ایجاد ۹۰ هزار فرصت شغلی برای مددجویان امداد از ابتدای سال جاری

نوامبر 30, 2019اخبار روز بیمه

به گزارش خبرگزاری مهر، سیدمرتضی بختیاری در سفر به استان قم با علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی‌دیدار و گفتگو کرد.

رئیس کمیته امداد در این جلسه با اشاره به اینکه کمیته امداد مکلف است سالانه ۷۰ هزار شغل جدید برای مددجویان ایجاد کند، افزود: در سال جاری تاکنون ۹۰ هزار فرصت شغلی برای خانواده‌های تحت حمایت ایجاد شده که تا پایان سال این رقم به ۱۷۰ هزار شغل خواهد رسید.

وی با تاکید بر اینکه به گفته مسئولان شورای عالی اشتغال کشور، یک سوم اشتغال‌های ایجاد شده در سال گذشته، توسط کمیته امداد محقق شده‌ است، ادامه داد: امسال ۲۵۰۰ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال روستایی برای مددجویان کمیته امداد ابلاغ شده است و همچنین از محل تبصره ۱۶ نیز ۳۵۰۰ میلیارد تومان به کمیته امداد برای اشتغال جامعه هدف اختصاص یافته‌ است.

رئیس کمیته امداد از تحویل ۷۵۰۰ خانه روستایی و پنج هزار واحد مسکونی شهری جدید برای مددجویان تا پایان امسال خبر داد و تصریح کرد: تا پایان سال تعمیرات تمام واحدهای آسیب‌دیده در مناطق سیل‌زده کشوربه پایان خواهد رسید.

وی از مشارکت سپاه ‌برای احداث ۶۵۰۰ واحد مسکونی مددجویی در مناطق محروم کشور خبر داد و افزود: همچنین براساس تفاهم‌نامه با سازمان برنامه و بودجه، ۱۷ هزار واحد مسکونی هم تا پایان سال آینده در استان‌های کرمان، سیستان و بلوچستان و خراسان جنوبی ساخته و تحویل مددجویان می‌شود.

بختیاری گفت: انقلاب در عرصه مسکن‌سازی برای مددجویان در سال‌های اخیر، جز با حمایت مجلس شورای اسلامی، دولت و خیران امکان‌پذیر نبود.

رئیس کمیته امداد از اهتمام این نهاد در واگذاری امور به مردم خبر داد و گفت: در حال حاضر سه هزار مرکز نیکوکاری در کشورفعالیت می‌کند.

وی در ادامه از ابتکارات کمیته امداد استان قم یاد کرد و گفت: از طرح‌های «مددکاری اسلامی»، «دوباره زندگی» و اداره بانوان کمیته امداد استان قم الگوبرداری شده و در حال توسعه آنها در کشور هستیم.

تخصیص اعتبار برای اشتغال و مسکن مددجویان از امور حسنه است

علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی‌نیز در این دیدار با اشاره به اینکه کمیته امداد از جمله نهادهایی است که اساس آن بر تقوی است، گفت:‌ این نهاد مقدس با یک پشتوانه الهی و اندیشه خیر راه‌اندازی شده‌ است و همه دعاگوی شما برای انجام بهتر وظایفتان هستیم.

وی اهمیت خانه‌دار شدن مددجویان کمیته امداد را یادآور شد و خواستار بهره‌مندی بیشتر کمیته امداد از توان خیران و طرح‌های دولت در تامین مسکن مددجویان شد.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی‌با تأکید بر ضرورت ایجاد اشتغال مددجویان کمیته امداد تصریح کرد: برای افزایش ظرفیت‌های اشتغال در میان مددجویان این نهاد از وام‌های قرض الحسنه و تسهیلات بانکی استفاده می‌کند.

رئیس مجلس شورای اسلامی‌گفت: هر اندازه که در بخش اشتغال و مسکن کمیته امداد وقت و اعتبارات صرف شود جزو امور حسنه و خیر است و برکات فراوانی خواهد داشت.

وی با تأکید بر اینکه نباید تفاوتی در بیمه مددجویان کمیته امداد با سایر اقشار مردم وجود داشته باشد، افزود: دفترچه بیمه اعضای کمیته امداد در نظام ارجاع الکترونیک باید مانند سایر اقشار جامعه سنجیده شود.

مشاوره رایگان اینترنتی بیمه عمر


پست های مرتبط

بیمه پاسارگاد؛ بالاترین شرکت از لحاظ سهام بیمه ای
تازه های اخبار بیمه؛ بیمه پاسارگاد در صدر سهام شرکت های بیمه ای

آگوست 12, 20200پسندیدناخبار روز بیمه , بیمه عمر

اخبار بیمه را با اخبار بیمه پاسارگاد در تیرماه ۹۹ آغاز می‌کنیم. سهامداران شرکت بیمه پاسارگاد از سرمایه گذاری‌های خود در سهام این مجموعه طی معاملات تیر ماه امسال بازار سرمایه حدود ۸۲ درصد سود دریافت کردند.

ادامه مطلب
هنرمندان از پرداخت حق بیمه سه ماهه خود معاف هستند

می 9, 20200پسندیدناخبار روز بیمه,

ایسنا/زنجان مسئول صندوق اعتباری هنر اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی‌استان زنجان، از معافیت پرداخت حق بیمه سه ماهه امسال هنرمندان خبر داد و گفت: در رابطه با افرادی که حق بیمه خود را پرداخت کرده‌اند نیز، تصمیماتی اتخاذ می‌شود. مقایسه انواع بیمه‌های عمر با جزییات کامل

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند