بیمه در مسیرِ رشد

نوامبر 30, 2019۰ Commentاخبار روز بیمه

به گزارش  خبرگزاری تسنیم،” صنعت بیمه برای رشد و توسعه باید از میان خانواده‌ها عبور کند”. این جمله رئیس کل بیمه مرکزی را می‌توان نقشه راه صنعتی دانست که در آستانه هشت دهه فعالیت و بیش از چهار دهه نظارت، باید در معادلات کلان پولی و مالی کشور، نقش تاریخی خود را ایفا کند.

صنعت بیمه به این واقعیت تعیین کننده و حیاتی، پی برده که با بهره گیری از ابزارهای فرهنگسازانه و ساده سازی مفاهیم پیچیده بیمه برای کودکان و نوجوانان، می‌تواند ضریب نفوذ بیمه را به خصوص در رشته بیمه‌های زندگی به استانداردهای جهانی نزدیک کرده و با سرمایه گذاری هوشمندانه و ورود منطقی به بازار سرمایه، مسیر تازه‌ای را پیش پای این صنعت مادر قرار دهد.

در کارنامه صنعت بیمه نمره‌های مختلفی وجود دارد که نشان از عملکرد این صنعت در حوزه‌ها و حوادث مختلف از جمله زلزله‌ها، سیل‌ها و حوادث دیگر طبیعی است؛ مورد مهم دیگر که برای ارزیابی عملکرد بیمه‌ها به کار می‌آید، رویارویی این شرکت‌ها با تحریم‌های ناجوانمردانه است.

عملکرد درست و اصولی بیمه‌ها می‌تواند به کمک تولیدگران و سرمایه گذاران، بیاید و در نهایت به آرامش بازار و فضای کسب و کار ختم شود.  در این گزارش مروری خواهیم داشت به عملکرد یکساله ی صنعت بیمه در حوزه‌های مختلف.

آمار عملکرد صنعت بیمه در سال ۱۳۹۷ نسبت به سال قبل، به شرح زیر است.

عنوان

واحد سنجش

عملکرد سال ۱۳۹۶ (۲۰۱۷)

عملکرد سال ۱۳۹۷ (۲۰۱۸)

حق بیمه تولیدی

میلیارد ریال

۳۴۰،۵۱۸

۴۵۴،۴۳۱

میلیارد دلار

۱۰

۸/۱۰

حق بیمه سرانه

میلیون ریال

۲/۴

۵/۵

دلار

۱۲۳

۱۳۲

ضریب نفوذ بیمه

درصد

۳/۲

۳۸/۲

سهم بخش غیردولتی در بازار بیمه کشور

درصد

۲/۶۶

۵/۶۵

سهم بیمه‌های اختیاری در پرتفوی بازار بیمه کشور

درصد

۹/۶۲

۷/۶۷

سهم بیمه‌های زندگی در بازار بیمه کشور

درصد

۶/۱۳

۵/۱۴

 

مهم ترین اقدامات نظارتی بیمه مرکزی:

مهم ترین اقدامات اتکایی بیمه مرکزی:

مهم ترین اقدامات فناوری اطلاعات و ارتباطات:

بیمه مرکزی جمهوری اسلامی‌ایران در راستای وظیفه اصلی خود و کسب رضایت آحاد مردم به صنعت بیمه کشور در سال ۱۳۹۷ نسبت به ایجاد سامانه یکپارچه نظارتی و تسهیل امر نظارت در حوزه‌های نظارتی، تغذیه اطلاعاتی سامانه یکپارچه اطلاعات اقتصادی کشور با داده‌های صنعت بیمه، طراحی، توسعه و پیاده ­سازی سرویس تعاملی کارپوشه ملی ایرانیان ،ارائه خدمت الکترونیکی استعلام سوابق بیمه ای افراد برای بهره برداری در نرم افزار موبایل دولت همراه، اقدام کرده است.

مهم ترین اقدامات در حوزه توسعه فرهنگ بیمه:

برترین خدمات و دستاوردها:

انتهای پیام/

مشاوره رایگان اینترنتی بیمه عمر


پست های مرتبط

پیشنهاد حذف مالیات بیمه شخص ثالث/ معلولیت ۴۰ هزار نفر در تصادفات یک سال گذشته/انهدام ۴۰۰ باند تصادف ساختگی

دسامبر 10, 20190پسندیدن۰ Commentاخبار روز بیمه,

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم به نقل از روابط عمومی‌ستاد دیه کشور، با هدف کمک حداکثری به رانندگان زندانی و پیشگیری از ورود بدهکاران دیات فوتی و جرحی به زندان جلسه مشترک اعضاء این نهاد مردمی‌با غلامرضا سلیمانی ماکو رئیس کل بیمه مرکزی برگزار شد. سید اسدالله جولایی، مدیر عامل ستاد مردمی‌رسیدگی به امور دیه …

ادامه مطلب
دولت برای رانندگان خارجی بندر چابهار تسهیلات ویزا و بیمه در بازه بلند مدت فراهم کند

دسامبر 10, 20190پسندیدن۰ Commentاخبار روز بیمه,

به گزارش خبرگزاری تسنیم از چابهار، بهروز آقایی بعد از ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه و نمایندگان تلویزیون‌های خارجی اظهار داشت:خوب است دولت برای رانندگان خارجی بندر چابهار از جمله رانندگان افغانی تسهیلات ویزا و بیمه در بازه بلند مدت تری فراهم کند که اگر حضور آنها در بندر چابهار بیشتر از …

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند