برنامه وزارت بهداشت برای برچیدن دلالی پیوند کلیه

نوامبر 29, 2019اخبار روز بیمه

مهدی شادنوش، در گفتگو با خبرنگار مهر، گفت: متاسفانه بعضی از افراد غیر مسئول، باعث مخدوش شدن وضعیت پیوند در کشور شده اند که در نتیجه آن، شاهد دلالی و شیادی در پیوند کلیه هستیم. 

وی با عنوان این مطلب که تا کنون ۵۴ هزار مورد پیوند کلیه در کشور انجام شده است، افزود: سالانه دو هزار پیوند کلیه در کشور انجام می‌شود.

رئیس مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری‌های وزارت بهداشت، با اشاره به راه اندازی سامانه بر خط پیوند کلیه در کشور، گفت: آیین نامه اهدای پیوند از فرد زنده از اول شهریور ۹۸ ابلاغ شده است که از این طریق، وضعیت پیوند کلیه را ساماندهی کنیم.

شادنوش با عنوان این مطلب که ۳۵ مرکز پیوند در کشور وجود دارد که اکثر این مراکز کار پیوند کلیه را انجام می‌دهند، ادامه داد: با راه اندازی سامانه بر خط پیوند کلیه، وزارت بهداشت به طور دقیق بر روند اهدای کلیه افراد متقاضی و همچنین بیماران نیازمند پیوند کلیه، نظارت خواهد داشت.

وی تاکید کرد: در واقع با راه اندازی این سامانه، امکان دلالی کلیه منتفی است و وزارت بهداشت بر اساس شاخص‌هایی که تعریف کرده است، بر روند اهدای کلیه و پیوند آن برای بیماران نیازمند کلیه نظارت خواهد داشت.

رئیس مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری‌های وزارت بهداشت، ادامه داد: برای پیوند کلیه شاخص‌های ۹ گانه تعریف کرده ایم که بر اساس همین شاخص‌ها، بیماران دیالیزی متقاضی پیوند کلیه، امتیاز بندی و اولویت بندی می‌شوند. 

شادنوش افزود: اگر اهدا کننده کلیه پیدا شود، بیمار متقاضی و فرد اهدا کننده به همدیگر معرفی می‌شوند.

وی تاکید کرد: با این شاخص‌ها و اولویت‌هایی که تعریف شده است، دیگر بین بیمار نیازمند کلیه ساکن دورترین نقطه کشور با سایر افراد نیازمند کلیه، تفاوت چندانی وجود ندارد و بر اساس امتیاز‌هایی که بیمار دارد، این وزارت بهداشت است که اهدا کننده را معرفی می‌کند.

شادنوش افزود: البته در آیین نامه دیده شده تنها در صورتی که اهدا کننده کلیه از فامیل درجه یک بیمار نیازمند عضو کلیه باشد، این شاخص‌ها و اولویت‌ها در نظر گرفته نمی‌شود. 

وی ادامه داد: چنانچه اهدا کننده کلیه از فامیل درجه یک عبور کند، به صورت اهدای متقابل اقدام خواهد شد. 

رئیس مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری‌های وزارت بهداشت، با عنوان این مطلب که پیوند عضو در ایران کاملا رایگان انجام می‌شود، گفت: داروهای پیوند هم تا ۹۰ درصد تحت پوشش بیمه هستند.  

مشاوره رایگان اینترنتی بیمه عمر


پست های مرتبط

بررسی بیمه های عمر پاسارگاد و نوین
مقایسه شرایط بیمه عمر پاسارگاد و بیمه عمر نوین

جولای 19, 20200پسندیدنبیمه عمر,

یکی از پرسشهای متداول متقاضیان خرید بیمه عمر، این است که مزایای بیمه عمر در کدام بیمه بیشتر است؟ جهت پاسخ به این سؤال باید شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و مقایسه گردد. در این مطلب قصد داریم شرایط بیمه عمر پاسارگاد را با شرایط بیمه عمر نوین مقایسه نماییم.

ادامه مطلب
مقایسه بیمه عمر «پاسارگاد» و بیمه عمر «سامان»

ژوئن 23, 20200پسندیدنبیمه عمر

یکی از مهم­ترین پرسش­هایی که همواره برای بیمه ­گذاران و مشتریان و متقاضیان بیمه­‌های عمر و سرمایه­ گذاری مطرح است، این است که کدام بیمه عمر را باید انتخاب کنند و کدام بیمه عمر شرایط بهتری دارد. جهت پاسخ به این سؤال لازم است شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و با یکدیگر مقایسه گردد. بدین منظور …

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند