بیمه ماشین

بیمه بدنه در عصر کرونا

ژوئن 29, 2020بیمه اتومبیل , بیمه عمر

بیمه بدنه خودرو یکی از ضروری ترین بیمه‌های اموال است. به طور معمول پس از خسارت خودرو، باید ظرف مدت کوتاهی از سوی مالک خودرو به شرکت بیمه اطلاع رسانی لازم انجام شود. به علت شیوع کرونا، اعلام فوری خسارت ضروری نیست.

در گذشته ای نه چندان دور اگر خدای نکرده تصادف می‌کردید و می‌خواستید از بیمه بدنه خودرو استفاده کنید نهایتا باید ظرف ۵ روز به شرکت بیمه اعلام خسارت می‌کردید. پس از شیوع ویروس عالمگیر کرونا، مدت زمان اعلام خسارت خودرو از ۵ روز به ۲۰ روز افزایش پیدا کرده است. این اطلاع رسانی حتی می‌تواند به صورت تلفنی باشد.

تحریریه بیمدان پیش از این در مطلبی مفصل به این بیمه کاربردی پرداخته بود.

از سیر تا پیاز بیمه بدنه در کمتر از ۲ دقیقه

بیمه بدنه در زمانه ما که قیمت خودروها سر به فلک کشیده اند اگر بیشتر از بیمه شخص ثالث، ضروری  نباشد، اندازه آن اهمیت دارد. به طور کلی می‌توان گفت بیمه بدنه به دو بخش اصلی و فرعی تقسیم می‌شوند.

بخش اصلی 

بخش اصلی عبارت است از پوشش‌هایی که خسارات اصلی را دربرمی‌گیرند. این خسارات عبارتند از : تصادف، واژگونی و یا سقوط خودرو، آتش‌سوزی، انفجار و صاعقه و سرقت کلی خودرو

بخش فرعی 

این بخش در واقع پوشش‌هایی است که به انتخاب مالک ماشین بستگی دارد و می‌تواند برحسب نیاز و اهمیت آن‌ها را انتخاب کند. پوشش‌های فرعی عبارتند از: سرقت جزئی لوازم و قطعات خودرو، شکسته شدن شیشه و بلایای طبیعی مانند سیل و زلزله

بهترین بیمه بدنه کدام است؟

در پاسخ باید گفت کلیه شرکت‌های بیمه در بخش اصلی تقریبا با یکدیگر یکسان هستند و آنچه اهمیت دارد نحوه سرویس دهی و پشتیباتی شرکت‌ها است. از طرف دیگر، گستره پوشش‌ها در بخش فرعی، در میان شرکت‌ها تا حدودی متفاوت است.

با توجه رونق فروش آنلاین، می‌توان دو شرکت بیمه ایران که بالاترین تعداد نمایندگی بیمه را در سراسر کشور دارد و بیمه پاسارگاد که یکی از موفق ترین و باکیفیت ترین شرکت‌های بیمه است را به شما عزیزان پیشنهاد داد.


پست های مرتبط


یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند