بهترین نقطه کره زمین برای رصد ستاره‌ها کجاست؟

ژانویه 2, 2020اخبار روز بیمه

تاکنون منطقه آتشفشانی “مونا کیا” در جزایر‌هاوایی و صحرای “آتاکاما” شیلی از بهترین مناطق رصد ستاره‌ها در کره زمین بوده‌اند ولی به انتخاب وبسایت “دیسکاوری”، چشم‌انداز بیابان “تاتاکوئا” به اندازه‌ای خیره‌کننده است که می‌توان این منطقه را بهترین نقطه کره زمین برای رصد ستاره‌ها دانست.

به گزارش ایسنا و به نقل از دیسکاوری دات کام، بیابان “تاتاکوئا”(Tatacoa) منطقه‌ای خشک در کلمبیا است که با مساحت ۳۳۰ کیلومتر مربع از نظر وسعت، رتبه دوم را در کلمبیا پیدا کرده‌ است.

این بیابان که به رنگ قرمز است، چشم‌اندازی شبیه به سیاره مریخ دارد و از جمله بهترین نقاط کره زمین برای رصد ستاره‌ها و صور فلکی است.

علاقه‌مندان به رصد ستاره‌ها می‌توانند در آنجا اردو بزنند و به هنگام شب و نبود آلودگی‌های نوری، از میانه این بیابان ۸۸ صورت فلکی را نظاره‌گر باشند.

دیدن این تعداد صورت فلکی از یک منطقه بسیار نادر است ولی بیابان تاتاکوئا به گونه‌ای است که این ظرفیت در آن وجود دارد.

وجود صخره‌های قرمز رنگ و افقی بدون مانع، این احساس را در رصدگر القا می‌کند که در سیاره‌ای دیگر قرار دارد.

شرایط آب‌وهوای خشک و موقعیت استوایی این منطقه، بیابان تاتاکوئا را به یک نقطه بسیار مهم برای رصد شگفتی‌های نجومی‌تبدیل می‌کند.

شاید رفتن به این بیابان سخت باشد ولی آسمان شگفت‌انگیز این منطقه باعث شده که ارزش سفر کردن را داشته باشد.

انتهای پیام

مقایسه انواع بیمه‌های عمر با جزییات کامل


پست های مرتبط

هنرمندان از پرداخت حق بیمه سه ماهه خود معاف هستند

می 9, 20200پسندیدناخبار روز بیمه,

ایسنا/زنجان مسئول صندوق اعتباری هنر اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی‌استان زنجان، از معافیت پرداخت حق بیمه سه ماهه امسال هنرمندان خبر داد و گفت: در رابطه با افرادی که حق بیمه خود را پرداخت کرده‌اند نیز، تصمیماتی اتخاذ می‌شود. مقایسه انواع بیمه‌های عمر با جزییات کامل

ادامه مطلب
آینده مالی را با بیمه عمر تأمین کنیم

می 9, 20200پسندیدناخبار روز بیمه,

به گزارش خبرگزاری تسنیم،  یکی از ابعاد اصلی زندگی هر شخص، بعد اقتصادی است. یعنی خیلی از اهدافی که در زندگی قصد رسیدن به آن‌ها را داریم، باید برای رسیدن به آن هزینه مالی کنیم. چه برای خودمان و چه برای عزیزانمان. حال اگر سرپرست خانواده هم باشید و مسئولیت سایر اعضای خانواده یا عزیزان …

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند