بهترین سن درمان تخصصی ارتودنسی در دختران و پسران

اکتبر 21, 2019اخبار روز بیمه

به گزارش خبرگزاری مهر، فاضل فیروزی، با اشاره به بهترین زمان درمان کوچکی فک پایین در دختران و پسران، گفت: درمان تخصصی ارتودنسی همانند سایر موارد درمانی نیازمند پوشش بیمه‌ای است ولی این موضوع در کشور مورد غفلت قرار دارد.

وی در آستانه برگزاری هفدهمین گردهمایی علمی‌سالانه و چهاردهمین کنگره بین المللی انجمن ارتودنتیستهای ایران، اظهارداشت: بهترین سن برای ویزیت ارتودنسی ۶ تا ۷ سال و بهترین سن انجام درمان ارتودنسی در ناهنجاری فکی بزرگی فک پایین یا کوچکی فک بالا زیر ۱۰ سال است.

وی افزود: بهترین زمان درمان‌ کوچکی فک پایین در دختران ۱۰ – ۹ سالگی و پسران ۱۲- ۱۱ سالگی است همچنین بهترین سن درمان ارتودنسی ثابت در اوایل سیستم دندانی دائمی‌و حدود ۱۲ سالگی است، اگرچه درمان ارتودنسی ثابت برای حرکات دندانی محدودیت سنی ندارد.

عضو هیئت مدیره انجمن ارتودنتیست‌های ایران ادامه داد: نوع درمان ارتودنسی در زنان و مردان با هم تفاوتی ندارد اما درمان ارتودنسی فکی در کوچکی فک پایین در دختران باید زودتر آغاز شود.

دبیر اجرایی هفدهمین گردهمایی علمی‌سالانه و چهاردهمین کنگره بین المللی انجمن ارتودنتیست‌های ایران خاطرنشان کرد: درمان تخصصی ارتودنسی همانند سایر خدمات درمانی نیازمند پوشش بیمه‌ای است اما متاسفانه هنوز در کشور ما این خدمات درمانی به صورت مناسبی تحت پوشش بیمه‌ها نیست.

این متخصص ارتودنسی گفت: اگرچه بعضی بیمه‌های تکمیلی، بانک‌ها و بعضی ارگان‌ها تا حدی قسمتی از هزینه درمان تخصصی ارتودنسی را تحت پوشش قرار می‌دهند، اما با توجه به نیاز جامعه به خدمات پیشگیری و تخصصی درمان ارتودنسی، این میزان ناکافی است.

وی به برگزاری هفدهمین گردهمایی علمی‌سالانه و چهاردهمین کنگره بین المللی ارتودنتیست‌های ایران اشاره کرد و  اظهار داشت: این کنگره ۱۴ تا ۱۷ آبان ماه سال جاری در پژوهشگاه صنعت نفت تهران با حضور اساتید و صاحبنظران برجسته از داخل و خارج کشور برگزار می‌شود. جدیدترین دستاوردهای علمی‌مورد بحث و گفت‌وگو قرار خواهد گرفت همچنین تم کنگره، افق‌های جدید در ارتودنسی است.

فاضل فیروزی خاطرنشان کرد: سخنرانانی از داخل و خارج از کشور در این کنگره حضور دارند و علاوه بر این که متخصصین ارتودنسی می‌توانند از مباحث مورد توجه در این کنگره بهره مند شوند، دندانپزشکان، سایر رشته‌های تخصصی دندانپزشکی و رزیدنت‌های تخصصی نیز از دیگر مخاطبان این کنگره خواهند بود.

مشاوره رایگان اینترنتی بیمه عمر


پست های مرتبط

بررسی بیمه های عمر پاسارگاد و نوین
مقایسه شرایط بیمه عمر پاسارگاد و بیمه عمر نوین

جولای 19, 20200پسندیدنبیمه عمر,

یکی از پرسشهای متداول متقاضیان خرید بیمه عمر، این است که مزایای بیمه عمر در کدام بیمه بیشتر است؟ جهت پاسخ به این سؤال باید شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و مقایسه گردد. در این مطلب قصد داریم شرایط بیمه عمر پاسارگاد را با شرایط بیمه عمر نوین مقایسه نماییم.

ادامه مطلب
مقایسه بیمه عمر «پاسارگاد» و بیمه عمر «سامان»

ژوئن 23, 20200پسندیدنبیمه عمر

یکی از مهم­ترین پرسش­هایی که همواره برای بیمه ­گذاران و مشتریان و متقاضیان بیمه­‌های عمر و سرمایه­ گذاری مطرح است، این است که کدام بیمه عمر را باید انتخاب کنند و کدام بیمه عمر شرایط بهتری دارد. جهت پاسخ به این سؤال لازم است شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و با یکدیگر مقایسه گردد. بدین منظور …

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند