باند تصادفات ساختگی برای کلاهبرداری در خراسان جنوبی متلاشی شد

اکتبر 16, 2019اخبار روز بیمه

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار مجید شجاع در تشریح این خبر اظهار داشت: خبری مبنی بر کلاهبرداری از شرکت بیمه با ایجاد تصادف‌های ساختگی و اخذ دیه توسط باندی که به صورت خانوادگی اداره و کنترل می‌شود به پلیس آگاهی مرکز استان واصل شد.

وی افزود: با توجه به حساسیت موضوع و پیشگیری از وقوع این گونه کلاهبرداری‌ها در سطح استان، تیم ویژه ای از کارآگاهان پلیس آگاهی جهت بررسی موضوع تشکیل شد که مأموران پس از تحقیقات میدانی گسترده کلیه افراد دخیل در وقوع جرم کلاهبرداری را شناسایی و دستگیر کردند.

سردار شجاع بیان داشت: متهمان در ابتدا به طور قطع ساختگی بودن تصادفات را تکذیب کردند و در ادامه با مشاهده اسناد و مدارک غیرقابل انکار به جرم خود اعتراف کردند و با بررسی پلیس مشخص شد که این باند ۴ نفره در ۹ فقره تصادف ساختگی حدودا ۸۲۰ میلیون ریال خسارت از شرکت بیمه دریافت کردند.

 فرمانده انتظامی‌خراسان جنوبی خاطر نشان کرد: تحقیقات تکمیلی کارآگاهان پلیس آگاهی حاکی از آن بود که برای سایر تصادفات ساختگی یک ملیارد و ۸۰۰ میلیون ریال از طرف شرکت بیمه برای این خانواده کلاهبردار در نظر گرفته شده و در ردیف پرداخت قرار دارد.

سردار شجاع گفت: با هوشیاری مأموران و پس از هماهنگی با مقام قضایی مقرر شد تا زمان تکمیل تحقیقات هیچگونه خسارتی پرداخت نشود و این موضوع به شرکت بیمه نیز اعلام و  با توجه به مدارک و مستندات موجود پرونده به مقام قضایی ارسال شد.

فرمانده انتظامی‌خراسان جنوبی با اشاره به اینکه با اعلام نظرهیئت کارشناسی،ساختگی بودن تصادف‌های صورت گرفته محرز و در نهایت منجر به صدور کیفر خواست و رای عدم پرداخت خسارت شد، تصریح کرد: متهمان به ۹ فقره کلاهبرداری از این طریق اعتراف کردند که جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی معرفی شدند.

مشاوره رایگان اینترنتی بیمه عمر


پست های مرتبط

بررسی بیمه های عمر پاسارگاد و نوین
مقایسه شرایط بیمه عمر پاسارگاد و بیمه عمر نوین

جولای 19, 20200پسندیدنبیمه عمر,

یکی از پرسشهای متداول متقاضیان خرید بیمه عمر، این است که مزایای بیمه عمر در کدام بیمه بیشتر است؟ جهت پاسخ به این سؤال باید شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و مقایسه گردد. در این مطلب قصد داریم شرایط بیمه عمر پاسارگاد را با شرایط بیمه عمر نوین مقایسه نماییم.

ادامه مطلب
مقایسه بیمه عمر «پاسارگاد» و بیمه عمر «سامان»

ژوئن 23, 20200پسندیدنبیمه عمر

یکی از مهم­ترین پرسش­هایی که همواره برای بیمه ­گذاران و مشتریان و متقاضیان بیمه­‌های عمر و سرمایه­ گذاری مطرح است، این است که کدام بیمه عمر را باید انتخاب کنند و کدام بیمه عمر شرایط بهتری دارد. جهت پاسخ به این سؤال لازم است شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و با یکدیگر مقایسه گردد. بدین منظور …

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند