بیمه عمر، فروش بیمه عمر، فروش آنلاین بیمه عمر، خرید بیمه عمر، بیمدان، خرید بیمه عمر، بیمه عمر، بیمه عمر چیست، بیمه عمر، بیمه عمر پاسارگاد، بیمه عمر خوب یا بد

بار کج به منزل نمی رسد

جولای 13, 2019بیمه باربری , بیمه عمر به زبان ساده

بیمه باربری به زبان ساده

همه احتمالا ضرب المثل بالا به گوششون خورده! می‌شه گفت بیمه باربری یه کاری می‌کنه که بار صاف برسه به منزل و فرضا اگر کج شد و افتاد، بیمه تمام و کمال جبران خسارت کنه.

بیمه باربری در واقع قدیمی‌ترین بیمه است که هنوز هم بسیار پرکاربرد است و مخصوصا در کشور ما که در معرض صادرات و واردات گسترده کالاهاست بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد.

انواع بیمه باربری چیه؟

– بیمه باربری وارداتی
– بیمه باربری صادراتی
– بیمه باربری داخلی

خطرات بیمه باربری چه مواردی هستند؟

خطرات بیمه شده در شرایط c عبارتند از :
آتش سوزی ، انفجار ، به گل نشستن کشتی ، غرق ، واژگونی یا از ریل خارج شدن وسیله حمل زمینی ، تصادم با اجسام خارجی ، تخلیه کالا در بند اضطراری ، زیان همگانی ، تفدیه و به دریا انداختن کالا ، سهم الشراکه بیمه گذار از زیان همگانی و هزینه‌های نجات .

خطرات بیمه شده در شرایط B عبارتند از :
کلیه خطرهای بیمه شده تحت شرایط C ، به انضمام خطرهای زلزله ، آتشفشان ، صاعقه ، به دریا افتادن کالا از کشتی ، آبدیدگی از آب شور و شیرین در نتیجه ورود آب دریا ، دریاچه یا رودخانه به شناور ، وسیله حمل و زمینی ، کانیتنر و انبار کالا و تلف کلی هر بسته کامل از کالا حین بارگیری یا تخلیه از شناور .

خطرهای بیمه شده در شرایط A عبارتند از :
در این نوع بیمه کلیه خطرهایی که حین حمل محمولات را تهدید می‌کنند تحت پوشش قراردارند ، به جز استثنائات ذکر شده در شرایط A .

خطرهای بیمه شده در بیمه نامه‌های باربری داخلی :
دراین نوع بیمه معمولاً خطرهای تصادف ، تصادم وسیله نقلیه و آتش سوزی روی وسیله نقلیه بیمه می‌گردند .
با موافقت بیمه گر و بیمه گذار میتوان خطرهای بارگیری و تخلیه ، پرت شدن محموله از روی وسیه حمل ، سرقت ، برخورد محموله با اجسام خارجی ، زلزله ، سیل ، انفجار و صاعقه را نیز بیمه نمود .

استثائات بیمه نامه : استثنائات با شرایط C , B:

عمد بیمه گذار ، کسری و فرسودگی عادی کالا خسارت ناشی از نامناسب بودن بسته بندی ، بارچینی نامناسب ، عیب ذاتی ، خسارت ناشی از تأخیر حتی اگر تأخیر در اثر وقوع خطر بیمه شده بوجود آمده باشد ، ورشکستگی مالکان ، مدیران یا اجاره کنندگان کشتی ، اعمال عمدی اشخاص ، خسارت ناشی از سلاح‌هائی که با انرژی اتمی‌کار میکنند ، عدم قابلیت دریانوردی کشتی جنگ ، جنگ داخلی ، انقلاب ، شورش ، تصرف ، ضبط ، توقیف ، مین ، اژدر یا سایر سلاح‌های جنگی مترو که، اعتصاب تعطیل کار ، بلوا اغتشاشات داخلی و اعمال تروریستی .

استثنائات بیمه نامه با شرط A :

استثنائات بیمه نامه با شرط A همانند استثنائات با شرط C,B است با این فرق که در شرایط A « اعمال عمدی اشخاص » جزء استثنائات قرارندارد .

استثنائات بیمه نامه باربری داخلی :

عمد بیمه گذار و کارکنان و نمایندگان وی ، فساد محموله به دلیل تأخیر در حمل ، جنگ جنگ داخلی ، انقلاب قیام ، شورش ، اعتصاب ، توقیف ، ضبط ، مصادره اموال ، واکنش‌های هسته ای آلودگی مربوط به تشعشعات هسته ای رادیو اکتیو ، حمل مواد منفجره ، حمل فلزات و سنگ‌های قیمتی و عتیقه جات ، پول و اسناد و اوراق بهادار ، آثار هنری .

مدت بیمه در شرایط C,B,A 

شروع بیمه از لحظه بارگیری کالا در مبداً مندرج در بیمه نامه، خاتمه آن به محض تحویل کالا به انبار نهائی و یا در مورد حمل دریائی ۶۰ روز پس از تخلیه کالا از کشتی . در مورد حمل زمینی ۶۰ روز پس از ورود کالا به گمرک مرزی کشور مقصد . در مورد حمل هوائی ۳۰ روز پس از نشستن هواپیما در فرودگاه کشور مقصد هرکدام که زودتر اتفاق افتد خاتمه می­یابد .
در مورد حمل داخلی ۸ روز پس از رسیدن کالا به مؤسسه حمل و نقل در مقصد و یا به محض رسیدن کالا به انبار بیمه گذار هر کدام که زودتر اتفاق افتد .


پست های مرتبط

بیمه وسایل
درباره بیمه باربری

جولای 6, 20200پسندیدنبیمه باربری , بیمه عمر

بیمه باربری و به ویژه بیمه باربری داخلی یکی از شاخه‌های بسیار پرکاربرد بیمه‌های اموال است. با این وجود برای بسیاری، بیمه باربری و انواع و کارکردهای آن همچنان تا اندازه زیادی ناشناخته است. در این مطلب قصد داریم به این پرسشها پاسخ دهیم که بیمه باربری چیست؟ و انواع آن کدامند؟ همراه وبسایت بیمدان …

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند