بازرسی بنگاه‌های مشکل‌دار باید در اولویت مدیران استانی باشد

اکتبر 26, 2019اخبار روز بیمه

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، کریم یاوری با بیان اینکه اکثریت قاطع کارگران خواسته‌های خود را از مجاری قانونی دنبال  می‌کنند، اظهار داشت: اگر مدیران و کارفرمایان به ویژه سهامداران اصلی بنگاههای به وظایف خود در قبال کارگران به موقع عمل نکنند، شاهد تنش نخواهیم بود.

وی افزود: به عنوان نماینده وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در بررسی و رسیدگی به وضعیت بنگاههای مشکلدار از همه عزیزان کارگر، به ویژه نمایندگان آنان تقاضا دارم خواسته‌های صنفی و حقوقی خود را صرفاً از مجاری قانونی و با ارائه دادخواست به ادارات کار پیگیری کنند و مطمئن باشند خدمتگزاران آنها در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با دقت و توجه لازم این خواسته‌ها را مورد رسیدگی و حل وفصل  قرار می‌دهند.

مدیرکل حمایت از پایداری مشاغل و بیمه بیکاری ادامه داد: در موارد بسیار معدود در سراسر کشور اتفاقاتی رخ می‌دهد که اکثریت قاطع قریب به اتفاق کارگران از نوع رفتار این عده انگشت شمار ناخرسند هستند. لذا در این موارد این خود کارگران هستند تا این عده معدود را از اقدامات ناخوشایند باز دارند.

وی با تاکید بر اینکه بستن ریل راه آهن و جاده‌ها که  از شریان‌های اصلی عبور و مرور مردم هستند به هیچ وجه  پذیرفته  نیست و قاطبه کارگران  نیز از این نوع اقدامات به شدت  ناخوشنود هستند، گفت: حسب دستور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، مدیران و همکاران استانها مکلف هستند ضمن انجام بازرسی‌های قانونی، سرکشی به بنگاه‌ها و دیدار با کارگران و کارفرمایان به ویژه بنگاه‌های مشکل‌دار را در اولویت  کارهای خود قرار دهند.

یاوری گفت: از خواسته‌های صنفی قانونی کارگران مطابق مقررات حمایت می‌کنیم و در اولویت بررسی و رسیدگی قرار می‌دهیم.

مدیرکل حمایت از پایداری مشاغل وزارت کار ادامه داد: با همدلی و صمیمیت بین  کارگران و کارفرمایان برای حل مشکلات بنگاه‌ها رونق تولید حاصل خواهد شد.

مشاوره رایگان اینترنتی بیمه عمر


پست های مرتبط

بررسی بیمه های عمر پاسارگاد و نوین
مقایسه شرایط بیمه عمر پاسارگاد و بیمه عمر نوین

جولای 19, 20200پسندیدنبیمه عمر,

یکی از پرسشهای متداول متقاضیان خرید بیمه عمر، این است که مزایای بیمه عمر در کدام بیمه بیشتر است؟ جهت پاسخ به این سؤال باید شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و مقایسه گردد. در این مطلب قصد داریم شرایط بیمه عمر پاسارگاد را با شرایط بیمه عمر نوین مقایسه نماییم.

ادامه مطلب
مقایسه بیمه عمر «پاسارگاد» و بیمه عمر «سامان»

ژوئن 23, 20200پسندیدنبیمه عمر

یکی از مهم­ترین پرسش­هایی که همواره برای بیمه ­گذاران و مشتریان و متقاضیان بیمه­‌های عمر و سرمایه­ گذاری مطرح است، این است که کدام بیمه عمر را باید انتخاب کنند و کدام بیمه عمر شرایط بهتری دارد. جهت پاسخ به این سؤال لازم است شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و با یکدیگر مقایسه گردد. بدین منظور …

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند