بدهی وزارت بهداشت به تامین اجتماعی بابت بیمه‌های سلامت

اکتبر 26, 2019اخبار روز بیمه

علی دهقان‌کیا در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص بدهی وزارت بهداشت به تأمین اجتماعی، اظهار داشت: همان‌گونه که تامین اجتماعی به وزارت بهداشت بابت استفاده بازنشستگان، مستمری بگیران و بیمه‌شدگان این سازمان از مراکز درمانی دولتی بدهی دارد وزارت بهداشت نیز به سازمان تامین اجتماعی بدهکار است.

وی گفت: بعد از اینکه سازمان بیمه سلامت از وزارت رفاه جدا شد و زیر مجموعه وزارت بهداشت قرار گرفت، وزارت بهداشت باید مبلغی را بابت بیمه شدگانی که دفترچه بیمه سلامت دارند و از مراکزی مانند بیمارستان میلاد و یا بیمارستان‌های مختلف تامین اجتماعی در استان‌ها استفاده می‌کنند به تامین اجتماعی پرداخت کند اما متاسفانه این اتفاق رخ نداد.

رئیس کانون بازنشستگان و کارگران تهران، تاکید کرد: هیچ وقت در این خصوص اطلاع‌رسانی نمی‌شود و در مورد میزان دقیق مبلغ بدهی نیز سخنی به میان نمی‌آید.

دهقان‌کیا ادامه داد: بر اساس اطلاعات موجود میزان بدهی وزارت بهداشت به بیمارستان میلاد بابت بیمه سلامت تا سه ماه گذشته، حدود ۱۸۰ میلیارد تومان است که تاکنون این مبلغ پرداخت نشده است، همچنین بیمارستان البرز کرج نیز بیش از ۲۸ میلیارد تومان از وزارت بهداشت طلب دارد.

به گفته وی، چنانچه قرار است بدهی‌ها تهاتر شود دولت باید علاوه بر تهاتر بدهی‌های تامین اجتماعی به وزارت بهداشت و بدهی وزارت بهداشت را نیز به تأمین اجتماعی در نظر بگیرد و آن را پرداخت کند.

دهقان‌کیا افزود: بابت ۲۶ خدمتی که به تامین اجتماعی تحمیل شده ماهیانه ۳ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان تامین اجتماعی پرداخت می‌کند این در حالی است که تمامی‌این مبلغ را دولت قرار بود بدهد و تعهد داشت، اما دولت به تعهدات خود عمل نکرده است.

وی اظهار داشت: جا دارد که دولت فکری برای پرداخت بدهی خود به تامین اجتماعی بکند و همچنین بدهی وزارت بهداشت را نیز به این سازمان پرداخت کند.

مشاوره رایگان اینترنتی بیمه عمر


پست های مرتبط

بررسی بیمه های عمر پاسارگاد و نوین
مقایسه شرایط بیمه عمر پاسارگاد و بیمه عمر نوین

جولای 19, 20200پسندیدنبیمه عمر,

یکی از پرسشهای متداول متقاضیان خرید بیمه عمر، این است که مزایای بیمه عمر در کدام بیمه بیشتر است؟ جهت پاسخ به این سؤال باید شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و مقایسه گردد. در این مطلب قصد داریم شرایط بیمه عمر پاسارگاد را با شرایط بیمه عمر نوین مقایسه نماییم.

ادامه مطلب
مقایسه بیمه عمر «پاسارگاد» و بیمه عمر «سامان»

ژوئن 23, 20200پسندیدنبیمه عمر

یکی از مهم­ترین پرسش­هایی که همواره برای بیمه ­گذاران و مشتریان و متقاضیان بیمه­‌های عمر و سرمایه­ گذاری مطرح است، این است که کدام بیمه عمر را باید انتخاب کنند و کدام بیمه عمر شرایط بهتری دارد. جهت پاسخ به این سؤال لازم است شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و با یکدیگر مقایسه گردد. بدین منظور …

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند