بدون پوشش بیمه مسافرتی به خرید بلیط فکر نکنید!

دسامبر 13, 2019اخبار روز بیمه

به گزارش خبرگزاری تسنیم، تاریخ انقضا برای بیمه‌های مسافرتی ۹۲ روز تعیین شده است.اگر بعد از گذشت ۹۲ روز باز نگردید و در مقصد اتفاقی برایتان رخ دهد هیچ هزینه ای به شما پرداخت نخواهد شد.پس اگر قصد خرید بلیط هواپیما دارید حتما حواستان به مدت زمانی که قرار است در مقصد بمانید باشد و برای خرید بلیط هواپیما باید حتما بهنکاتی درباره خرید بلیط هواپیما توجه نمایید.

قیمت بیمه مسافرتی

عوامل متفاوتی روی قیمت بیمه تاثیر گذار هستند . سن ، مقصد ، مدت زمان سفر از اصلی ترین عامل‌ها برای تعیین قیمت بیمه هستند .

هر چه سن مسافر بالاتر باشد هزینه بیمه مسافرتی اش نیز بالاتر خواهد بود یعنی اگر خانواده ای قصد خرید بلیط هواپیما دارند قیمت بیمه مسافرتی برای پدر خانواده گران تر از فرزند خانواده می‌شود.حال هرچه مدت سفرتان بیشتر باشد باز هم قیمت بیمه بالاتر می‌رود یعنی هنگام خرید بلیط تعداد روزهایی که قرار است در آن کشور بمانید روی قیمت بیمه تاثیرگذار است .  هرچه محدوده جغرافیایی مورد نظرتان بزرگ تر باشد یعنی تعداد کشورهایی که قصد سفر به آن‌ها را دارید بیشتر باشد قیمت بیمه مسافرتی هم بیشتر می‌شود.

شیوه ی گرفتن خسارت از بیمه مسافرتی

اگر بلیط هواپیما گرفتید و به سفر رفتید و در کشور مقصد حادثه ای برایتان پیش آمد یا دچار بیماری شدید که نیاز به ویزیت ، آزمایش ، بستری ، فیزیوتراپی و … داشتید باید با شرکت بیمه تماس بگیرید تا بیمارستان یا مرکز درمانی که  شرکت بیمه با آن در ارتباط است را به شما معرفی کند.در این صورت پس از اینکه درمان شما تکمیل شد فقط هزینه فرانشیز(در بخش‌های قبلی توضیح داده شده است) را پرداخت می‌کنید و باقی مانده هزینه را شرکت بیمه پرداخت خواهد کرد.

در صورتی که شرکت بیمه با هیچ مرکز درمانی ارتباط نداشته باشد شما باید تمام هزینه‌ها را خودتان پرداخت کنید و پس از بازگشت از سفر بیمه هزینه را به شما پرداخت می‌کند. توجه داشته باشید در صورت نیاز به بستری باید یک کد رهگیری از شرکت دریافت کنید.

 

مدارک مورد نیاز برای گرفتن خسارت از بیمه مسافرتی

بعد از گرفتن بلیط هواپیما و خرید بیمه مسافرتی اگر در مقصد اتفاقی برایتان افتاد برای گرفتن هزینه‌ها از بیمه باید مدارکی را به آن‌ها تحویل دهید . این مدارک عبارت اند از :

۱- اصل ‌‌بیمه ‌نامه، کپی صفحه اول پاسپورت و صفحه‌های مهر ورود و خروج .

۲- صورت ‌حساب واریزی که دارای مهر و امضا باشد .

۳- رسید یا قبض پرداخت به صندوق

۴- کامل کردن فرم درخواست خسارت

۵- برای گرفتن هزینه‌های درمانی باید گزارش پزشک ، صورت حساب بیمارستان و رسید پرداخت هزینه‌ها را داشته باشید .

۶- برای گرفتن هزینه‌های تاخیر داشتن پرواز باید نامه شرکت هواپیمایی و فاکتور هزینه‌هایی که به خاطر تاخیر مجبور به پرداخت آن شده اید را تحویل دهید.

۷- برای فوت ‌‌کسی که تحت پوشش بیمه بوده است باید گزارشی از پزشکی قانونی ، بیمارستان ، پزشک معالج را در اختیار داشته باشید.

۸- برای گرفتن هزینه‌های تاخیر در رسیدن چمدان‌ها تا حداقل ۱۲ ساعت ، باید فاکتور خرید‌هایی که به خاطر به موقع نرسیدن چمدان انجام داده اید و یک نامه از شرکت هواپیمایی که این تاخیر را تایید کند در دست داشته باشید.

۹- یک گزارش کامل شامل محل وقوع حادثه یا بیماری ، علت ، تاریخ دقیق ، نوع بیماری ، تاریخ روزی که اقدامات درمانی انجام شده است ، کل مبلغ پرداختی ، کد رهگیری که از شرکت بیمه گرفته شده ، آدرس و تلفن شخص بیمه شده در ایران .

 موارد بالا تمامی‌مدارکی است که اگر بلیط هواپیما خریدید و حادثه ای در کشور مقصد برایتان پیش آمد باید به شرکت بیمه تحویل دهید تا خسارت به شما پرداخت شود.

حتما برای خرید بلیط ارزان هواپیما به این ۲۴ نکته درباره پیدا کردن بلیط ارزان هواپیما توجه نمایید.

 

خرید اینترنتی بیمه مسافرتی

امروزه با پیشرفت تکنولوژی می‌توان اکثر کارها را اینترنتی انجام داد ، خرید آنلاین بیمه هم از این قاعده مستثنی نیست.بعد از خرید بلیط هواپیما می‌توانید برای گرفتن بیمه به صورت آنلاین ، فرم ثبت نامی‌شرکت مورد نظر را تکمیل کنید. البته بعد از خرید بلیط هواپیما به اطلاعات پاسپورت برای تکمیل این فرم نیاز دارید.

هواپیمای خودران،جایگزینی برای خلبان‌ها

در دنیای امروزی عطش زندگی ماشینی روزبه‌روز بیشتر می‌شود و فنّاوری هرروز بیشتر از دیروز به پیشرفت زندگی ماشینی و ربات‌ها کمک می‌کند. در همین راستا می‌خواهیم در این مقاله به ایده هواپیماهای خودران بپردازیم. به نظر شما درصورتی‌که چنین هواپیماهایی راه‌اندازی شوند خرید بلیط هواپیما برای همه امکان‌پذیر است؟آیا بازهم می‌توانیم به فکر پیدا کردن بلیط ارزان هواپیما باشیم؟

جبران کمبود خلبان با هواپیمای خودران

در بسیاری از کشورها برای اینکه قشر متوسط جامعه هم بتوانند خرید بلیط هواپیما داشته باشند قیمت بلیط در سطح قابل قبولی ارزان است یعنی در چنین کشورهایی مردم به‌راحتی می‌توانند بلیط ارزان هواپیما پیدا کنند و به همین دلیل تعداد سفرهای هوایی زیاد شده است. در سال ۲۰۱۷ طبق گزارشی معلوم شد که تعداد خلبان‌ها در آمریکا نسبت به سال ۱۹۸۰ حدود ۲۰۰ هزار نفر کمتر شده است.این گزارش به این معنی است که ما به‌شدت با کمبود خلبان مواجه هستیم و خیلی‌ها از این موضوع خبر ندارند . ایده هواپیمای بدون خلبان به خاطر همین کمبودها مطرح شد اما آیا این هواپیماها می‌توانند این کمبود را جبران کنند؟

 

پرواز با هواپیماهای بدون خلبان

در یک نظرسنجی معلوم شد که خلبان‌ها در طول پرواز چیزی بین ۳ تا ۶ دقیقه پرواز می‌کنند و در بقیه ساعت‌ها هواپیما در حالت اتو پایلوت است. پیشرفت فناوری‌های خودکار و خودران باعث کاهش بسیار زیاد خطاهای انسانی می‌شود تا جایی که خیلی از ایرلاین‌ها به خلبان‌های خود دستور داده‌اند که در طول پرواز هواپیما باید روی حالت اتو پایلوت باشد.

یکی از دلایل موافقت ایرلاین‌ها با هواپیمای خودران کاهش هزینه‌هاست چون در این صورت دیگر احتیاجی به خلبان ندارند و مجبور به پرداخت حقوق نیستند. پس ممکن است در این حالت بلیط ارزان هواپیما راحت‌تر از الآن پیدا شود.

بهبود آیرودینامیک یکی از مزایای طراحی جدید هواپیماهاست که باعث می‌شود در پروازهای مافوق صوت مسافران راحت‌تر باشند. به همین دلیل کنکورد برای اینکه خلبان هنگام فرود بتواند باند فرودگاه را ببیند دماغه هواپیماهایش را متفاوت طراحی کرده بود.

اتحادیه خلبان‌ها یکی از مخالفان سرسخت هواپیماهای خودران است.آن‌ها می‌گویند وجود یک خلبان در شرایط اضطراری یا خرابی سیستم اتو پایلوت واجب است. مثلاً در پروازی که خلبان سولنبرگر روی رودخانه فرود آمد گواهی بر این ادعاست که هنوز توانایی انجام پروازهای بدون خلبان را به‌طور کامل نداریم.

 

مسئله‌ی دیگری که اینجا مطرح است بیکاری خلبان‌هاست ، جوری که بحران کمبود خلبان به مشکل زیاد بودن خلبان‌ها تبدیل می‌شود چون حتی کم شدن یک خلبان از کابین هواپیماها باعث بیکار شدن نصف خلبان‌ها می‌شود.شاید تا الآن برای سفرهای هوایی دغدغه دیگری به‌جز خرید بلیط هواپیما نداشته‌اید اما خوب است که به پروازهای خودران هم‌فکر کنید.آیا شما حاضرید سوار این هواپیماها شوید؟ آیا حاضرید پول خود را برای خرید بلیط داخلی یا تور نوروز سام سیر خرج کنید؟

 

مسافران دراین‌باره چه فکری می‌کنند؟

در طی یک تحقیقات مشخص شد که تنها درصد کمی‌از مردم آن‌هم به‌شرط وجود بلیط ارزان هواپیما حاضر به استفاده از پروازهای خودران هستند و بیشتر مردم موافق خرید بلیط هواپیما برای پروازهایی که کاملاً خودران هستند ، نیستند.

در این تحقیقات زنان نسبت به مردان تمایل کمتری به استفاده از این پروازها داشتند و همچنین علاقه آسیایی‌ها به این هواپیماها بیشتر از مردم آمریکا بود.از دیگر نتایج این تحقیقات می‌توان به تمایل کمتر افراد مسن نسبت به جوان‌ها و تمایل بیشتر کسانی که اطلاعات بیشتری درباره دستگاه‌های خودکار دارند نسبت به بقیه اشاره کرد.

 

هواپیمای باری خودران

برای قانع کردن مردم به استفاده و خرید بلیط هواپیما خودران می‌توان به دو راه اشاره کرد. اولین راه این است که اطلاعات بیشتری  در مورد دستگاه‌های خودران در اختیار عموم قرار بگیرد تا میل بیشتری در آن‌ها برای تجربه پروازهای خودران ایجاد شود.

دومین راه، نشان دادن سابقه‌های ایمنی سیستم‌های خودران است. مثلاً آمار تصادفاتی که فوتی داشته‌اند در سال‌های استفاده از ماشین‌های نیمه‌خودکار بسیار پایین‌تر از ماشین‌های دیگر است.

بااین‌حال احتمال رخ دادن حادثه‌ای که هواپیمای خودران قادر به کنترل آن نباشد وجود دارد و فقط یک حادثه‌ی سقوط کافی است تا این ایده برای سال‌ها عقب بیوفتد.در این صورت هرچقدر هم بلیط ارزان هواپیما در اختیار مردم قرار بگیرد بازهم حاضر به سوارشدن چنین هواپیماهایی نیستند.

انتهای پیام/

مشاوره رایگان اینترنتی بیمه عمر


پست های مرتبط

بیمه پاسارگاد؛ بالاترین شرکت از لحاظ سهام بیمه ای
تازه های اخبار بیمه؛ بیمه پاسارگاد در صدر سهام شرکت های بیمه ای

آگوست 12, 20200پسندیدناخبار روز بیمه , بیمه عمر

اخبار بیمه را با اخبار بیمه پاسارگاد در تیرماه ۹۹ آغاز می‌کنیم. سهامداران شرکت بیمه پاسارگاد از سرمایه گذاری‌های خود در سهام این مجموعه طی معاملات تیر ماه امسال بازار سرمایه حدود ۸۲ درصد سود دریافت کردند.

ادامه مطلب
هنرمندان از پرداخت حق بیمه سه ماهه خود معاف هستند

می 9, 20200پسندیدناخبار روز بیمه,

ایسنا/زنجان مسئول صندوق اعتباری هنر اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی‌استان زنجان، از معافیت پرداخت حق بیمه سه ماهه امسال هنرمندان خبر داد و گفت: در رابطه با افرادی که حق بیمه خود را پرداخت کرده‌اند نیز، تصمیماتی اتخاذ می‌شود. مقایسه انواع بیمه‌های عمر با جزییات کامل

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند