باطل شدن دفترچه درمانی کارگران منطقه یک شهرداری در پی عدم پرداخت حق بیمه

ژانویه 27, 2020اخبار روز بیمه

ایسنا/خوزستان در جلسه امروز شورای شهر اهواز، مطالبات و حقوق معوق پرسنل شهرداری منطقه یک و مشکلاتی که در پی آن ایجاد شده، بررسی شد.

محمدرضا ایزدی در یکصد و ششمین جلسه علنی شورای شهر اهواز که امروز (۸ بهمن‌ماه) برگزار شد، اظهار کرد: در دو سه روز اخیر عده‌ای از کارکنان منطقه یک شهرداری اهواز به شورا مراجعه کردند و خواستار پرداخت شش ماه حقوق معوقه خود بودند. مطالبات این کارگران به سال‌های ۹۴ و ۹۵ مربوط می‌شود.

به گزارش ایسنا، وی افزود: در دوره شورای پنجم، ماهانه حقوق کارگران پرداخت شده است اما پیمانکار حدود شش ماه طلبکار است و بعضا برخی کارگران شش ماه حقوق دریافت نکرده‌اند.

عضو شورای شهر اهواز گفت: اگر درآمد منطقه یک مکفی بود و امکان پرداخت حقوق این کارگران وجود داشت، قطعا شهردار وقت، حقوق آن‌ها را پرداخت می‌کرد اما به علت عدم ساخت و ساز و در پی آن درآمد کم شهرداری در دو سه سال گذشته، مطالبات پیمانکار پرداخت نشده و به تبع آن شش ماه حقوق کارگردان پرداخت نشده است. منطقه یک شهرداری نمی‌تواند علاوه بر پرداخت ماهیانه حقوق مطالبات را هم پرداخت کند. 

ایزدی ادامه داد: در دوره آقای کتانباف، دو میلیارد تومان بابت هزینه سنوات بازنشسته‌های شهرداری اهواز پرداخت شد و دو میلیارد تومان دیگر نیز در این راستا باید پرداخت شود.

وی افزود: از طرف دیگر، شهرداری منطقه یک ماهانه، یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان به حساب متمرکز شهرداری مرکز واریز می‌کند و این درآمد از این منطقه خارج می‌شود.

عضو شورای شهر اهواز عنوان کرد: باید هر چه سریع‌تر مساله حقوق کارگران حل شود زیرا حدود پنج روز است که در برخی نقاط منطقه یک شهرداری اهواز، کار رُفت و روب انجام نمی‌شود. امروز صبح نیز جمعیتی از کارگران اعتصاب کردند.

ایزدی بیان کرد: در جلسه‌ای که با پیمانکار و شهردار منطقه یک داشتیم، مقرر شد که هر کدام در ۴۸ تا ۷۲ ساعت، یک حقوق کارگران را پرداخت کنند تا حداقل کارگران چهار ماه مطالبات داشته باشند. در این راستا شهردار منطقه یک چکی صادر کرده است اما پیمانکار چک‌های دیگر را هم جهت مطالبات خود قرار داده است و سه ماه حق بیمه کارگران را هم پرداخت نکرده و اکنون دفترچه بیمه کارگران باطل شده و نمی‌توانند کارهای درمانی خود را انجام دهند.

به گزارش ایسنا در ادامه، عبدالزهرا سنواتی رئیس شورای شهر اهواز در این خصوص اظهار کرد: بخشی از مطالبات پیمانکار پرداخت شده اما پیمانکار مطالبات قبلی خود را می‌خواهد.

وی افزود: پیمانکار باید بیمه کارگران را پرداخت می‌‌کرد تا دچار مشکل نشوند. 

مهران باباپور دیگر عضو شورای شهر اهواز نیز اظهار کرد: پیمانکار نمی‌تواند حقوق کارگران را به عنوان مطالبات خود برداشت کند. همه پیمانکاران مطالبات دارند و اینکه حقوق کارگران یا حق بیمه کارگران را پرداخت نکند، کار درستی نیست. 

در ادامه مازیار جهانبخشی دیگر عضو شورای شهر اهواز اظهار کرد: اگر شهردار منطقه می‌خواست کار درستی انجام دهد و مطالبات کارگران را پرداخت کند، نباید پول را به پیمانکار  می‌داد و باید مستقیم به حساب کارگران پرداخت می‌کرد.

انتهای پیام

مقایسه انواع بیمه‌های عمر با جزییات کامل


پست های مرتبط

بیمه پاسارگاد؛ بالاترین شرکت از لحاظ سهام بیمه ای
تازه های اخبار بیمه؛ بیمه پاسارگاد در صدر سهام شرکت های بیمه ای

آگوست 12, 20200پسندیدناخبار روز بیمه , بیمه عمر

اخبار بیمه را با اخبار بیمه پاسارگاد در تیرماه ۹۹ آغاز می‌کنیم. سهامداران شرکت بیمه پاسارگاد از سرمایه گذاری‌های خود در سهام این مجموعه طی معاملات تیر ماه امسال بازار سرمایه حدود ۸۲ درصد سود دریافت کردند.

ادامه مطلب
هنرمندان از پرداخت حق بیمه سه ماهه خود معاف هستند

می 9, 20200پسندیدناخبار روز بیمه,

ایسنا/زنجان مسئول صندوق اعتباری هنر اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی‌استان زنجان، از معافیت پرداخت حق بیمه سه ماهه امسال هنرمندان خبر داد و گفت: در رابطه با افرادی که حق بیمه خود را پرداخت کرده‌اند نیز، تصمیماتی اتخاذ می‌شود. مقایسه انواع بیمه‌های عمر با جزییات کامل

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند