برگزاری یادبودی برای سردار سلیمانی

ژانویه 2, 2020اخبار روز بیمه

مراسم یادبود سردار شهید قاسم سلیمانی در کتابخانه ملی برگزار شد.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی‌سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، مراسم یادبود و عزاداری سردار شهید حاج قاسم سلیمانی صبح امروز (شنبه۱۴دی) با حضور اشرف بروجردی، رییس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران در سالن قلم کتابخانه ملی برگزار شد.

اشرف بروجردی در مراسم یادبود سردار شهید حاج قاسم سلیمانی با ابراز تسلیت شهادت سردار قاسم سلیمانی اظهار کرد: همه بزرگواران و همکاران حاضر در این جلسه، یک دل و یک صدا و همراه در جهت تکریم شخصیت بزرگی حضور یافتید که معتقدانه جان و مال خود را برای حقاق ذات حق تعالی نثار کرد.

او با قرائت آیه‌ای قرآن در ارتباط با شهادت سردار قاسم سلیمانی گفت: خداوند در این آیه تاکید می‌کند که با انسان‌های مومن و شرافتمندی که جان و مال خود برای ذات حق تعالی معامله می‌کند، معامله کرده و به این انسان‌ها در این معامله بهشت را تقدیم می‌کند.

بروجردی تصریح کرد: عزیزی که از بین ما رفت مصداق این آیه بود و رضای حق را طلب می‌کرد و ازای آن بهشتی است که در انتظارش خواهد بود، خوشا به سعادتش، عزیزی که مال و جان خود را برای اعتلای نام خدا در خلقت ایثار کرد.

رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران با تشریح هدف خلقت و چگونگی شناخت خالق از مسیر شناخت خود، بیان کرد: این شناخت را سردار سلیمانی به خوبی درک کرده بود، و دریافته بود چگونه بتواند این راه را نیز برای دیگران هموار کند تا دیگران نیز به حقیقت برسند.

بروجردی در ادامه با اشاره به سخن امام خمینی (ره) گفت: شهید سردار سلیمانی این مقام را به خوبی درک می‌کند اگرچه امروز این عزیز را از ما گرفتند ولی امیدواریم وجود این مرد بزرگ سرمنشا برکات برای جامعه ما باشد کما این‌که او در زمان حیات نیز سرمنشا خیر و برکت بود زیرا اگر سردار سلیمانی نبود امنیت و آسایش امروز نیز نداشتیم.

او ادامه داد: دست‌های پلید عزم جزم کرده بودند این سرزمین، ملت و امت از هم فرو بپاشد، و تلاش این بود تا کشور را به قهقرا ببرند و سرزمین‌مان را پاره پاره کنند و به نظر بنده در یک پروژه‌ای طراحی شده در گام اول به سفارت آمریکا در عراق حمله شد و کسانی که وارد سفارت شدند خود را از حامیان سردار سلیمانی جلوه دادند که ما ایرانی هستیم، تا توطئه و دسیسه گام دوم که همانا شهادت حاج قاسم سلیمانی بودند را کلید بزنند و از خلال این مسیر او را از ما بگیرند.

بروجردی تصریح کرد: البته آن‌ها شاید بارها می‌توانستند سردار سلیمانی را به شهادت برسانند ولی دنبال این بودند این رویداد را برای زمانی صورت دهند تا آماده‌سازی لازم را انجام دهند، آن‌ها آرام نخواهند نشست و سعی می‌کنند جنگی را در منطقه ایجاد کنند تا منافع خود را تامین کنند و در این مسیر ایران را پاره پاره کرده تا حکومت دینی شکل نگیرد.

رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران با اشاره به این‌که آمریکا برخلاف شعارهای‌شان به دنبال حقوق بشر و نجات بشر به تعبیر خودشان از دست حکومت‌های غیردمکراتیک نیست بلکه خواسته آن‌ها منافع خود را تامین می‌کند، افزود: آن‌ها با این نگاه سوء می‌خواهند نورالهی را خاموش کنند.

بروجردی ادامه داد: سردار قاسم سلیمانی مرکز ثقل جامعه اسلامی‌ایران و حلقه وصل همه ایرانی‌ها و کسانی بود که علاقه‌مند به این سرزمین و آرزومند اعتلای این سرزمین بودند. سردار سلیمانی حلقه وصلی بود تا اسلام از خلال این سرزمین بتواند رشد و تعالی پیدا کند.

او با اشاره به اتحاد، انسجام و وحدتی که پس از شهادت سردار سلیمانی در کشور ایجاد شده است گفت: البته باید به این اتحاد، انسجام و وحدت توجه شود.

بروجردی با اشاره به ظرفیت‌های اسلام و ایران که می‌تواند در منطقه و جهان جایگاه محترم و قابل استناد و مرجع سایر کشورها باشد، افزود: تعلق به این سرزمین براساس باورها و آموزه‌های‌مان با هیچ چیزی عوض نمی‌کنیم.

او  همچنین اظهار کرد: دشمن بداند امثال شهید سردار قاسم سلیمانی بازهم در این سرزمین رخ می‌نمایند البته شاید بروز و ظهور چنین شخصیتی بسیار نادر و دست نیافتنی باشد.

مراسم یادبود سردار شهید حاج قاسم سلیمانی با حضور دست‌اندرکاران سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران و سردار «غلامرضا علاماتی» رئیس مرکز اسناد و مدارک دفاع مقدس، در سالن قلم این سازمان به همراه شعرخوانی در مدح سردار دل‌ها و مدیحه سرایی برگزار شد.

انتهای پیام

مقایسه انواع بیمه‌های عمر با جزییات کامل


پست های مرتبط

هنرمندان از پرداخت حق بیمه سه ماهه خود معاف هستند

می 9, 20200پسندیدناخبار روز بیمه,

ایسنا/زنجان مسئول صندوق اعتباری هنر اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی‌استان زنجان، از معافیت پرداخت حق بیمه سه ماهه امسال هنرمندان خبر داد و گفت: در رابطه با افرادی که حق بیمه خود را پرداخت کرده‌اند نیز، تصمیماتی اتخاذ می‌شود. مقایسه انواع بیمه‌های عمر با جزییات کامل

ادامه مطلب
آینده مالی را با بیمه عمر تأمین کنیم

می 9, 20200پسندیدناخبار روز بیمه,

به گزارش خبرگزاری تسنیم،  یکی از ابعاد اصلی زندگی هر شخص، بعد اقتصادی است. یعنی خیلی از اهدافی که در زندگی قصد رسیدن به آن‌ها را داریم، باید برای رسیدن به آن هزینه مالی کنیم. چه برای خودمان و چه برای عزیزانمان. حال اگر سرپرست خانواده هم باشید و مسئولیت سایر اعضای خانواده یا عزیزان …

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند