بازداشت مدیر بیمه‌ای به اتهام اختلاس میلیاردی در حال فرار از کشور

دسامبر 5, 2019اخبار روز بیمه

دادستان عمومی‌و انقلاب مرکز استان کرمان از دستگیری یک مدیر بیمه‌ای در استان کرمان به اتهام اختلاس ۲۲۰ میلیارد ریالی خبر داد و گفت: متهم قبل از خروج از کشور توسط سازمان اطلاعات سپاه دستگیر شده است.

به گزارش گروه حقوقی و قضایی رخ ، دادخدا سالاری از دستگیری یک مدیر بیمه‌ای در استان کرمان به اتهام اختلاس ۲۲۰ میلیارد ریالی خبر داد و گفت: متهم قبل از خروج از کشور توسط سازمان اطلاعات سپاه دستگیر شده است.

دادستان عمومی‌و انقلاب مرکز استان کرمان عنوان کرد: با ورود به موقع دادستانی کرمان و سازمان بازرسی و در راستای جلوگیری از خسارت‌های غیرقابل جبران به صنعت بیمه تمامی‌اموال، املاک متهم توقیف و حساب‌های بانکی متهم مسدود و وی قبل از خروج از کشور دستگیر شده است.

وی افزود: با تمهیدات به‌عمل آمده از سوی دستگاه قضائی و شرکت بیمه‌ای مربوطه، جای هیچگونه نگرانی برای بیمه‌گذاران نیست و تعهدات طبق قرارداد انجام خواهد گرفت.

سالاری اظهار کرد: در پی وصول گزارشی به اداره کل بازرسی استان کرمان مبنی بر اینکه یکی از مدیران بیمه‌ای وجوه ماخوذه بابت حق بیمه را به حساب شخصی خود واریز می‌کند، اداره کل بازرسی با اعزام کارشناسان ذیربط رسیدگی به موضوع را در دستور کار قرار داد.

وی افزود: پس از انجام تحقیقات اولیه مشخص شد این فرد متخلف ۲۲۰ میلیارد ریال از حق بیمه‌های دریافتی را به حساب شخصی خود واریز و با بخشی از این وجوه اقدام به خردید املاک و مستغلات و خرید خودرو در داخل و خارج از کشور کرده است.

دادستان کرمان بیان کرد: بلافاصله پرونده به بازپرس ویژه دادسرای عمومی‌و انقلاب مرکز استان ارجاع شد و با توجه به اینکه متهم در حال تدارک خروج از کشور بود با احکام و دستورات قضائی نامبرده توسط سازمان اطلاعات سپاه استان کرمان دستگیر شد.

سالاری خاطرنشان کرد: در خلال تحقیقات مشخص شد، متهم از قبل اخذ قرارداد با یکی از شرکت‌های خودروسازی، مبلغ ۲۲۰ میلیارد ریال حق بیمه را به‌جای واریز به حساب شرکت بیمه به حساب شخصی خود واریز می‌کرده است.

دادستان کرمان ادامه داد: متهم با بخشی از این وجوه و با همکاری خانمی‌اهل گرجستان، اقدام به اجاره تملک یک هتل در کشور گرجستان کرده است و بخش دیگری از وجوه را صرف خرید خودرو، املاک و سهام شرکت‌ها از طریق بورس کرده است.

وی گفت: متهم برای عدم توقیف املاک خریداری شده، اسناد اموال و املاک را به‌نام بستگان و نزدیکان منتقل و معاملات را به صورت صوری تنظیم می‌کرده است.

دادستان کرمان اظهار داشت: با تلاش‌های سازمان بازرسی و اطلاعات سپاه، تاکنون ۶ دستگاه انواع خودروی لوکس و گرانقیمت خارجی از قبیل لندکروزر، پرادو، هیوندا و تعدادی ملک گران قیمت در نقاط مختلف شهر کرمان توقیف شده است.

دادستان کرمان با اشاره به اینکه در بررسی پرونده‌ها مشاهده می‌شود که افراد سودجو و مفسدین اقتصادی از طریق شگرد خریداری اموالی در خارج از کشور به وسیله پول‌های آلوده و کثیف صرافی‌های دارای شعب در خارج از کشور اقدام می‌کنند، خواستار نظارت جدی مسئولان بانک مرکزی بر فعالیت این صرافی‌ها در خارج از کشور شد.

دادستان کرمان در پایان از زحمات و تلاش‌های شبانه‌روزی اداره کل بازرسی استان کرمان و سازمان اطلاعات سپاه کرمان که در امر کشف جرم و شناسایی و توقیف اموال نامشروع تلاش می‌کنند، تشکر کرد.

مشاوره رایگان اینترنتی بیمه عمر


پست های مرتبط

بیمه پاسارگاد؛ بالاترین شرکت از لحاظ سهام بیمه ای
تازه های اخبار بیمه؛ بیمه پاسارگاد در صدر سهام شرکت های بیمه ای

آگوست 12, 20200پسندیدناخبار روز بیمه , بیمه عمر

اخبار بیمه را با اخبار بیمه پاسارگاد در تیرماه ۹۹ آغاز می‌کنیم. سهامداران شرکت بیمه پاسارگاد از سرمایه گذاری‌های خود در سهام این مجموعه طی معاملات تیر ماه امسال بازار سرمایه حدود ۸۲ درصد سود دریافت کردند.

ادامه مطلب
هنرمندان از پرداخت حق بیمه سه ماهه خود معاف هستند

می 9, 20200پسندیدناخبار روز بیمه,

ایسنا/زنجان مسئول صندوق اعتباری هنر اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی‌استان زنجان، از معافیت پرداخت حق بیمه سه ماهه امسال هنرمندان خبر داد و گفت: در رابطه با افرادی که حق بیمه خود را پرداخت کرده‌اند نیز، تصمیماتی اتخاذ می‌شود. مقایسه انواع بیمه‌های عمر با جزییات کامل

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند