بسیج ظرفیتهای مهندسی، درمانی، معیشتی و بیمه‌ای وزارت دفاع در مناطق سیل زده

فوریه 1, 2020اخبار روز بیمه

به گزارش گروه دفاعی خبرگزاری تسنیم به نقل از روابط عمومی‌وزارت دفاع، وزیر دفاع در سفر به مناطق سیل زده استان سیستان و بلوچستان، ضمن گفتگو وابراز همدردی  با خانواده‌های آسیب دیده، اقدامات و خدمات سازمان‌های وابسته وزارت دفاع را مورد بازدید قرار داد.

امیر سرتیپ حاتمی‌در جریان این بازدید با تشکر از حضور دستگاه‌های امدادرسان و نیروهای مسلح و مردم که با تمام قوا به یاری سیل زدگان شتافته‌اند اظهار داشت: وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با استقرار قرارگاه مردم یاری عاشورائیان ودجا در منطق سیل زده  همگام با مردم و مسئولین برای برون رفت از شرایط بحرانی و بازگرداندن آرامش به مناطق سیل زده حاضر شد.

وی افزود: نیروهای مسلح همیشه در کنار مردم شریف و صبور ایران اسلامی‌بوده‌اند و غم و درد و سختی و مشقت مردم را، مشکلات خود می‌دانند و برای رفع آلام آنان در لحظات حساس و بحرانی، با همه امکانات مادی و معنوی، آماده جانفشانی‌اند.

وی با تشکر از اطلاع رسانی به موقع دست اندرکاران اجرائی استانی و محلی نسبت به وقوع سیل گفت: این اطلاع رسانی‌های قبل از وقوع سیل موجب کاهش تلفات و خسارتهای انسانی شد و نیروهای مسلح نیز در کنار دستگاه‌های مسئول با هماهنگی ستاد بحران کشور از همان لحظه شروع کمک رسانی، به یاری هم میهنان عزیز خود شتافتند.

وی با بیان اقدامات وزارت دفاع در کمک رسانی به مردم سیل زده سیستان و بلوچستان در حوزه مختلف با تأسی از پیام مقام معظم رهبری گفت: وزارت دفاع با بسیج همه امکانات و ظرفیت‌های موجود در حوزه‌های مختلف نظیر جغرافیائی، مهندسی و راه سازی، ارائه بسته‌های معیشتی و خدمات درمانی و بیمه‌ای با همه توان برای رفع نیازها و خسارتهای مردم سیل زده حاضر شد.

امیر سرتیپ حاتمی‌با بیان اینکه یکی از ضروریات مهم مردم آسیب دیده تأمین اقلام معیشتی آنان است خاطرنشان ساخت: در همین زمینه سازمان اتکا تا کنون با ارسال ۶هزار  بسته غذایی و ۲۳ هزار اقلام گرمایشی و ضروری زندگی  به یاری  آسیب دیدگان شتافته است.  

وی با بیان اینکه بخشی از دام‌های هموطنان سیل زده به عنوان تنها منبع درآمد آنها در این حادثه از بین رفته است گفت: مسئولان سازمان اتکا در پی برنامه ریزی برای هبه کردن دام زنده برای جبران بخشی از دام‌های تلف شده مردم هستند.

سرتیپ حاتمی‌با تشریح اقدامات معاونت مهندسی وزارت دفاع و آبرسانی به روستاهای آسیب دیده گفت: در حوزه مهندسی، وزارت دفاع توانست اقداماتی شامل تعمیر خط لوله اصلی آب چندین روستای اطرف سدیج و تخلیه آب روستاهای اطراف آن، همکاری با اداره آب منطقه در روستاها، احداث راه‌های انحرافی در کل محور، خاکریزی بیش از ۱۵۰۰۰ متر مکعب، فعالیت بیش از ۳۰ دستگاه انواع ماشین آلات سنگین راهسازی به صورت شبانه روزی و اعزام چندین دستگاه تریلر و کامیون را  انجام دهد.

وزیر دفاع با تأکید بر فوریت انجام خدمات درمانی برای مردم آسیب دیده منطقه تصریح کرد: سازمان تأمین اجتماعی نیروهای مسلح تا کنون با بسیج ظرفیت‌های  اداره کل  استانی، سازمان خدمات درمانی و شرکت بیمه کوثر در بخش درمان مبلغ ۱۸ میلیارد تومان در قالب پرداخت مطالبات مراکز درمانی و پیش پرداخت به مراکز درمانی نیروهای مسلح ارائه شده است و در بخش بیمه نیز سرکشی از بیش از ۳۰۰ خانوار نیروهای مسلح در مناطق آسیب دیده از سیل و تشکیل پرونده جهت پرداخت خسارت این عزیزان در دستور کار قرار گرفته است.

وی افزود: تأمین میلیاردها تومان دارو و تجهیزات، سرکشی از خانواده‌های آسیب دیده، عضویت درستاد بحران استان و همیاری مردمی‌درحوزه‌های مختلف استان و تشکیل پرونده خسارت توسط شرکت بیمه کوثر برای خانواده‌های خسارت دیده از جمله اقدامات سازمان تأمین اجتماعی نیروهای مسلح بوده است.

وزیر دفاع با بیان اینکه سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح با رصد نقشه‌های هواشناسی،  ۲۴ ساعت قبل تمامی‌هشدارهای لازم در خصوص بارش شدید و جاری شدن سیلاب در مناطق جنوب و جنوب شرقی  را اعلام کرده بود گفت: این سازمان با تهیه ۶ نقشه ماهواره‌ای و با بکار گیری فناوری سنجش از دور و پایش تصاویر راداری و اپتیک،  روند تغییرات آب و هوا را در قالب نقشه‌های کاربردی در اختیار دستگاه‌ها و سازمان‌های مربوطه جهت تسریع در روند امداد رسانی هر چه بهتر قرار داد.

انتهای پیام/

مقایسه انواع بیمه‌های عمر با جزییات کامل


پست های مرتبط

هنرمندان از پرداخت حق بیمه سه ماهه خود معاف هستند

می 9, 20200پسندیدناخبار روز بیمه,

ایسنا/زنجان مسئول صندوق اعتباری هنر اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی‌استان زنجان، از معافیت پرداخت حق بیمه سه ماهه امسال هنرمندان خبر داد و گفت: در رابطه با افرادی که حق بیمه خود را پرداخت کرده‌اند نیز، تصمیماتی اتخاذ می‌شود. مقایسه انواع بیمه‌های عمر با جزییات کامل

ادامه مطلب
آینده مالی را با بیمه عمر تأمین کنیم

می 9, 20200پسندیدناخبار روز بیمه,

به گزارش خبرگزاری تسنیم،  یکی از ابعاد اصلی زندگی هر شخص، بعد اقتصادی است. یعنی خیلی از اهدافی که در زندگی قصد رسیدن به آن‌ها را داریم، باید برای رسیدن به آن هزینه مالی کنیم. چه برای خودمان و چه برای عزیزانمان. حال اگر سرپرست خانواده هم باشید و مسئولیت سایر اعضای خانواده یا عزیزان …

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند