بدهی بیمه ای ۲۷۰ میلیارد تومانی شهرداری ساری/ طلاق صوری تهدید است

ژانویه 30, 2020اخبار روز بیمه

به گزارش خبرنگار مهر، علی اصغر محمودی پیش ازظهر جمعه در حاشیه اختتامیه گردهمایی مسئولان کانون‌های کارگری و کارفرمایی شمال و شمال شرق کشور در بابلسر، آخرین رقم بدهی شهرداری ساری به این مجموعه را ۲۷۰ میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: از این میزان ۱۷۰ میلیارد تومان مربوط به پیمانکاران و مابقی مربوط به سازمان‌های تابعه شهرداری است.

وی افزود: با تغییر مدیریت در شهرداری ساری چندین نشستی برگزار و مقرر شد، پیمانکاران و سازمان‌های تابعه شهرداری برای تعیین تکلیف بدهی بیمه‌ای اقدام کنند و اکنون روند تعیین تکلیف مطالبات در شهرداری مطلوب است.

وی هدف از گردهمایی مسئولان کانون‌های کارگری شمال و شمال شرق کشور را در سه حوزه بیمه‌ای، درمانی و رفاه تأمین اجتماعی، بررسی مسائل و موانع فراروی بیان کرد و گفت: سازمان تأمین اجتماعی شرکای مهمی‌مانند بازنشستگان و مستمری بگیران دارد و این دوره گردهمایی به میزبانی مازندران برگزار شد.

محمودی افزود: سه کمیته تخصصی در این گردهمایی با حضور مدعوان در زمینه بیمه‌ای، رفاهی و فرهنگی اجتماعی برگزار شد و برای هر کمیته یک نفر مطالب را تجمیع کردند و د ر اختیار نمایندگان گذاشتند.

مدیرکل تأمین اجتماعی مازندران، شمار مستمری بگیران و افراد بازنشسته تحت پوشش را ۱۳۰ هزار نفر اعلام کرد و گفت: این تعداد با احتساب افراد تبعی ۲۷۰ هزار نفر را شامل می‌شوند و در سطح کشور از نظرجمعیت بازنشستگان ردیف نهم کشور را بعد از تهران، خراسان رضوی، فارس، کرمان و غیره داریم.

وی ادامه داد: همچنین مازندران با داشتن با ۱۲۰ هزار کارگاه رتبه چهارم کشور را به خود اختصاص داده است.

مدیرکل تأمین اجتماعی مازندران، طلاق صوری را یک تهدید اعلام کرد و افزود: افرادی پس از فوت پدرشان برای این اینکه از حقوق مستمری پدر خود برخوردار شوند، اقدام به طلاق صوری می‌کنند و این موضوع تهدید آمیز را برای تصمیم گیری و پیشگیری به نهادهای ذیصلاح و نمایندگان اعلام کردیم.

وی بیکاری صوری را از دیگر مشکلات برشمرد و گفت: هرچند تأمین اجتماعی به محض بیکاری افراد، اقدام به رصد و پایش مسئله می‌پردازد اما این مسئله نیز از مسائل فراروی تأمین اجتماعی است.

مقایسه انواع بیمه‌های عمر با جزییات کامل


پست های مرتبط

هنرمندان از پرداخت حق بیمه سه ماهه خود معاف هستند

می 9, 20200پسندیدناخبار روز بیمه,

ایسنا/زنجان مسئول صندوق اعتباری هنر اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی‌استان زنجان، از معافیت پرداخت حق بیمه سه ماهه امسال هنرمندان خبر داد و گفت: در رابطه با افرادی که حق بیمه خود را پرداخت کرده‌اند نیز، تصمیماتی اتخاذ می‌شود. مقایسه انواع بیمه‌های عمر با جزییات کامل

ادامه مطلب
آینده مالی را با بیمه عمر تأمین کنیم

می 9, 20200پسندیدناخبار روز بیمه,

به گزارش خبرگزاری تسنیم،  یکی از ابعاد اصلی زندگی هر شخص، بعد اقتصادی است. یعنی خیلی از اهدافی که در زندگی قصد رسیدن به آن‌ها را داریم، باید برای رسیدن به آن هزینه مالی کنیم. چه برای خودمان و چه برای عزیزانمان. حال اگر سرپرست خانواده هم باشید و مسئولیت سایر اعضای خانواده یا عزیزان …

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند