برداشت ۵۰۰ میلیون یورو از صندوق توسعه ملی برای پرداخت مطالبات بیمه‌ها‌

نوامبر 10, 2019اخبار روز بیمه

محمد حسین قربانی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در رشت، با بیان اینکه بیمه‌ها به تعهدات خود در مقابل بیمارستان‌ها، پزشکان و مردم عمل نمی‌کنند اظهار داشت: دولت تعهد داده است که کل مطالبات سال ۹۷ بیمه‌ها را از محل منابعی که با اجرای طرح هدفمندسازی یارانه‌ها تا پایان برج دهم امسال به دست آمده پرداخت می‌کند.

نایب رئیس کمیسیون بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مجلس عملی شدن تعهدات دولت در قبال مطالبات بیمه‌ها را مورد تأکید قرار داد و عنوان کرد: در حال حاضر طبق گفته‌های دولت کل مطالبات سال ۹۸ بیمه‌ها تا ماه خرداد امسال پرداخت شده ‌که امیدواریم برای مطالبات ماقبل ۹۸ هم به همین ترتیب تدبیری بیندیشند.

قربانی دغدغه مراکز درمانی خصوصی و دولتی، مشکلات بیمه‌شدگان دفترچه به دست و مطالبات انباشت شده بیمه‌های تأمین اجتماعی و سلامت را مورد اشاره قرار داد و تصریح کرد: عدم پایدار بودن منابعی که برای تأمین سرانه و منابع بیمه‌ای در نظر گرفته شده است عامل اصلی بروز چالش‌های اخیر در حوزه بیمه‌ها است. 

وی با بیان اینکه منابع بیمه‌ای هم‌اینک از محل منابع و بودجه عمومی‌کشور که وابسته به درآمدهای حاصل از فروش نفت است تأمین می‌شود ابراز داشت: اخیراً طرحی از طرف تعدادی از نمایندگان پیشنهاد شد که منابع بیمه‌ای و کلاً اعتبارات حوزه سلامت از منابع پایدار درآمدی تأمین شود که این امر با عدم همراهی دولت و مجلس روبه‌رو شد.

نماینده مردم آستانه‌اشرفیه در مجلس چالش بزرگ بسیاری از مراکز عرضه دارو در کشور و لغو قرارداد داروخانه‌ها با بیمه‌ها را نیز مورد اشاره قرار داد و گفت: مجلس امسال برای جلوگیری از تشدید این معضل بزرگ به دولت اجازه داد که مطالبات مراکز دارویی و داروخانه‌ها را از محل منابع صندوق توسعه ملی پرداخت کند.

نایب رئیس کمیسیون بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مجلس از برداشت ۵۰۰ میلیون یورو از صندوق توسعه ملی با موافقت مقام معظم رهبری و اولویت‌بندی جهت پرداخت مطالبات بیمه‌ها به مراکز دارویی سخن گفت و افزود: با اجرایی شدن این طرح مشترک، از لغو گسترده قرارداد داروخانه‌ها با بیمه‌ها جلوگیری به عمل آمد.

قربانی با بیان اینکه بیمارستان‌ها و مراکز درمانی کشور در حال حاضر هزینه‌های بسیار سنگین و هنگفتی را بر دوش می‌کشند خاطرنشان کرد: به عقیده بنده یکی از بهترین راهکارها برای جلوگیری از مشکلاتی که برای بیمه‌‌‌‌ها و مراکز درمانی به وجود آمده تأمین اعتبارات حوزه سلامت از محل منابع و درآمدهای پایدار کشور است.

انتهای پیام/۶۱۴/ش

مشاوره رایگان اینترنتی بیمه عمر


پست های مرتبط

بررسی بیمه های عمر پاسارگاد و نوین
مقایسه شرایط بیمه عمر پاسارگاد و بیمه عمر نوین

جولای 19, 20200پسندیدنبیمه عمر,

یکی از پرسشهای متداول متقاضیان خرید بیمه عمر، این است که مزایای بیمه عمر در کدام بیمه بیشتر است؟ جهت پاسخ به این سؤال باید شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و مقایسه گردد. در این مطلب قصد داریم شرایط بیمه عمر پاسارگاد را با شرایط بیمه عمر نوین مقایسه نماییم.

ادامه مطلب
مقایسه بیمه عمر «پاسارگاد» و بیمه عمر «سامان»

ژوئن 23, 20200پسندیدنبیمه عمر

یکی از مهم­ترین پرسش­هایی که همواره برای بیمه ­گذاران و مشتریان و متقاضیان بیمه­‌های عمر و سرمایه­ گذاری مطرح است، این است که کدام بیمه عمر را باید انتخاب کنند و کدام بیمه عمر شرایط بهتری دارد. جهت پاسخ به این سؤال لازم است شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و با یکدیگر مقایسه گردد. بدین منظور …

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند