اگر قانون بیمه ‌همگانی اجرا نمی‌شد اکنون بیش از نیمی از مردم فاقد بیمه بودند

اکتبر 30, 2019اخبار روز بیمه

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شهرکرد، مسعود مشایخی پیش از ظهر امروز در نشست خبری اظهار داشت: جمعیت بیمه‌شدگان کشور با توجه به فوت و تولد، مهاجرت و مواردی از این دست شناور است و در حال حاضر حدود ۴۰ میلیون نفر زیر چتر حمایتی بیمه سلامت قرار دارند.

وی افزود: ماده ۴ قانون بیمه همگانی برای فراهم کردن ساز و کار بیمه شدن آحاد مردم ایجاد شد که در اجرای آن روستاییان، عشایر و ساکنان شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر جمعیت، طلاب، دانشجویان، خانواده شهدا و جانبازان، خویش‌فرمایان و سایر اقشار بیمه شدند.

نماینده مدیرعامل بیمه سلامت با اشاره به جمعیت ۶ میلیون نفری بیمه شدگان در بخش کارکنان دولت بیان کرد: حدود ۲۲ میلیون نفر در قالب بیمه روستایی و عشایری، حدود ۱۰ میلیون نفر در بیمه همگانی سلامت و ۲ میلیون نفر سایر اقشار زیرپوشش بیمه سلامت قرار دارند.

مشایخی با بیان اینکه اگر قانون بیمه خدمات درمانی همگانی اجرا نمی‌شد اکنون بیش از نیمی‌از مردم فاقد بیمه بودند، خاطرنشان کرد: با وجود این قانون عده‌ای از مردم زیرپوشش قرار نگرفتند و به همین دلیل بیمه اجباری شد.

وی عنوان داشت: سالانه حدود ۴ میلیون مراجعه در بخش بستری بیمه سلامت انجام که با نسخه‌نویسی الکترونیک همه اطلاعات بیمار اعم از اطلاعات سجلی و درمانی درج و ثبت شده و امکان گزارش‌گیری فراهم می‌شود.

نماینده مدیرعامل بیمه سلامت با تاکید بر صرفه‌جویی در هزینه، زمان و کاغذ با استفاده از نسخه‌نویسی و نظام ارجاع الکترونیک، تصریح کرد: در نظام دارو، با گزارش‌گیری می‌توان انواع داروهایی که در هر منطقه استفاده می‌شود را متوجه و متناسب با نیاز به تولید و توزیع دارو پرداخت.

بیمه رایگان دهک‌های کم‌درآمد

در ادامه این نشست قیصر حافظی سرپرست بیمه سلامت چهارمحال و بختیاری گفت: بیمه اجباری دهک‌های یک، دو و سوم رایگان و دهک‌چهارم با پرداخت ۵۰ درصد حق‌بیمه انجام می‌شود.

وی افزود: از سوم آبان ماه امسال اطلاع‌رسانی در راستای توانمندسازی مردم برای استفاده از خدمات بیمه اجباری انجام شده و از ۱۳ همین ماه طرح بیمه اجباری اجرا و افرادی که هیچ‌گونه بیمه‌ای ندارند تا ۶ ماه فرصت دارند با مراجعه به ادارات بیمه سلامت شهرستان‌های استان و دریافت دفترچه از دفاتر پیشخوان اقدام و زیرپوشش بیمه‌ قرار گیرند.

سرپرست بیمه سلامت چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه حدود ۱۰ درصد مردم استان فاقد پوشش بیمه‌ای هستند، بیان کرد: ۶۰۰ هزار نفر بیمه‌شده از خدمات بیمه سلامت چهارمحال و بختیاری استفاده می‌کنند که عمده این افراد زیرپوشش بیمه روستایی و عشایری هستند.

حافظی تصریح کرد: در بیمارستان‌هاجر شهرکرد صددرصد پرونده‌های بیماران بستری به صورت الکترونیکی ارسال در مصرف کاغذ صرفه‌جویی چشمگیری می‌شود.

انتهای پیام/ش

مشاوره رایگان اینترنتی بیمه عمر


پست های مرتبط

بررسی بیمه های عمر پاسارگاد و نوین
مقایسه شرایط بیمه عمر پاسارگاد و بیمه عمر نوین

جولای 19, 20200پسندیدنبیمه عمر,

یکی از پرسشهای متداول متقاضیان خرید بیمه عمر، این است که مزایای بیمه عمر در کدام بیمه بیشتر است؟ جهت پاسخ به این سؤال باید شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و مقایسه گردد. در این مطلب قصد داریم شرایط بیمه عمر پاسارگاد را با شرایط بیمه عمر نوین مقایسه نماییم.

ادامه مطلب
مقایسه بیمه عمر «پاسارگاد» و بیمه عمر «سامان»

ژوئن 23, 20200پسندیدنبیمه عمر

یکی از مهم­ترین پرسش­هایی که همواره برای بیمه ­گذاران و مشتریان و متقاضیان بیمه­‌های عمر و سرمایه­ گذاری مطرح است، این است که کدام بیمه عمر را باید انتخاب کنند و کدام بیمه عمر شرایط بهتری دارد. جهت پاسخ به این سؤال لازم است شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و با یکدیگر مقایسه گردد. بدین منظور …

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند