بیمه درمان تکمیلی

بیمه تکمیلی در ۳ دقیقه و نیم!

جولای 4, 2020بیمه تکمیلی , بیمه عمر

بیمه تکمیلی چی هست؟ سوالی که بسیاری از افراد می‌پرسند و پاسخی برای آن پیدا نمی‌کنند! اگر هم پیدا کنند بیشتر گیج می‌شوند تا روشن شوند! در کوتاه ترین زمان ممکن برای شما خیلی ساده و روان درباره این بیمه کاربردی صحبت می‌کنیم.

نام و نام خانوادگی دقیق: بیمه درمان تکمیلی

اول از همه باید بدانیم بیمه درمان پایه چیست تا بعد از آن به سراغ بیمه درمان تکمیلی برویم! بیمه درمان پایه عبارت است از بیمه تامین اجتماعی، بیمه نیروهای مسلح، بیمه خدمات درمانی و… براساس قانون اکثر شرکت‌های بیمه، شما باید اول تحت پوشش یکی از این بیمه‌های درمان پایه باشید تا بتوانید در گام دوم، پس از استفاده از بیمه اصلی خود، از این بیمه استفاده کنید. پیشتر در مطلبی پیرامون این بیمه کاربردی، نکاتی را ذکر کرده بودیم.

انواع بیمه‌های تکمیلی

۱- گروهی

این نوع بیمه رایج ترین نوع بیمه درمان تکمیلی است. در این بیمه، کارفرمای یک اداره یا کارگاه، نیروهای خود را می‌تواند بیمه کند. شرط بسیار مهم این است که بیمه اصلی تمامی‌نیروها، یعنی بیمه تامین اجتماعی آنها از همین کارگاه یا اداره رد شده باشد. شرط ثانویه تعداد مشخص نیروهای انسانی است.

۲- خانواده

برخی از شرکتهای بیمه، خانواده را نیز مانند گروهی کوچک درنظر گرفته اند و امکان استفاده از این پوشش بیمه را برای آن فراهم کرده اند. در این نوع، لازم نیست که بیمه تامین اجتماعی تمام افراد خانواده از یک جا رد شده باشد و تعداد اعضا خانواده نیز اهمیت ندارد. البته این نوع، هم از نوع قبلی گران تر است و هم پوشش‌های کم تری را شامل می‌شود! این نوع بیمه کمک زیادی به بیمه تکمیلی بازنشستگان می‌کند.

۳- انفرادی

برخی شرکتهای بیمه شرط گروهی بودن را برداشته اند و شما می‌توانید حتی اگر مجرد باشید خود را بیمه درمان  کنید! پوشش‌ها در این بیمه به مراتب از بیمه خانواده کامل تر است و در برخی شرکت‌ها حتی داشتن بیمه درمان پایه شرط نیست!

بیمه تکمیلی پارسیان نمونه موفق از این بیمه کاربردی است.


پست های مرتبط

بیمه درمان تکمیلی
بیمه تکمیلی یا بیمه درمان تکمیلی؛ ضروری یا غیر ضروری!؟

آگوست 6, 20200پسندیدنبیمه تکمیلی , بیمه عمر,

تأمین هزینه‌های درمانی، همواره یکی از مهم ترین دغدغه‌های خانواده در سطح ایران و جهان است. بیمه تکمیلی، پوششی برای پاسخگویی به این دغدغه محسوب می‌شود. در این مطلب قصد داریم بیمه تکمیلی را به عنوان یکی از مهم ترین خدمات بیمه ای معرفی نماییم.

ادامه مطلب
پوشش های بیمه درمان تکمیلی
پوشش های بیمه تکمیلی

جولای 4, 20200پسندیدنبیمه تکمیلی , بیمه عمر

در این مطلب سعی داریم تا رک و پوست کنده به شما بگوییم بیمه تکمیلی چه پوشش‌هایی دارد و شما چطور می‌توانید بهترین نوع این بیمه طلایی را خریداری کنید. همراه وبسایت بیمدان باشید و با خیالی راحت اطلاعات بیمه ای خود را افزایش دهید.

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند