برنامه توانمندسازی روسای دانشگاه های علوم پزشکی برگزار شد

اکتبر 28, 2019اخبار روز بیمه

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت بهداشت، دکتر ایرج حریرچی معاون کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در این دوره آموزشی با ابراز خرسندی از برگزاری این دوره در ایران گفت: این دوره پیش از این در کشورهای اروپایی، به ویژه  سوییس برگزار می‌شد، اما اکنون استادان کشورمان با قابلیت و توانایی بالا، این دوره را با حضور کارشناسان داخلی و خارجی در ایران برگزار می‌کنند.

وی با بیان اینکه  هدف جمهوری اسلامی‌ایران پوشش ۱۰۰ درصدی بیمه درمانی تا سال ۱۴۰۴ با کمترین هزینه است به تلاش مسئولان برای ارتقای نظام سلامت اشاره کرد و گفت: براساس اعلام سازمان بهداشت جهانی سال ۲۰۲۳ ایران از لحاظ پوشش خدمات ارتقا سلامت اولین کشور منطقه خواهد بود. در حوزه تشخیص، درمان، توانبخشی و خدمات طب تسکینی، رشد قابل توجهی داشتیم.

حریرچی مهم ترین چالش سلامت کنونی کشور را حفاظت از منابع مالی و کاهش هزینه‌های درمانی مردم عنوان کرد و گفت: از ۱۳ آبان پوشش بیمه ای برای ۹ درصد از مردمی‌که فاقد بیمه هستند، انجام می‌شود.

دکتر مهدی جعفری رئیس موسسه عالی توسعه و تربیت نظام سلامت ایران نیز گفت: این دوره آموزشی با همکاری سازمان جهانی بهداشت و به همت معاونت توسعه مدیریت، منابع و برنامه ریزی وزارت بهداشت، برای اولین بار برای روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور در موسسه عالی توسعه و تربیت مدیران نظام سلامت ایران در حال برگزاری است.

جعفری، با بیان اینکه شعبه بین المللی این موسسه در کیش دایر است، افزود: ۲۴ نفر از روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور برای حضور در دوره آموزشی انتخاب شدند تا در مدت ۴ روز با بهره گیری از دانش ۷ استاد بین المللی سازمان جهانی بهداشت، مهارت‌های مدیریتی خود در نظام سلامت را ارتقاء دهند.

.ی افزود: برای آموزش ۶۰ رئیس دیگر دانشگاه علوم پزشکی کشور، برپایی ۲ دوره دیگر نیاز است.

استاد آواد ماتارینا مدیر و نماینده نظام بهداشت جهانی در منطقه مدیترانه شرقی که در این دوره حضور داشت، با بیان اینکه اصلاح نظام سلامت مهم ترین اصلاحات وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی است گفت: یکی از مهمترین موضوعات این دوره آموزشی، شناخت مولفه‌های نظام سلامت و پوشش همگانی خدمات با بهره گیری از برنامه‌های سازمان یافته مهارت انسانی است.

این دوره آموزشی به مدت ۴ روز تا ۱۰ آبان در مرکز بین المللی موسسه عالی توسعه و تربیت مدیران نظام سلامت ایران ادامه دارد.

مشاوره رایگان اینترنتی بیمه عمر


پست های مرتبط

بررسی بیمه های عمر پاسارگاد و نوین
مقایسه شرایط بیمه عمر پاسارگاد و بیمه عمر نوین

جولای 19, 20200پسندیدنبیمه عمر,

یکی از پرسشهای متداول متقاضیان خرید بیمه عمر، این است که مزایای بیمه عمر در کدام بیمه بیشتر است؟ جهت پاسخ به این سؤال باید شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و مقایسه گردد. در این مطلب قصد داریم شرایط بیمه عمر پاسارگاد را با شرایط بیمه عمر نوین مقایسه نماییم.

ادامه مطلب
مقایسه بیمه عمر «پاسارگاد» و بیمه عمر «سامان»

ژوئن 23, 20200پسندیدنبیمه عمر

یکی از مهم­ترین پرسش­هایی که همواره برای بیمه ­گذاران و مشتریان و متقاضیان بیمه­‌های عمر و سرمایه­ گذاری مطرح است، این است که کدام بیمه عمر را باید انتخاب کنند و کدام بیمه عمر شرایط بهتری دارد. جهت پاسخ به این سؤال لازم است شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و با یکدیگر مقایسه گردد. بدین منظور …

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند