بیمه سلامت در استان بوشهر اجباری شد

اکتبر 23, 2019اخبار روز بیمه

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، غلامرضا قاسم‌پور ظهر امروز در جمع نمازگزاران جمعه بوشهر با گرامیداشت سوم تا نهم آبان به عنوان بیمه  سلامت اظهار داشت: در هفته بیمه سلامت برنامه‌هایی برای آشنایی و شناساندن نقش مهم خدمت گیرندگان و ارائه دهندگان بیمه سلامت اجراء شده است.

وی، با تاکید بر رضایتمندی و دسترسی آسان بیمه شدگان به امور درمانی و توانمندسازی آنان خاطر نشان کرد:دسترسی عادلانه، سلامت محوری و حفاظت مالی از اولویت بیمه سلامت در ارائه خدمت به جامعه هدف است که استقرار کامل سامانه  الکترونیک، خرید راهبردی خدمات سلامت، افزایش کارآیایی و ارتقاء بهره‌وری مورد توجه ویژه قرار دارد.

معاون پشتیبانی و توسعه منابع بیمه سلامت استان بوشهر با اشاره به اینکه ۵۰۰ هزار نفر از جمعیت استان بوشهر از خدمات بیمه سلامت بهره‌مند هستند خاطر نشان کرد: بیمه شدگان در طول سال  با مراجعه بیش از ۲ میلیون بار  به مراکز درمانی، خدمات دریافت می‌کنند.

قاسم‌پور، از بهره‌مندی ۴۵ درصد جمعیت استان بوشهر از خدمات بیمه سلامت خبر داد و بیان کرد: بیمه شدگان در قالب ۵ صندوق شامل ۸۰ هزار نفر کارکنان دولت مشمول صندوق بازنشستگی کشوری، ۳۴۰ هزار نفر صندوق روستاییان، عشایر و شهرهای کنتر از ۲۰ هزار نفر، ۴۷ هزار نفر بیمه سلامت همگانی، ۳ هزار نفر بیمه ایرانیان و ۳۰ هزار نفر صندوق سایر اقشار خانواده معظم شهدا، ایثارگران، مددجویان بهزیستی و کمیته امداد، طلاب، دانشجویان هستند.

معاون پشتیبانی و توسعه منابع بیمه سلامت استان بوشهر بااشاره به اینکه  ۸۰ درصد بیمه شدگان به صورت رایگان بیمه شده‌اند خاطر نشان کرد: حق سرانه این بیمه شدگان توسط دولت پرداخت می‌شود.

قاسم‌پور افزود: ۲۷ دفتر پیشخوان و ۹۰ درصد مراکز درمانی تشخیصی  شامل ۴۷۰ موسسه طرف قرارداد بیمه سلامت استان بوشهر است که به جامعه هدف خدمات ارائه می‌کنند.

معاون پشتیبانی و توسعه منابع بیمه سلامت استان بوشهر با اشاره به اجباری شدن بیمه سلامت‌گفت: براساس تصویب آیین نامه اجرایی بیمه پایه اجباری سلامت و ارزیابی وسع در هیئت وزیران بیمه  سلامت برای افراد فاقد پوشش اجباری شده است.

وی گفت: براساس این آیینامه هر کس تحت پوشش هیچ بیمه‌ای نیست مکلف است در مدت شش ماه نسبت به بیمه شدن خود اقدام کند.

معاون پشتیبانی و توسعه منابع بیمه سلامت استان بوشهر اجرای طرح‌های نظام ارجاع الکترونیک، نسخه نویسی الکترونیکی، رسیدگی و تشکیل پرونده الکترونیکی را از اولویت بیمه سلامت دانست و تاکید کرد: نسخه نویسی الکترونیکی در سه شهرستان دیلم، گناوه و دشتی اجرایی شده که تا پایان امسال سه شهرستان دیگر به این مجموع افزوده می‌شود که ضمن تسریع در ارائه خدمات درمانی مطلوب، جلوگیری از هزینه‌های اضافی، از تداخل تجویز داروها و تصویربرداری و آزمایشات مشابه جلوگیری می‌شود.

وی با بیان اینکه ماهانه به صورت متوسط ۱۰۷ میلیارد ریال صرف درمان  بیمه شدگان می‌شود افزود: رویکرد درمان محوری به سلامت محوری براساس امور پیشگیری از برنامه سازمان بیمه سلامت است.

قاسم‌پور با بیان اینکه رفع هم پوشانی در دفترچه‌های بیمه‌ای سبب کاهش هزینه‌های ۷ درصدی درمانی شد بیان کرد: در اجرای طرح رفع همپوشانی بیمه‌ها تاکنون ۲۰ هزار دفترچه بیمه درمانی تکراری در استان حذف و باطل شده است.

انتهای پیام/

مشاوره رایگان اینترنتی بیمه عمر


پست های مرتبط

بررسی بیمه های عمر پاسارگاد و نوین
مقایسه شرایط بیمه عمر پاسارگاد و بیمه عمر نوین

جولای 19, 20200پسندیدنبیمه عمر,

یکی از پرسشهای متداول متقاضیان خرید بیمه عمر، این است که مزایای بیمه عمر در کدام بیمه بیشتر است؟ جهت پاسخ به این سؤال باید شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و مقایسه گردد. در این مطلب قصد داریم شرایط بیمه عمر پاسارگاد را با شرایط بیمه عمر نوین مقایسه نماییم.

ادامه مطلب
مقایسه بیمه عمر «پاسارگاد» و بیمه عمر «سامان»

ژوئن 23, 20200پسندیدنبیمه عمر

یکی از مهم­ترین پرسش­هایی که همواره برای بیمه ­گذاران و مشتریان و متقاضیان بیمه­‌های عمر و سرمایه­ گذاری مطرح است، این است که کدام بیمه عمر را باید انتخاب کنند و کدام بیمه عمر شرایط بهتری دارد. جهت پاسخ به این سؤال لازم است شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و با یکدیگر مقایسه گردد. بدین منظور …

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند