بیش از ۲۰ درصد درآمدهای صنعت بیمه توسط سودجویان به هدر می رود

فوریه 4, 2020اخبار روز بیمه

ایسنا/سیستان و بلوچستان رییس کل بیمه مرکزی گفت: بیش از بیست درصد از درآمدهای صنعت بیمه در قالب تخلف و تقلب سودجویان هدر می‌رود که همین مساله هزینه‌های بیمه گری را افزایش داده و بار این تقلبات بر دوش بیمه گذاران خواهد بود.

دکتر غلامرضا سلیمانی در نشست با استاندار سیستان و بلوچستان افزود: چالش بزرگ بیمه ای استان سیستان و بلوچستان، ضریب نفوذ اندک بیمه است که باید راهکارهای برون رفت از این چالش را بررسی و اجرایی کنیم.


وی بیان کرد: هم افزایی بین دستگاه‌های مرتبط و تعامل دلسوزان نظام می‌تواند امنیت و آرامش جامعه را با گسترش پوشش‌های بیمه ای توسعه ببخشد.

رییس کل بیمه مرکزی با اشاره به خسارات سنگین سیل اخیر و پوشش‌های اندک بیمه ای مردم این استان، تصریح کرد: مسئولان استانی می‌توانند با اختصاص اعتباراتی نظیر بودجه حوادث غیرمترقبه برای مناطق در معرض آسیب بلایای طبیعی از حجم خسارات و همچنین آلام مردم بکاهند.

وی با تشریح موانع توسعه بیمه ای در استان سیستان و بلوچستان به ضرورت فرایند اعتمادسازی عمومی‌تاکید کرد و گفت: با تمهیدات صورت گرفته و مذاکرات انجام شده، مساله راه اندازی بیمه تکافل در مناطق سنی نشین را با جدیت دنبال خواهیم کرد.

رییس شورای عالی بیمه از کمک صنعت بیمه به سیل زدگان این استان خبر داد و گفت: صنعت بیمه مسئولیت‌های اجتماعی خود را در کنار ماموریت حرفه ای انجام می‌دهد.

دکتر سلیمانی در بخش دیگری از سخنان خود با قدردانی از تعامل دستگاه قضایی با صنعت بیمه، اذعان کرد: بیش از بیست درصد از درآمدهای صنعت بیمه در قالب تخلف و تقلب سودجویان هدر می‌رود که همین مساله هزینه‌های بیمه گری را افزایش داده و بار این تقلبات بر دوش بیمه گذاران خواهد بود.

وی با برشمردن عوامل مختلف تلفات جاده ای به راهکارهای کاهش حوادث رانندگی اشاره کرد و گفت: عامل انسانی مهمترین عنصر در حوادث جاده ای است و تغییر رفتار رانندگی راهی جز آموزش وفرهنگ سازی ندارد.

انتهای پیام

مقایسه انواع بیمه‌های عمر با جزییات کامل


پست های مرتبط

هنرمندان از پرداخت حق بیمه سه ماهه خود معاف هستند

می 9, 20200پسندیدناخبار روز بیمه,

ایسنا/زنجان مسئول صندوق اعتباری هنر اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی‌استان زنجان، از معافیت پرداخت حق بیمه سه ماهه امسال هنرمندان خبر داد و گفت: در رابطه با افرادی که حق بیمه خود را پرداخت کرده‌اند نیز، تصمیماتی اتخاذ می‌شود. مقایسه انواع بیمه‌های عمر با جزییات کامل

ادامه مطلب
آینده مالی را با بیمه عمر تأمین کنیم

می 9, 20200پسندیدناخبار روز بیمه,

به گزارش خبرگزاری تسنیم،  یکی از ابعاد اصلی زندگی هر شخص، بعد اقتصادی است. یعنی خیلی از اهدافی که در زندگی قصد رسیدن به آن‌ها را داریم، باید برای رسیدن به آن هزینه مالی کنیم. چه برای خودمان و چه برای عزیزانمان. حال اگر سرپرست خانواده هم باشید و مسئولیت سایر اعضای خانواده یا عزیزان …

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند