اهتمام برای بازگشت شوراها به صلاحیت و رسالت اصلی

نوامبر 13, 2019اخبار روز بیمه

 به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی‌مرکز امورشوراهای حل اختلاف،  محمدی مدیر کل برنامه ریزی، آمار و فناوری اطلاعات مرکز امور شوراهای حل اختلاف در نشست منطقه ای رؤسای شوراهای حل اختلاف استان‌های تهران، قم، سمنان، قزوین، البرز، گلستان و مازندران که با حضور حجت الاسلام والمسلمین مظفری معاون رئیس قوه قضائیه و ریاست مرکز امور شوراهای حل اختلاف کشور و ریاست شوراهای حل اختلاف استان‌های فوق به میزبانی شورای حل اختلاف استان تهران برگزار شد، با بیان اینکه روابط عمومی‌در متن و نه حاشیه و یک ضرورت است، گفت:حق داریم بگوییم هر مدیریتی سزاوار روابط عمومی‌است که دارد. وی با ارائه گزارشی از وضعیت لایحه قانون جدید شوراهای حل اختلاف و تغییراتی که در آن دیده شده است گفت: این موارد از جمله بازگشت شوراها به صلاحیت و رسالت اصلی خود یعنی صلح و سازش و کاهش صلاحیت‌های رأیی آن، اهتمام برای تعیین تکلیف نیروهای افتخاری و جذب ۱۵هزار نفر از ایشان در مدیران ارشد قوه وجود دارد.

محمدی با بیان ضرورت برنامه ریزی استان‌ها برای افزایش آمار صلح و سازش و بیان مزایای سازش نسبت به حکم در جامعه، خواستار استفاده حداکثری از ظرفیت شعب روستایی شد.

وی با بیان اینکه در مهر ماه مرکز امور شوراهای حل اختلاف با وزارت صنعت تفاهم نامه ای در خصوص ایجاد شعب تخصصی صنفی منعقد کرد، گفت: بر اساس آن از ظرفیت شعب تخصصی برای افزایش صلح و سازش در اصناف استفاده بهینه خواهد شد.

مدیر کل برنامه ریزی، آمار و فناوری اطلاعات مرکز امور شوراهای حل اختلاف برنامه ریزی برای استفاده حداکثری از توانمندی‌های مددکاران در شوراهای حل اختلاف ویژه زندان را علی الخصوص در پرونده‌های قتل از  برنامه‌های لازم الاجرای استان‌ها دانست  و خواستار همکاری با ستاد‌های استانی صبر در این زمینه شد.

وی انجام دقیق بخشنامه اخیر ریاست معزز قوه قضائیه را در سطح تمام استان‌های کشور ضرورتی راهگشا دانست و افزود: این مهم موجب افزایش تعداد پرونده‌های مختومه حتی به میزان ۲۰ درصد افزایش همراه با استفاده حداکثری از ظرفیت شعب موجود است.

محمدی در پایان صحبت‌هایشان با بیان اینکه نحوه محاسبه پاداش اعضا و دبیران شوراهای حل اختلاف در حال بازنگری است، گفت: مرکز امور شوراها از پیشنهادات عملی و قابل اجرای استان‌ها در خصوص پاداش و بیمه   اعضا ،  دبیران و نیروهای اجرای احکام استقبال می‌کند.

مشاوره رایگان اینترنتی بیمه عمر


پست های مرتبط

بررسی بیمه های عمر پاسارگاد و نوین
مقایسه شرایط بیمه عمر پاسارگاد و بیمه عمر نوین

جولای 19, 20200پسندیدنبیمه عمر,

یکی از پرسشهای متداول متقاضیان خرید بیمه عمر، این است که مزایای بیمه عمر در کدام بیمه بیشتر است؟ جهت پاسخ به این سؤال باید شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و مقایسه گردد. در این مطلب قصد داریم شرایط بیمه عمر پاسارگاد را با شرایط بیمه عمر نوین مقایسه نماییم.

ادامه مطلب
مقایسه بیمه عمر «پاسارگاد» و بیمه عمر «سامان»

ژوئن 23, 20200پسندیدنبیمه عمر

یکی از مهم­ترین پرسش­هایی که همواره برای بیمه ­گذاران و مشتریان و متقاضیان بیمه­‌های عمر و سرمایه­ گذاری مطرح است، این است که کدام بیمه عمر را باید انتخاب کنند و کدام بیمه عمر شرایط بهتری دارد. جهت پاسخ به این سؤال لازم است شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و با یکدیگر مقایسه گردد. بدین منظور …

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند