیگر و بهترین بودن آن­ها در میان بیمه ­های عمر و سرمایه گذاری شرکت­‌های مختلف نخواهد بود. بلکه برای خرید و دستیابی به بهترین بیمه عمر و سرمایه گذاری شما نیازمند دستیابی به بهترین مشاورین بیمه عمر و سرمایه گذاری هستید. فرد یا افرادی که بتوانند شرایط شما را بشنوند، تحلیل کنند، نیازهای شما را شناسایی، ضرورت­های زندگی و دغدغه­‌های شما را ارزیابی کنند و تمامی‌آن­ها را به­ طور دقیق و موشکافانه برای خود شما بازگو کنند و در نهایت با توجه به تسلط و دانش فنی خود در فروش بیمه ­های عمر و سرمایه گذاری بهترین نسخه­ی بیمه عمر و سرمایه گذاری را برای نیازها و ضرورت­های زندگی شما تجویز نمایند.

بهترین بیمه عمر و سرمایه گذاری بیمه ­ای است که تنها برای شما بهترین بیمه عمر و سرمایه گذاری است و تشخیص بهترین بیمه عمر و سرمایه گذاری برای فرد دیگر حتی از افراد خانواده­ی خود شما با توجه به بیمه عمری که برای خودتان تجویز شده است، برای شما امکان­پذیر نخواهد بود.

 

لذا برای انتخاب بهترین بیمه عمر و سرمایه گذاری، باید بهترین مشاورین فروش بیمه عمر و سرمایه گذاری به را انتخاب نمود.

مخاطبان سایت بیم­دان می‌­توانند جهت معرفی بهترین بیمه عمر و سرمایه گذاری مناسب برای خود با مشاورین ما در سایت بیم­دان تماس حاصل نموده و از خدمات مشاوره ­های رایگان کارشناسان سایت بیم­دان به صورت شبانه­رزی جهت شناسایی و انتخاب بهترین بیمه عمر و سرمایه گذاری برای خود و اعضای خانواده ­ی خود استفاده کنند.

 

 

مقایسه ­ی ویژگی­‌های بیمه عمر و سرمایه گذاری در شرکت­‌های مختلف بیمه

یکی از مهم ­ترین پرسش ­هایی که همواره برای بیمه گذاران و مشتریان و متقاضیان بیمه ­های عمر و سرمایه گذاری مطرح است و نمایندگان و فروشندگان بیمه ­های عمر و سرمایه گذاری با آن مواجه می­ شوند، این است که بیمه عمر و سرمایه گذاری در شرکت­‌های مختلف چه تفاوت­‌هایی با یکدیگر دارند و ویژگی­ها و شرایط بیمه عمر و سرمایه گذاری در هر شرکت بیمه چیست؟ جهت پاسخ به این پرسش مهم بیمه گذاران و متقاضیان بیمه ­های عمر و سرمایه گذاری، در سلسله مقالاتی که پیش از این در سایت بیم­دان ارائه شد، ویژگی­‌های بیمه ­های عمر و سرمایه گذاری در هر یک از شرکت­‌های بیمه را ارائه کردیم. در این یادداشت نیز قصد داریم ویژگی­‌ها و جزئیات تمام بیمه نامه ­های عمر و سرمایه گذاری در شرکت­‌های مختلف را به­ طور تجمیعی و در قالب متون و جدول زیر با یکدیگر مقایسه نماییم تا در یک نگاه اجمالی برای مخاطبان سایت بیم­دان قابل دسترسی باشد.

 

بیمه عمر آسیا

 

بیمه عمر، بیمه عمر چیست، مزایای بیمه عمر، بهترین بیمه عمر، بیمه عمر پاسارگاد، خرید بیمه عمر، مشاوره خرید بیمه عمر، مشاوره اینترنتی خرید بیمه عمر، بیمه عمر پاسارگاد، جدول محاسبه بیمه عمر، جدول فروش بیمه عمر، محاسبه بیمه عمر، بیمه عمر چیست

 

محدوده ­ی سنی بیمه شده: در بیمه عمر و سرمایه گذاری شرکت بیمه آسیا، بیمه شده می‌تواند از بدو تولد تا پایان سن ۷۰ سالگی تحت پوشش قرار گیرد. توضیح آن که در هنگام صدور بیمه نامه بیمه شده نباید بیش از ۶۵ سال داشته باشد، اما پس از صدور بیمه نامه تا ۷۰ سالگی می‌تواند تحت پوشش قرار گیرد.

مدت بیمه نامه: در بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری شرکت بیمه آسیا، مدت بیمه نامه می‌تواند از ۵ سال آغاز شده و تا ۳۰ سالگی بیمه شده ادامه یابد. لذا کم­ترین مدت زمان بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری در شرکت بیمه آسیا ۵ سال و حداکثر آن ۳۰ سالگی بیمه شده است. مدت بیمه نامه توسط بیمه گذار و با درج در فرم پیشنهاد بیمه نامه در زمان صدور بیمه نامه تعیین می­ شود.

روش پرداخت حق بیمه: در بیمه عمر و سرمایه گذاری شرکت بیمه آسیا، بیمه گذار می‌تواند حق بیمه ­های خود را به یکی از شش روش ماهانه، دو ماهه، سه ماهه، شش ماهه، سالانه و یا یکجا پرداخت کند. پرداخت اقساط به صورت ماهانه فقط در بیمه ­های گروهی میسر است.

پوشش سرمایه ­ی فوت به هر علت: در بیمه عمر و سرمایه گذاری شرکت بیمه آسیا، مبلغ سرمایه ­ی فوت به هر علت اولیه­ی بیمه نامه با انتخاب بیمه گذار و درج آن به صورت مکتوب در فرم پیشنهاد بیمه نامه تعیین می­ گردد. میزان مبلغ سرمایه ­ی فوت به هر علت بیمه نامه در شرکت بیمه آسیا، تا سقف بیست و پنج برابر حق بیمه­ ی پرداختی بیمه گذار در سال اول بیمه نامه تعیین می­ شود و در سال­‌های بعد بیمه نامه، سرمایه ­ی فوت به هر علت بر اساس درصد رشد سالانه ­ی سرمایه ­ی فوت که در فرم پیشنهاد توسط بیمه گذار تعیین شده است، با افزایش سرمایه ­ی فوت به هر علت سال اول بیمه نامه مشخص می­ گردد. سقف مبلغ سرمایه ­ی فوت به هر علت در بیمه عمر و سرمایه گذاری شرکت بیمه آسیا، ۵٫۰۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰ (پنج میلیارد) است.

پوشش اضافی سرمایه ­ی فوت ناشی از حادثه: در بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری شرکت بیمه آسیا، پوشش ­های اضافی حادثه شامل سرمایه ­ی فوت ناشی از حادثه و پوشش نقص عضو و ازکارافتادگی و هزینه ­ی پزشکی ناشی از حادثه ارائه می­ شود. پوشش سرمایه ­ی فوت ناشی از حادثه در بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری شرکت بیمه آسیا تا سقف سه برابر سرمایه ­ی فوت به هر علت ارائه می­ شود و بیمه گذار می‌تواند در هنگام صدور بیمه نامه و تکمیل فرم پیشنهاد، ضریب سرمایه ­ی فوت ناشی از حادثه نسبت به سرمایه ­ی فوت به هر علت را در فرم پیشنهاد بیمه نامه به صورت ضریبی بین یک تا ۳ برابر سرمایه ­ی فوت به هر علت مشخص کند. سقف مبلغ سرمایه ­ی فوت ناشی از حادثه در بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری شرکت بیمه آسیا، مبلغ ۵٫۰۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰ (پنج میلیارد) ریال است. در صورت فوت بیمه شده در اثر حادثه در طول مدت بیمه نامه، مبلغ سرمایه ­ی فوت ناشی از حادثه در جدول بیمه نامه به مبلغ سرمایه ­ی فوت به هر علت مندرج در جدول محاسبات و تعهدات بیمه نامه اضافه شده و به ذینفع یا ذینفعان بیمه نامه پرداخت می­ شود.

   پوشش اضافی نقص عضو و ازکارافتادگی ناشی از حادثه: در بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری شرکت بیمه آسیا، پوشش اضافی نقص عضو و ازکارافتادگی ناشی از حادثه به شرط خرید پوشش سرمایه ­ی فوت بر اثر حادثه قابل ارائه می‌­باشد. این پوشش در بیمه عمر و سرمایه گذاری بیمه آسیا به میزان ۱۰۰ درصد سرمایه ­ی فوت به هر علت و تا سقف ۵٫۰۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰۰ (پنج میلیارد) ریال ارائه می­ شود.

پوشش اضافی هزینه ­ی پزشکی ناشی از حادثه: پوشش هزینه ­ی پزشکی بر اثر حادثه در بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری شرکت بیمه آسیا به شرط خرید پوشش سرمایه ­ی فوت ناشی از حادثه قابل ارائه می‌­باشد. این پوشش در بیمه عمر و سرمایه گذاری بیمه ما به میزان ۱۰ درصد سرمایه ­ی فوت ناشی از حادثه تا سقف ۲۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰ (دویست میلیون) ریال ارائه می­ شود. این پوشش در بیمه عمر آسیا برای محدوده ­ی سنی ۱۰ تا ۷۰ سالگی ارقابل ارائه است.

پوشش اضافی امراض خاص: پوشش اضافی امراض خاص در بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری شرکت بیمه آسیا به شرط خرید این پوشش توسط بیمه گذار در هنگام صدور بیمه نامه و تکمیل فرم پیشنهاد، برای بیماری­‌های انواع سرطان، سکته­ی قلبی، سکته­ی مغزی، جراحی عمل قلب باز و پیوند اعضای اصلی بدن ارائه می­ شود. این پوشش در بیمه عمر و سرمایه گذاری شرکت بیمه آسیا به میزان ۳۰ درصد سرمایه فوت به هر علت و تا سقف مبلغ ۲۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰ (دویست میلیون) ریال ارائه می­ گردد. نحوه­ی ارائه ­ی این پوشش و پرداخت خسارت آن در بیمه عمر و سرمایه گذاری شرکت بیمه آسیا به صورت سرمایه­ای و به شرط ابتلای بیمه شده به یکی از بیماری­‌های فوق و بدون نیاز به ارائه ­ی فاکتور است. همچنین در بیمه عمر و سرمایه گذاری شرکت بیمه آسیا، هزینه ­ی بیماری­‌های خاص تنها یک بار در طول دوره­ ی بیمه نامه قابل پرداخت می‌­باشد. پوشش امراض خاص در بیمه عمر و سرمایه گذاری بیمه آسیا از ده تا شصت سالگی، بیمه شده را تحت پوشش قرار می­ دهد.

 پوشش معافیت از پرداخت حق بیمه: در بیمه عمر و سرمایه گذاری شرکت بیمه آسیا، پوشش معافیت از پرداخت حق بیمه، در صورت از کارافتادگی دائم و کامل به هر علت برای شخص بیمه شده ارائه می­ شود. این پوشش در بیمه عمر و سرمایه گذاری آسیا، حق بیمه­ ی پوشش ­های اصلی و اضافی را شامل می­ شود. همچنین در بیمه عمر و سرمایه گذاری شرکت بیمه آسیا، تعدیلات سالانه ­ی حق بیمه و افزایش سالانه ­ی آن مشمول پوشش معافیت از پرداخت حق بیمه می­ شود. در حقیقت در صورت از کارافتادگی دائم و کامل بیمه شده به هر علت، بیمه گذار از پرداخت حق بیمه­ ی بیمه نامه به میزان حق بیمه­ ی پوشش ­های اصلی و اضافی با در نظر گرفتن افزایش سالانه ­ی آن تا پایان دوره­ ی بیمه نامه معاف می­ شود. در شرکت بیمه آسیا همچنین پوشش معافیت از پرداخت حق بیمه برای بیمه گذار نیز ارائه می­ شود. در صورت از کارافتادگی دائم و کامل به هر علت یا فوت در اثر حادثه بیمه گذار، بیمه گذار یا بیمه شده از پرداخت حق بیمه­ ی پوشش اصلی تا پایان دوره­ ی بیمه نامه با در نظر گرفتن تعدیلات حق بیمه معاف خواهد شد.

 

بیمه عمر البرز

 

بیمه عمر، بیمه عمر چیست، مزایای بیمه عمر، بهترین بیمه عمر، بیمه عمر پاسارگاد، خرید بیمه عمر، مشاوره خرید بیمه عمر، مشاوره اینترنتی خرید بیمه عمر، بیمه عمر پاسارگاد، جدول محاسبه بیمه عمر، جدول فروش بیمه عمر، محاسبه بیمه عمر، بیمه عمر چیست

 

محدوده ­ی سنی بیمه شده: در بیمه عمر و سرمایه گذاری شرکت بیمه البرز، بیمه شده می‌تواند از بدو تولد تا پایان سن ۷۰ سالگی تحت پوشش قرار گیرد. توضیح آن که در هنگام صدور بیمه نامه بیمه شده نباید بیش از ۶۵ سال داشته باشد، اما پس از صدور بیمه نامه تا ۷۰ سالگی می‌تواند تحت پوشش قرار گیرد.

مدت بیمه نامه: در بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری شرکت بیمه البرز، مدت بیمه نامه می‌تواند از ۵ سال آغاز شده و تا ۳۰ سال پس از شروع بیمه نامه ادامه یابد. لذا کم­ترین مدت زمان بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری در شرکت بیمه البرز ۵ سال و حداکثر آن ۳۰ سال است. مدت بیمه نامه توسط بیمه گذار و با درج در فرم پیشنهاد بیمه نامه در زمان صدور بیمه نامه تعیین می­ شود.

روش پرداخت حق بیمه: در بیمه عمر و سرمایه گذاری شرکت بیمه البرز، بیمه گذار می‌تواند حق بیمه ­های خود را به یکی از شش روش ماهانه، دو ماهه، سه ماهه، چهار ماهه، شش ماهه یا سالانه پرداخت کند.

پوشش سرمایه ­ی فوت به هر علت: در بیمه عمر و سرمایه گذاری شرکت بیمه البرز، مبلغ سرمایه ­ی فوت به هر علت اولیه­ی بیمه نامه با انتخاب بیمه گذار و درج آن به صورت مکتوب در فرم پیشنهاد بیمه نامه تعیین می­ گردد. میزان مبلغ سرمایه ­ی فوت به هر علت بیمه نامه در شرکت بیمه البرز، تا سقف بیست و پنج برابر حق بیمه­ ی پرداختی بیمه گذار در سال اول بیمه نامه تعیین می­ شود و در سال­‌های بعد بیمه نامه، سرمایه ­ی فوت به هر علت بر اساس درصد رشد سالانه ­ی سرمایه ­ی فوت که در فرم پیشنهاد توسط بیمه گذار تعیین شده است، با افزایش سرمایه ­ی فوت به هر علت سال اول بیمه نامه مشخص می­ گردد. سقف مبلغ سرمایه ­ی فوت به هر علت در بیمه عمر و سرمایه گذاری شرکت بیمه البرز، .۲٫۵۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰ (دو میلیارد و پانصد میلیون) است.

پوشش اضافی سرمایه ­ی فوت ناشی از حادثه: در بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری شرکت بیمه البرز، پوشش ­های اضافی حادثه شامل سرمایه ­ی فوت ناشی از حادثه و پوشش نقص عضو و ازکارافتادگی و هزینه ­ی پزشکی ناشی از حادثه ارائه می­ شود. پوشش سرمایه ­ی فوت ناشی از حادثه در بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری شرکت بیمه البرز تا سقف سه برابر سرمایه ­ی فوت به هر علت ارائه می­ شود و بیمه گذار می‌تواند در هنگام صدور بیمه نامه و تکمیل فرم پیشنهاد، ضریب سرمایه ­ی فوت ناشی از حادثه نسبت به سرمایه ­ی فوت به هر علت را در فرم پیشنهاد بیمه نامه به صورت ضریبی بین یک تا ۳ برابر سرمایه ­ی فوت به هر علت مشخص کند. سقف مبلغ سرمایه ­ی فوت ناشی از حادثه در بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری شرکت بیمه البرز، ۲٫۵۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰ (دو میلیارد و پانصد میلیون) ریال است. در صورت فوت بیمه شده در اثر حادثه در طول مدت بیمه نامه، مبلغ سرمایه ­ی فوت ناشی از حادثه در جدول بیمه نامه به مبلغ سرمایه ­ی فوت به هر علت مندرج در جدول محاسبات و تعهدات بیمه نامه اضافه شده و به ذینفع یا ذینفعان بیمه نامه پرداخت می­ شود.

   پوشش اضافی نقص عضو و ازکارافتادگی ناشی از حادثه: در بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری شرکت بیمه البرز، پوشش اضافی نقص عضو و ازکارافتادگی ناشی از حادثه به شرط خرید پوشش سرمایه ­ی فوت بر اثر حادثه قابل ارائه می‌­باشد. این پوشش در بیمه عمر و سرمایه گذاری بیمه البرز به میزان ۱۰۰ درصد سرمایه ­ی فوت به هر علت و تا سقف ۲٫۵۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰۰ (دو میلیارد و پانصد میلیون) ریال ارائه می­ شود.

پوشش اضافی هزینه ­ی پزشکی ناشی از حادثه: پوشش هزینه ­ی پزشکی بر اثر حادثه در بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری شرکت بیمه البرز ارائه نمی­ شود.

پوشش اضافی امراض خاص: پوشش اضافی امراض خاص در بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری شرکت بیمه البرز به شرط خرید این پوشش توسط بیمه گذار در هنگام صدور بیمه نامه و تکمیل فرم پیشنهاد، برای بیماری­‌های انواع سرطان، سکته­ی قلبی، سکته­ی مغزی، جراحی عمل قلب باز و پیوند اعضای اصلی بدن ارائه می­ شود. این پوشش در بیمه عمر و سرمایه گذاری شرکت بیمه البرز به میزان ۳۰ درصد سرمایه فوت به هر علت و تا سقف مبلغ ۲۵۰٫۰۰۰٫۰۰۰ (دویست و پنجاه میلیون) ریال ارائه می­ گردد. نحوه­ی ارائه ­ی این پوشش و پرداخت خسارت آن در بیمه عمر و سرمایه گذاری شرکت بیمه البرز به صورت سرمایه­ای و بدون نیاز به ارائه ­ی فاکتور از سوی بیمه شده می‌­باشد. در حقیقت در صورت ابتلای بیمه شده به یکی از انواع بیماری­‌های خاص فوق، تمامی‌سرمایه ­ی مندرج در جدول محاسبات و تعهدات بیمه نامه بدون ارائه ­ی فاکتور هزینه از سوی بیمه شده به وی پرداخت خواهد شد. همچنین در بیمه عمر و سرمایه گذاری شرکت بیمه البرز، هزینه ­ی بیماری­‌های خاص تنها یک بار در طول دوره­ ی بیمه نامه قابل پرداخت می‌­باشد. پوشش امراض خاص در بیمه عمر و سرمایه گذاری بیمه البرز از پنج تا شصت سالگی، بیمه شده را تحت پوشش قرار می­ دهد.

 پوشش معافیت از پرداخت حق بیمه: در بیمه عمر و سرمایه گذاری شرکت بیمه البرز، پوشش معافیت از پرداخت حق بیمه، در صورت از کارافتادگی دائم و کامل به هر علت برای شخص بیمه شده ارائه می­ شود. این پوشش در بیمه عمر و سرمایه گذاری البرز، حق بیمه­ ی پوشش ­های اصلی و اضافی را شامل می­ شود و تعدیلات سالانه ­ی حق بیمه و افزایش سالانه ­ی آن مشمول پوشش معافیت از پرداخت حق بیمه می­ شود. در حقیقت در صورت از کارافتادگی دائم و کامل بیمه شده به هر علت، بیمه گذار از پرداخت حق بیمه­ ی بیمه نامه به میزان حق بیمه­ ی پوشش ­های اصلی و اضافی و با در نظر گرفتن افزایش سالانه ­ی آن تا پایان دوره­ ی بیمه نامه معاف می­ شود. در شرکت بیمه البرز پوشش معافیت از پرداخت حق بیمه برای بیمه گذار ارائه نمی­ شود.

 

بیمه عمر ایران

 

بیمه عمر، بیمه عمر چیست، مزایای بیمه عمر، بهترین بیمه عمر، بیمه عمر پاسارگاد، خرید بیمه عمر، مشاوره خرید بیمه عمر، مشاوره اینترنتی خرید بیمه عمر، بیمه عمر پاسارگاد، جدول محاسبه بیمه عمر، جدول فروش بیمه عمر، محاسبه بیمه عمر، بیمه عمر چیست

 

محدوده ­ی سنی بیمه شده: در بیمه عمر و سرمایه گذاری شرکت بیمه ایران، بیمه شده می‌تواند از بدو تولد تا پایان سن ۱۰۶ سالگی تحت پوشش قرار گیرد. توضیح آن که در بیمه عمر و سرمایه گذاری ایران، بیمه شده پس از پایان دوره­ ی بیمه نامه می‌تواند مبلغ اندوخته ی خود را به صورت مستمری و تا سن ۱۰۶ سالگی دریافت کند و تا این سن تحت پوشش بیمه نامه باشد.

مدت بیمه نامه: در بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری شرکت بیمه ایران، مدت بیمه نامه می‌تواند از ۵ سال آغاز شده و تا سن ۱۰۶ سالگی بیمه شده، ادامه یابد. لذا کم­ترین مدت زمان بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری در شرکت بیمه ایران ۵ سال و حداکثر آن تا سن ۱۰۶ سالگی بیمه شده است.

روش پرداخت حق بیمه: در بیمه عمر و سرمایه گذاری شرکت بیمه ایران، بیمه گذار می‌تواند حق بیمه ­های خود را به پنج روش مختلف پرداخت کند. این روش ­ها عبارتند از ماهانه، سه ماهه، شش ماهه، سالانه و یک­جا.

پوشش سرمایه ­ی فوت به هر علت: در بیمه عمر و سرمایه گذاری شرکت بیمه ایران طرح بیمه «مان»، مبلغ سرمایه ­ی فوت به هر علت اولیه­ی بیمه نامه با انتخاب بیمه گذار و درج آن به صورت مکتوب در فرم پیشنهاد بیمه نامه تعیین می­ گردد. میزان مبلغ سرمایه ­ی فوت به هر علت بیمه نامه در شرکت بیمه ایران، بین پنج تا سی و پنج برابر حق بیمه­ ی پرداختی بیمه گذار در سال اول بیمه نامه تعیین می­ شود و در سال­‌های بعد بیمه نامه، سرمایه ­ی فوت به هر علت بر اساس درصد رشد سالانه ­ی سرمایه ­ی فوت که در فرم پیشنهاد توسط بیمه گذار تعیین شده است، با افزایش سرمایه ­ی فوت به هر علت سال اول بیمه نامه مشخص می­ گردد. سقف سرمایه ­ی فوت به هر علت در بیمه عمر و سرمایه گذاری شرکت بیمه ایران ۲٫۵۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰ (دو میلیارد و پانصد میلیون) ریال است.

پوشش اضافی سرمایه ­ی فوت ناشی از حادثه: در بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری شرکت بیمه ایران، پوشش ­های اضافی حادثه شامل سرمایه ­ی فوت ناشی از حادثه، نقص عضو و از کارافتادگی حادثه و هزینه­‌های پزشکی ارائه می­ شود و بیمه گذار می‌تواند با خرید پوشش سرمایه ­ی فوت ناشی از حادثه، دو پوشش دیگر را نیز در زمان صدور بیمه نامه خریداری نماید. پوشش سرمایه ­ی فوت ناشی از حادثه در بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری شرکت بیمه ایران تا سقف سه برابر سرمایه ­ی فوت به هر علت ارائه می­ شود و بیمه گذار می‌تواند در هنگام صدور بیمه نامه و تکمیل فرم پیشنهاد، ضریب سرمایه ­ی فوت ناشی از حادثه نسبت به سرمایه ­ی فوت به هر علت را در فرم پیشنهاد بیمه نامه مشخص کند. سقف مبلغ سرمایه ­ی فوت ناشی از حادثه در بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری شرکت بیمه ایران، مبلغ ۲٫۵۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰ (دو میلیارد و پانصد میلیون) ریال است. در صورت فوت بیمه شده در اثر حادثه در طول مدت بیمه نامه، مبلغ سرمایه ­ی فوت ناشی از حادثه در جدول بیمه نامه به مبلغ سرمایه ­ی فوت به هر علت مندرج در جدول محاسبات و تعهدات بیمه نامه اضافه شده و به ذینفع یا ذینفعان بیمه نامه پرداخت می­ شود.

   پوشش اضافی نقص عضو و ازکارافتادگی ناشی از حادثه: در بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری شرکت بیمه ایران، پوشش اضافی نقص عضو و ازکارافتادگی ناشی از حادثه به شرط خرید پوشش سرمایه ­ی فوت ناشی از حادثه ارائه می­ شود. این پوشش در بیمه عمر و سرمایه گذاری بیمه ایران به میزان ۱۰۰ درصد سرمایه ­ی فوت به هرعلت ارائه می­ شود. سقف مبلغ پوشش نقص عضو و ازکارافتادگی ناشی از حادثه در بیمه عمر و سرمایه گذاری «مان» یک میلیارد ریال است.

پوشش اضافی هزینه ­ی پزشکی ناشی از حادثه: پوشش هزینه ­ی پزشکی بر اثر حادثه در بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری شرکت بیمه ایران به شرط خرید پوشش سرمایه ­ی فوت بر اثر حادثه ارائه می­ شود. این پوشش در بیمه عمر و سرمایه گذاری «مان» به میزان ۲۰ درصد سرمایه ­ی فوت به هر علت محاسبه و در جدول محسبات و تعهدات بیمه نامه درج می­ شود. سقف میزان هزینه ­ی پزشکی بر اثر حادثه در بیمه عمر و سرمایه گذاری ایران مبلغ ۵۰٫۰۰۰٫۰۰۰ (پنجاه میلیون) ریال است.

پوشش اضافی امراض خاص: پوشش اضافی امراض خاص در بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری شرکت بیمه ایران به شرط خرید این پوشش توسط بیمه گذار در هنگام صدور بیمه نامه و تکمیل فرم پیشنهاد، برای بیماری­‌های انواع سرطان، سکته­ی قلبی، سکته­ی مغزی، جراحی عمل قلب باز و پیوند اعضای اصلی بدن ارائه می­ شود. این پوشش در بیمه عمر و سرمایه گذاری «مان» به میزان ۲۵ درصد سرمایه فوت به هر علت و تا سقف مبلغ ۲۵۰٫۰۰۰٫۰۰۰ (دویست و پنجاه میلیون) ریال ارائه می­ گردد. نحوه­ی ارائه ­ی این پوشش و پرداخت خسارت آن در بیمه عمر و سرمایه گذاری ایران از طریق ارائه ­ی فاکتورهای هزینه به میزان هزینه­‌های انجام شده از سوی بیمه شده تا سقف سرمایه ­ی پوشش منطبق با مبلغ درج شده در جدول است و تنها یک بار در طول دوره­ ی بیمه نامه پرداخت می­ شود. پوشش امراض خاص در بیمه عمر و سرمایه گذاری بیمه ایران از سن یک تا شصت سالگی، بیمه شده را تحت پوشش قرار می­ دهد.

 پوشش معافیت از پرداخت حق بیمه: در بیمه عمر و سرمایه گذاری شرکت بیمه ایران پوشش معافیت از پرداخت حق بیمه، در صورت از کارافتادگی دائم و کامل ناشی از حادثه برای شخص بیمه شده ارائه می­ شود. این پوشش در بیمه عمر و سرمایه گذاری ایران، حق بیمه­ ی پوشش ­های اصلی بیمه نامه را شامل می­ شود و حق بیمه­ ی پوشش ­های اضافی را در بر نمی­گیرد. همچنین در بیمه عمر و سرمایه گذاری شرکت بیمه عمر ایران، تعدیلات سالانه ­ی حق بیمه و افزایش سالانه ­ی آن مشمول پوشش معافیت از پرداخت حق بیمه نمی­ شود. در حقیقت در صورت از کارافتادگی دائم و کامل بیمه شده بر اثر حادثه، بیمه گذار از پرداخت حق بیمه­ ی پوشش اصلی بیمه نامه و بدون در نظر گرفتن افزایش سالانه ­ی آن تا پایان دوره­ ی بیمه نامه معاف می­ شود. در شرکت بیمه ایران پوشش معافیت از پرداخت حق بیمه برای بیمه گذار ارائه نمی­ شود.

 

بیمه عمر پارسیان

 

بیمه عمر، بیمه عمر چیست، مزایای بیمه عمر، بهترین بیمه عمر، بیمه عمر پاسارگاد، خرید بیمه عمر، مشاوره خرید بیمه عمر، مشاوره اینترنتی خرید بیمه عمر، بیمه عمر پاسارگاد، جدول محاسبه بیمه عمر، جدول فروش بیمه عمر، محاسبه بیمه عمر، بیمه عمر چیست

 

محدوده ­ی سنی بیمه شده: در بیمه عمر و سرمایه گذاری شرکت بیمه پارسیان، بیمه شده می‌تواند از بدو تولد تا پایان سن ۷۰ سالگی تحت پوشش قرار گیرد. توضیح آن که در هنگام صدور بیمه نامه بیمه شده نباید بیش از ۶۵ سال داشته باشد، اما پس از صدور بیمه نامه تا ۷۵ سالگی می‌تواند تحت پوشش قرار گیرد.

مدت بیمه نامه: در بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری شرکت بیمه پارسیان، مدت بیمه نامه می‌تواند از ۵ سال آغاز شده و تا ۳۰ سال پس از شروع بیمه نامه ادامه یابد. لذا کم­ترین مدت زمان بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری در شرکت بیمه پارسیان ۵ سال و حداکثر آن ۳۰ سال است. مدت بیمه نامه توسط بیمه گذار و با درج در فرم پیشنهاد بیمه نامه در زمان صدور بیمه نامه تعیین می­ شود.

روش پرداخت حق بیمه: در بیمه عمر و سرمایه گذاری شرکت بیمه پارسیان، بیمه گذار می‌تواند حق بیمه ­های خود را به یکی از پنج روش ماهانه، سه ماهه، شش ماهه، سالانه یا یکجا پرداخت کند.

پوشش سرمایه ­ی فوت به هر علت: در بیمه عمر و سرمایه گذاری شرکت بیمه پارسیان، مبلغ سرمایه ­ی فوت به هر علت اولیه­ی بیمه نامه با انتخاب بیمه گذار و درج آن به صورت مکتوب در فرم پیشنهاد بیمه نامه تعیین می­ گردد. میزان مبلغ سرمایه ­ی فوت به هر علت بیمه نامه در شرکت بیمه پارسیان، از ۳۰٫۰۰۰٫۰۰۰ (سی میلیون) تا ۴٫۰۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰ (چهار میلیارد) ریال تعیین می­ شود و در سال­‌های بعد بیمه نامه، سرمایه ­ی فوت به هر علت بر اساس درصد رشد سالانه ­ی سرمایه ­ی فوت که در فرم پیشنهاد توسط بیمه گذار تعیین شده است، با افزایش سرمایه ­ی فوت به هر علت سال اول بیمه نامه مشخص می­ گردد.

پوشش اضافی سرمایه ­ی فوت ناشی از حادثه: در بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری شرکت بیمه پارسیان، پوشش ­های اضافی حادثه شامل سرمایه ­ی فوت ناشی از حادثه و پوشش نقص عضو و ازکارافتادگی و هزینه ­ی پزشکی ناشی از حادثه ارائه می­ شود. پوشش سرمایه ­ی فوت ناشی از حادثه در بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری شرکت بیمه ما تا سقف چهار برابر سرمایه ­ی فوت به هر علت ارائه می­ شود و بیمه گذار می‌تواند در هنگام صدور بیمه نامه و تکمیل فرم پیشنهاد، ضریب سرمایه ­ی فوت ناشی از حادثه نسبت به سرمایه ­ی فوت به هر علت را در فرم پیشنهاد بیمه نامه به صورت ضریبی بین یک تا ۴ برابر سرمایه ­ی فوت به هر علت مشخص کند. سقف مبلغ سرمایه ­ی فوت ناشی از حادثه در بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری شرکت بیمه پارسیان، مبلغ ۴٫۰۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰ (چهار میلیارد) ریال است. در صورت فوت بیمه شده در اثر حادثه در طول مدت بیمه نامه، مبلغ سرمایه ­ی فوت ناشی از حادثه در جدول بیمه نامه به مبلغ سرمایه ­ی فوت به هر علت مندرج در جدول محاسبات و تعهدات بیمه نامه اضافه شده و به ذینفع یا ذینفعان بیمه نامه پرداخت می­ شود.

   پوشش اضافی نقص عضو و ازکارافتادگی ناشی از حادثه: در بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری شرکت بیمه پارسیان، پوشش اضافی نقص عضو و ازکارافتادگی ناشی از حادثه به شرط خرید پوشش سرمایه ­ی فوت بر اثر حادثه قابل ارائه می‌­باشد. این پوشش در بیمه عمر و سرمایه گذاری بیمه ما به میزان ۱۰۰ درصد سرمایه ­ی فوت به هر علت و تا سقف ۴٫۰۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰۰ (چهار میلیارد) ریال ارائه می­ شود.

پوشش اضافی هزینه ­ی پزشکی ناشی از حادثه: پوشش هزینه ­ی پزشکی بر اثر حادثه در بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری شرکت بیمه پارسیان به شرط خرید پوشش سرمایه ­ی فوت ناشی از حادثه قابل ارائه می‌­باشد. این پوشش در بیمه عمر و سرمایه گذاری بیمه ما به میزان ۲۰ درصد سرمایه ­ی فوت ناشی از حادثه و تا سقف ۴۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰ (چهارصد میلیون) ریال ارائه می­ شود.

پوشش اضافی امراض خاص: پوشش اضافی امراض خاص در بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری شرکت بیمه پارسیان به شرط خرید این پوشش توسط بیمه گذار در هنگام صدور بیمه نامه و تکمیل فرم پیشنهاد، برای بیماری­‌های انواع سرطان، سکته­ی قلبی، سکته­ی مغزی، جراحی عمل قلب باز و پیوند اعضای اصلی بدن ارائه می­ شود. این پوشش در بیمه عمر و سرمایه گذاری شرکت بیمه پارسیان به میزان ۳۰ درصد سرمایه فوت به هر علت و تا سقف مبلغ ۳۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰ (سیصد میلیون) ریال ارائه می­ گردد. نحوه­ی ارائه ­ی این پوشش و پرداخت خسارت آن در بیمه عمر و سرمایه گذاری شرکت بیمه پارسیان از طریق ارائه ­ی فاکتورهای هزینه­‌های انجام شده توسط بیمه شده و تا سقف مبلغ مندرج در جدول محاسبات و تعهدات بیمه نامه است. همچنین در بیمه عمر و سرمایه گذاری شرکت بیمه پارسیان، هزینه ­ی بیماری­‌های خاص تنها یک بار در طول دوره­ ی بیمه نامه قابل پرداخت می‌­باشد. پوشش امراض خاص در بیمه عمر و سرمایه گذاری بیمه پارسیان از پانزده سالگی تا شصت سالگی، بیمه شده را تحت پوشش قرار می­ دهد.

 پوشش معافیت از پرداخت حق بیمه: در بیمه عمر و سرمایه گذاری شرکت بیمه پارسیان، پوشش معافیت از پرداخت حق بیمه، در صورت از کارافتادگی دائم و کامل به هر علت برای شخص بیمه شده ارائه می­ شود. این پوشش در بیمه عمر و سرمایه گذاری پارسیان، حق بیمه­ ی پوشش ­های اصلی و اضافی را شامل می­ شود. همچنین در بیمه عمر و سرمایه گذاری شرکت بیمه پارسیان، تعدیلات سالانه ­ی حق بیمه و افزایش سالانه ­ی آن مشمول پوشش معافیت از پرداخت حق بیمه می­ شود. در حقیقت در صورت از کارافتادگی دائم و کامل بیمه شده به هر علت، بیمه گذار از پرداخت حق بیمه­ ی بیمه نامه به میزان حق بیمه­ ی پوشش ­های اصلی و اضافی و با در نظر گرفتن افزایش سالانه ­ی آن تا پایان دوره­ ی بیمه نامه معاف می­ شود. در شرکت بیمه پارسیان پوشش معافیت از پرداخت حق بیمه برای بیمه گذار ارائه نمی­ شود.

 

بیمه عمر دانا

 

بیمه عمر، بیمه عمر چیست، مزایای بیمه عمر، بهترین بیمه عمر، بیمه عمر پاسارگاد، خرید بیمه عمر، مشاوره خرید بیمه عمر، مشاوره اینترنتی خرید بیمه عمر، بیمه عمر پاسارگاد، جدول محاسبه بیمه عمر، جدول فروش بیمه عمر، محاسبه بیمه عمر، بیمه عمر چیست

 

محدوده ­ی سنی بیمه شده: در بیمه عمر و سرمایه گذاری شرکت بیمه دانا، بیمه شده می‌تواند از پنج سالگی تا پایان سن ۷۰ سالگی تحت پوشش قرار گیرد. توضیح آن که در هنگام صدور بیمه نامه بیمه شده نباید بیش از ۶۵ سال داشته باشد، اما پس از صدور بیمه نامه تا ۷۰ سالگی می‌تواند تحت پوشش قرار گیرد.

مدت بیمه نامه: در بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری شرکت بیمه دانا، مدت بیمه نامه می‌تواند از ۱ سال آغاز شده و تا مدت نامحدود ادامه یابد. لذا کم­ترین مدت زمان بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری در شرکت بیمه دانا ۱ سال و حداکثر آن نامحدود است. مدت بیمه نامه توسط بیمه گذار و با درج در فرم پیشنهاد بیمه نامه در زمان صدور بیمه نامه تعیین می­ شود.

روش پرداخت حق بیمه: در بیمه عمر و سرمایه گذاری شرکت بیمه دانا، بیمه گذار می‌تواند حق بیمه ­های خود را به یکی از دو روش سالانه یا یکجا پرداخت کند.

پوشش سرمایه ­ی فوت به هر علت: در بیمه عمر و سرمایه گذاری شرکت بیمه دانا، مبلغ سرمایه ­ی فوت به هر علت اولیه­ی بیمه نامه با انتخاب بیمه گذار و درج آن به صورت مکتوب در فرم پیشنهاد بیمه نامه تعیین می­ گردد. میزان مبلغ سرمایه ­ی فوت به هر علت بیمه نامه در شرکت بیمه دانا، بین ده تا سی برابر حق بیمه­ ی پرداختی بیمه گذار در سال اول بیمه نامه تعیین می­ شود و در سال­‌های بعد بیمه نامه، سرمایه ­ی فوت به هر علت بر اساس درصد رشد سالانه ­ی سرمایه ­ی فوت که در فرم پیشنهاد توسط بیمه گذار تعیین شده است، با افزایش سرمایه ­ی فوت به هر علت سال اول بیمه نامه مشخص می­ گردد. سقف مبلغ سرمایه ­ی فوت به هر علت در بیمه عمر و سرمایه گذاری شرکت بیمه دانا، ۵٫۰۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰ (پنج میلیارد) است.

پوشش اضافی سرمایه ­ی فوت ناشی از حادثه: در بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری شرکت بیمه دانا، پوشش ­های اضافی حادثه شامل سرمایه ­ی فوت ناشی از حادثه و پوشش نقص عضو و ازکارافتادگی و هزینه ­ی پزشکی ناشی از حادثه ارائه می­ شود. پوشش سرمایه ­ی فوت ناشی از حادثه در بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری شرکت بیمه دانا تا سقف چهار برابر سرمایه ­ی فوت به هر علت ارائه می­ شود و بیمه گذار می‌تواند در هنگام صدور بیمه نامه و تکمیل فرم پیشنهاد، ضریب سرمایه ­ی فوت ناشی از حادثه نسبت به سرمایه ­ی فوت به هر علت را در فرم پیشنهاد بیمه نامه به صورت ضریبی بین یک تا ۴ برابر سرمایه ­ی فوت به هر علت مشخص کند. سقف مبلغ سرمایه ­ی فوت ناشی از حادثه در بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری شرکت بیمه دانا، مبلغ ۵٫۰۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰ (پنج میلیارد) ریال است. در صورت فوت بیمه شده در اثر حادثه در طول مدت بیمه نامه، مبلغ سرمایه ­ی فوت ناشی از حادثه در جدول بیمه نامه به مبلغ سرمایه ­ی فوت به هر علت مندرج در جدول محاسبات و تعهدات بیمه نامه اضافه شده و به ذینفع یا ذینفعان بیمه نامه پرداخت می­ شود.

   پوشش اضافی نقص عضو و ازکارافتادگی ناشی از حادثه: در بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری شرکت بیمه دانا، پوشش اضافی نقص عضو و ازکارافتادگی ناشی از حادثه به شرط خرید پوشش سرمایه ­ی فوت بر اثر حادثه قابل ارائه می‌­باشد. این پوشش در بیمه عمر و سرمایه گذاری بیمه دانا به میزان ۱۰۰ درصد سرمایه ­ی فوت به هر علت و تا سقف ۲٫۰۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰۰ (دو میلیارد) ریال ارائه می­ شود.

پوشش اضافی هزینه ­ی پزشکی ناشی از حادثه: پوشش هزینه ­ی پزشکی بر اثر حادثه در بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری شرکت بیمه دانا به شرط خرید پوشش سرمایه ­ی فوت ناشی از حادثه قابل ارائه می‌­باشد. این پوشش در بیمه عمر و سرمایه گذاری بیمه ما به میزان ۱۰ درصد سرمایه ­ی فوت به هر علت تا سقف ۳۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰ (سیصد میلیون) ریال ارائه می­ شود.

پوشش اضافی امراض خاص: پوشش اضافی امراض خاص در بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری شرکت بیمه دانا به شرط خرید این پوشش توسط بیمه گذار در هنگام صدور بیمه نامه و تکمیل فرم پیشنهاد، برای بیماری­‌های انواع سرطان، سکته­ی قلبی، سکته­ی مغزی، جراحی عمل قلب باز و پیوند اعضای اصلی بدن ارائه می­ شود. این پوشش در بیمه عمر و سرمایه گذاری شرکت بیمه دانا به میزان ۳۰ درصد سرمایه فوت به هر علت و تا سقف مبلغ ۳۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰ (سیصد میلیون) ریال ارائه می­ گردد. نحوه­ی ارائه ­ی این پوشش و پرداخت خسارت آن در بیمه عمر و سرمایه گذاری شرکت بیمه دانا به صورت سرمایه­ای و به شرط ابتلای بیمه شده به یکی از بیماری­‌های فوق و بدون نیاز به ارائه ­ی فاکتور است. همچنین در بیمه عمر و سرمایه گذاری شرکت بیمه دانا، هزینه ­ی بیماری­‌های خاص تنها یک بار در طول دوره­ ی بیمه نامه قابل پرداخت می‌­باشد. پوشش امراض خاص در بیمه عمر و سرمایه گذاری بیمه دانا از پنج تا شصت سالگی، بیمه شده را تحت پوشش قرار می­ دهد.

 پوشش معافیت از پرداخت حق بیمه: در بیمه عمر و سرمایه گذاری شرکت بیمه دانا، پوشش معافیت از پرداخت حق بیمه، در صورت از کارافتادگی دائم و کامل به هر علت برای شخص بیمه شده ارائه می­ شود. این پوشش در بیمه عمر و سرمایه گذاری دانا، حق بیمه­ ی پوشش ­های اصلی و اضافی را شامل می­ شود. همچنین در بیمه عمر و سرمایه گذاری شرکت بیمه دانا، تعدیلات سالانه ­ی حق بیمه و افزایش سالانه ­ی آن مشمول پوشش معافیت از پرداخت حق بیمه می­ شود. در حقیقت در صورت از کارافتادگی دائم و کامل بیمه شده به هر علت، بیمه گذار از پرداخت حق بیمه­ ی بیمه نامه به میزان حق بیمه­ ی پوشش ­های اصلی و اضافی با در نظر گرفتن افزایش سالانه ­ی آن تا پایان دوره­ ی بیمه نامه معاف می­ شود. در شرکت بیمه دانا همچنین پوشش معافیت از پرداخت حق بیمه برای بیمه گذار ارائه نمی­ شود.

 

بیمه عمر دی

 

بیمه عمر، بیمه عمر چیست، مزایای بیمه عمر، بهترین بیمه عمر، بیمه عمر پاسارگاد، خرید بیمه عمر، مشاوره خرید بیمه عمر، مشاوره اینترنتی خرید بیمه عمر، بیمه عمر پاسارگاد، جدول محاسبه بیمه عمر، جدول فروش بیمه عمر، محاسبه بیمه عمر، بیمه عمر چیست

 

محدوده ­ی سنی بیمه شده: در بیمه عمر و سرمایه گذاری شرکت بیمه دی، بیمه شده می‌تواند از بدو تولد تا پایان سن ۶۵ سالگی تحت پوشش قرار گیرد. توضیح آن که در هنگام صدور بیمه نامه بیمه شده نباید بیش از ۶۰ سال داشته باشد، اما پس از صدور بیمه نامه تا ۶۵ سالگی می‌تواند تحت پوشش قرار گیرد.

مدت بیمه نامه: در بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری شرکت بیمه دی، مدت بیمه نامه می‌تواند از ۵ سال آغاز شده و تا ۳۰ سال ادامه یابد. لذا کم­ترین مدت زمان بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری در شرکت بیمه دی ۵ سال و حداکثر آن ۳۰ سال است. مدت بیمه نامه توسط بیمه گذار و با درج در فرم پیشنهاد بیمه نامه در زمان صدور بیمه نامه تعیین می­ شود.

روش پرداخت حق بیمه: در بیمه عمر و سرمایه گذاری شرکت بیمه دی، بیمه گذار می‌تواند حق بیمه ­های خود را به یکی از چهار روش ماهانه، سه ماهه، شش ماهه یا سالانه پرداخت کند.

پوشش سرمایه ­ی فوت به هر علت: در بیمه عمر و سرمایه گذاری شرکت بیمه دی، مبلغ سرمایه ­ی فوت به هر علت اولیه­ی بیمه نامه با انتخاب بیمه گذار و درج آن به صورت مکتوب در فرم پیشنهاد بیمه نامه تعیین می­ گردد. میزان مبلغ سرمایه ­ی فوت به هر علت بیمه نامه در شرکت بیمه دی، تا سقف بیست و پنج برابر حق بیمه­ ی پرداختی سال اول بیمه نامه توسط بیمه گذار تعیین می­ گردد و در سال­‌های بعد بیمه نامه، سرمایه ­ی فوت به هر علت بر اساس درصد رشد سالانه ­ی سرمایه ­ی فوت که در فرم پیشنهاد توسط بیمه گذار تعیین شده است، با افزایش سرمایه ­ی فوت به هر علت سال اول بیمه نامه مشخص می­ گردد. سقف مبلغ سرمایه ­ی فوت در بیمه نامه عمر شرکت دی تا ۲٫۵۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰ (دو میلیارد و پانصد میلیون) ریال است.

پوشش اضافی سرمایه ­ی فوت ناشی از حادثه: در بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری شرکت بیمه دی، پوشش ­های اضافی حادثه شامل سرمایه ­ی فوت ناشی از حادثه، پوشش نقص عضو و ازکارافتادگی و هزینه ­ی پزشکی ناشی از حادثه ارائه می­ شود. پوشش سرمایه ­ی فوت ناشی از حادثه در بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری شرکت بیمه دی تا سقف سه برابر سرمایه ­ی فوت به هر علت ارائه می­ شود و بیمه گذار می‌تواند در هنگام صدور بیمه نامه و تکمیل فرم پیشنهاد، ضریب سرمایه ­ی فوت ناشی از حادثه نسبت به سرمایه ­ی فوت به هر علت را در فرم پیشنهاد بیمه نامه به صورت ضریبی بین یک تا ۳ برابر سرمایه ­ی فوت به هر علت مشخص کند. سقف مبلغ سرمایه ­ی فوت ناشی از حادثه در بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری شرکت بیمه دی، مبلغ ۲٫۵۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰ (دو میلیارد و پانصد میلیون) ریال است. در صورت فوت بیمه شده در اثر حادثه در طول مدت بیمه نامه، مبلغ سرمایه ­ی فوت ناشی از حادثه در جدول بیمه نامه به مبلغ سرمایه ­ی فوت به هر علت مندرج در جدول محاسبات و تعهدات بیمه نامه اضافه شده و به ذینفع یا ذینفعان بیمه نامه پرداخت می­ شود.

   پوشش اضافی نقص عضو و ازکارافتادگی ناشی از حادثه: در بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری شرکت بیمه دی، پوشش اضافی نقص عضو و ازکارافتادگی ناشی از حادثه به شرط خرید پوشش سرمایه ­ی فوت بر اثر حادثه قابل ارائه می‌­باشد. این پوشش در بیمه عمر و سرمایه گذاری بیمه دی به میزان ۱۰۰ درصد سرمایه ­ی فوت به هر علت و تا سقف ۲٫۰۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰۰ (دو میلیارد) ریال ارائه می­ شود.

پوشش اضافی هزینه ­ی پزشکی ناشی از حادثه: پوشش هزینه ­ی پزشکی بر اثر حادثه در بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری شرکت بیمه دی به شرط خرید پوشش سرمایه ­ی فوت حادثه ارائه می­ شود. این پوشش در بیمه عمر دی به میزان ۲۰ درصد سرمایه ­ی فوت به هر علت تا سقف ۲۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰ (دویست میلیون) ریال ارائه می­ گردد.

پوشش اضافی امراض خاص: پوشش اضافی امراض خاص در بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری شرکت بیمه دی به شرط خرید این پوشش توسط بیمه گذار در هنگام صدور بیمه نامه و تکمیل فرم پیشنهاد، برای بیماری­‌های انواع سرطان، سکته­ی قلبی، سکته­ی مغزی، جراحی عمل قلب باز و پیوند اعضای اصلی بدن ارائه می­ شود. این پوشش در بیمه عمر و سرمایه گذاری شرکت بیمه دی به میزان ۳۰ درصد سرمایه فوت به هر علت و تا سقف مبلغ ۳۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰ (سیصد میلیون) ریال ارائه می­ گردد. نحوه­ی ارائه ­ی این پوشش و پرداخت خسارت آن در بیمه عمر و سرمایه گذاری شرکت بیمه دی از طریق ارائه ­ی فاکتور هزینه­‌های انجام شده توسط بیمه شده است. همچنین در بیمه عمر و سرمایه گذاری شرکت بیمه دی، هزینه ­ی بیماری­‌های خاص تنها یک بار در طول دوره­ ی بیمه نامه قابل پرداخت می‌­باشد. پوشش امراض خاص در بیمه عمر و سرمایه گذاری بیمه دی از یک تا شصت سالگی، بیمه شده را تحت پوشش قرار می­ دهد.

 پوشش معافیت از پرداخت حق بیمه: در بیمه عمر و سرمایه گذاری شرکت بیمه دی، پوشش معافیت از پرداخت حق بیمه، در صورت از کارافتادگی دائم و کامل به هر علت برای شخص بیمه شده ارائه می­ شود. این پوشش در بیمه عمر و سرمایه گذاری دی، حق بیمه­ ی پوشش ­های اصلی و اضافی را شامل می­ شود. همچنین در بیمه عمر و سرمایه گذاری شرکت بیمه دی، تعدیلات سالانه ­ی حق بیمه و افزایش سالانه ­ی آن مشمول پوشش معافیت از پرداخت حق بیمه می­ شود. در حقیقت در صورت از کارافتادگی دائم و کامل بیمه شده به هر علت، بیمه گذار از پرداخت حق بیمه­ ی بیمه نامه به میزان حق بیمه­ ی پوشش ­های اصلی و اضافی با در نظر گرفتن افزایش سالانه ­ی آن تا پایان دوره­ ی بیمه نامه معاف می­ شود. در شرکت بیمه دی همچنین پوشش معافیت از پرداخت حق بیمه برای بیمه گذار نیز ارائه می­ شود. در صورت از کارافتادگی دائم و کامل بیمه شده به هر علت، بیمه گذار از پرداخت حق بیمه­ ی بیمه نامه به میزان حق بیمه­ ی پوشش ­های اصلی و اضافی با در نظر گرفتن افزایش سالانه ­ی آن تا پایان دوره­ ی بیمه نامه معاف می­ شود.

 

بیمه سامان

بیمه عمر، بیمه عمر چیست، مزایای بیمه عمر، بهترین بیمه عمر، بیمه عمر پاسارگاد، خرید بیمه عمر، مشاوره خرید بیمه عمر، مشاوره اینترنتی خرید بیمه عمر، بیمه عمر پاسارگاد، جدول محاسبه بیمه عمر، جدول فروش بیمه عمر، محاسبه بیمه عمر، بیمه عمر چیست

محدوده ­ی سنی بیمه شده: در بیمه عمر و سرمایه گذاری شرکت بیمه سامان، بیمه شده می‌تواند از بدو تولد تا پایان سن ۷۰ سالگی تحت پوشش قرار گیرد. توضیح آن که در هنگام صدور بیمه نامه بیمه شده نباید بیش از ۶۵ سال داشته باشد، اما پس از صدور بیمه نامه تا ۷۰ سالگی می‌تواند تحت پوشش قرار گیرد.

مدت بیمه نامه: در بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری شرکت بیمه سامان، مدت بیمه نامه می‌تواند از ۵ سال آغاز شده و تا ۳۰ سال پس از شروع بیمه نامه ادامه یابد. لذا کم­ترین مدت زمان بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری در شرکت بیمه سامان ۵ سال و حداکثر آن ۳۰ سال است. مدت بیمه نامه توسط بیمه گذار و با درج در فرم پیشنهاد بیمه نامه در زمان صدور بیمه نامه تعیین می­ شود.

روش پرداخت حق بیمه: در بیمه عمر و سرمایه گذاری شرکت بیمه سامان، بیمه گذار می‌تواند حق بیمه ­های خود را به یکی از چهار روش ماهانه، سه ماهه، شش ماهه و یا سالانه پرداخت کند.

پوشش سرمایه ­ی فوت به هر علت: در بیمه عمر و سرمایه گذاری شرکت بیمه سامان، مبلغ سرمایه ­ی فوت به هر علت اولیه­ی بیمه نامه با انتخاب بیمه گذار و درج آن به صورت مکتوب در فرم پیشنهاد بیمه نامه تعیین می­ گردد. میزان مبلغ سرمایه ­ی فوت به هر علت بیمه نامه در شرکت بیمه سامان، تا بیست و پنج برابر حق بیمه­ ی پرداختی بیمه گذار در سال اول بیمه نامه تعیین می­ شود و در سال­‌های بعد بیمه نامه، سرمایه ­ی فوت به هر علت بر اساس درصد رشد سالانه ­ی سرمایه ­ی فوت که در فرم پیشنهاد توسط بیمه گذار تعیین شده است، با افزایش سرمایه ­ی فوت به هر علت سال اول بیمه نامه مشخص می­ گردد. سقف سرمایه ­ی فوت به هر علت در بیمه عمر و سرمایه گذاری شرکت بیمه سامان ۵٫۰۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰ (پنج میلیارد) ریال است.

پوشش اضافی سرمایه ­ی فوت ناشی از حادثه: در بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری شرکت بیمه سامان، پوشش ­های اضافی حادثه شامل سرمایه ­ی فوت ناشی از حادثه و پوشش نقص عضو و ازکارافتادگی بر اثر حادثه ارائه می­ شود. پوشش سرمایه ­ی فوت ناشی از حادثه در بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری شرکت بیمه سامان تا سقف سه برابر سرمایه ­ی فوت به هر علت ارائه می­ شود و بیمه گذار می‌تواند در هنگام صدور بیمه نامه و تکمیل فرم پیشنهاد، ضریب سرمایه ­ی فوت ناشی از حادثه نسبت به سرمایه ­ی فوت به هر علت را در فرم پیشنهاد بیمه نامه به صورت ضریبی بین یک تا ۳ برابر سرمایه ­ی فوت به هر علت مشخص کند. سقف مبلغ سرمایه ­ی فوت ناشی از حادثه در بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری شرکت بیمه سامان، مبلغ ۵٫۰۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰ (پنج میلیارد) ریال است. در صورت فوت بیمه شده در اثر حادثه در طول مدت بیمه نامه، مبلغ سرمایه ­ی فوت ناشی از حادثه در جدول بیمه نامه به مبلغ سرمایه ­ی فوت به هر علت مندرج در جدول محاسبات و تعهدات بیمه نامه اضافه شده و به ذینفع یا ذینفعان بیمه نامه پرداخت می­ شود.

   پوشش اضافی نقص عضو و ازکارافتادگی ناشی از حادثه: در بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری شرکت بیمه سامان، پوشش اضافی نقص عضو و ازکارافتادگی ناشی از حادثه به شرط خرید پوشش سرمایه ­ی فوت بر اثر حادثه قابل ارائه می‌­باشد. این پوشش در بیمه عمر و سرمایه گذاری بیمه سامان به میزان ۱۰۰ درصد سرمایه ­ی فوت به هر علت و تا سقف ۵٫۰۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰۰ (پنج میلیارد) ریال ارائه می­ شود.

پوشش اضافی هزینه ­ی پزشکی ناشی از حادثه: پوشش هزینه ­ی پزشکی بر اثر حادثه در بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری شرکت بیمه سامان ارائه نمی­ شود.

پوشش اضافی امراض خاص: پوشش اضافی امراض خاص در بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری شرکت بیمه سامان به شرط خرید این پوشش توسط بیمه گذار در هنگام صدور بیمه نامه و تکمیل فرم پیشنهاد، برای بیماری­‌های انواع سرطان، سکته­ی قلبی، سکته­ی مغزی، جراحی عمل قلب باز و پیوند اعضای اصلی بدن ارائه می­ شود. این پوشش در بیمه عمر و سرمایه گذاری شرکت بیمه سامان به میزان ۳۰ درصد سرمایه فوت به هر علت و تا سقف مبلغ ۳۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰ (سیصد میلیون) ریال ارائه می­ گردد. نحوه­ی ارائه ­ی این پوشش و پرداخت خسارت آن در بیمه عمر و سرمایه گذاری شرکت بیمه سامان از طریق ارائه ­ی فاکتورهای هزینه به میزان هزینه­‌های انجام شده از سوی بیمه شده تا سقف سرمایه ­ی پوشش منطبق با مبلغ درج شده در جدول محاسبات و تعهدات بیمه نامه است. پوشش امراض خاص در بیمه عمر و سرمایه گذاری بیمه سامان از بدو تولد تا شصت سالگی، بیمه شده را تحت پوشش قرار می­ دهد.

 پوشش معافیت از پرداخت حق بیمه: در بیمه عمر و سرمایه گذاری شرکت بیمه سامان پوشش معافیت از پرداخت حق بیمه، در صورت از کارافتادگی دائم و کامل به هر علت برای شخص بیمه شده ارائه می­ شود. این پوشش در بیمه عمر و سرمایه گذاری سامان، حق بیمه­ ی زمان وقوع از کارافتادگی را شامل می­ شود. همچنین در بیمه عمر و سرمایه گذاری شرکت بیمه سامان، تعدیلات سالانه ­ی حق بیمه و افزایش سالانه ­ی آن مشمول پوشش معافیت از پرداخت حق بیمه نمی­ شود. این پوشش در بیمه عمر و سرمایه گذاری سامان تا ده سال ارائه می­ گردد. در حقیقت در صورت از کارافتادگی دائم و کامل بیمه شده به هر علت، بیمه گذار از پرداخت حق بیمه­ ی بیمه نامه به میزان حق بیمه­ ی زمان وقوع از کارافتادگی و بدون در نظر گرفتن افزایش سالانه ­ی آن به مدت ده سال معاف می­ شود. در شرکت بیمه سامان پوشش معافیت از پرداخت حق بیمه برای بیمه گذار ارائه نمی­ شود.

 

بیمه سرمد

 

بیمه عمر، بیمه عمر چیست، مزایای بیمه عمر، بهترین بیمه عمر، بیمه عمر پاسارگاد، خرید بیمه عمر، مشاوره خرید بیمه عمر، مشاوره اینترنتی خرید بیمه عمر، بیمه عمر پاسارگاد، جدول محاسبه بیمه عمر، جدول فروش بیمه عمر، محاسبه بیمه عمر، بیمه عمر چیست

 

محدوده ­ی سنی بیمه شده: در بیمه عمر و سرمایه گذاری شرکت بیمه سرمد، بیمه شده می‌تواند از بدو تولد تا پایان سن ۸۰ سالگی تحت پوشش قرار گیرد. توضیح آن که در هنگام صدور بیمه نامه بیمه شده نباید بیش از ۷۵ سال داشته باشد، اما پس از صدور بیمه نامه تا ۷۵ سالگی می‌تواند تحت پوشش قرار گیرد.

مدت بیمه نامه: در بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری شرکت بیمه سرمد، مدت بیمه نامه می‌تواند از ۵ سال آغاز شده و تا ۸۰ سال پس از شروع بیمه نامه ادامه یابد. لذا کم­ترین مدت زمان بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری در شرکت بیمه سرمد ۵ سال و حداکثر آن ۸۰ سال است. مدت بیمه نامه توسط بیمه گذار و با درج در فرم پیشنهاد بیمه نامه در زمان صدور بیمه نامه تعیین می­ شود.

روش پرداخت حق بیمه: در بیمه عمر و سرمایه گذاری شرکت بیمه سرمد، بیمه گذار می‌تواند حق بیمه ­های خود را به یکی از چهار روش ماهانه، سه ماهه، شش ماهه یا سالانه پرداخت کند.

پوشش سرمایه ­ی فوت به هر علت: در بیمه عمر و سرمایه گذاری شرکت بیمه سرمد، مبلغ سرمایه ­ی فوت به هر علت اولیه­ی بیمه نامه با انتخاب بیمه گذار و درج آن به صورت مکتوب در فرم پیشنهاد بیمه نامه تعیین می­ گردد. میزان مبلغ سرمایه ­ی فوت به هر علت بیمه نامه در شرکت بیمه سرمد، تا سقف بیست و پنج برابر حق بیمه­ ی پرداختی بیمه گذار در سال اول بیمه نامه تعیین می­ شود و در سال­‌های بعد بیمه نامه، سرمایه ­ی فوت به هر علت بر اساس درصد رشد سالانه ­ی سرمایه ­ی فوت که در فرم پیشنهاد توسط بیمه گذار تعیین شده است، با افزایش سرمایه ­ی فوت به هر علت سال اول بیمه نامه مشخص می­ گردد. سقف مبلغ سرمایه ­ی فوت به هر علت در بیمه عمر و سرمایه گذاری شرکت بیمه سرمد، ۵٫۰۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰ (پنج میلیارد) است.

پوشش اضافی سرمایه ­ی فوت ناشی از حادثه: در بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری شرکت بیمه سرمد، پوشش ­های اضافی حادثه شامل سرمایه ­ی فوت ناشی از حادثه و پوشش نقص عضو و ازکارافتادگی و هزینه ­ی پزشکی ناشی از حادثه ارائه می­ شود. پوشش سرمایه ­ی فوت ناشی از حادثه در بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری شرکت بیمه سرمد تا سقف سه برابر سرمایه ­ی فوت به هر علت ارائه می­ شود و بیمه گذار می‌تواند در هنگام صدور بیمه نامه و تکمیل فرم پیشنهاد، ضریب سرمایه ­ی فوت ناشی از حادثه نسبت به سرمایه ­ی فوت به هر علت را در فرم پیشنهاد بیمه نامه به صورت ضریبی بین یک تا ۳ برابر سرمایه ­ی فوت به هر علت مشخص کند. سقف مبلغ سرمایه ­ی فوت ناشی از حادثه در بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری شرکت بیمه سرمد، مبلغ ۵٫۰۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰ (پنج میلیارد) ریال است. در صورت فوت بیمه شده در اثر حادثه در طول مدت بیمه نامه، مبلغ سرمایه ­ی فوت ناشی از حادثه در جدول بیمه نامه به مبلغ سرمایه ­ی فوت به هر علت مندرج در جدول محاسبات و تعهدات بیمه نامه اضافه شده و به ذینفع یا ذینفعان بیمه نامه پرداخت می­ شود.

   پوشش اضافی نقص عضو و ازکارافتادگی ناشی از حادثه: در بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری شرکت بیمه سرمد، پوشش اضافی نقص عضو و ازکارافتادگی ناشی از حادثه به شرط خرید پوشش سرمایه ­ی فوت بر اثر حادثه قابل ارائه می‌­باشد. این پوشش در بیمه عمر و سرمایه گذاری بیمه ما به میزان ۱۰۰ درصد سرمایه ­ی فوت به هر علت و تا سقف ۵٫۰۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰۰ (پنج میلیارد) ریال ارائه می­ شود.

پوشش اضافی هزینه ­ی پزشکی ناشی از حادثه: پوشش هزینه ­ی پزشکی بر اثر حادثه در بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری شرکت بیمه سرمد به شرط خرید پوشش سرمایه ­ی فوت ناشی از حادثه قابل ارائه می‌­باشد. این پوشش در بیمه عمر و سرمایه گذاری بیمه ما به میزان ۱۰ درصد سرمایه ­ی فوت ناشی از حادثه ارائه می­ شود.

پوشش اضافی امراض خاص: پوشش اضافی امراض خاص در بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری شرکت بیمه سرمد به شرط خرید این پوشش توسط بیمه گذار در هنگام صدور بیمه نامه و تکمیل فرم پیشنهاد، برای بیماری­‌های انواع سرطان، سکته­ی قلبی، سکته­ی مغزی، جراحی عمل قلب باز و پیوند اعضای اصلی بدن ارائه می­ شود. این پوشش در بیمه عمر و سرمایه گذاری شرکت بیمه سرمد به میزان ۳۰ درصد سرمایه فوت به هر علت و تا سقف مبلغ ۳۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰ (سیصد میلیون) ریال ارائه می­ گردد. نحوه­ی ارائه ­ی این پوشش و پرداخت خسارت آن در بیمه عمر و سرمایه گذاری شرکت بیمه سرمد به صورت سرمایه­ای و بدون نیاز به ارائه ­ی فاکتور از سوی بیمه شده می‌­باشد. در حقیقت در صورت ابتلای بیمه شده به یکی از انواع بیماری­‌های خاص فوق، تمامی‌سرمایه ­ی مندرج در جدول محاسبات و تعهدات بیمه نامه بدون ارائه ­ی فاکتور هزینه از سوی بیمه شده به وی پرداخت خواهد شد. همچنین در بیمه عمر و سرمایه گذاری شرکت بیمه سرمد، هزینه ­ی بیماری­‌های خاص به ازای هر بیماری یک بار در طول دوره­ ی بیمه نامه قابل پرداخت می‌­باشد.. پوشش امراض خاص در بیمه عمر و سرمایه گذاری بیمه سرمد از یک تا شصت سالگی، بیمه شده را تحت پوشش قرار می­ دهد.

 پوشش معافیت از پرداخت حق بیمه: در بیمه عمر و سرمایه گذاری شرکت بیمه سرمد، پوشش معافیت از پرداخت حق بیمه، در صورت از کارافتادگی دائم و کامل به هر علت برای شخص بیمه شده ارائه می­ شود. این پوشش در بیمه عمر و سرمایه گذاری سرمد، حق بیمه­ ی پوشش اصلی را شامل می­ شود و معیار معافیت از حق بیمه، آرین مبلغ حق بیمه­ ی پرداختی بیمه گذار است. همچنین در بیمه عمر و سرمایه گذاری شرکت بیمه سرمد، تعدیلات سالانه ­ی حق بیمه و افزایش سالانه ­ی آن مشمول پوشش معافیت از پرداخت حق بیمه نمی­ شود. در حقیقت در صورت از کارافتادگی دائم و کامل بیمه شده به هر علت، بیمه گذار از پرداخت حق بیمه­ ی بیمه نامه به میزان حق بیمه­ ی پوشش اصلی و بدون در نظر گرفتن افزایش سالانه ­ی آن تا پایان دوره­ ی بیمه نامه معاف می­ شود. در شرکت بیمه سرمد همچنین پوشش معافیت از پرداخت حق بیمه برای بیمه گذار نیز ارائه می­ شود. در صورت از کارافتادگی دائم و کامل یا فوت به هر علت بیمه گذار، بیمه گذار از پرداخت حق بیمه تا پایان دوره­ ی بیمه نامه با معیار آخرین حق بیمه­ ی پرداختی و بدون در نظر گرفتن تعدیلات حق بیمه معاف خواهد شد.

 

بیمه عمر کارآفرین

 

بیمه عمر، بیمه عمر چیست، مزایای بیمه عمر، بهترین بیمه عمر، بیمه عمر پاسارگاد، خرید بیمه عمر، مشاوره خرید بیمه عمر، مشاوره اینترنتی خرید بیمه عمر، بیمه عمر پاسارگاد، جدول محاسبه بیمه عمر، جدول فروش بیمه عمر، محاسبه بیمه عمر، بیمه عمر چیست

 

محدوده ­ی سنی بیمه شده: در بیمه عمر و سرمایه گذاری شرکت بیمه کارآفرین، بیمه شده می‌تواند از بدو تولد تا پایان سن ۸۰ سالگی تحت پوشش قرار گیرد. توضیح آن که در هنگام صدور بیمه نامه بیمه شده نباید بیش از ۷۵ سال داشته باشد، اما پس از صدور بیمه نامه تا ۸۰ سالگی می‌تواند تحت پوشش قرار گیرد.

مدت بیمه نامه: در بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری شرکت بیمه کارآفرین، مدت بیمه نامه می‌تواند از ۵ سال آغاز شده و تا ۳۰ سال پس از شروع بیمه نامه ادامه یابد. لذا کم­ترین مدت زمان بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری در شرکت بیمه کارآفرین ۵ سال و حداکثر آن ۳۰ سال است. مدت بیمه نامه توسط بیمه گذار و با درج در فرم پیشنهاد بیمه نامه در زمان صدور بیمه نامه تعیین می­ شود.

روش پرداخت حق بیمه: در بیمه عمر و سرمایه گذاری شرکت بیمه کارآفرین، بیمه گذار می‌تواند حق بیمه ­های خود را تنها به صورت سالانه پرداخت کند.

پوشش سرمایه ­ی فوت به هر علت: در بیمه عمر و سرمایه گذاری شرکت بیمه کارآفرین، مبلغ سرمایه ­ی فوت به هر علت اولیه­ی بیمه نامه با انتخاب بیمه گذار و درج آن به صورت مکتوب در فرم پیشنهاد بیمه نامه تعیین می­ گردد. میزان مبلغ سرمایه ­ی فوت به هر علت بیمه نامه در شرکت بیمه کارآفرین، تا بیست و پنج برابر حق بیمه­ ی پرداختی بیمه گذار در سال اول بیمه نامه تعیین می­ شود و در سال­‌های بعد بیمه نامه، سرمایه ­ی فوت به هر علت بر اساس درصد رشد سالانه ­ی سرمایه ­ی فوت که در فرم پیشنهاد توسط بیمه گذار تعیین شده است، با افزایش سرمایه ­ی فوت به هر علت سال اول بیمه نامه مشخص می­ گردد. سقف سرمایه ­ی فوت به هر علت در بیمه عمر و سرمایه گذاری شرکت بیمه کارآفرین۵٫۰۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰ (پنج میلیارد) ریال است.

پوشش اضافی سرمایه ­ی فوت ناشی از حادثه: در بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری شرکت بیمه کارآفرین، پوشش اضافی حادثه شامل سرمایه ­ی فوت ناشی از حادثه، ارائه می­ شود و دو پوشش نقص عضو و ازکارافتادگی بر اثر حادثه و هزینه ­ی پزشکی ناشی از حادثه در بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری شرکت بیمه کارآفرین ارائه نمی­ شود. پوشش سرمایه ­ی فوت ناشی از حادثه در بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری شرکت بیمه کارآفرین تا سقف چهار برابر سرمایه ­ی فوت به هر علت ارائه می­ شود و بیمه گذار می‌تواند در هنگام صدور بیمه نامه و تکمیل فرم پیشنهاد، ضریب سرمایه ­ی فوت ناشی از حادثه نسبت به سرمایه ­ی فوت به هر علت را در فرم پیشنهاد بیمه نامه به صورت ضریبی بین یک تا ۴ برابر سرمایه ­ی فوت به هر علت مشخص کند. سقف مبلغ سرمایه ­ی فوت ناشی از حادثه در بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری شرکت بیمه کارآفرین، مبلغ ۵٫۰۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰ (پنج میلیارد) ریال است. در صورت فوت بیمه شده در اثر حادثه در طول مدت بیمه نامه، مبلغ سرمایه ­ی فوت ناشی از حادثه در جدول بیمه نامه به مبلغ سرمایه ­ی فوت به هر علت مندرج در جدول محاسبات و تعهدات بیمه نامه اضافه شده و به ذینفع یا ذینفعان بیمه نامه پرداخت می­ شود.

   پوشش اضافی نقص عضو و ازکارافتادگی ناشی از حادثه: در بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری شرکت بیمه کارآفرین، پوشش اضافی نقص عضو و ازکارافتادگی ناشی از حادثه ارائه نمی­ شود.

پوشش اضافی هزینه ­ی پزشکی ناشی از حادثه: پوشش هزینه ­ی پزشکی بر اثر حادثه در بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری شرکت بیمه کارآفرین ارائه نمی­ شود.

پوشش اضافی امراض خاص: پوشش اضافی امراض خاص در بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری شرکت بیمه کارآفرین به شرط خرید این پوشش توسط بیمه گذار در هنگام صدور بیمه نامه و تکمیل فرم پیشنهاد، برای بیماری­‌های انواع سرطان، سکته­ی قلبی، سکته­ی مغزی، جراحی عمل قلب باز و پیوند اعضای اصلی بدن ارائه می­ شود. این پوشش در بیمه عمر و سرمایه گذاری شرکت بیمه کارآفرین به میزان ۳۰ درصد سرمایه فوت به هر علت و تا سقف مبلغ ۳۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰ (سیصد میلیون) ریال ارائه می­ گردد. نحوه­ی ارائه ­ی این پوشش و پرداخت خسارت آن در بیمه عمر و سرمایه گذاری شرکت بیمه کارآفرین از طریق ارائه ­ی فاکتورهای هزینه به میزان هزینه­‌های انجام شده از سوی بیمه شده تا سقف سرمایه ­ی پوشش منطبق با مبلغ درج شده در جدول محاسبات و تعهدات بیمه نامه است و تنها یک بار در طول دوره­ ی بیمه نامه پرداخت می­ شود. پوشش امراض خاص در بیمه عمر و سرمایه گذاری بیمه کارآفرین از سن ۲۰ تا شصت سالگی، بیمه شده را تحت پوشش قرار می­ دهد و برای افراد زیر ۲۰ سال و بالای شصت سال قابل ارائه نمی‌­باشد.

 پوشش معافیت از پرداخت حق بیمه: در بیمه عمر و سرمایه گذاری شرکت بیمه کارآفرین پوشش معافیت از پرداخت حق بیمه، در صورت از کارافتادگی دائم و کامل به هر علت برای شخص بیمه شده ارائه می­ شود. این پوشش در بیمه عمر و سرمایه گذاری کارآفرین، حق بیمه­ ی پوشش ­های اصلی بیمه نامه را شامل می­ شود و حق بیمه­ ی پوشش ­های اضافی را در بر نمی­گیرد. همچنین در بیمه عمر و سرمایه گذاری شرکت بیمه کارآفرین، تعدیلات سالانه ­ی حق بیمه و افزایش سالانه ­ی آن مشمول پوشش معافیت از پرداخت حق بیمه نمی­ شود. در حقیقت در صورت از کارافتادگی دائم و کامل بیمه شده به هر علت، بیمه گذار از پرداخت حق بیمه­ ی پوشش اصلی بیمه نامه و بدون در نظر گرفتن افزایش سالانه ­ی آن تا پایان دوره­ ی بیمه نامه معاف می­ شود. در شرکت بیمه کارآفرین پوشش معافیت از پرداخت حق بیمه برای بیمه گذار ارائه نمی­ شود.

 

بیمه عمر کوثر

 

بیمه عمر، بیمه عمر چیست، مزایای بیمه عمر، بهترین بیمه عمر، بیمه عمر پاسارگاد، خرید بیمه عمر، مشاوره خرید بیمه عمر، مشاوره اینترنتی خرید بیمه عمر، بیمه عمر پاسارگاد، جدول محاسبه بیمه عمر، جدول فروش بیمه عمر، محاسبه بیمه عمر، بیمه عمر چیست

 

محدوده ­ی سنی بیمه شده: در بیمه عمر و سرمایه گذاری شرکت بیمه کوثر، بیمه شده می‌تواند از بدو تولد تا پایان سن ۷۰ سالگی تحت پوشش قرار گیرد. توضیح آن که در هنگام صدور بیمه نامه بیمه شده نباید بیش از ۶۵ سال داشته باشد، اما پس از صدور بیمه نامه تا ۷۰ سالگی می‌تواند تحت پوشش قرار گیرد.

مدت بیمه نامه: در بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری شرکت بیمه کوثر، مدت بیمه نامه می‌تواند از ۵ سال آغاز شده و تا ۳۰ سال ادامه یابد. لذا کم­ترین مدت زمان بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری در شرکت بیمه کوثر ۵ سال و حداکثر آن ۳۰ سال است. مدت بیمه نامه توسط بیمه گذار و با درج در فرم پیشنهاد بیمه نامه در زمان صدور بیمه نامه تعیین می­ شود.

روش پرداخت حق بیمه: در بیمه عمر و سرمایه گذاری شرکت بیمه کوثر، بیمه گذار می‌تواند حق بیمه ­های خود را به یکی از چهار روش ماهانه، سه ماهه، شش ماهه یا سالانه پرداخت کند.

پوشش سرمایه ­ی فوت به هر علت: در بیمه عمر و سرمایه گذاری شرکت بیمه کوثر، مبلغ سرمایه ­ی فوت به هر علت اولیه­ی بیمه نامه با انتخاب بیمه گذار و درج آن به صورت مکتوب در فرم پیشنهاد بیمه نامه تعیین می­ گردد. میزان مبلغ سرمایه ­ی فوت به هر علت بیمه نامه در شرکت بیمه کوثر، تا ۲٫۵۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰ (دو میلیارد و پانصد میلیون) در سال اول بیمه نامه تعیین می­ شود و در سال­‌های بعد بیمه نامه، سرمایه ­ی فوت به هر علت بر اساس درصد رشد سالانه ­ی سرمایه ­ی فوت که در فرم پیشنهاد توسط بیمه گذار تعیین شده است، با افزایش سرمایه ­ی فوت به هر علت سال اول بیمه نامه مشخص می­ گردد.

پوشش اضافی سرمایه ­ی فوت ناشی از حادثه: در بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری شرکت بیمه کوثر، پوشش ­های اضافی حادثه شامل سرمایه ­ی فوت ناشی از حادثه و پوشش نقص عضو و ازکارافتادگی ارائه می­ شود. پوشش سرمایه ­ی فوت ناشی از حادثه در بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری شرکت بیمه کوثر تا سقف چهار برابر سرمایه ­ی فوت به هر علت ارائه می­ شود و بیمه گذار می‌تواند در هنگام صدور بیمه نامه و تکمیل فرم پیشنهاد، ضریب سرمایه ­ی فوت ناشی از حادثه نسبت به سرمایه ­ی فوت به هر علت را در فرم پیشنهاد بیمه نامه به صورت ضریبی بین یک تا ۴ برابر سرمایه ­ی فوت به هر علت مشخص کند. سقف مبلغ سرمایه ­ی فوت ناشی از حادثه در بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری شرکت بیمه کوثر، مبلغ ۴٫۰۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰ (چهار میلیارد) ریال است. در صورت فوت بیمه شده در اثر حادثه در طول مدت بیمه نامه، مبلغ سرمایه ­ی فوت ناشی از حادثه در جدول بیمه نامه به مبلغ سرمایه ­ی فوت به هر علت مندرج در جدول محاسبات و تعهدات بیمه نامه اضافه شده و به ذینفع یا ذینفعان بیمه نامه پرداخت می­ شود.

   پوشش اضافی نقص عضو و ازکارافتادگی ناشی از حادثه: در بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری شرکت بیمه کوثر، پوشش اضافی نقص عضو و ازکارافتادگی ناشی از حادثه به شرط خرید پوشش سرمایه ­ی فوت بر اثر حادثه قابل ارائه می‌­باشد. این پوشش در بیمه عمر و سرمایه گذاری بیمه کوثر به میزان ۱۰۰ درصد سرمایه ­ی فوت به هر علت و تا سقف ۲٫۰۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰۰ (دو میلیارد) ریال ارائه می­ شود.

پوشش اضافی هزینه ­ی پزشکی ناشی از حادثه: پوشش هزینه ­ی پزشکی بر اثر حادثه در بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری شرکت بیمه کوثر ارائه نمی­ شود.

پوشش اضافی امراض خاص: پوشش اضافی امراض خاص در بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری شرکت بیمه کوثر به شرط خرید این پوشش توسط بیمه گذار در هنگام صدور بیمه نامه و تکمیل فرم پیشنهاد، برای بیماری­‌های انواع سرطان، سکته­ی قلبی، سکته­ی مغزی، جراحی عمل قلب باز و پیوند اعضای اصلی بدن ارائه می­ شود. این پوشش در بیمه عمر و سرمایه گذاری شرکت بیمه کوثر به میزان ۳۰ درصد سرمایه فوت به هر علت و تا سقف مبلغ ۲۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰ (دویست میلیون) ریال ارائه می­ گردد. نحوه­ی ارائه ­ی این پوشش و پرداخت خسارت آن در بیمه عمر و سرمایه گذاری شرکت بیمه کوثر از طریق ارائه ­ی فاکتور هزینه­‌های انجام شده توسط بیمه شده است. همچنین در بیمه عمر و سرمایه گذاری شرکت بیمه کوثر، هزینه ­ی بیماری­‌های خاص تنها یک بار در طول دوره­ ی بیمه نامه قابل پرداخت می‌­باشد. پوشش امراض خاص در بیمه عمر و سرمایه گذاری بیمه کوثر از یک تا شصت سالگی، بیمه شده را تحت پوشش قرار می­ دهد.

 پوشش معافیت از پرداخت حق بیمه: در بیمه عمر و سرمایه گذاری شرکت بیمه کوثر، پوشش معافیت از پرداخت حق بیمه، در صورت از کارافتادگی دائم و کامل به هر علت برای شخص بیمه شده ارائه می­ شود. این پوشش در بیمه عمر و سرمایه گذاری کوثر، حق بیمه­ ی پوشش ­های اصلی و اضافی را شامل می­ شود. همچنین در بیمه عمر و سرمایه گذاری شرکت بیمه کوثر، تعدیلات سالانه ­ی حق بیمه و افزایش سالانه ­ی آن مشمول پوشش معافیت از پرداخت حق بیمه می­ شود. در حقیقت در صورت از کارافتادگی دائم و کامل بیمه شده به هر علت، بیمه گذار از پرداخت حق بیمه­ ی بیمه نامه به میزان حق بیمه­ ی پوشش ­های اصلی و اضافی با در نظر گرفتن افزایش سالانه ­ی آن تا پایان دوره­ ی بیمه نامه معاف می­ شود. در شرکت بیمه کوثر همچنین پوشش معافیت از پرداخت حق بیمه برای بیمه گذار ارائه نمی­ شود.

 

بیمه عمر ما

 

بیمه عمر، بیمه عمر چیست، مزایای بیمه عمر، بهترین بیمه عمر، بیمه عمر پاسارگاد، خرید بیمه عمر، مشاوره خرید بیمه عمر، مشاوره اینترنتی خرید بیمه عمر، بیمه عمر پاسارگاد، جدول محاسبه بیمه عمر، جدول فروش بیمه عمر، محاسبه بیمه عمر، بیمه عمر چیست

 

محدوده ­ی سنی بیمه شده: در بیمه عمر و سرمایه گذاری شرکت بیمه ما، بیمه شده می‌تواند از بدو تولد تا پایان سن ۷۵ سالگی تحت پوشش قرار گیرد. توضیح آن که در هنگام صدور بیمه نامه بیمه شده نباید بیش از ۷۰ سال داشته باشد، اما پس از صدور بیمه نامه تا ۷۵ سالگی می‌تواند تحت پوشش قرار گیرد.

مدت بیمه نامه: در بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری شرکت بیمه ما، مدت بیمه نامه می‌تواند از ۵ سال آغاز شده و تا ۳۰ سال پس از شروع بیمه نامه ادامه یابد. لذا کم­ترین مدت زمان بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری در شرکت بیمه ما ۵ سال و حداکثر آن ۳۰ سال است. مدت بیمه نامه توسط بیمه گذار و با درج در فرم پیشنهاد بیمه نامه در زمان صدور بیمه نامه تعیین می­ شود.

روش پرداخت حق بیمه: در بیمه عمر و سرمایه گذاری شرکت بیمه ما، بیمه گذار می‌تواند حق بیمه ­های خود را به یکی از پنج روش ماهانه، سه ماهه، شش ماهه، سالانه یا یکجا پرداخت کند. روش پرداخت ماهانه در بیمه ما تنها برای بیمه ­های عمر گروهی میسر است.

پوشش سرمایه ­ی فوت به هر علت: در بیمه عمر و سرمایه گذاری شرکت بیمه ما، مبلغ سرمایه ­ی فوت به هر علت اولیه­ی بیمه نامه با انتخاب بیمه گذار و درج آن به صورت مکتوب در فرم پیشنهاد بیمه نامه تعیین می­ گردد. میزان مبلغ سرمایه ­ی فوت به هر علت بیمه نامه در شرکت بیمه ما، تا بیست و پنج برابر حق بیمه­ ی پرداختی بیمه گذار در سال اول بیمه نامه تعیین می­ شود و در سال­‌های بعد بیمه نامه، سرمایه ­ی فوت به هر علت بر اساس درصد رشد سالانه ­ی سرمایه ­ی فوت که در فرم پیشنهاد توسط بیمه گذار تعیین شده است، با افزایش سرمایه ­ی فوت به هر علت سال اول بیمه نامه مشخص می­ گردد. سقف سرمایه ­ی فوت به هر علت در بیمه عمر و سرمایه گذاری شرکت بیمه ما ۵٫۰۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰ (پنج میلیارد) ریال است.

پوشش اضافی سرمایه ­ی فوت ناشی از حادثه: در بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری شرکت بیمه ما، پوشش ­های اضافی حادثه شامل سرمایه ­ی فوت ناشی از حادثه و پوشش نقص عضو و ازکارافتادگی و هزینه ­ی پزشکی ناشی از حادثه ارائه می­ شود. پوشش سرمایه ­ی فوت ناشی از حادثه در بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری شرکت بیمه ما تا سقف چهار برابر سرمایه ­ی فوت به هر علت ارائه می­ شود و بیمه گذار می‌تواند در هنگام صدور بیمه نامه و تکمیل فرم پیشنهاد، ضریب سرمایه ­ی فوت ناشی از حادثه نسبت به سرمایه ­ی فوت به هر علت را در فرم پیشنهاد بیمه نامه به صورت ضریبی بین یک تا ۴ برابر سرمایه ­ی فوت به هر علت مشخص کند. سقف مبلغ سرمایه ­ی فوت ناشی از حادثه در بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری شرکت بیمه ما، مبلغ ۵٫۰۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰ (پنج میلیارد) ریال است. در صورت فوت بیمه شده در اثر حادثه در طول مدت بیمه نامه، مبلغ سرمایه ­ی فوت ناشی از حادثه در جدول بیمه نامه به مبلغ سرمایه ­ی فوت به هر علت مندرج در جدول محاسبات و تعهدات بیمه نامه اضافه شده و به ذینفع یا ذینفعان بیمه نامه پرداخت می­ شود. در شرکت بیمه ما، پوشش ­های حادثه برای محدوده ­ی سنی زیر ۴ سال قابل ارائه نیست و برای سنین ۴ تا ۱۸ سال نیز با ضریب یک برابر سرمایه ­ی فوت به هر علت ارائه می­ شود.

   پوشش اضافی نقص عضو و ازکارافتادگی ناشی از حادثه: در بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری شرکت بیمه ما، پوشش اضافی نقص عضو و ازکارافتادگی ناشی از حادثه به شرط خرید پوشش سرمایه ­ی فوت بر اثر حادثه قابل ارائه می‌­باشد. این پوشش در بیمه عمر و سرمایه گذاری بیمه ما به میزان ۱۰۰ درصد سرمایه ­ی فوت به هر علت و تا سقف ۵٫۰۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰۰ (پنج میلیارد) ریال ارائه می­ شود.

پوشش اضافی هزینه ­ی پزشکی ناشی از حادثه: پوشش هزینه ­ی پزشکی بر اثر حادثه در بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری شرکت بیمه ما به شرط خرید پوشش سرمایه ­ی فوت ناشی از حادثه قابل ارائه می‌­باشد. این پوشش در بیمه عمر و سرمایه گذاری بیمه ما به میزان ۲۰ درصد سرمایه ­ی فوت به هرعلت و تا سقف ۲۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰ (دویست میلیون) ریال ارائه می­ شود.

پوشش اضافی امراض خاص: پوشش اضافی امراض خاص در بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری شرکت بیمه ما به شرط خرید این پوشش توسط بیمه گذار در هنگام صدور بیمه نامه و تکمیل فرم پیشنهاد، برای بیماری­‌های انواع سرطان، سکته­ی قلبی، سکته­ی مغزی، جراحی عمل قلب باز و پیوند اعضای اصلی بدن ارائه می­ شود. این پوشش در بیمه عمر و سرمایه گذاری شرکت بیمه ما به میزان ۳۰ درصد سرمایه فوت به هر علت و تا سقف مبلغ ۵۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰ (پانصد میلیون) ریال ارائه می­ گردد. نحوه­ی ارائه ­ی این پوشش و پرداخت خسارت آن در بیمه عمر و سرمایه گذاری شرکت بیمه ما به صورت سرمایه­ای و به شرط ابتلای بیمه شده به بیماری است. بدین معنی که در صورت ابتلای بیمه شده به یکی از امراض خاص فوق، بدون در نظر گرفتن میزان هزینه ­ی انجام شده از سوی بیمه شده و بدون نیاز به ارائه ­ی فاکتور سرمایه ­ی مندرج در جدول محاسبات و تعهدات بیمه نامه به بیمه شده پرداخت خواهد شد. همچنین در بیمه عمر و سرمایه گذاری شرکت بیمه ما، غرامت بیماری­‌های خاص برای هر بیماری یک بار در طول دوره­ ی بیمه نامه قابل پرداخت خواهد بود. پوشش امراض خاص در بیمه عمر و سرمایه گذاری بیمه ما از بدو تولد تا شصت سالگی، بیمه شده را تحت پوشش قرار می­ دهد.

 پوشش معافیت از پرداخت حق بیمه: در بیمه عمر و سرمایه گذاری شرکت بیمه ما، پوشش معافیت از پرداخت حق بیمه، در صورت از کارافتادگی دائم و کامل به هر علت برای شخص بیمه شده ارائه می­ شود. این پوشش در بیمه عمر و سرمایه گذاری ما، حق بیمه­ ی پوشش ­های اصلی را شامل می­ شود و حق بیمه­ ی پوشش ­های اضافی را در برنمی­گیرد. همچنین در بیمه عمر و سرمایه گذاری شرکت بیمه ما، تعدیلات سالانه ­ی حق بیمه و افزایش سالانه ­ی آن مشمول پوشش معافیت از پرداخت حق بیمه می­ شود. در حقیقت در صورت از کارافتادگی دائم و کامل بیمه شده به هر علت، بیمه گذار از پرداخت حق بیمه­ ی بیمه نامه به میزان حق بیمه­ ی پوشش ­های اصلی و با در نظر گرفتن افزایش سالانه ­ی آن تا پایان دوره­ ی بیمه نامه معاف می­ شود. در شرکت بیمه ما پوشش معافیت از پرداخت حق بیمه برای بیمه گذار ارائه نمی­ شود.

 

بیمه عمر ملت

 

بیمه عمر، بیمه عمر چیست، مزایای بیمه عمر، بهترین بیمه عمر، بیمه عمر پاسارگاد، خرید بیمه عمر، مشاوره خرید بیمه عمر، مشاوره اینترنتی خرید بیمه عمر، بیمه عمر پاسارگاد، جدول محاسبه بیمه عمر، جدول فروش بیمه عمر، محاسبه بیمه عمر، بیمه عمر چیست

 

محدوده ­ی سنی بیمه شده: در بیمه عمر و سرمایه گذاری شرکت بیمه ملت، بیمه شده می‌تواند از بدو تولد تا پایان سن ۸۰ سالگی تحت پوشش قرار گیرد. توضیح آن که در هنگام صدور بیمه نامه بیمه شده نباید بیش از ۷۵ سال داشته باشد، اما پس از صدور بیمه نامه تا ۸۰ سالگی می‌تواند تحت پوشش قرار گیرد.

مدت بیمه نامه: در بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری شرکت بیمه ملت، مدت بیمه نامه می‌تواند از ۶ سال آغاز شده و تا ۸۰ سالگی بیمه شده ادامه یابد. لذا کم­ترین مدت زمان بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری در شرکت بیمه ملت ۶ سال و حداکثر آن ۸۰ سالگی بیمه شده است. مدت بیمه نامه توسط بیمه گذار و با درج در فرم پیشنهاد بیمه نامه در زمان صدور بیمه نامه تعیین می­ شود.

روش پرداخت حق بیمه: در بیمه عمر و سرمایه گذاری شرکت بیمه ملت، بیمه گذار می‌تواند حق بیمه ­های خود را به یکی از پنج روش ماهانه، دو ماهه، سه ماهه، شش ماهه یا سالانه پرداخت کند.

پوشش سرمایه ­ی فوت به هر علت: در بیمه عمر و سرمایه گذاری شرکت بیمه ملت، مبلغ سرمایه ­ی فوت به هر علت اولیه­ی بیمه نامه با انتخاب بیمه گذار و درج آن به صورت مکتوب در فرم پیشنهاد بیمه نامه تعیین می­ گردد. میزان مبلغ سرمایه ­ی فوت به هر علت بیمه نامه در شرکت بیمه ملت، تا سقف بیست و پنج برابر حق بیمه­ ی پرداختی بیمه گذار در سال اول بیمه نامه تعیین می­ شود و در سال­‌های بعد بیمه نامه، سرمایه ­ی فوت به هر علت بر اساس درصد رشد سالانه ­ی سرمایه ­ی فوت که در فرم پیشنهاد توسط بیمه گذار تعیین شده است، با افزایش سرمایه ­ی فوت به هر علت سال اول بیمه نامه مشخص می­ گردد. سقف مبلغ سرمایه ­ی فوت به هر علت در بیمه عمر و سرمایه گذاری شرکت بیمه ملت، ۵٫۰۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰ (پنج میلیارد) است.

پوشش اضافی سرمایه ­ی فوت ناشی از حادثه: در بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری شرکت بیمه ملت، پوشش ­های اضافی حادثه شامل سرمایه ­ی فوت ناشی از حادثه و پوشش نقص عضو و ازکارافتادگی و هزینه ­ی پزشکی ناشی از حادثه ارائه می­ شود. پوشش سرمایه ­ی فوت ناشی از حادثه در بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری شرکت بیمه ملت تا سقف چهار برابر سرمایه ­ی فوت به هر علت ارائه می­ شود و بیمه گذار می‌تواند در هنگام صدور بیمه نامه و تکمیل فرم پیشنهاد، ضریب سرمایه ­ی فوت ناشی از حادثه نسبت به سرمایه ­ی فوت به هر علت را در فرم پیشنهاد بیمه نامه به صورت ضریبی بین یک تا ۴ برابر سرمایه ­ی فوت به هر علت مشخص کند. سقف مبلغ سرمایه ­ی فوت ناشی از حادثه در بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری شرکت بیمه ملت، مبلغ ۵٫۰۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰ (پنج میلیارد) ریال است. در صورت فوت بیمه شده در اثر حادثه در طول مدت بیمه نامه، مبلغ سرمایه ­ی فوت ناشی از حادثه در جدول بیمه نامه به مبلغ سرمایه ­ی فوت به هر علت مندرج در جدول محاسبات و تعهدات بیمه نامه اضافه شده و به ذینفع یا ذینفعان بیمه نامه پرداخت می­ شود.

   پوشش اضافی نقص عضو و ازکارافتادگی ناشی از حادثه: در بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری شرکت بیمه ملت، پوشش اضافی نقص عضو و ازکارافتادگی ناشی از حادثه به شرط خرید پوشش سرمایه ­ی فوت بر اثر حادثه قابل ارائه می‌­باشد. این پوشش در بیمه عمر و سرمایه گذاری بیمه ملت به میزان ۲۰۰ درصد سرمایه ­ی فوت به هر علت و تا سقف ۱٫۰۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰۰ (یک میلیارد) ریال ارائه می­ شود.

پوشش اضافی هزینه ­ی پزشکی ناشی از حادثه: پوشش هزینه ­ی پزشکی بر اثر حادثه در بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری شرکت بیمه ملت به شرط خرید پوشش سرمایه ­ی فوت ناشی از حادثه قابل ارائه می‌­باشد. این پوشش در بیمه عمر و سرمایه گذاری بیمه ما به میزان ۲۰ درصد سرمایه ­ی فوت به هر علت تا سقف ۱۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰ (صد میلیون) ریال ارائه می­ شود.

پوشش اضافی امراض خاص: پوشش اضافی امراض خاص در بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری شرکت بیمه ملت به شرط خرید این پوشش توسط بیمه گذار در هنگام صدور بیمه نامه و تکمیل فرم پیشنهاد، برای بیماری­‌های انواع سرطان، سکته­ی قلبی، سکته­ی مغزی، جراحی عمل قلب باز و پیوند اعضای اصلی بدن ارائه می­ شود. این پوشش در بیمه عمر و سرمایه گذاری شرکت بیمه ملت به میزان ۵۰ درصد سرمایه فوت به هر علت و تا سقف مبلغ ۵۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰ (پانصد میلیون) ریال ارائه می­ گردد. نحوه­ی ارائه ­ی این پوشش و پرداخت خسارت آن در بیمه عمر و سرمایه گذاری شرکت بیمه ملت ازطریق ارائه ­ی فاکتورهای هزینه شده توسط بیمه شده است. همچنین در بیمه عمر و سرمایه گذاری شرکت بیمه ملت، هزینه ­ی بیماری­‌های خاص تنها یک بار در طول دوره­ ی بیمه نامه قابل پرداخت می‌­باشد. پوشش امراض خاص در بیمه عمر و سرمایه گذاری بیمه ملت از یک تا شصت سالگی، بیمه شده را تحت پوشش قرار می­ دهد.

 پوشش معافیت از پرداخت حق بیمه: در بیمه عمر و سرمایه گذاری شرکت بیمه ملت، پوشش معافیت از پرداخت حق بیمه، در صورت از کارافتادگی دائم و کامل به هر علت برای شخص بیمه شده ارائه می­ شود. این پوشش در بیمه عمر و سرمایه گذاری ملت، حق بیمه­ ی پوشش ­های اصلی و اضافی را شامل می­ شود. همچنین در بیمه عمر و سرمایه گذاری شرکت بیمه ملت، تعدیلات سالانه ­ی حق بیمه و افزایش سالانه ­ی آن مشمول پوشش معافیت از پرداخت حق بیمه می­ شود. در حقیقت در صورت از کارافتادگی دائم و کامل بیمه شده به هر علت، بیمه گذار از پرداخت حق بیمه­ ی بیمه نامه به میزان حق بیمه­ ی پوشش ­های اصلی و اضافی با در نظر گرفتن افزایش سالانه ­ی آن تا پایان دوره­ ی بیمه نامه معاف می­ شود. در شرکت بیمه ملت همچنین پوشش معافیت از پرداخت حق بیمه برای بیمه گذار نیز ارائه می­ شود. در صورت از کارافتادگی دائم و کامل به هر علت یا فوت در اثر حادثه بیمه گذار، بیمه گذار یا بیمه شده از پرداخت حق بیمه تا پایان دوره­ ی بیمه نامه با در نظر گرفتن تعدیلات حق بیمه معاف خواهد شد.

 

بیمه عمر نوین

 

بیمه عمر، بیمه عمر چیست، مزایای بیمه عمر، بهترین بیمه عمر، بیمه عمر پاسارگاد، خرید بیمه عمر، مشاوره خرید بیمه عمر، مشاوره اینترنتی خرید بیمه عمر، بیمه عمر پاسارگاد، جدول محاسبه بیمه عمر، جدول فروش بیمه عمر، محاسبه بیمه عمر، بیمه عمر چیست

 

محدوده ­ی سنی بیمه شده: در بیمه عمر و سرمایه گذاری شرکت بیمه نوین، بیمه شده می‌تواند از بدو تولد تا پایان سن ۷۵ سالگی تحت پوشش قرار گیرد. توضیح آن که در هنگام صدور بیمه نامه بیمه شده نباید بیش از ۷۰ سال داشته باشد، اما پس از صدور بیمه نامه تا ۷۵ سالگی می‌تواند تحت پوشش قرار گیرد.

مدت بیمه نامه: در بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری شرکت بیمه نوین، مدت بیمه نامه می‌تواند از ۵ سال آغاز شده و تا ۳۰ سال ادامه یابد. لذا کم­ترین مدت زمان بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری در شرکت بیمه نوین ۵ سال و حداکثر آن ۳۰ سال است. مدت بیمه نامه توسط بیمه گذار و با درج در فرم پیشنهاد بیمه نامه در زمان صدور بیمه نامه تعیین می­ شود.

روش پرداخت حق بیمه: در بیمه عمر و سرمایه گذاری شرکت بیمه نوین، بیمه گذار می‌تواند حق بیمه ­های خود را به یکی از پنج روش ماهانه، سه ماهه، شش ماهه، سالانه یا یکجا پرداخت کند.

پوشش سرمایه ­ی فوت به هر علت: در بیمه عمر و سرمایه گذاری شرکت بیمه نوین، مبلغ سرمایه ­ی فوت به هر علت اولیه­ی بیمه نامه با انتخاب بیمه گذار و درج آن به صورت مکتوب در فرم پیشنهاد بیمه نامه تعیین می­ گردد. میزان مبلغ سرمایه ­ی فوت به هر علت بیمه نامه در شرکت بیمه نوین، تا ۵٫۰۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰ (پنج میلیارد) در سال اول بیمه نامه تعیین می­ شود و در سال­‌های بعد بیمه نامه، سرمایه ­ی فوت به هر علت بر اساس درصد رشد سالانه ­ی سرمایه ­ی فوت که در فرم پیشنهاد توسط بیمه گذار تعیین شده است، با افزایش سرمایه ­ی فوت به هر علت سال اول بیمه نامه مشخص می­ گردد.

پوشش اضافی سرمایه ­ی فوت ناشی از حادثه: در بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری شرکت بیمه نوین، پوشش ­های اضافی حادثه شامل سرمایه ­ی فوت ناشی از حادثه و پوشش نقص عضو و ازکارافتادگی و هزینه ­ی پزشکی ناشی از حادثه ارائه می­ شود. پوشش سرمایه ­ی فوت ناشی از حادثه در بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری شرکت بیمه نوین تا سقف چهار برابر سرمایه ­ی فوت به هر علت ارائه می­ شود و بیمه گذار می‌تواند در هنگام صدور بیمه نامه و تکمیل فرم پیشنهاد، ضریب سرمایه ­ی فوت ناشی از حادثه نسبت به سرمایه ­ی فوت به هر علت را در فرم پیشنهاد بیمه نامه به صورت ضریبی بین یک تا ۴ برابر سرمایه ­ی فوت به هر علت مشخص کند. سقف مبلغ سرمایه ­ی فوت ناشی از حادثه در بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری شرکت بیمه نوین، مبلغ ۵٫۰۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰ (چهار میلیارد) ریال است. پوشش حادثه در بیمه عمر و سرمایه گذاری نوین از ۴ سالگی و تا سن ۱۸ سالگی با ضریب یک برابر سرمایه ­ی فوت ارائه می­ شود. در صورت فوت بیمه شده در اثر حادثه در طول مدت بیمه نامه، مبلغ سرمایه ­ی فوت ناشی از حادثه در جدول بیمه نامه به مبلغ سرمایه ­ی فوت به هر علت مندرج در جدول محاسبات و تعهدات بیمه نامه اضافه شده و به ذینفع یا ذینفعان بیمه نامه پرداخت می­ شود.

   پوشش اضافی نقص عضو و ازکارافتادگی ناشی از حادثه: در بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری شرکت بیمه نوین، پوشش اضافی نقص عضو و ازکارافتادگی ناشی از حادثه به شرط خرید پوشش سرمایه ­ی فوت بر اثر حادثه قابل ارائه می‌­باشد. این پوشش در بیمه عمر و سرمایه گذاری بیمه نوین به میزان ۴۰۰ درصد سرمایه ­ی فوت به هر علت و تا سقف ۵٫۰۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰۰ (پنج میلیارد) ریال ارائه می­ شود.

پوشش اضافی هزینه ­ی پزشکی ناشی از حادثه: پوشش هزینه ­ی پزشکی بر اثر حادثه در بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری شرکت بیمه نوین به شرط خرید پوشش فوت در اثر حادثه ارائه می­ شود. این پوشش در بیمه عمر و سرمایه گذاری نوین به میزان ۵، ۱۰، ۱۵ یا ۲۰ درصد سرمایه ­ی فوت به هر علت و به انتخاب بیمه گذار و تا سقف مبلغ ۲۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال ارائه می­ شود.

پوشش اضافی امراض خاص: پوشش اضافی امراض خاص در بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری شرکت بیمه نوین به شرط خرید این پوشش توسط بیمه گذار در هنگام صدور بیمه نامه و تکمیل فرم پیشنهاد، برای بیماری­‌های انواع سرطان، سکته­ی قلبی، سکته­ی مغزی، جراحی عمل قلب باز و پیوند اعضای اصلی بدن ارائه می­ شود. این پوشش در بیمه عمر و سرمایه گذاری شرکت بیمه نوین به میزان ۱۰، ۲۰، ۳۰، ۴۰ و یا ۵۰ درصد سرمایه فوت به هر علت و تا سقف مبلغ ۵۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰ (پانصد میلیون) ریال ارائه می­ گردد. نحوه­ی ارائه ­ی این پوشش و پرداخت خسارت آن در بیمه عمر و سرمایه گذاری شرکت بیمه نوین به شرط ابتلا و به صورت سرمایه­ای و بدون نیاز به ارائه ­ی فاکتور توسط بیمه شده است. همچنین در بیمه عمر و سرمایه گذاری شرکت بیمه نوین، هزینه ­ی بیماری­‌های خاص به ازای هر بیماری یک بار در طول دوره­ ی بیمه نامه قابل پرداخت می‌­باشد. پوشش امراض خاص در بیمه عمر و سرمایه گذاری بیمه نوین از یک تا شصت سالگی، بیمه شده را تحت پوشش قرار می­ دهد.

 پوشش معافیت از پرداخت حق بیمه: در بیمه عمر و سرمایه گذاری شرکت بیمه نوین، پوشش معافیت از پرداخت حق بیمه، در صورت از کارافتادگی دائم و کامل به هر علت برای شخص بیمه شده ارائه می­ شود. این پوشش در بیمه عمر و سرمایه گذاری نوین، حق بیمه­ ی پوشش ­های اصلی و اضافی را شامل می­ شود. همچنین در بیمه عمر و سرمایه گذاری شرکت بیمه نوین، تعدیلات سالانه ­ی حق بیمه و افزایش سالانه ­ی آن مشمول پوشش معافیت از پرداخت حق بیمه می­ شود. در حقیقت در صورت از کارافتادگی دائم و کامل بیمه شده به هر علت، بیمه گذار از پرداخت حق بیمه­ ی بیمه نامه به میزان حق بیمه­ ی پوشش ­های اصلی و اضافی با در نظر گرفتن افزایش سالانه ­ی آن تا پایان دوره­ ی بیمه نامه معاف می­ شود. در شرکت بیمه نوین همچنین پوشش معافیت از پرداخت حق بیمه برای بیمه گذار نیز ارائه می­ شود. در این حالت در صورتی که بیمه شده زیر ۱۸ سال باشد، پوشش معافیت از پرداخت حق بیمه در صورت فوت یا نقص عضو دائم و کامل بیمه گذار به هر علت تا ۱۸ سالگی بیمه شده و در صورتی که بیمه شده بالای ۱۸ سال باشد، پوشش معافیت از پرداخت حق بیمه در صورت فوت یا نقص عضو دائم و کامل بیمه گذار به علت حادث تا پایان دوره­ ی بیمه نامه برقرار خواهد بود. در این حالت نیز پوشش معافیت از پرداخت حق بیمه، تعدیلات سالانه ­ی حق بیمه و پوشش ­های اصلی و اضافی را شامل می­ شود.

 

بیمه عمر پاسارگاد

 

بیمه عمر، بیمه عمر چیست، مزایای بیمه عمر، بهترین بیمه عمر، بیمه عمر پاسارگاد، خرید بیمه عمر، مشاوره خرید بیمه عمر، مشاوره اینترنتی خرید بیمه عمر، بیمه عمر پاسارگاد، جدول محاسبه بیمه عمر، جدول فروش بیمه عمر، محاسبه بیمه عمر، بیمه عمر چیست

 

محدوده ­ی سنی بیمه شده: در بیمه عمر و سرمایه گذاری شرکت بیمه پاسارگاد، بیمه شده می‌تواند از بدو تولد تا پایان سن ۷۰ سالگی تحت پوشش قرار گیرد. توضیح آن که در هنگام صدور بیمه نامه بیمه شده نباید بیش از ۶۵ سال داشته باشد، اما پس از صدور بیمه نامه تا ۷۰ سالگی می‌تواند تحت پوشش قرار گیرد.

مدت بیمه نامه: در بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری شرکت بیمه پاسارگاد، مدت بیمه نامه می‌تواند از ۵ سال آغاز شده و تا ۳۰ سال پس از شروع بیمه نامه ادامه یابد. لذا کم­ترین مدت زمان بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری در شرکت بیمه پاسارگاد ۵ سال و حداکثر آن ۳۰ سال است. مدت بیمه نامه توسط بیمه گذار و با درج در فرم پیشنهاد بیمه نامه در زمان صدور بیمه نامه تعیین می­ شود.

روش پرداخت حق بیمه: در بیمه عمر و سرمایه گذاری شرکت بیمه پاسارگاد، بیمه گذار می‌تواند حق بیمه ­های خود را به یکی از پنج روش ماهانه، سه ماهه، شش ماهه، سالانه یا یکجا پرداخت کند.

پوشش اضافی سرمایه ی فوت ناشی از حادثه

در بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری شرکت بیمه پاسارگاد، پوشش‌های اضافی حادثه شامل سرمایه ی فوت ناشی از حادثه و پوشش نقص عضو و ازکارافتادگی و هزینه ی پزشکی ناشی از حادثه ارائه می-شود. پوشش سرمایه ی فوت ناشی از حادثه در بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری شرکت بیمه ما تا سقف سه برابر سرمایه ی فوت به هر علت ارائه می‌شود و بیمه گذار می‌تواند در هنگام صدور بیمه نامه و تکمیل فرم پیشنهاد، ضریب سرمایه ی فوت ناشی از حادثه نسبت به سرمایه ی فوت به هر علت را در فرم پیشنهاد بیمه نامه به صورت ضریبی بین یک تا ۳ برابر سرمایه ی فوت به هر علت مشخص کند. سقف مبلغ سرمایه ی فوت ناشی از حادثه در بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری شرکت بیمه پاسارگاد، مبلغ ۲٫۵۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰ (دو میلیارد و پانصد میلیون) ریال است. در صورت فوت بیمه شده در اثر حادثه در طول مدت بیمه نامه، مبلغ سرمایه ی فوت ناشی از حادثه در جدول بیمه نامه به مبلغ سرمایه ی فوت به هر علت مندرج در جدول محاسبات و تعهدات بیمه نامه اضافه شده و به ذینفع یا ذینفعان بیمه نامه پرداخت می‌شود.

 

 پوشش اضافی نقص عضو و ازکارافتادگی ناشی از حادثه

در بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری شرکت بیمه پاسارگاد، پوشش اضافی نقص عضو و ازکارافتادگی ناشی از حادثه به شرط خرید پوشش سرمایه ی فوت بر اثر حادثه قابل ارائه می‌باشد. این پوشش در بیمه عمر و سرمایه گذاری بیمه ما به میزان ۳۰۰ درصد سرمایه ی فوت به هر علت و تا سقف ۶۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰ (ششصد میلیون) ریال ارائه می‌شود.

 

پوشش اضافی هزینه ی پزشکی ناشی از حادثه

پوشش هزینه ی پزشکی بر اثر حادثه در بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری شرکت بیمه پاسارگاد به شرط خرید پوشش سرمایه ی فوت ناشی از حادثه قابل ارائه می‌باشد. این پوشش در بیمه عمر و سرمایه گذاری بیمه پاسارگاد به میزان ۱۰ درصد سرمایه ی فوت ناشی از حادثه و تا سقف ۲۵۰٫۰۰۰٫۰۰۰ (دویست و پنجاه میلیون) ریال ارائه می‌شود.

 

پوشش اضافی امراض خاص

پوشش اضافی امراض خاص در بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری شرکت بیمه پاسارگاد به شرط خرید این پوشش توسط بیمه گذار در هنگام صدور بیمه نامه و تکمیل فرم پیشنهاد، برای بیماری‌های انواع سرطان، سکته ی قلبی، سکته ی مغزی، جراحی عمل قلب باز و پیوند اعضای اصلی بدن ارائه می‌شود. این پوشش در بیمه عمر و سرمایه گذاری شرکت بیمه پاسارگاد به میزان ۳۰ درصد سرمایه فوت به هر علت و تا سقف مبلغ ۴۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰ (چهارصد میلیون) ریال ارائه می‌گردد. نحوه ی ارائه ی این پوشش و پرداخت خسارت آن در بیمه عمر و سرمایه گذاری شرکت بیمه پاسارگاد به صورت سرمایه-ای و به شرط ابتلا و بدون نیاز به ارائه ی فاکتور از سوی بیمه شده می‌باشد. همچنین در بیمه عمر و سرمایه گذاری شرکت بیمه پاسارگاد، هزینه ی بیماری‌های خاص برای هر  بیماری یک بار در طول دوره ی بیمه نامه قابل پرداخت می‌باشد. پوشش امراض خاص در بیمه عمر و سرمایه گذاری بیمه پاسارگاد از دوازده سالگی تا شصت سالگی، بیمه شده را تحت پوشش قرار می‌دهد.

 

پوشش معافیت از پرداخت حق بیمه

در بیمه عمر و سرمایه گذاری شرکت بیمه پاسارگاد، پوشش معافیت از پرداخت حق بیمه، در صورت از کارافتادگی دائم و کامل به هر علت برای شخص بیمه شده ارائه می‌شود. این پوشش در بیمه عمر و سرمایه گذاری پاسارگاد، حق بیمه ی پوشش‌های اصلی و اضافی را شامل می‌شود. همچنین در بیمه عمر و سرمایه گذاری شرکت بیمه پاسارگاد، تعدیلات سالانه ی حق بیمه و افزایش سالانه ی آن مشمول پوشش معافیت از پرداخت حق بیمه می‌شود. در حقیقت در صورت از کارافتادگی دائم و کامل بیمه شده به هر علت، بیمه گذار از پرداخت حق بیمه ی بیمه نامه به میزان حق بیمه-ی پوشش‌های اصلی و اضافی و با در نظر گرفتن افزایش سالانه ی آن تا پایان دوره ی بیمه نامه معاف می‌شود. در شرکت بیمه پاسارگاد پوشش معافیت از پرداخت حق بیمه برای بیمه گذار ارائه نمی‌شود.

 

پوشش درمان تکمیلی

با توجه به اینکه بیمه درمان تکمیلی در شرکت‌های بیمه غالباً به صورت انفرادی ارائه نمی‌شود، شرکت بیمه پاسارگاد از معدود شرکت‌های بیمه است که بیمه درمان تکمیلی را به صورت انفرادی و در قالب یکی از پوشش‌های بیمه عمر و سرمایه گذاری خود به بیمه شدگان خود ارائه می‌کند و تنها شرکتی است که این خدمت را به صورت رایگان و بدون دریافت هزینه ی اضافی ارائه می‌نماید. در قالب این پوشش بیمه شدگان پس از رسیدن ارزش بازخرید بیمه نامه به ۲۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال روی بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری خود تحت پوشش درمان تکمیلی قرار گرفته و می‌توانند هزینه ی جراحی‌های درمانی خود را از شرکت بیمه از محل بیمه عمر و سرمایه گذاری خود دریافت نمایند.

 

پوشش آتش سوزی منزل مسکونی

بیمه عمر و سرمایه گذاری پاسارگاد علاوه بر پوشش‌های فوق، پوششی را نیز به بیمه گذاران خود به صورت انحصاری ارائه می‌کند که طی آن بیمه گذار می‌تواند با خرید بیمه عمر و سرمایه گذاری، منزل مسکونی خود را نیز تحت پوشش آتش سوزی قرار داده و پوشش‌هایی نظیر زلزله، آتش فشان، اعتصاب، آشوب و بلوا را خریداری کند. این پوشش تنها در بیمه عمر وسرمایه گذاری شرکت بیمه پاسارگاد ارائه می‌شود.

 

 


رسانه بیمدان

 در این بخش می‌توانید محتوای رسانه ای که توسط تیم تولید محتوای بیمدان تهیه شده است را مشاهده کنید


پست های مرتبط

تهعدات بیمه عمر
جدول محاسبات یا جدول تعهدات بیمه عمر؟

آگوست 19, 20200پسندیدنبیمه عمر

یکی از ویژگیهای بیمه عمر امکان آگاهی متقاضی بیمه عمر از جزئیات آن، پیش از صدور بیمه است. این امکان از طریق جدول محاسبات یا جدول تعهدات بیمه عمر میسر می‌شود. در این مطلب قصد داریم به بررسی جدول محاسبات یا جدول پیشبینی تعهدات بیمه عمر بپردازیم.

ادامه مطلب
بیمه عمر و تامین آتیه
بیمه عمر انفرادی؛ از صفر تا صد

آگوست 5, 20200پسندیدنبیمه عمر

بیمه عمر، انواع مختلفی دارد. تقسیم بندی بیمه عمر به بیمه عمر انفرادی و بیمه عمر گروهی، یکی از تقسیم بندی‌های بیمه عمر است. این انواع شامل بیمه عمر آنلاین و غیر آنلاین نیز می‌شود. در این مطلب قصد داریم به معرفی انواع بیمه عمر انفرادی بپردازیم.

ادامه مطلب

نظر ( 7 )

غیاثوند
فوریه 06, 2020

به موفقیت های بیشتر

بهرام ابراهیم ابادی
فوریه 06, 2020

داشتن بیمه عمر یکی از واجبات زندگیست اما خرید از نمایندگی ۱۰۷۰با پرسنل محترم کاردان مدیریت فخیم یک امتیاز ویژه میباشد.

غیاثوند
فوریه 06, 2020

سلام،انشاالله که بریم؟ صفحه اول

بهرام ابراهیم ابادی
فوریه 14, 2020

سلام لطفا برای کلاسهای آموزشی بیشتر برنامه ریزی کنید

بهرام ابراهیم ابادی
فوریه 25, 2020

سلام همکاران گرامی خسته نباشید ممنون از زحمات همیشگی شما

بهرام ابراهیم ابادی
مارس 03, 2020

سلام لطفا تو این اوضاع بیماری برای اینکه بتونیم پرسشنامه رو بدست شمابرسونیم امکان اسکن کردن مدارک برای شما و صدور بیمه نامه رو فراهم کنید.

سیدحسین
آوریل 23, 2020

بیمه پاسارگاد ،عالی ترین بیمه کشور بوده که تاکنون داشتم.هم از لحاظ سود آوری در بیمه نامه عمر و تامین آتیه و هم از نظر پاسخگوئی به هنگام دریافت خسارت . و نیز برآورد خسارت


یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند