بیش از ۵۰ درصد زنجانی ها تحت پوشش بیمه سلامت قرار دارند

اکتبر 26, 2019اخبار روز بیمه

به گزارش خبرگزاری تسنیم از زنجان، خدیجه ابراهیم خانی امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه به مناسبت هفته سلامت با اشاره به تصویب بیمه همگانی در آبان ماه سال ۱۳۷۳ و اجرای آن بعد از یک سال در کشور، اظهار داشت: در سال ۱۳۷۷ روستائیان تحت پوشش بیمه همگانی قرار گرفتند و این امکان را داشتند که با در دست داشتن کارت از خدمات بستری استفاده کنند.

به گفته مدیرکل بیمه سلامت استان زنجان در سال ۸۱ بیمه بستری شهری ارائه شد و ساکنین شهر‌ها توانستند از خدمات استفاده کنند و بعد از سال ۸۴ نیز تمام روستائیان در کل کشور تحت پوشش قرار گرفته و دفترچه بیمه دریافت کردنند و توانستند از خدمات سرپایی استفاده کنند. وی با بیان این که در سال ۹۳ پوشش بیمه ای به صورت یک تکلیف برای تمام افراد شد، افزود: در این مسیر مشکل قانونی به وجود آمد زیرا هیچ زیر ساختی برای اطلاعات بیمه شدگان که آیا تحت پوشش سایر بیمه‌ها هستند یا خیر وجود نداشت، بعد سال ۹۳ هم پوشانی بیمه ای حدود ۵ الی ۶ میلیون نفر مشخص شد.

وی افزود: این طرح از سه بیمارستان در استان شروع شده است و در حال حاضر ۹ بیمارستان برای پذیرش و بستری به روش الکترونی در حال ارائه خدمت هستند و تنها بیمارستان طارم دارای مشکل جزئی است.

مدیر کل بیمه سلامت استان زنجان با تاکید بر این که الکترونی شدن موجب صرفه جویی زیادی از لحاظ هزینه و کاهش مصرف کاغذ شد، ابراز داشت: مصرف کاغذ در بیمارستان‌های دولتی و بخش‌ها و اسناد بستری به طور متوسط ۸۸ درصد صرفه جویی در کاغذ به وجود آورده است. وی گفت: طبق برسی که در سه ماهه اول نسبت به سال گذشته انجام شده است تعداد کاغذ استفاده شده از ۲۳۰ هزار و ۲۰۲ برگ ارسالی بیمارستان به ۲۸ هزار و ۲۲۱ کاغذ کاهش یافته است که این کاهش و صرفه جویی می‌تواند برای بیمارستان و بیمه مفید واقع شود. ابراهیم خانی با بیان این که قوانین الکترونی پشت سیستم‌ها قرار داده شده است و به صورت خودکار یک سری آلارم‌ها می‌دهد، تصریح کرد: مثلا در صورتی که دارویی تحت پوشش بیمه نباشد به پزشک اطلاع داده می‌شود تا بیمار نیز از موضوع مطلع گردد.

وی همچنین با بیان این که در سال ۹۷ قرار بر این شد تا کمیته امداد امام خمینی (ره) خدمات درمانی‌اش با سازمان بیمه سلامت انجام شود، اظهار داشت: در همین راستا ۴ هزار و ۱۰۰ مددجو تحت پوشش بیمه سلامت قرار گرفتند و دفترچه بیمه سلامت دریافت کردند.

مدیر کل بیمه سلامت تاکید کرد: از ۱۳ آبان اجرای آیین نامه بند الف ماده ۷۰ قانون برنامه ششم توسعه در جهت بیمه پایه اجباری برای تمام افرادی که هیچ گونه بیمه ای ندارند اجرا میشود تا بر اساس وسع این بیمه را دریافت کنند.

وی افزود: وزرات کار تعاون و رفاه اجتماعی استان اسامی‌افرادی را که هیچ بیمه ای ندارد اعلام می‌کند و دهک‌های درامدی نیز مشخص می‌شود تا پوشش بیمه ای افراد تعیین گردد، افرادی که درآمد کم تر از ۴۰ درصد حداقل حقوق را داشته باشند به صورت رایگان تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرند، افرادی که بین ۴۰ تا ۱۰۰ درصد حقوق حداقل را داشته باشند باید ۵۰ درصد حق بیمه را پرداخت کنند. به گفته وی به افراد واجد شرایط شش ماه زمان داده میشود تا بر اساس اعلام سازمان تعاون کار و رفاه اجتماعی اطلاعات را تکمیل کنند و از این بیمه استفاده نمایند، همچنین ظرف مدت ده روز بعد از دریافت دفترچه که دوره انتظار است باید دفترچه مورد استفاده قرار گیرد. وی تاکید کرد: در صورتی که هم استانی‌ها از این زمان شش ماهه برای دریافت دفترچه بیمه استفاده نکنند و هیچ بیمه‌ای نداشته باشند در صورت بستری شدن در بیمارستان، به این افراد بیمه تعلق نخواهد گرفت.

ابراهیم خانی با اشاره به این که به نوزادان تازه متولد شده و موارد اورژانسی فرجه داده می‌شود، تصریح کرد: تا بدون دوره انتظار ده روزه از خدمات بیمه ای استفاده کنند اما باید به صورت یک جا حق بیمه را پرداخت نمایند. وی با بیان این که مطالبات بیمه سلامت به صورت آنلاین پرداخت می‌شود، گفت: از سال گذشته بدهی وجود دارد به طوری که بدهی مراکز خصوصی بهمن ماه و اسفند ماه باید پرداخت شود همچنین پرداخت بدهی آذر ماه مراکز غیر دانشگاهی نیز تعویق دارد.

مدیر کل بیمه سلامت زنجان با بیان این که ۲۲ میلیون نفر در کشور تحت پوشش بیمه سلامت هستند و ۱۰ میلیون نفر بیمه سلامت همگانی دارند، اظهار داشت: ۸ میلیون نفر در کل کشور بیمه نیستند و می‌توانند تحت پوشش بیمه ای که از ۱۳ آبان شروع می‌شود قرار گیرند.

به بیان وی بیمه شدگان غیر روستایی ۹۰ درصد هزینه را در صورت بستری شدن رایگان دریافت می‌کنند که این رقم برای روستاییان ۹۵ درصد است. ابراهیم خانی تصریح کرد: در استان زنجان ۳۵۰ هزار نفر روستایی تحت پوشش این بیمه قرار دارد و در حالت کلی ۵۴۰ هزار نفر از زنجانی‌ها از خدمات بیمه سلامت استفاده می‌کنند که بیش از ۵۰ درصد هم استانی‌ها را شامل می‌شود، ضمن این که هنوز آماری از این که چه تعداد زنجانی تحت پوشش هیچ نوع بیمه ای نباشند مشخص نیست. وی تعداد مراکز طرف قرار داد با این بیمه را ۴۳۵ مورد اعلام کرد و گفت: در حال حاضر مراکز و پزشکانی برای قرار داد با بیمه سلامت در نوبت انتظار قرار دارند.

انتهای پیام/ز

مشاوره رایگان اینترنتی بیمه عمر


پست های مرتبط

کرونا و بیمه عمر

می 23, 20200پسندیدنبیمه عمر, , ,

بیماری کووید ۱۹ یا همان کرونا که از ماه‌های پایانی سال ۲۰۱۹ در کشور چین، شیوع آن آغاز شد و به سرعت به تمامی‌کشورهای جهان سرایت کرد، در چند ماه گذشته، تمامی‌مشاغل و عرصه‌های مختلف اقتصادی را در تمامی‌کشورهای جهان تحت الشعاع خود قرار داده است. بسیاری از مشاغل با شیوع کرونا تعطیل شده و …

ادامه مطلب
اصول و قواعد اولیه در فروش بیمه های عمر

می 23, 20200پسندیدنآموزش فروش , بیمه عمر, , , ,

در این مطلب قصد داریم به اولین ملزومات فروش بیمه‌های عمر بپردازیم و روشن سازیم که قواعد و اصول اولیه برای فروش بیمه عمر چه مواردی هستند. این اصول، مواردی هستند که شما در هر یک از روش‌های بازاریابی و فروش بیمه عمر که از آن استفاده می‌کنید، باید رعایت نمایید و سبک و شیوه …

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند