برگزاری طرح مشاغل خانگی ویژه بانوان سرپرست خانوار در کاشان

اکتبر 12, 2019اخبار روز بیمه

به گزارش خبرنگار مهر، نرجس قربانیان پیش از ظهر دوشنبه در جمع خبرنگاران با بیان اینکه طرحی کلی برای ساماندهی مشاغل خانگی در کشور تعریف شده است، اظهار داشت: با امضای تفاهم نامه ای بین وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و جهاد دانشگاهی و همچنین معاون زنان ریاست جمهوری قرار شده است بخشی از زنان در قالب طرح اشتغال بانوان مشغول به کار شوند.

وی با بیان اینکه این گروه از بانوان در قالب طرح اشتغال خانگی ویژه بانوان سرپرست خانوار و مجردین ۴۵ تا ۵۵ سال مشغول به کار می‌شوند، ابراز داشت: افرادی مشمول این طرح می‌شوند که هیچ گونه پوشش حمایتی از سازمان‌های مربوطه مثل کمیته امداد و بهزیستی نداشته باشند، بیمه نشده و هیچ درآمدی نیز نداشته باشند.

مسئول امور بانوان و خانواده فرمانداری کاشان با بیان اینکه بانوانی که همسر زندانی،معتاد(بدسرپرست) و یا از کار افتاده و معلول دارند نیز شامل این طرح می‌شوند، افزود: این افراد در یک سری از کارگاه‌ها و واحدهای تولیدی-صنعتی افرادی که به عنوان کارآفرین‌های پشتیبان و پیشرو در برگزاری این طرح کمک می‌کنند با شرایط توافقی مشغول به کار می‌شوند.

کارآفرین الزامی‌به بیمه افراد معرفی شده ندارد

وی با اشاره به اینکه کارآفرین الزامی‌به بیمه افراد معرفی شده ندارد، تصریح کرد: هر کارآفرین حداکثر تا پنج نفر از بانوانی که مشمول این طرح هستند را می‌تواند در واحد تولیدی-صنعتی خود مشغول به کار کند که متناسب با افراد شاغل مشوق‌هایی از طرف ارگان‌های ذی ربط برای توسعه کسب و کار برای این کارآفرینان مدنظر قرار می‌گیرد.

قربانیان با بیان اینکه مجری این طرح جهاد دانشگاهی هست، اظهار داشت: طبق توافق‌های انجام شده قرار است نماینده ای از جهاد دانشگاهی برای هماهنگی و حسن اجرای این طرح در کاشان مستقر شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تصویب ۳۳۰ عنوان شغل به عنوان مشاغل خانگی مورد تایید وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تصریح کرد: از این بین ۵۷ عنوان مربوط به صنایع دستی، ۱۲ عنوان مربوط به فرش دستباف و رشته‌های مرتبط، ۶۱ عنوان مربوط به مشاغل تولیدی، ۶۶ رشته عنوان مربوط به امور تولیدات دامی، شیلات و کشاورزی و ۱۳۴ عنوان مربوط به مشاغل خانگی است.

مشاوره رایگان اینترنتی بیمه عمر


پست های مرتبط

بررسی بیمه های عمر پاسارگاد و نوین
مقایسه شرایط بیمه عمر پاسارگاد و بیمه عمر نوین

جولای 19, 20200پسندیدنبیمه عمر,

یکی از پرسشهای متداول متقاضیان خرید بیمه عمر، این است که مزایای بیمه عمر در کدام بیمه بیشتر است؟ جهت پاسخ به این سؤال باید شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و مقایسه گردد. در این مطلب قصد داریم شرایط بیمه عمر پاسارگاد را با شرایط بیمه عمر نوین مقایسه نماییم.

ادامه مطلب
مقایسه بیمه عمر «پاسارگاد» و بیمه عمر «سامان»

ژوئن 23, 20200پسندیدنبیمه عمر

یکی از مهم­ترین پرسش­هایی که همواره برای بیمه ­گذاران و مشتریان و متقاضیان بیمه­‌های عمر و سرمایه­ گذاری مطرح است، این است که کدام بیمه عمر را باید انتخاب کنند و کدام بیمه عمر شرایط بهتری دارد. جهت پاسخ به این سؤال لازم است شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و با یکدیگر مقایسه گردد. بدین منظور …

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند