بیمه سلامت کرمان ۱۰۰ میلیارد تومان ‌به موسسات درمانی و پزشکان ‌بدهی دارد ‌

اکتبر 12, 2019اخبار روز بیمه

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمان، محمد جعفری عصر امروز در دیدار با فدایی استاندار کرمان با بیان اینکه هفته بیمه سلامت اول آبان‌ماه برگزار می‌شود و برای این هفته برنامه‌هایی پیش‌بینی شده است اظهار داشت: یک میلیون و ۸۵۰ هزار نفر از جمعیت استان تحت پوشش بیمه سلامت هستند.

وی با بیان اینکه ۶۰ درصد جمعیت استان کرمان زیرپوشش بیمه سلامت قرار دارند افزود: روستائیان بیمه رایگان هستند و از دفترچه بیمه سلامت برخوردارند.

مدیرکل بیمه سلامت استان کرمان با اشاره به اینکه بالای ۸۵ درصد درمان در روستاها توسط پزشک خانواده و بیمه سلامت انجام می‌شود گفت: نظام ارجاع در حال اجرا است و پزشک خانواده بیماران را به پزشکان متخصص ارجاع می‌دهد.

وی با بیان اینکه حدود ۲۰۰ هزار نفر از شهرنشین‌ها نیز زیرپوشش بیمه سلامت هستند افزود: خانواده شهدا و جانبازان نیز زیرپوشش بیمه سلامت قرار دارند و بنیاد شهید حق بیمه آنها را پرداخت می‌کند.

جعفری با اشاره به اینکه ۲۴۰ هزار نفر از کارکنان دولت نیز زیرپوشش بیمه سلامت بوده و خدمات رایگان از ما می‌گیرند بیان کرد: اما ادارات آنها حق بیمه را به بیمه سلامت می‌پردازند.

وی با بیان اینکه از اول آبان و در آغاز هفته بیمه سلامت پرداخت براساس توان افراد کار خود را انجام می‌دهد گفت: از اول آبان بیمه اجباری مبتنی بر وسع مالی افراد انجام می‌شود و این اقدام براساس دهک‌بندی انجام شده توسط وزارت کشور انجام می‌شود.

مدیرکل بیمه سلامت استان کرمان با اشاره به اینکه سه دهک پایین جامعه باید از بیمه رایگان استفاده کنند افزود: در استان کرمان تنها حدود ۱۰ نفر از پزشکان با بیمه سلامت قرارداد ندارد و تقریبا تمام پزشکان استان طرف قرارداد بیمه سلامت هستند.

وی با بیان اینکه تمام بیمارستان‌های خصوصی و دولتی استان کرمان با بیمه سلامت قرارداد بیمه‌ای دارند عنوان کرد: با وضعیت کشور مجبور هستیم خدمات بیمه‌ای را مبتنی بر درآمد خانواده‌ها ارائه کنیم و این امکان وجود دارد اما نیازمند مشارکت همگانی است.

جعفری با اشاره به اینکه در استان کرمان طرح نسخه‌نویسی الکترونیکی اجرا شده است گفت: ۲۰ هزار برگ از اسناد بستری بیماران در استان نیز الکترونیکی شده و کاغذ حذف می‌شود.

وی با بیان اینکه اجرای این طرح‌ها صرفه‌جویی اقتصادی دارد و کاغذ را از مجموعه بیمه سلامت حذف می‌کند افزود: در سال ۹۸ تا تیرماه پرداخت‌های پزشکان و بیمارستان و داروخانه‌ها انجام شده ‌و حدود ۱۰۰ میلیارد تومان از بابت سال ۹۷ به موسسات درمانی و پزشکان در استان کرمان بدهکار هستیم.

ارائه خدمات درمانی به مردم باید منظم و مستمر باشد

استاندار کرمان نیز با بیان اینکه ارائه خدمات درمانی به مردم باید منظم و مستمر باشد گفت: باید تلاش کنیم تا به سمت عدالت اجتماعی پیش برویم.

‌محمدجواد فدائی ‌با بیان اینکه مراجعات متعددی به استانداری کرمان داریم که از عهده درمان خود برنمی‌آیند اظهار داشت: مراجعاتی داریم که عمل جراحی دارند و برای این عمل نیاز مالی دارند.وی با اشاره به مشکلاتی که در حوزه درمان و مسائل بیمه‌ای وجود دارد گفت: باید تلاش کنیم تا در استان کرمان و کشور به سمت عدالت اجتماعی پیش برویم.

استاندار کرمان با تاکید بر اینکه ارائه خدمات درمانی به مردم باید منظم و مستمر باشد و این مسئله اهمیت زیادی دارد افزود: سلامت از نیازهای مهم هر جامعه بوده و امنیت‌آور است.

وی با بیان اینکه مردم با درمان به‌موقع ایجاد آرامش می‌کنند و باعث ارتقای احساس آرامش در جامعه می‌شود گفت: بیمه سلامت در استان کرمان موفق عمل کرده و جای قدردانی دارد.

انتهای پیام/‌ش

مشاوره رایگان اینترنتی بیمه عمر


پست های مرتبط

کرونا و بیمه عمر

می 23, 20200پسندیدنبیمه عمر, , ,

بیماری کووید ۱۹ یا همان کرونا که از ماه‌های پایانی سال ۲۰۱۹ در کشور چین، شیوع آن آغاز شد و به سرعت به تمامی‌کشورهای جهان سرایت کرد، در چند ماه گذشته، تمامی‌مشاغل و عرصه‌های مختلف اقتصادی را در تمامی‌کشورهای جهان تحت الشعاع خود قرار داده است. بسیاری از مشاغل با شیوع کرونا تعطیل شده و …

ادامه مطلب
اصول و قواعد اولیه در فروش بیمه های عمر

می 23, 20200پسندیدنآموزش فروش , بیمه عمر, , , ,

در این مطلب قصد داریم به اولین ملزومات فروش بیمه‌های عمر بپردازیم و روشن سازیم که قواعد و اصول اولیه برای فروش بیمه عمر چه مواردی هستند. این اصول، مواردی هستند که شما در هر یک از روش‌های بازاریابی و فروش بیمه عمر که از آن استفاده می‌کنید، باید رعایت نمایید و سبک و شیوه …

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند