برقراری بیمه بیکاری برای بیش از ۲ هزار نفر در لرستان

دسامبر 5, 2019اخبار روز بیمه

به گزارش خبرگزاری مهر، علی آشتاب روز پنجشنبه در کارگاه آموزشی بیمه بیکاری با بیان اینکه برای توسعه و ایجاد اشتغال می‌بایست بیکاران را به سمت آموزش‌های مهارتی و توانمند سازی و کارآفرینی سوق داد، اظهارداشت: از طریق تعامل با اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان تلاش می‌شود تا مقرری بگیران در زمان استفاده از بیمه بیکاری، به فراگیری مهارت‌های فنی و حرفه ای بپردازند، تا آمادگی ورود به بازار کسب و کار را به دست آورند.

وی با بیان اینکه از ابتدای سالجاری تاکنون بیمه بیکاری ۲ هزار و ۳۱ نفر برقرار شده است،  افزود: در ۸ ماه امسال تعداد ۲۳۰ نفر به آموزش فنی و حرفه ای معرفی شده و در حال کسب آموزش‌های مربوطه هستند.

آشتاب با اشاره به اشتغال مجدد ۲۷ نفر از مقرری بگیران بیمه بیکاری آموزش دیده فنی و حرفه ای ادامه داد: نیروی کار از مهم‌ترین سرمایه‌های کشورهای در حال‌ توسعه است که سهم عمده ای در فرآیند تولید، توسعه و پیشرفت را دارند.

وی افزود: نیروی انسانی زمانی که بصورت ناخواسته و غیرارادی شغل خود را از دست می‌ دهد مورد حمایت قرار می‌گیرند که برقراری بیمه بیکاری راهکار حمایتی مناسب برای تأمین زندگی و معیشت آنان در چنین شرایطی است.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان در ادامه تصریح  کرد: با توجه به رتبه بندی اعلام شده از سوی مدیرکل حمایت از پایداری مشاغل و بیمه بیکاری، این اداره کل در شش ماهه نخست سال ۹۸ رتبه برتر کشوری را در حوزه  بیمه بیکاری کسب کرده است.

مشاوره رایگان اینترنتی بیمه عمر


پست های مرتبط

بیمه پاسارگاد؛ بالاترین شرکت از لحاظ سهام بیمه ای
تازه های اخبار بیمه؛ بیمه پاسارگاد در صدر سهام شرکت های بیمه ای

آگوست 12, 20200پسندیدناخبار روز بیمه , بیمه عمر

اخبار بیمه را با اخبار بیمه پاسارگاد در تیرماه ۹۹ آغاز می‌کنیم. سهامداران شرکت بیمه پاسارگاد از سرمایه گذاری‌های خود در سهام این مجموعه طی معاملات تیر ماه امسال بازار سرمایه حدود ۸۲ درصد سود دریافت کردند.

ادامه مطلب
هنرمندان از پرداخت حق بیمه سه ماهه خود معاف هستند

می 9, 20200پسندیدناخبار روز بیمه,

ایسنا/زنجان مسئول صندوق اعتباری هنر اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی‌استان زنجان، از معافیت پرداخت حق بیمه سه ماهه امسال هنرمندان خبر داد و گفت: در رابطه با افرادی که حق بیمه خود را پرداخت کرده‌اند نیز، تصمیماتی اتخاذ می‌شود. مقایسه انواع بیمه‌های عمر با جزییات کامل

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند