بیمه در مسیرِ رشد

نوامبر 30, 2019اخبار روز بیمه

به گزارش  خبرگزاری تسنیم،” صنعت بیمه برای رشد و توسعه باید از میان خانواده‌ها عبور کند”. این جمله رئیس کل بیمه مرکزی را می‌توان نقشه راه صنعتی دانست که در آستانه هشت دهه فعالیت و بیش از چهار دهه نظارت، باید در معادلات کلان پولی و مالی کشور، نقش تاریخی خود را ایفا کند.

صنعت بیمه به این واقعیت تعیین کننده و حیاتی، پی برده که با بهره گیری از ابزارهای فرهنگسازانه و ساده سازی مفاهیم پیچیده بیمه برای کودکان و نوجوانان، می‌تواند ضریب نفوذ بیمه را به خصوص در رشته بیمه‌های زندگی به استانداردهای جهانی نزدیک کرده و با سرمایه گذاری هوشمندانه و ورود منطقی به بازار سرمایه، مسیر تازه‌ای را پیش پای این صنعت مادر قرار دهد.

در کارنامه صنعت بیمه نمره‌های مختلفی وجود دارد که نشان از عملکرد این صنعت در حوزه‌ها و حوادث مختلف از جمله زلزله‌ها، سیل‌ها و حوادث دیگر طبیعی است؛ مورد مهم دیگر که برای ارزیابی عملکرد بیمه‌ها به کار می‌آید، رویارویی این شرکت‌ها با تحریم‌های ناجوانمردانه است.

عملکرد درست و اصولی بیمه‌ها می‌تواند به کمک تولیدگران و سرمایه گذاران، بیاید و در نهایت به آرامش بازار و فضای کسب و کار ختم شود.  در این گزارش مروری خواهیم داشت به عملکرد یکساله ی صنعت بیمه در حوزه‌های مختلف.

آمار عملکرد صنعت بیمه در سال ۱۳۹۷ نسبت به سال قبل، به شرح زیر است.

عنوان

واحد سنجش

عملکرد سال ۱۳۹۶ (۲۰۱۷)

عملکرد سال ۱۳۹۷ (۲۰۱۸)

حق بیمه تولیدی

میلیارد ریال

۳۴۰،۵۱۸

۴۵۴،۴۳۱

میلیارد دلار

۱۰

۸/۱۰

حق بیمه سرانه

میلیون ریال

۲/۴

۵/۵

دلار

۱۲۳

۱۳۲

ضریب نفوذ بیمه

درصد

۳/۲

۳۸/۲

سهم بخش غیردولتی در بازار بیمه کشور

درصد

۲/۶۶

۵/۶۵

سهم بیمه‌های اختیاری در پرتفوی بازار بیمه کشور

درصد

۹/۶۲

۷/۶۷

سهم بیمه‌های زندگی در بازار بیمه کشور

درصد

۶/۱۳

۵/۱۴

 

مهم ترین اقدامات نظارتی بیمه مرکزی:

مهم ترین اقدامات اتکایی بیمه مرکزی:

مهم ترین اقدامات فناوری اطلاعات و ارتباطات:

بیمه مرکزی جمهوری اسلامی‌ایران در راستای وظیفه اصلی خود و کسب رضایت آحاد مردم به صنعت بیمه کشور در سال ۱۳۹۷ نسبت به ایجاد سامانه یکپارچه نظارتی و تسهیل امر نظارت در حوزه‌های نظارتی، تغذیه اطلاعاتی سامانه یکپارچه اطلاعات اقتصادی کشور با داده‌های صنعت بیمه، طراحی، توسعه و پیاده ­سازی سرویس تعاملی کارپوشه ملی ایرانیان ،ارائه خدمت الکترونیکی استعلام سوابق بیمه ای افراد برای بهره برداری در نرم افزار موبایل دولت همراه، اقدام کرده است.

مهم ترین اقدامات در حوزه توسعه فرهنگ بیمه:

برترین خدمات و دستاوردها:

انتهای پیام/

مشاوره رایگان اینترنتی بیمه عمر


پست های مرتبط

هنرمندان از پرداخت حق بیمه سه ماهه خود معاف هستند

می 9, 20200پسندیدناخبار روز بیمه,

ایسنا/زنجان مسئول صندوق اعتباری هنر اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی‌استان زنجان، از معافیت پرداخت حق بیمه سه ماهه امسال هنرمندان خبر داد و گفت: در رابطه با افرادی که حق بیمه خود را پرداخت کرده‌اند نیز، تصمیماتی اتخاذ می‌شود. مقایسه انواع بیمه‌های عمر با جزییات کامل

ادامه مطلب
آینده مالی را با بیمه عمر تأمین کنیم

می 9, 20200پسندیدناخبار روز بیمه,

به گزارش خبرگزاری تسنیم،  یکی از ابعاد اصلی زندگی هر شخص، بعد اقتصادی است. یعنی خیلی از اهدافی که در زندگی قصد رسیدن به آن‌ها را داریم، باید برای رسیدن به آن هزینه مالی کنیم. چه برای خودمان و چه برای عزیزانمان. حال اگر سرپرست خانواده هم باشید و مسئولیت سایر اعضای خانواده یا عزیزان …

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند