بلاتکلیفی ۱۴ ساله مجتمع پرورش ماهی دوآب شهرستان سلسله

دسامبر 31, 2019اخبار روز بیمه

ایسنا/لرستان فرماندار سلسله گفت:دغدغه اشتغال و تولید با حمایت از سرمایه‌گذاران مرتفع می‌شود.

شریف خسروی امروز  در جلسه رفع مشکلات مجتمع پرورش ماهی دوآب که در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد، با اشاره به وقفه چندین ساله‌ای که در عملیات احداث این مجتمع ایجاد شده بود، اظهار کرد: خوشبختانه با پیگیری‌های شیلات استان و جهاد کشاورزی قدم‌های خوبی در روند احداث این مجتمع برداشته شده است.

وی با اشاره به عدم واگذاری سهام مجتمع به بهره‌برداران به دلایل نامشخص، عنوان کرد:  باید مشکلات پیش روی واگذاری رفع شود و همچنین درخصوص الزام به تنظیم سند در راستای حمایت از مالکیت دولت حداکثر توان خود را به کار  ببندیم.

وی با تاکید بر اینکه باید با حفظ حقوق مردم از سرمایه‌گذار نیز حمایت کنیم، عنوان کرد: باید در بحث میزان آب تخصیصی این مجتمع نیز پیگیری‌های لازم از طریق استاندار صورت گیرد تا در صورت لزوم ظرفیت تخصیص آب آن افزایش یابد.

فرماندار سلسله گفت: اگر دغدغه اشتغال و تولید را داریم باید از سرمایه‌گذاران حمایت کنیم و تحقق این امر نیز در گرو همکاری مردم است.

در ادامه این جلسه کیارش بیرانوند مدیرکل شیلات لرستان با بیان اینکه ساخت مجتمع پرورش ماهی دوآب سلسله از سال ۸۵ آغاز و پیشرفت فیزیکی آن تا سال۹۳، حدود ۶۰ درصد بوده است، اظهار کرد: با پیگیری‌های انجام شده از سال ۹۳ تا شهریورماه ۹۴، بخش زیرساختی مجتمع به عنوان تعهد دولت به‌ طور کامل ایجاد و  فاز اول طرح با حضور معاون اجرایی رئیس‌جمهوری، افتتاح شد.

وی با اشاره به اینکه ۴۹ درصد سهام این مزرعه ماهی به دانش‌آموختگان کشاورزی و شیلات واگذار شده است، ادامه داد: مدیریت مجتمع دوآب سلسله به صورت واحد و در اختیار سرمایه‌گذار است که ۵۱ درصد سهام را خریداری کرده  است.

این مسئول ظرفیت تولید این مزرعه پرورش ماهی  را ۱۵۰۰ تن عنوان کرد و گفت: برای اجرای این طرح تاکنون حدود چهار میلیارد تومان اعتبار دولتی هزینه شده است .

بیرانوند بیان کرد: تلاش ما بر این است که مشکلات سند معارضین محلی، محصور کردن مجتمع و تخصیص آب آن را از طریق رایزنی‌های لازم برطرف کنیم تا هرچه سریعتر شاهد آغاز به کار این مجتمع در شهرستان سلسله باشیم.

در ادامه این جلسه رضا سوخته زاری رئیس جهاد کشاورزی سلسله با اشاره به اینکه این شهرستان رتبه سوم تولید ماهیان سردآبی را در لرستان دارد، گفت: همچنین سلسله رتبه نخست تکثیر را در لرستان داراست که باید تلاش کنیم در این راستا ظرفیت‌های تولید را در بخش شیلات شهرستان افزایش دهیم.

وی با اشاره به بلاتکلیفی ۱۴ ساله مجتمع پرورش ماهی دوآب، بیان کرد: با پیگیری‌های شیلات لرستان و از محل اشتغال پایدار روستایی توانستیم ۱۵ میلیارد تومان تسهیلات برای بهره‌برداری از این مجتمع در اختیار مالک قرار دهیم.

این مسئول با اشاره به توانمندی‌های سلسله در بخش شیلات، عنوان کرد: برای رفع مشکلات آبزی‌پروران به زودی کارخانه تولید خوراک آبزیان و یک واحد فرآوری و عمل‌آوری ماهی(شکم پر) در شهرستان کلنگ‌زنی می‌شود.

انتهای پیام

مقایسه انواع بیمه‌های عمر با جزییات کامل


پست های مرتبط

بیمه پاسارگاد؛ بالاترین شرکت از لحاظ سهام بیمه ای
تازه های اخبار بیمه؛ بیمه پاسارگاد در صدر سهام شرکت های بیمه ای

آگوست 12, 20200پسندیدناخبار روز بیمه , بیمه عمر

اخبار بیمه را با اخبار بیمه پاسارگاد در تیرماه ۹۹ آغاز می‌کنیم. سهامداران شرکت بیمه پاسارگاد از سرمایه گذاری‌های خود در سهام این مجموعه طی معاملات تیر ماه امسال بازار سرمایه حدود ۸۲ درصد سود دریافت کردند.

ادامه مطلب
هنرمندان از پرداخت حق بیمه سه ماهه خود معاف هستند

می 9, 20200پسندیدناخبار روز بیمه,

ایسنا/زنجان مسئول صندوق اعتباری هنر اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی‌استان زنجان، از معافیت پرداخت حق بیمه سه ماهه امسال هنرمندان خبر داد و گفت: در رابطه با افرادی که حق بیمه خود را پرداخت کرده‌اند نیز، تصمیماتی اتخاذ می‌شود. مقایسه انواع بیمه‌های عمر با جزییات کامل

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند