بیمه تکمیلی صندوق اعتباری هنر بهترین بیمه تکمیلی صنوف در کشور

نوامبر 5, 2019اخبار روز بیمه

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم؛ منصور وحیدی‌فر در نشست اهالی فرهنگ، هنر و رسانه کردستان با مدیران صندوق اعتباری هنر با ابراز خوشحالی از حضور در جمع هنرمندان استان کردستان اظهار کرد: مرکزیت نمی‌تواند دلیلی برای ارئه خدمات بیشتر محسوب شود، نباید از کنار مطالبات اعضا بی‌تفاوت بگذریم؛ طی سفرهای حمایتی، صندوق اعتباری هنر شنوای مشکلات و مطالبات هنرمندان سراسر کشور است چون هر منطقه از کشور شرایط فرهنگی و مختصات خاص خود را دارد.

وحیدی‌فر با اشاره به خدمات صندوق اعتباری هنر تصریح کرد: ۱۳۸۴ نفردر استان کردستان عضو صندوق اعتباری هنر هستند، ۳۵۸ نفر از خدمات بیمه تأمین اجتماعی و ۱۰۸ نفر از بیمه درمان تکمیلی برخوردار هستند. با توجه به تعداد هنرمندان فعال استان کردستان،  تعداد  اعضا  صندوق دراین استان باید افزایش یابد تا ما بتوانیم  کمک‌های  بیشتری  به هنرمندان کردستان ارائه دهیم.

معاون اعضا صندوق اعتباری هنر با اشاره به خدمات بیمه‌ی تأمین اجتماعی به اهالی فرهنگ و هنردر سال‌های اخیر گفت: ۱۸درصد حق بیمه برای فرد اصلی براساس حداقل دستمزد سالانه مصوب شورای عالی کار، مبنای زیر پوشش قرار گرفتن اصحاب فرهنگ و هنر و رسانه کشور در نظر گرفته شده است. از ۱۸ درصد مذکور، ۱۰ درصد توسط صندوق و۸ درصد توسط فرد پرداخت می‌شود.

وی افزود: بیمه تکمیلی صندوق اعتباری هنر بهترین بیمه تکمیلی صنوف در کشور است و هنرمندانی که عضو هستند همراه با افراد تحت تکفل خود می‌توانند از این خدمات بهره‌مند شوند.

وحیدی‌فر به طرح کمک مستمری اشاره کرد و گفت: در سال ۹۷ پرداختی طرح کمک مستمری از ۱۵۰ هزار تومان به ۲۵۰ هزار تومان رسید.

معاون اعضا صندوق اعتباری هنر افزود: طرح تکریم نیز که به هنرمندانی که نشان درجه یک هنری دارند، تعلق می‌گیرد به میزان ۴ برابر افزایش و از ۲۰۰ هزار تومان به ۸۰۰ هزار تومان رسیده است.

وحیدی فر در این نشست به تسهیلات پرداختی به اعضا اشاره کرد و گفت: در ۲ سال اخیر تلاش شده به مطالبات اعضای صندوق در استان‌ها بیشتر از قبل پرداخته شود و منابع پرداختی بیش از گذشته به استان‌ها اختصاص یافته است. همچنین تسهیلات کارآفرینی از نیمه ی سال ۹۶ با کمک نهادهای هنری و مالی در اختیار کارآفرینان حوزه‌های مختلف فرهنگی و هنری قرار می‌گیرد.

زهرا حق‌شعار؛ مشاور مدیرعامل صندوق اعتباری هنر نیز با بیان اینکه سنندج علاوه بر شهر خلاق موسیقی می‌بایست به عنوان شهر خلاق هنر هم معرفی می‌شد افزود: صندوق اعتباری هنر بدون هیچ تبعیضی به همه اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه حائز شرایط خدمات خود را ارائه می‌دهد.

حق شعار افزود: مسئولان صندوق اعتباری هنردر یک‌ سال اخیر از ۱۲۰ منطقه محروم که اهالی رسانه و فرهنگ و هنر فعالیت داشتند بازدید کردند.

محمد حسامی؛ مسئول انجمن موسیقی کردستان در این نشست گفت: هنرمندان جامعه را زنده نگه می‌دارد، امیدواریم شعار حمایت هیات اعزامی‌صندوق اعتباری هنر  از هنرمندان عملیاتی و محقق شود.

عثمان محمدی از فیلمسازان سنندجی هم در این نشست اظهار داشت: ساختن فیلم با خطرات زیادی مواجه است آیا امکان بیمه کردن پروژه‌های فیلمسازی توسط صندوق وجود دارد.

عطیه شیخ احمدی از هنرمندان توانخواه هم گفت: ۳۰ رمان و یک کتاب شعر دارم که تاکنون موفق به چاپ ۱۳ عنوان شدم برای چاپ و هم فروش کتاب‌هایم با مشکلاتی مواجه هستم و انتظار حمایت از مسئولان دارم.

هفدهمین مقصد هیأت اعزامی‌صندوق اعتباری هنر  است که در چهار روز اخیر با سفر به شهرستان‌های دهگلان، قروه،دیواندره و بیجار و روستاهای تابعه از نزدیک در جریان وضعیت، دغدغه‌ها و مشکلات اهالی فرهنگ و هنر این مناطق قرار گرفتند.

انتهای پیام/

مشاوره رایگان اینترنتی بیمه عمر


پست های مرتبط

بررسی بیمه های عمر پاسارگاد و نوین
مقایسه شرایط بیمه عمر پاسارگاد و بیمه عمر نوین

جولای 19, 20200پسندیدنبیمه عمر,

یکی از پرسشهای متداول متقاضیان خرید بیمه عمر، این است که مزایای بیمه عمر در کدام بیمه بیشتر است؟ جهت پاسخ به این سؤال باید شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و مقایسه گردد. در این مطلب قصد داریم شرایط بیمه عمر پاسارگاد را با شرایط بیمه عمر نوین مقایسه نماییم.

ادامه مطلب
مقایسه بیمه عمر «پاسارگاد» و بیمه عمر «سامان»

ژوئن 23, 20200پسندیدنبیمه عمر

یکی از مهم­ترین پرسش­هایی که همواره برای بیمه ­گذاران و مشتریان و متقاضیان بیمه­‌های عمر و سرمایه­ گذاری مطرح است، این است که کدام بیمه عمر را باید انتخاب کنند و کدام بیمه عمر شرایط بهتری دارد. جهت پاسخ به این سؤال لازم است شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و با یکدیگر مقایسه گردد. بدین منظور …

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند