بیمه آنلاین ؛خدمات و خرید

جولای 30, 2020بیمه عمر

در عصر حاضر و دنیای جدید خدمات بیمه آنلاین یک ضرورت محسوب می‌شود. برخی از شرکتهای بیمه امکان خرید آنلاین و مشاوره بیمه بصورت آنلاین را ارائه میکنند. در این مطلب، به مبحث خرید آنلاین با تمرکز بر بیمه عمر میپردازیم.

بیمه آنلاین نیاز و الزام دنیای جدید

در عصر حاضر، با پیشرفت تکنولوژی، تمامی‌صنایع ضرورت اراده خدمات غیرحضوری را درک کرده اند. گسترش ارتباطات در فضای مجازی، ارائه خدمات را برای صاحبان ضنایع تبدیل به یک ضرورت کرده است. صنعت بیمه نیز از این قاعده مستثنا نمی‌باشد.

لذا برخی از شرکتهای بیمه، از سالها قبل به منظور ارائه خدمات بیمه، برنامه ریزیهای خود را آغاز کرده اند. برخی شرکتها نیز در حال حاضر امکان ارائه آنلاین خدمات بیمه و خرید بیمه آنلاین را فراهم کرده اند. با گسترش ارتباطات در دنیای جدید، در سالهای آتی، شرکتهای بیمه ناگزیر از ارائه کلیه خدمات بصورت آنلاین خواهند بود. لذا شرکتهایی که ارائه خدمات آنلاین بیمه را کلید زده اند، در سالهای آتی، گوی سبقت را از رقبا خواهند ربود.

در سالهای اخیر، شاهد رشد چشمگیر سایتهایی هستیم که خدمات را به صورت گسترده ارائه میکنند. در بسیاری از این سایتهای بیمه، امکان خرید آنلاین و مشاوره بیمه به صورت آنلاین فراهم شده است.

ضرورت خدمات بیمه آنلاین در دنیای پساکرونا

در سالهای اخیر، رشد تکنولوژی، سرعت ارتباطات تجاری در فضاهای مجازی را به شدت افزایش داده است. لذا نیاز به ارائه خدمات آنلاین در تمامی‌صنایع کاملاً احساس شده است. با این وجود، بسیاری از صاحبان صنایع، همچنان بر حفظ روشهای سنتی ارائه خدمات و فروش محصولات اصرار داشته اند.

در چند ماه گذشته، با شیوع بیماری کرونا، بسیاری از قواعد دنیای تجارت تغییر کرده است. شیوع کرونا موجب کاهش شدید ارتباطات اجتماعی بصورت حضوری شده و بسیاری از صنایع را با بحران مواجه کرده است. لذا حتی ارائه کنندگان خرد کالاها و خدمات نیز در چند ماه گذشته به فکر چاره ای برای این بحران افتاده اند. این امر، موجب سرعت گرفتن خدمات آنلاین به شکل بسیار چشمگیری در ماه‌های گذشته شده است.

افرادی که اصرار بر روشهای سنتی دارند، یا از بازار خارج شده و یا روش خود را تغییر داده اند. لذا در ماه‌های گذشته شاهد بوده ایم که خدمات غیرحضوری در سطح خرد و کلان گسترش فراوانی داشته است.

در این صنعت نیز، در ماه‌های اخیر شاهد رشد روزافزون ارائه خدمات بیمه بصورت آنلاین بوده ایم. به گونه ای که حتی بسیاری از نمایندگان بیمه اقدام فروش آنلاین بیمه نموده اند. از سوی متقاضان بیمه نیز، تقاضای خرید آنلاین و دریافت مشاوره بیمه بصورت آنلاین افزایش چشمگیری داشته است.

لذا شیوع کرونا، موجب سرعت گرفتن احساس نیاز جامعه به خدمات آنلاین شده است. در چنین شرایطی، شرکتها و نمایندگانی که از این مهم غافل شوند، در آینده نزدیک از بازار رقابت خارج خواهند شد.

سایتهای مشاوره بیمه

با ضرورت نیاز به خدمات آنلاین بیمه، مشاهده میشود سایتهای بسیاری، بدین منظور راه اندازی شده اند. این سایتها به ارائه مشاوره بیمه بصورت آنلاین می‌پردازند. همچنین امکان خرید بیمه نیز در اکثر این سایتها فراهم شده است.

برخی از سایتهای مذکور، متعلق به شرکتهای بیمه هستند. بدین معنی که شرکتهای مختلف بیمه، سامانه‌هایی را جهت ارائه خدمات آنلاین به مشتریان، راه اندازی کرده اند. این شرکتها در سامانه‌های خود تنها به فروش و خدمات شرکت بیمه خود می‌پردازند. امکان خرید آنلاین در رشته‌های مختلف بیمه ای، با برند مخصوص همان شرکت فراهم شده است. برخی از نمایندگان بیمه نیز، اقدام به راه اندازی سایتهایی جهت فروش بیمه به صورت مجازی نموده اند. این سایتها نیز خدمات بیمه ای را در رشته‌های مختلفبرای یک شرکت بیمه خاص ارائه میکنند.

اما برخی از سایتهای بیمه، به ارائه در رشته‌ها و شرکتهای مختلف بیمه ای اقدام کرده اند. این سایتها، عموماً متعلق به یک شرکت خاص نیستند. لذا مجوز ارائه خدمات در تمامی‌شرکتهای بیمه را دارا می‌باشند. در این عرصه نیز در سالهای گذشته، رقابت جدی میان سایتهای مختلف بیمه ای وجود داشته است. این رقابت پس از شیوع کرونا، با راه اندازی سایتهای جدید، دشوارتر نیز شده است.

ابلاغیه جدید رئیس بیمه مرکزی مبنی بر ارائه خدمات بیمه ای بدون نسخه کاغذی، دستاورد جدیدی در این زمینه محسوب می‌شود.

مشاوره بیمه عنصر مغفول خدمات آنلاین

مشاوره بیمه، عنصر مغفول خدمات آنلاین

با وجود گسترش روزافزون خدمات اینترنتی بیمه در کشور، همچنان در زمینه مشاوره بیمه، خلأ جدی مشاهده میشود. اکثر سایتهای بیمه ای، امکان خرید را به صورت گسترده فراهم کرده اند. اما در زمینه مشاوره بیمه همچنان خدمات آنلاین گسترده ای در کشور ارائه نمیشود.

بویژه در زمینه فروش بیمه عمر که نیاز به مشاوره بیمه برای متقاضیان احساس میشود، خدمات چندانی ارائه نشده است. اکثر سایتهای بیمه ای در زمینه مشاوره بیمه عمر، امکان خاصی را فراهم نکرده اند. این سایتها غالباً تنها امکان خرید آنلاین بیمه عمر را فراهم دیده اند. این در حالی است که برای فروش بیمه عمر متناسب با نیاز هر فرد، مشاوره بیمه به متقاضی، ضروری است.

سایت بیمدان تلاش نموده است، تا حد امکان این خلأ را پوشش دهد. خدمات مشاوره آنلاین به صورت شبانه روزی توسط سایت بیمدان بدین منظور است. سایت بیمدان از طرق مختلف امکان دریافت مشاوره بیمه بصورت رایگان را فراهم کرده است. با ورود به بیمدان میتوانید بصورت آنلاین و در چت با کارشناسان بیمدان، بصورت ۲۴ ساعته، مشاوره رایگان دریافت کنید. همچنین تلفنهای ارتباطی بیمدان، امکان پاسخگویی ۲۴ ساعته به سؤالات شما را در مورد بیمه عمر فراهم کرده اند.

با مراجعه به مطالب بیمدان نیز میتوانید به شناخت کاملی از بیمه عمر و خدمات آن در شرکتهای مختلف دست یابید. ما در بیمدان با تکیه بر دانش و تجربه کارشناسان خود، به تمامی‌سؤالات شما پاسخ گفته ایم.

درباره ما، می‌توانید اینجا بیشتر بخوانید.

نکته ای در مورد خرید

تمامی‌رشته‌های بیمه ای به صورت اینترنتی عرضه شده و به فروش میرسند. نکته حائز اهمیت آن است که خدمات بیمه عمر، هنوز امکان فروش اینترنتی بصورت صد در صد را ندارند. دلیل این امر آن است که پیش از صدور بیمه نامه باید حتماً بیمه شده رؤیت و سلامت وی احراز شود.

لذا بیمه گذار میتواند مشاوره خود را به صورت اینترنتی دریافت نموده و فرم پیشنهاد را تکمیل نماید. اما فرم پیشنهاد تکمیل شده توسط کارشناسان سایت بیمه، به حضور بیمه گذار برده می‌شود. سپس با رؤیت بیمه گذار و بیمه شده، فرم پیشنهاد به امضای این دو رسیده و به واحد صدور بیمه نامه عودت میشود. سپس بیمه نامه صادر و برای بیمه گذار ارسال میگردد.

لذا خدمات اینترنتی همچنان بصورت نیمه آنلاین ارائه میشود. لازم به ذکر است این مهم در تمامی‌کشورهای جهان نیز به همینصورت اجرا میشود.


پست های مرتبط


یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند